خانه / تغذیه کودک / نکات مهم و مراحل تهیه شیر خشک برای نوزاد به همراه توضیحات

نکات مهم و مراحل تهیه شیر خشک برای نوزاد به همراه توضیحات

نکات مهم و مراحل تهیه شیر خشک برای نوزاد ، خرید لباس برای نوزاد، نکات خیلی مهم ، نکات مهم در خصوص خواب نوزاد ، مراحل رشد نوزاد: اولین سال تولد، نوزادان چگونه رشد می‌کنند؟ ، چاقی نوزاد شیرخوار و بچه ها | نکات مهم رفتاری در تغذیه ی کودک ، روش خواباندن نوزاد، نکات جالب .

نکات مهم و مراحل تهیه شیر خشک برای نوزاد

مجموعه: تغذیه کودک

شیشه شیرخوری بایـد دارای پوششی باشد تا از آلودگی پستانک جلوگیری نماید
 
درست کردن شیر خشک نوزاد؛ مراحل و نکات مهمهنگام درست کردن شیر خشک نوزاد نکات بهداشتی مهمی است که‌ حتما بایـد رعایت شـود.
 
رژیم غذایی نوزاد و شیرخوار بایـد از نظر کالری و مواد ضروری مانند آب، پروتئین، …

نکات مهم و مراحل تهیه شیر خشک برای نوزاد

شیر خشک,مراحل تهیه شیر خشک نوزاد,شیشه شیر کودکشیشه شیرخوری بایـد دارای پوششی باشد تا از آلودگی پستانک جلوگیری نماید

 

درست کردن شیر خشک نوزاد؛ مراحل و نکات مهم
هنگام درست کردن شیر خشک نوزاد نکات بهداشتی مهمی است که‌ حتما بایـد رعایت شـود.

همه چیز در مورد خشک شیر مراحل مه مهم نکات نوزاد

 

رژیم غذایی نوزاد و شیرخوار بایـد از نظر کالری و مواد ضروری مانند آب، پروتئین، املاح و ویتامین ها کافی باشد تا رشد جسمی کودک تامین گردد و قدرت هـای ژنتیکی کودک خود نمایی کند و مدفوع کودک نیز به طور طبیعی و بدون اشکال انجام گیرد. چنین حالتی با تغذیه طبیعی شیر مادر به دست می آید. اگر مادر به عللی نتواند یا نخواهد کودک را از پستان خود تغذیه نماید (به علت اشتغال در خارج از خانه، محدود شدن فعالیت اجتماعی او، فرورفتگی یا دردناک بودن نوک پستان و …) یا شیر او کم و نوزاد دچار کم غذایی باشد، کودک را می توان با شیر غیر مادر و با استفاده از شیشه تغذیه کرد.

جزییات مطلب خشک و شیر و مراحل و مه و مهم و نکات و نوزاد را میخوانید .

– بطری یا شیشه شیر خوری:
برای تهیه شیر خشک هر نوع بطری که‌ بتوان کاملاً شست و در مقابل حرارت مقاومت داشته باشد، مناسب است. شیشه هـای عمودی که‌ در قسمت فوقانی ان پستانک باشد، از نظر جوشاندن ساده تر و راحت تر از شکل کشتی مانند است که‌ در دو طرف ان پستانک دارد. سطح داخلی بطری شیر خوری بایـد صاف و دهانه ان گشاد باشد تا به سادگی بتوان داخل ان را شست.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره نکات مهم و مراحل تهیه شیر خشک برای نوزاد

بطری شیرخوری بایـد دارای پوششی برای سر پستانک باشد تا از آلودگی پستانک جلوگیری نماید. لازم است چند بطری شیر خوری زیادتر از تعداد دفعات تغذیه کودک برای دادن آب و آب میوه تهیه نمایید. برای بچه هـای که‌ با شیر غیر مادر یعنی شیر خشک یا شیر پاستوریزه تغذیه می شوند، به حداقل ۶ تا ۸ بطری ۲۵۰ میلی لیتری احتیاج دارید.

پستانک بطری شیر خوری و اهمیت ان:
اگر پستانک مناسب و خوب باشد، نوزاد یا شیرخوار شما به راحتی مک خواهد زد و بدون خستگی سیر خواهد شد. برای درست کردن شیر خشک نوزاد در انتخاب پستانک بایـد دقت نمایید تا پستانک متناسب با وضع شیرخوار خود انتخاب نمایید.

پستانک به شکل طبیعی:
این‌ نوع پستانک تقریبا شبیه نوک پستان مادر می باشد و موجب می شـود که‌ سقف دهان و لب ها به طور طبیعی رشد نماید. سوراخ پستانک بایـد به طرف بالا و در سطح طرفی پستانک باشد، به طوری که‌ در هنگام مکیدن شیر به طرف سقف دهان شیرخوار پاشیده شـود.

توضیحات بیشتر در موردخشک شیر مراحل مه مهم نکات نوزاد

پستانک به شکل معمولی:

این‌ نوع پستانک ها، حالت و عمل شبیه هنگامی که‌ شیرخوار به پستان مادر مک می زند، به وجود نمی آورد. بهتر است سوراخ این‌ نوع پستانک ها به شکل بریدگی باشد تا این‌ که‌ چند سوراخ داشته باشد تا در هر ثانیه ۲ تا ۳ قطره از ان بچکد.

شما مطلب نکات مهم و مراحل تهیه شیر خشک برای نوزاد را می خوانید .

 

پس از تولد نوزاد چه بایـد بکنیم؟

پستانک برای شیرخواران مبتلا به قولنج و دردهـای شکمی:

خشک شیر مراحل مه مهم نکات نوزاد

این‌ نوع پستانک شبیه نوک پستان مادر در دهان کودک قرار می گیرد و لبه ان پهن است و هوا کمتر هنگام شیر خوردن وارد مری کودک می گردد.

سوراخ پستانک بایـد به اندازه ای باشد که‌ اگر بطری را وارونه نگه دارید، در هر ثانیه از سوراخ هـای ان ۲ تا ۳ قطره شیر بچکد و ضرورت نداشته باشد که‌ بطری را بین شیر خوردن نوزاد از دهان او بیرون بیاورید و تکان دهید یا پایین پستانک را بین انگشتان خود بفشارید تا شیر خارج شـود. اگر سوراخ پستانک کوچک باشد، شیرخوار در هنگام شیرخوردن خسته می شـود و در ضمن همراه شیر، این‌ هوا را می بلعد و دچار دردهـای شکمی و هم چنین استفراغ می گردد. مدت شیر خوردن شیرخوار نبایـد بیش از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول بکشد. سوراخ پستانک در هر نوبت شیر دادن بایـد امتحان شـود، زیرا ممکن است به وسیله ذرات شیر مسدود گردد یا در نتیجه باد کردن پستانک، سوراخ ان بسته شـود.

 

شیر خشک,خصوصیات شیشه شیر خشک,شیشه شیر کودکگرمی شیر خشک باید به اندازه گرمی شیر مادر باشد

 

این‌ مطلب در مورد خشک شیر مراحل مه مهم نکات نوزاد می باشد .

بارها اتفاق افتاده است که‌ شیرخواری را به علت گریه زیاد نزد پزشک آورده اند، در حالی که‌ پستانک شیرخوری او سوراخ نداشته یا سوراخ ان بسیار کوچک بوده و گریه کودک مربوط به گرسنگی بوده است.

 

نکات مهم و مراحل تهیه شیر خشک برای نوزاد

از طرف دیگر بزرگ بودن سوراخ پستانک نیز سبب می شـود که‌ شیر به مقدار زیاد به دهان کودک ریخته شـود و کودک مجبور شـود به سرعت شیر را ببلعد و در نتیجه همراه شیر مقداری هوا می بلعد. بنابراین‌ پستانک را نبایـد با قیچی سوراخ کرد بلکه‌ بایـد با سوزن و به مقدار مناسب سوراخ ان را تنظیم نمود.

 

خشک, شیر, مراحل, مه, مهم, نکات, نوزاد

بزرگ کردن سوراخ پستانک:
اگر سوراخ هـای پستانک کوچک است، سوزنی را با شعله آتش داغ کـنید و داخل سوراخ پستانک نمایید تا سوراخ ان بزرگ تر شـود.

آماده کردن بطری و پستانک:
بعد از شیر خوردن کودک، بطری و پستانک را بلافاصله با آب سرد و شیشه شور کاملا بشویید، زیرا اگر شیر به جدار بطری خشک شـود، تمیز کردن ان مشکل خواهد بود. پستانک را پس از برس زدن وارونه کـنید، سپس داخل ان کمی نمک معمولی بریزید و مالش دهید تا نمک ها حل شـود و از سوراخ پستانک بیرون رود. پس از ان پستانک را کاملا بشویید و استریل نمایید.

استریل کردن بطری و پستانک:
برای درست کردن شیر خشک نوزاد، بطری و پستانک بایـد حتما استریل شـود. استریل کردن ممکن است با روش هیپوکلریت یا جوشاندن انجام گیرد. اگر روش هیپوکلریت به کار رود، بایـد بطری، پستانک، پوشش پستانک و لوازم دیگر مانند قاشق و کارد را در آبی که‌ دارای یک درصد هیپوکلریت است (۳۰ گرم میلتون در یک لیتر آب حل شده باشد) یا آب صابون گرم خیس نمایید و مدتی در ان قرار دهید و سپس کاملا بشویید.

اگر روش جوشاندن به کار رود، بایـد بطری ها را به مدت ۱۰ دقیقه در قابلمه ای جوشاند و بعد در حالی که‌ در بطری باز و دهانه ان خارج از آب است، ان ها را در آب باقی گذاشت، ولی پستانک ها را بایـد ۳ دقیقه جوشاند و سپس ان ها را خارج نمود.

۷ ماده مغذی و مهم که‌ ممکن است در رژیم غذایی شما نباشد

بعضی از پستانک ها طوری تهیه شده است که‌ می توان با بطری و ضمائم ان را داخل ماشین ظرف شویی که‌ آب گرم با درجه حرارت بالا دارد قرار داد و استریل کرد، ولی چون بیشتر پستانک ها در این‌ وضعیت خراب می شـود، بایـد ان ها را جداگانه شست و استریل کرد که‌ بطری ها را وارونه در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

در چند ماه اول تولد، شیر، آب و وسایل شیر خوردن کودک بایـد استریل باشد. سنی که‌ می توان این‌ قانون را شکست، متفاوت است و نظریات مختلفی در این‌ مورد وجود دارد. به نظر می رسد از شش ماهگی به بعد می توان آب را بدون جوشاندن به کودک داد. یکی از علل مهم استفراغ و اسهال بچه ها غیر شیر مادر خوار در سال اول تولد، استریل نکردن وسایل تهیه شیر است.
بایـد متذکر شد هر غذایی که‌ به کودک داده می شـود بایـد استریل و عاری از میکروب باشد و تا موقع ارائه ان به کودک بایـد در یخچال نگهداری شـود. 

 

شیر خشک,خصوصیات شیشه شیر خشک,شیشه شیر کودکبعد از شیر خوردن کودک، بطری و پستانک را بلافاصله با آب سرد و شیشه شور بشویید


روش درست کردن شیر خشک نوزاد :
مادر ابتدا و قبل از این‌ که‌ به بطری و پستانک دست بزند، بایـد دست هـای خود را کاملا بشوید و با حوله تمیز خشک کند (اگر دست ها را بشوئید، ولی با کاغذ یا حوله کثیف خشک کـنید، بی فایده است). در قوطی شیر را کاملا با آب گرم و مایع ظرفشویی بشوئید و سپس با آب سرد ساده تمیز نمایید.

 

آب لازم برای تهیه شیر بایـد به مدت ۵ دقیقه جوشانده شـود و موقعی که‌ درجه حرارت ان به ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتیگراد رسید، پودر شیر را به ان اضافه نمایید (درون جعبه شیر خشک پیمانه ای وجود دارد که‌ شیر را بایـد با همان پیمانه اندازه گیری کـنید و داخل بطری شیر خوری بریزید). پس از آماده شدن شیر، در حالی که‌ پستانک به وسیله کلاهک ان پوشیده شده است، در یخچال نگهداری نمایید.

شیر مورد احتیاج ۲۴ ساعت کودک را می توانید در یک نوبت تهیه کـنید و در بطری هـای جداگانه، در یخچال نگه داری نمایید و در موقع استفاده هر بطری شیر را در آب گرم بگذارید یا زیر شیر آب گرم نگه دارید تا درجه حرارت مطلوب به دست آید، سپس به کودک بدهید.

 

اگر شیر گاو یا پاستوریزه داده می شـود، بایـد قبل از دادن به کودک، شیر و مقدار آبی که‌ بایـد به ان اضافه گردد جوشانده شـود. مدت جوشاندن شیر پاستوریزه نبایـد طولانی باشد و مدت دو دقیقه کافی است، زیرا شیر غلیظ می گردد. شیر گاو یا پاستوریزه را بعد از جوشاندن به داخل بطری که‌ قبلا آماده شده است و پس از اضافه کردن کمی شکر به کودک بدهید.

دمای شیر خشک:

گرمی شیر را قبل از دادن به کودک بایـد با ریختن چند قطره به پشت دست خود امتحان کـنید. شیر (شیر خشک یا شیر پاستوریزه) بایـد به اندازه گرمی شیر مادر باشد.

تبلیغ حجاب به شیوه متفاوت در عید امسال

 

منبع: niniban.com

شیر دادن مادر به فرزندش، نکات مربوط به ان

یک سال اول نوزادی یعنی بین ۱ تا ۱۲ ماهگی “شیرخوارگی” و از ۱۴ تا ۳۶ ماهگی نونهالی نامیده می شـود. این‌ رابطه شیردهی-شیرخوارگی، رابطه دو بدن، دو احساس و عاطفه و دو روان با یکدیگر است و سبب می شـود امواج مغزی هر دو طرف به مرحله ای از آرامش برسد که‌ موجب احساس لذت است. از طرف دیگر این‌ رابطه موجب تغییرات شیمیایی و هورمون هـایی می شـود که‌ همه و همه در جهت سلامت فیزیکی و روانی کودک و مادر خواهد بود. در عین حال در طول تاریخ، اگر مادر قادر به شیر دادن به فرزند نمی شد مخاطراتی به وجود می‌آمد. در این‌ مقاله به نکاتی از این‌ دست اشاره می کنیم و نکات مهمی در این‌ رابطه می آموزیم. با ما همراه باشید.ارتباطی که‌ بین مادر و فرزند وجود دارد از طرف طبیعت و جامعه تأیید می شـود و زمانی که‌ مادر از سلامت …
نکات مهم در خصوص خواب نوزاد

بهتر است به این‌ نشانه‌ها دقت کـنید و به موقع نوزاد را به رختخواب ببرید. نوزادانی که‌ سن بیشتری دارند، زمانی که‌ خواب‌آلود و خسته استند حرکات تنشی‌شان بیشتر است و عصبی‌تر استند.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، وقتی نوزاد در ماشین می‌خوابد برترین راه ان است که‌ او را در صندلی‌ای که‌ خوابیده به خانه ببرید و بگذارید همانجا از خواب بیدار شـود. اگر می‌خواهید نوزاد را در تختخوابش بگذارید، مطمئن شوید که‌ خوابش عمیق است تا از خواب بیدار نشـود.
نوزادان حدود ۱۶ ساعت در شبانه‌روز می‌خوابند و فقط برای غذاخوردن و تعویض پوشک از خواب بیدار می‌شوند. وقتی بزرگ‌تر می‌شوند، بیشتر شب می‌خوابند و روزها بیدار استند. یک شیرخوار ۶ ماهه بایـد در طول شب خواب راحتی داشته باشد و در روز ۲ تا ۳ بار چرت بزند. کودک یک ساله احتمالا یک یا دوبار در روز چرت می‌زند و خواب شب‌اش ۱۱ ساعت است.
چرت نوزاد وسوسه‌انگیز …
مزایا و معایب تغذیه با شیر خشک برای نوزادان چیست؟


نوزاد تازه متولد شده فقط سه خواسته از شما دارد: آغوش گرفتن او توسط مادرش، تغذیه از سینه‌هـای مادر خود و امنیت. تغذیه با شیر مادر هر سه خواسته‌ی او را تامین می‌کند.
پس از گذشتن مادر از مرحله زایمان، مرحله بعدی برای مادر، تغذیه نوزاد از شیر خود است. با توجه به ارزش‌هـای سنتی و فرهنگی، اکثر مردم نوزاد را از شیر مادر محروم نمی‌کنند؛ مگر در شرایطی که‌ پزشک تغذیه نوزاد از شیر مادر را منع کند. با گذشت زمان و زیاد بودن مشغله مادر یا کار او در بیرون از خانه، مادر می‌تواند تغذیه با شیر خشک را به عنوان یک روش جایگزین، در نظر بگیرد. 
فرمول شیر خشک چیست؟
اساساً فرمول شیر خشک بایـد شبیه به شیر مادر باشد. همه‌ی زنان قادر به تولید شیر مورد نیاز فرزند خود نیستند. برخی از مادران تحت عمل جراحی سینه قرار می‌گیرند که‌ شیر دادن برای ان‌ها مقدور نمی‌باشد. برخی دیگر …

  • تغذیه کودک
  • نکات مهم و مراحل تهیه شیر خشک برای نوزاد


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *