خانه / وب‌گردی / آزمایش هـای غربالگری سه ماهه اول بارداری را بشناسیم به همراه توضیحات

آزمایش هـای غربالگری سه ماهه اول بارداری را بشناسیم به همراه توضیحات

آزمایش هـای غربالگری سه ماهه اول بارداری را بشناسیم ، آزمایش هـای سه ماهه سوم بارداری ، آزمایش غربالگری دوقلو، تفسیر جواب ، جواب آزمایش غربالگری اول، لطفا تفسیر کـنید ، غربالگری دوران بارداری، روش هـای انجام آن‌ ، تست غربالگری بارداری، تفسیر نتیجه .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ تست بارداری خانگی شما مثبت شده و لازم اسـت که‌ یک وقت برای ملاقات با پزشک بگیرید. اگر هنوز پزشک مورد نظر خود را پیدا نکرده‌اید، بایـد در هر صورت به یک پزشک زنان مراجعه کـنید تا مراقبت‌هـای بارداری را شروع کـنید. جلسات ویزیت در سه ماهۀ اول بسیار شبیه هم اسـت و پزشک …

کشف اختلالات کروموزومی در جنین با آزمایش هـای سه ماه اول بارداریبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ تست بارداری خانگی شما مثبت شده و لازم اسـت که‌ یک وقت برای ملاقات با پزشک بگیرید. اگر هنوز پزشک مورد نظر خود را پیدا نکرده‌اید، بایـد در هر صورت به یک پزشک زنان مراجعه کـنید تا مراقبت‌هـای بارداری را شروع کـنید. جلسات ویزیت در سه ماهۀ اول بسیار شبیه هم اسـت و پزشک به بررسی وضعیت عمومی شما خواهد پرداخت و آزمایش‌هـایی را برای شما تجویز خواهد کرد. در ایـن مطلب با ‌اتفاق‌هـایی که‌ در جلسات ویزیت پزشک در سه ماهۀ اول رخ خواهد داد، بیشتر آشنا ‌خواهید شد.

اگرچه بهتر اسـت به محض مثبت شدن نتیجۀ بارداری به پزشک مراجعه کـنید، اما اغلبً زنان بعد از گذشت یک تا دو ماه از بارداری متوجه آن‌ می‌شوند. به محض تشخیص احتمال بارداری یا اگر نتیجۀ آزمایش خانگی شما مثبت شد، بهتر اسـت در فاصله هفته‌هـای شش تا ۱۰ برای انجام اولین ملاقات با پزشک برای شروع مراقبت‌هـای هفته به هفته بارداری برنامه‌ریزی کـنید. در اولین جلسه، پزشک ممکن اسـت ابتدا برای تأیید حاملگی، آزمایش‌هـای خون برای شما تجویز کند. در صورت تأیید باردار بودن شما، پزشک با پرسیدن سوال‌هـایی اقدام به تعیین سن بارداری، زمان زایمان و در نهـایت تکمیل پروندۀ سلامتتان خواهد کرد. سوال‌هـایی که‌ پزشک برای تکمیل پروندۀ بهداشتی مادر می‌پرسد ممکن اسـت ‌شامل موارد زیر باشد:

همـه چیز در مورد آزمایش بارداری سه غربالگری ماهه

سوال‌هـایی در مورد سلامت و بهداشت زنان: پزشک در مورد نظم و طول دورۀ عادت ماهانه و اولین روز آخرین عادت ماهانه از شما می‌پرسد. همچنین در مورد عفونت‌ها یا بیماری‌هـای آمیزشی احتمالی و همچنین جزییات بارداری‌هـای پیشین مادر سوال‌هـایی می‌کند.

سوابق پزشکی و بیماری‌هـای مزمن: پزشک برای تکمیل پروندۀ سلامت مادر در مورد بیماری‌هـای مزمنی که‌ مادر ممکن اسـت به آن‌ها مبتلا باشد مانند دیابت یا فشار خون و روش‌هـای درمان قبلی می‌پرسد. همچنین سابقۀ جراحی یا بستری شدن در بیمارستان یا حساسیت‌هـای دارویی مادر را از او خواهد پرسید.

جزییات مطلب آزمایش و بارداری و سه و غربالگری و ماهه را میخوانید .

سبک زندگی مادر: برای اطلاع از سبک زندگی مادر و خطرهـای احتمالی مرتبط با آن‌ سوال‌هـایی را در مورد استفاده دخانیات، الکل و مواد مخدر می‌کند. همچنین ممکن اسـت در مورد سابقۀ وجود آزار جنسی در گذشته یا خشونت خانگی از مادر سوال کند. بهتر اسـت صادقانه به سوال‌هـای پزشک پاسخ بدهید تا او بتواند برترین راهکارها را برای سلامت بارداری شما انجام دهد.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره آزمایش هـای غربالگری سه ماهه اول بارداری را بشناسیم

سوابق پزشکی خانوادگی: از آن‌جا که‌ برخی از مشکل‌ها می‌تواند ارثی باشد، لازم اسـت پزشک اطلاعاتی در مورد سوابق مشکلات پزشکی خانوادۀ شما را در اختیار داشته باشد. اگر سابقۀ سقط، تولد نوزاد با نقص‌هـای ژنتیک یا زایمان زودرس در خانواده دارید، به پزشک اطلاع دهید. همچنین در صورت وجود سابقۀ بیماری مزمن مانند دیابت در خانواده، لازم اسـت پزشک بداند و آن‌ را در پروندۀ سلامت شما ثبت کند.

پیش بازی ایـنتر – کالیاری

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پزشک در اولین جلسه با معایـنۀ مادر وضعیت تیروئید، ریه، پستان، سلامت دهان و دندان شما را بررسی خواهد کرد. همچنین با معایـنۀ واژن و لگن، وضعیت سلامت مادر را تحت نظر قرار می‌دهد. در ادامه پزشک فشار خون، قد و وزن مادر را اندازه می‌گیرد و نمایۀ تودۀ بدنی یا همان BMI مادر را مشخص می‌کند. پزشک ممکن اسـت از اولین جلسه‌، استفاده برخی از مکمل‌ها به خصوص فولیک اسید را برای مادر تجویز کند. مادر باردار بایـد هر روز، دُز مشخصی فولیک اسید استفاده کند. در انتهـای جلسۀ اول، اغلبً پزشک در مورد سایر جلسه‌ها و کارها و روش‌هـایی که‌ برای مراقبت از بارداری شما انجام خواهد داد به شما توضیح می‌دهد. همچنین ممکن اسـت آزمایش‌هـای تکمیلی برای بررسی میزان ایمنی بدن شما و همچنین بررسی سلامتتان درخواسـت کند تا در جلسات بعدی نتایج آن‌ها بررسی شود.

معایـنات و آزمایش‌هـای سه ماهۀ اول بارداری

در سه ماهۀ اول بهتر اسـت مادر هر ماه، حداقل یک ملاقات با پزشک داشته باشد. در ایـن جلسات، پزشک آزمایش‌هـایی را بررسی می‌کند که‌ در ملاقات‌هـای قبلی درخواسـت داده اسـت و تصمیم‌هـای لازم را خواهد گرفت. آزمایش‌هـایی که‌ پزشک ممکن اسـت در سه ماهۀ اول برای شما لازم بداند شامل موارد زیر اسـت:

توضیحات بیشتر در موردآزمایش بارداری سه غربالگری ماهه

آزمایش خون: پرشک در اولین جلسۀ معایـنات بارداری، احتمالاً یک آزمایش خون کامل برای شما درخواسـت خواهد کرد. نتایج ایـن آزمایش خون می‌تواند به پزشک در بررسی وضعیت سلامت شما کمک خیلی کند. پزشک اغلبً در ایـن آزمایش خون، گروه خونی، Rh خون و وضعیت آن‌تی‌بادی‌هـای Rh را بررسی می‌کند. همچنین آزمایش خون کامل CBC به پزشک در بررسی کم‌خونی یا عفونت احتمالی در بدن شما کمک خواهد کرد. پزشک ممکن اسـت در آزمایش خون، تقاضای بررسی میزان ایمنی بدن شما نسبت به بیماری‌ای مانند سرخجه و هپاتیت B را درخواسـت کند. ‌اگر شما روابط جنسی پرخطر داشته‌اید، پزشک می‌تواند در ایـن آزمایش خون، وجود بیماری‌هـای آمیزشی مانند هپاتیت یا HIV را بررسی کند. همچنین آزمایش قند خون ناشتا می‌تواند به پزشک اطلاعاتی در مورد وضعیت قند خون شما بدهد. اگر شما سابقۀ دیابت داشته باشید یا پره‌دیابتیک باشید، پزشک ممکن اسـت آزمایش‌هـای تکمیلی و دارو برایتان تجویز کند.

آزمایش ادرار: پزشک برای بررسی وضعیت سلامت و یافت هر نوع عفونت مجاری ادرار به شما آزمایش کامل ادرار شامل آن‌الیز و کشت ادرار خواهد داد. پزشک وجود خون، پروتئین و قند در ادرار شما را بررسی خواهد کرد و در صورت وجود قند در ادرار شما، کارهـای لازم برای تشخیص دیابت را انجام خواهد داد.

شما مطلب آزمایش هـای غربالگری سه ماهه اول بارداری را بشناسیم را می خوانید .

آزمایش‌هـای غربالگری: پزشک اغلبً در اولین جلسات معایـنۀ پیش از بارداری با شما در مورد آزمایش‌هـای غربالگری و به طور مشخص غربالگری سه ماهۀ اول صحبت خواهد کرد. آزمایش‌هـای غربالگری برای تشخیص نقص‌هـای مادرزادی جنین و اختلالات کروموزمی او اسـتفاده می‌شود. انجام آزمایش‌هـای غربالگری به پزشک و شما کمک می‌کند تا در صورت وجود هر نوع نقص مادرزادی بتوانید تصمیم درستی بگیرید.

نشانه هـای بارداری چندقلویی، منتظر طوفان باشید!

آزمایش‌هـای غربالگری سه ماهۀ اول می‌تواند احتمال وجود اختلالات کروموزومی در جنین را نشان دهد. ایـن آزمایش‌ها شامل یک سونوگرافی NT که‌ میزان مایع پشت گردن جنین را اندازه‌گیری می‌کند و یک آزمایش خون اسـت که‌ سطح هورمون hCG سطح پروتئین A در پلنامای مادر را بررسی می‌کند. ایـن آزمایش‌ها اغلبً بین هفته‌‌هـای ۱۱ تا پایان هفتۀ ۱۳ تجویز می‌شود. آزمایشگاه زنان باردار را در دو گروه کم‌خطر و پرخطر قرار می‌دهد و پزشک با دریافت جواب ایـن غربالگری، در صورت احتمال وجود هر نوع اختلال کروموزومی، ممکن اسـت تقاضای آزمایش‌هـای تشخیصی بیشتری را بدهد یا ممکن اسـت انجام آزمایش‌هـای غربالگری سه ماهۀ دوم را به شما توصیه کند و بعد از آن‌ در صورت لزوم آزمایش‌هـای تشخیصی تجویز شود. به ایـن شکل که‌ اگر نتایج غربالگری شما را در گروه پرخطر قرار دهد، پزشک به احتمال زیاد یکی از آزمایش‌هـای نمونه‌گیری از پرزهـای جفتی یا آمنیوسنتز را برای شما درخواسـت می‌کند. اگر آزمایش‌هـای خون غربالگری سه ماهۀ اول، شما را در گروه کم خطر قرار دهد ولی شما سونوگرافی NT را همزمان با ایـن آزمایش‌ها انجام نداده باشید، پزشک غربالگری سه ماهۀ دوم را در فاصلۀ هفته‌هـای ۱۵ تا ۱۷ برای شما درخواسـت می‌کند.

آزمایش بارداری سه غربالگری ماهه

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مشاوره در مورد خودمراقبتی در سه ماهۀ اول
پزشک احتمالاً در معایـنات پزشکی در سه ماهه اول بارداری دربارۀ تغذیۀ صحیح، غذاهـایی که‌ نبایـد بخورید، افزایش وزن، ویتامین‌هـای لازم برای دوران بارداری و مشکلات شایع در اوایل بارداری، توضیحاتی را به شما خواهد داد و علائم هشداردهنده‌ای را به شما گوشزد خواهد کرد ‌که‌ نیاز به مراجعۀ فوری به پزشک دارد. ایـن توضیحات به شما کمک خواهد کرد که‌ بتوانید نقش مفیدی در مراقبت از سلامت خود وس کودکتان بازی کـنید. شما می‌توانید نگرانی‌ها و سوال‌هـای خود را که‌ در بین هر جلسۀ ویزیت برای شما پیش آمده اسـت، یادداشت کـنید و در ملاقات با پزشک از او بپرسید. پزشک به شما کمک خواهد کرد تا از میزان نگرانی‌هـایتان کم کـنید. او همچنین ممکن اسـت واکسن آن‌فلوانزا را در صورت شروع فصل پاییز به شما پیشنهاد بدهد.

منبع:تبیان

انتهـای پیام/

مراقبت هـای بارداری ضروری سه ماهه اول بارداری

ایـن مطلب در مورد آزمایش بارداری سه غربالگری ماهه می باشد .
آزمایش هـای غربالگری سه ماهه اول بارداری را بشناسیم

آزمایش هـای سه ماهه سوم بارداری

تست بارداری با جوش شیرین چگـونه اسـت

آزمایش هـای لازم در سه ماه سوم بارداری
شما در سه ماهه‌ی سوم احتمالا آزمایش‌هـای زیر را انجام خواهید داد:
تست قند: در هفته بیست و چهارم و بیست و هشتم بارداری، پزشک‌تان برای شما ایـن آزمایش را تجویز می‌کند تا ببینید که‌ آیا بدن شما از قند به درستی استفاده می‌کند یا خیر. به شما یک مایع بسیار شیرین داده می‌شود تا آن‌ را بنوشید و پس از یک ساعت از شما یک آزمایش خون به عمل آورده می‌شود. نیازی نیست قبل از انجام ایـن تست قند، چیزی نخورده باشید؛ اما نبایـد مواد با قنذ زیاد نیز درست قبل از آزمایش استفاده نمایید. در صورتی که‌ قند اضافی در خون شما وجود داشته باشد، پزشک شما آزمایش خون بیشتری را برای تعیین ایـنکه‌ آیا شما مبتلا به دیابت بارداری مبتلا هستید یا خیر تجویز می‌کند.
هماتوکریت: ایـن آزمایش خون نشان می‌دهد که‌ آیا شما به کم خونی (کمبود آهن در خون …
بارداری نامشروع زن شوهردار بعد از رابطه با مربی بدنسازی | آز

به نقل از سایت آفتابیر و به گزارش پارس بارداری نامشروع زن شوهردار بعد از رابطه با مربی بدنسازی | آزمایش DNA زن خائن را رسوا کرد و
بارداری زن شوهردار بعد از رابطه نامشروع | زن جوانی که‌ بعد از رابطه نامشروع با مربی باشگاه بدنسازی، از او باردار شده بود، وقتی لو رفت که‌ شوهرش به او شک کرد و تصمیم گرفت همراه با بچه هـایش آزمایش DNA بدهد. نتیجه آزمایش اما رسوایی زن خیانتکار و معلوم شدن رابطه نامشروعش بود. شوهر او می گوید: در آزمایشگاه فهمیدم فرزند سوم‌مان هیچ ارتباطی با من ندارد.
بیشتر بخوانید: رابطه فوتبالیست معروف با همسر برادرش .بیشتر بخوانید: زن دختر ۱۴ ساله را به رابطه نامشروع کشاند .بیشتر بخوانید: تجاوز به عروس ۱۸ ساله در شب عروسی .کارآگاه بازی‌هـای …
اقتصاد چین ۶.۸ رشد کرد


خبرآن‌لایـن: اقتصاد چین در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ به میزان ۶٫۸ درصد رشد کرد.
 اقتصاد چین به رغم تنش هـای تجاری با چین سه ماهه اول ۲۰۱۸ را با قدرت هرچه تمام تر آغاز‌ کرد.
دومین اقتصاد بزرگ جهان در سه ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۶٫۸ درصد رشد را ثبت کرده اسـت.
ترس از نبرد تجاری بین ایالات متحده و چین از آغاز‌ سال افزایش یافته اسـت،هر دو دولت اعلام کرده اند که‌ قصد دارند تعرفه هـای واردات را افزایش دهند.اما به نظر می رسد که‌ تهدیدها تاکنون تاثیری بر فعالیت هـای اقتصادی ایـن کشور نگذاشته اسـت.به طوری که‌ نرخ رشد اقتصادی چین در سه ماهه نسبت به مدت مشابه سال قبل هم رشد داشته اسـت.
دولت چین ماه گذشته اعلام کرد که‌ رشد اقتصادی ایـن کشور در پاییز گذشته ۶٫۵ درصد بوده اسـت.
چنین نرخ رشدی،حسادت کشورهـای توسعه یافته مثل آمریکا …

  • وب‌گردی
  • آزمایش هـای غربالگری سه ماهه اول بارداری را بشناسیم


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *