خانه / علمی پزشکی / اعطای مجوز به ۱۰۰۰ مرکز برای ارائه خدمات مراقبت در منزل / ارتباط نادرست پرستارنماها‌ با بیماران معضل عمده حوزه سلامت به همراه توضیحات

اعطای مجوز به ۱۰۰۰ مرکز برای ارائه خدمات مراقبت در منزل / ارتباط نادرست پرستارنماها‌ با بیماران معضل عمده حوزه سلامت به همراه توضیحات

اعطای مجوز به ۱۰۰۰ مرکز برای ارائه خدمات مراقبت در منزل / ارتباط نادرست پرستارنماها‌ با بیماران معضل عمده حوزه سلامت ، ارائه شناسنامه خدمات توان‌بخشی به بیماران ام اس و سکته مغزی در سال ۹۷ ، ارائه خدمات به معلول استان قزوین در ۳۶ مرکز ، لزوم ارائه خدمات مشاوره‌ای به خانواده‌های بیماران نادر ، ارتباط مالی پزشک و بیمار؛ بزرگترین مانع بهبود کیفیت خدمات سلامت در کشور ، از چاقی ۳۰ میلیون ایرانی تا ارائه خدمات بیمه سلامت تنها در مراکز دولتی .
دبیر ستاد کارآفرینی و اشتغال وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۱۰۰۰ مرکز برای انجام خدمات مراقبت در منزل از وزارت بهداشت مجوز اخذ کرده اند.
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  میرز‌ا‌بیگی مشاور وزیر و دبیر ستاد کارآفرینی‌ و اشتغال وزارت بهداشت صبح امروز در نشست خبری کـه در ساختمان مرکزی کار‌آفرینی وزارت بهداشت برگزار شد، …

دبیر ستاد کارآفرینی و اشتغال وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۱۰۰۰ مرکز برای انجام خدمات مراقبت در منزل از وزارت بهداشت مجوز اخذ کرده اند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  میرز‌ا‌بیگی مشاور وزیر و دبیر ستاد کارآفرینی‌ و اشتغال وزارت بهداشت صبح امروز در نشست خبری کـه در ساختمان مرکزی کار‌آفرینی وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه تعرفه‌ خدمات مراقبت در منزل به وسیله شورای عالی بیمه به تصویب رسیده است؛ ایـن خدمات هنوز تحت پوشش بیمه قرار نگرفته است.

همـه چیز در مورد ارائه ارتباط بیمار خدمات مجوز مراقبت مرکز منزل نادرست

وی ادامه داد: تا به امروز ۱۰۰۰ مرکز مجوز فعالیت در حوزه مراقبت‌ در منزل را از ستاد کارآفرینی‌ و اشتغال وزارت بهداشت کسب کرده اند.

میرزابیگی‌ ادامه داد: ارتباط نادرست پرستارنماها‌ با بیماران کـه بیشتر در بیمارستان خصوصی‌ اتفاق می‌افتد یکی از معضلات عمده امروزه در حوزه سلامت محسوب می‌شود و وزارت بهداشت با ایـنگونه آدمها و تخلفات به طور قاطع و جدی برخورد می‌کند.

جزییات مطلب ارائه و ارتباط و بیمار و خدمات و مجوز و مراقبت و مرکز و منزل و نادرست را میخوانید .

وی اضافه کرد: توصیه من به همـه متقاضیان‌ پرستار برای مراقبت از بیمارشان‌ ایـن است کـه مکان فیزیکی، مسئولان فنی و مجوز اعطا شده از سوی وزارت بهداشت برای انها مهم باشد؛ کار برخی از ایـن آدمها کـه به عنوان پرستارنما‌ با بیماران ارتباط برقرار می‌کـنند به نوعی مداخله در امر پزشکی بوده و جرم محسوب می‌شود.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره اعطای مجوز به ۱۰۰۰ مرکز برای ارائه خدمات مراقبت در منزل / ارتباط نادرست پرستارنماها‌ با بیماران معضل عمده حوزه سلامت

مشاور وزیر و دبیر ستاد کارآفرینی‌ و اشتغال وزارت بهداشت در پاسخ به خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  در خصوص‌ جانما‌یی مراقبین‌ پرستار در سراسر کشور عنوان کرد: مجوز مراقبین‌ پرستار در کمیسیون ماده ۲۰ دانشگاه‌ها قابلیت استعلام دارد و حتی آدمها می‌توانند به صورت تلفنی از قانونی بودن مراکز اطمینان‌ خاطر‌ پیدا کـنند؛ جانمایی‌ مراقبین‌ سلامت‌ در کشور بر اساس جمعیت‌ بوده و هر دانشگاهی در حد توان خود مجوز‌های لازم را در زمینه اشتغال پرستاران‌ برای مراقبت‌ از بیماران در منزل‌ داده است و ایـن آدمها بایـد مکان فیزیکی و امکانات خود را معرفی کـنند.

جاده چالوس یک‌طرفه می‌شود

در حال تکمیل…

توضیحات بیشتر در موردارائه ارتباط بیمار خدمات مجوز مراقبت مرکز منزل نادرست
شما مطلب اعطای مجوز به ۱۰۰۰ مرکز برای ارائه خدمات مراقبت در منزل / ارتباط نادرست پرستارنماها‌ با بیماران معضل عمده حوزه سلامت را می خوانید .

ارائه شناسنامه خدمات توان‌بخشی به بیماران ام اس و سکته مغزی

محمد تقی جغتایی مشاور توان‌بخشی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: هدفی کـه در بیمارستان‌های استان‌های بزرگ کشور به دنبال ان استیم و تا حدودی عملیاتی شده است، راه اندازی واحدهای تخصصی توان‌بخشی است کـه با کمک منابع مالی سازمان مدیریت و تخصیص منابع در برخی بیمارستان‌ها ایـن کار عملیاتی شده و در سال آینده در صدد توسعه واحدهای توان‌بخشی در بیمارستان‌های بزرگ استیم.
وی گفت: به طور کلی هفت تا ۱۰ درصد آدمها جامعه با در نظر داشتن دردهای مزمن،‌ اختلافات اسکلتی- عضلانی اعم از آرتروزها، کمردردها و دردهای پیش رونده دیگر نیاز به خدمات توان‌بخشی دارند کـه از ایـن میان سه درصد دچار فلج مغزی، ام اس و پارکینسون استند، به شدت به خدمات تخصصی توان‌بخشی و استمرار خدمات نیاز دارند کـه عمده تمرکز وزارت بهداشت در حوزه توان‌بخشی به ایـن سه گروه معطوف است.
جغتایی افزود: تشخیص به موقع، …
ارائه خدمات به معلول استان قزوین در ۳۶ مرکز

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین؛ جاتن معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین افزود: هزار و ۵۴۰ نفر از ایـن آدمها در ۱۹ مرکز شبانه روزی و ۸۹۰ نفر هم در ۱۷ مرکز روزانه از خدمات بهزیستی برخوردار استند.
جاتن اضافه کرد: هر ماه برای نگهداری معلولان در مراکز شبانه روزی ۳۸۹ میلیون و ۵۲۲ هزار تومان یارانه دولتی پرداخت می‌شود.
وی افزود: همچنین ماهانه برای مراقبت خانگی از معلولان ۴۷ میلیون و ۳۵۹ هزار تومان هزینه می‌شود.
به گفته معاون توانبخشی بهزیستی استان، برای ۱۷ مرکز روزانه، حرفه آموزی و کارگاه تولیدی زیر پوشش ایـن اداره، بیش از ۲۲۴ میلیون تومان در هر ماه پرداخت می‌شود.
معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین گفت: ۲۵ هزار نفر با انواع معلولیت‌های ذهنی، جسمی حرکتی، بینایی، شنوایی و یا به علت داشتن بیماری روانی مزمن در بهزیستی استان دارای پرونده استند.

روزنامه آمریکایی: مجوز بوئینگ به ایران را لغو کنید

۲۵ هزار معلول زیر پوشش بهزیستی استان قزوین استند

تهیه شناسنامه خدمات توانبخشی برای بیماران ام اس و سکته مغزی

محمد تقی جغتایی مشاور توانبخشی وزارت بهداشت درگفت وگو با خبرنگار  حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بیان کرد: کاری کـه در بیمارستان‌های بزرگ کشور  به دنبال ان استیم و تا حدودی عملیاتی شده است ایجاد واحدهای تخصصی توانبخشی است کـه با کمک منابع مالی سازمان مدیریت و تخصیص منابع در برخی بیمارستان‌های شهرهای بزرگ نظیر مشهد، تهران وغیره ایـن کار عملیاتی شده است و در سال آینده در صدد توسعه واحدهای توانبخشی در بیمارستان‌های بزرگ سراسر کشور استیم.

وی گفت: به طور کلی ۷ تا ۱۰ درصد آدمها جامعه با در نظر داشتن دردهای مزمن،‌ اختلافات اسکلتی- عضلانی اعم از آرتروزها، کمردردها و دردهای پیش رونده دیگر نیاز به خدمات توانبخشی دارند.
مشاور توانبخشی وزارت بهداشت ادامه داد: البته  سه درصد  بیمارانی کـه  با  فلج مغزی، سکته مغزی، ام اس، پارکینسون، قطع عضو شدید و مواردی ازایـن قبیل مواجه استند، نیاز به خدمات تخصصی توانبخشی و استمرار …

  • علمی پزشکی
  • اعطای مجوز به ۱۰۰۰ مرکز برای ارائه خدمات مراقبت در منزل / ارتباط نادرست پرستارنماها‌ با بیماران معضل عمده حوزه سلامت


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *