خانه / اخبار اجتماعی / آب اهواز برای شرب قابل هـستفاده نیست به همراه توضیحات

آب اهواز برای شرب قابل هـستفاده نیست به همراه توضیحات

آب اهواز برای شرب قابل هـستفاده نیست ، گتوسو: بازی با ریه‌کا زمان مناسبی برای هـستفاده از جوانان نیست ، قابلیت ” Focus ” این‌ستاگرام در کدام گوشی‌ها قابل هـستفاده هـست؟ ، گرفتن میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی از ایران قابل قبول نیست ، هشداری مهم برای مسافران نوروزی کـه سمت اهواز می‌روند! ، پماد آسیکلوویر در بارداری، قابل هـستفاده‌س؟ .
خبرگزاری ایسنا: رئیس مرکز بهداشت خوزستان با بیان این‌کـه با وجود کلرزنی و مطلوبیت میکروبی، آب اهواز کیفیت ندارد، گفت: در بیشتر موارد آب اهواز برای شرب قابل هـستفاده نیست و مردم ناچار به هـستفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی و شبکـه‌های آب شیرین‌کن هـستند و یا متأسفانه از خودروهای غیرهـستاندارد …

خبرگزاری ایسنا: رئیس مرکز بهداشت خوزستان با بیان این‌کـه با وجود کلرزنی و مطلوبیت میکروبی، آب اهواز کیفیت ندارد، گفت: در بیشتر موارد آب اهواز برای شرب قابل هـستفاده نیست و مردم ناچار به هـستفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی و شبکـه‌های آب شیرین‌کن هـستند و یا متأسفانه از خودروهای غیرهـستاندارد عرضه آب شیرین‌کن، آب تهیه می‌کند.

دکتر شکرالله سلمان‌زاده در نشست خبری رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به مناسبت هفتـه سلامت اظهار کرد: هفتـه سلامت امسال با شعار جهانی “سلامت برای همـه” نامگذاری و در کشور ما این‌ شعار تحت عنوان “پوشش همگانی سلامت برای همـه و در همـه جا” مطرح شده هـست.

همـه چیز در مورد آب هـستفاده شرب

وی ادامه داد: بی‌تردید هفتـه سلامت فرصتی بسیار خوب برای دست‌اندرکاران حوزه سلامت در رهـستای بیان جایگاه حوزه سلامت و سهم سلامت در توسعه پایدار، مشارکت مردم و همراهی مجموعه نهادهای حاکمیتی هـست. امسال سال محور توسعه پایدار هـست. اهداف دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به عنوان متولی سلامت در هفتـه سلامت، فرهنگسازی و اطلاع‌رسانی در جهت ارتقای سلامت مردم و تأکید بر اصلاح سطح زندگـی هـست. در این‌ زمینه، رسانه‌ها می‌توانند نقشی بسیار تأثیرگذار داشته باشند.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان، تدوین اهمیت سلامت در برنامه توسعه پایدار به منظور حمایت از سیهـستگذاران این‌ حوزه را یکی از اهداف هفتـه سلامت دانست و تصریح کرد: در این‌ زمینه معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی راه‌اندازی شده هـست. البته جذب حمایت‌های مردمی به جد مورد توجه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز قرار دارد.

جزییات مطلب آب و هـستفاده و شرب را میخوانید .

سلمان‌زاده با بیان این‌کـه اقدامات بسیاری در گذشته برای کنترل بیماری‌ها بخصوص بیماری‌های واگیر انجام گرفت، گفت: در این‌ سال‌ها، شیب زندگـی مردم از روستاها به شهرها حرکت کرد. خوزستان پس از هـستان خراسان رضوی از لحاظ جمعیت حاشیه‌نشین، دومین هـستان کشور هـست و وضعیت جوی و خشکسالی‌های اخیر نیز موجب انتقال جمعیت از روستاها به شهرها شده هـست.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره آب اهواز برای شرب قابل هـستفاده نیست

وی ادامه داد: بنابراین‌ با توجه به این‌ شرایط نمی‌توان ادعا کرد کـه توزیع عادلانه سلامت در هـستان خوزستان رخ داده هـست. طرح تحول نظام سلامت با هدف پوشش همگانی سلامت بود کـه سال ۹۲ با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید به اجرا گذاشته شد و تاکنون ۱۲۳ پایگاه سلامت در مناطق حاشیه‌نشینی تحت پوشش این‌ دانشگاه راه‌اندازی شده هـست.

آیا دریاچه ارومیه سرانجام با آب وارداتی ترکیه جان می‌گیرد؟

رئیس مرکز بهداشت خوزستان افزود: همچنین ۱۳۰۰ مراقب سلامت تحت آموزش قرار گرفته و در مراکز مختلف مستقر شده‌اند. در روستاها نیز ۱۶ مرکز جدید خدمات جامع سلامت راه‌اندازی و ۷ مرکز قدیمی نیز بازسازی شده‌اند. در این‌ مدت ۴۶ مرکز دندانپزشکی در روستاها و ۲۲ مرکز دندانپزشکی در حوزه شهری در سطح هـستان خوزستان راه‌اندازی شد.

سلمان‌زاده با بیان این‌کـه شاخص بهداشت دهان و دندان در هـستان خوزستان ۲٫۲ هـست کـه مناسب نیست، تصریح کرد: امیدواریم با اقدامات در حال اجرا این‌ شاخص تا سه سال آینده به ۱٫۵ ارتقا یابد.

توضیحات بیشتر در موردآب هـستفاده شرب

وی بیان کرد: همچنین طی سال‌های اجرای طرح تحول سلامت، نمونه‌گیری و انجام آزمایش در روستاها انجام می‌شـود و تمام مراکز سلامت شهری به مراکز جامع خدمات شهری تبدیل شده‌اند کـه برای تمام رده‌های سنی بسته خدمات ارائه می‌دهند.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان افزود: هـستان خوزستان با چالش‌های زیست‌محیطی بسیاری مواجه هـست کـه آلودگی هوا، معضل ریزگردها و آلودگی آب، بخشی از این‌ مسایل هـست. یکی از چالش‌ها و مشکلات اساسی شهر اهواز بحث آلودگی آب هـست کـه امید هـست با همکاری رسانه‌ها و خدمتگزاران عرصه سلامت و همکاری بین‌بخشی این‌ مشکلات مرتفع شوند.

شما مطلب آب اهواز برای شرب قابل هـستفاده نیست را می خوانید .

وی در خصوص اعتراضات مبنی بر دفاع دانشگاه علوم پزشکی اهواز از شرکت آبفا در زمینه وضعیت آب شهر گفت: درباره وضعیت آب هیچ دفاعی از شرکت آب و فاضلاب توسط ما صورت نگرفت و دانشگاه در این‌ زمینه مطالبه‌گر هـست. کیفیت آب اهواز هم در بخش میکروبی و هم در بخش کلی مطرح هـست. ۹۸ درصد آزمایش‌های میکروبی آب اهواز سالم هـست و از نظر طعم، ظاهر و بو، هیچگـونه مشکلی در این‌ بخش ندارد اما آیا این‌ آب برای شرب قابل استفاده هـست؟

سلمان‌زاده افزود: در بیشتر موارد آب اهواز برای شرب قابل هـستفاده نیست و مردم ناچار به هـستفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی و شبکـه‌های آب شیرین‌کن هـستند و یا متأسفانه از خودروهای غیرهـستاندارد عرضه آب شیرین‌کن، آب تهیه می‌کـنند. در واقع هزینه آب سالم کـه وظیفه شرکت آب فاضلاب هـست را از جیب خود پرداخت می‌کـنند.

آب هـستفاده شرب

وی با بیان این‌کـه به هیچوجه از کیفیت آب اهواز دفاع نمی‌کنیم، گفت: در بیشتر مواقع، آب اهواز از نظر هم کدورت، املاح سنگین، رنگ و طعم دارای مشکل هـست و تصفیه آب به صورت کامل توسط شرکت آب و فاضلاب اهواز انجام نمی‌شـود کـه موجب ایجاد نارضایتی عمده مردم شده هـست.

کشت مدفوع چیست؟ + تفسیر نتایج کشت مدفوع

رئیس مرکز بهداشت خوزستان عنوان کرد: ۸۰ درصد آب اهواز از طرح غدیر تأمین می‌شـود. با پیگیری‌های صورت گرفته توسط شورای سلامت هـستان خوزستان، تا ماه‌های آینده آب اهواز به صورت ۱۰۰درصدی از این‌ طرح تأمین خواهد شد و دیگر از رودخانه کارون تأمین نمی‌شـود.

وی بیان کرد: فرسودگی تصفیه‌خانه‌های شهر، فرسودگی مخازن نگهداری آب و فرسودگی شبکـه توزیع و همچنین نقاط تلاقی آب و فاضلاب در کیفیت آب اهواز تأثیر دارد. با وجود کلرزنی و مطلوبیت میکروبی آب باید گفت آب اهواز کیفیت ندارد.

این‌ مطلب در مورد آب هـستفاده شرب می باشد .

آب شرب یک سال کشور از آسمان بارید اما کجا رفت؟

به نقل از سایت تسنیم و به گزارش پارس آب شرب یک سال کشور از آسمان بارید اما کجا رفت؟ و به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، میزان استفاده آب شرب در کشور سالانه چیزی در حدود ۵ تا ۶ میلیارد مترمکعب هـست. این‌ نیاز کـه تقریباً ۶۰ درصد از آن‌ از ذخایر سدهای کشور و به‌عبارتی منابع سطحی تأمین می‌شـود و حدود ۴۰ درصد از آن‌ از منابع زیرزمینی هـستحصال می‌شـود، گاهی در فصول گرم سال با تنش در بخش تأمین مواجه هـست.در فاصله روزهای ششم تا هشتم بهمن ماه سال جاری گسترش موج بارش‌ها، در اقصی نقاط کشور موجب بارش باران و برف شد. طبق گزارش رسمی شرکت مدیریت منابع آب ایران حجم بارش‌های ۴۸ساعته به ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب رسید؛ یعنی به‌میزان استفاده یک سال آب شرب کشور از آسمان باران و برف بارید.شاید در ابتدا این‌ تصور ایجاد شـود کـه با بارش‌های ۵ …
تاکید بر لزوم مدیریت استفاده آب و انرژی با هـستفاده از ICT

تهیه یک نوشیدنی معجزه‌گر در ۵ دقیقه

به گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه مشترک با رضا اردکانیان وزیر نیرو، با بیان این‌کـه بر اساس برنامه ششم باید پهنای باند ۲۰ مگابیت بر ثانیه را به ۸۰ درصد خانوارها برسانیم، گفت: بدین منظور توسعه فیبرنوری باید به سرعت انجام شـود و همکاری حوزه ارتباطات با شرکت های توزیع برق می تواند این‌ سرعت را بیشتری کند.
وی هـستفاده از شبکـه های موجود توزیع برق برای توسعه دسترسی مردم به ارتباطات پرسرعت را بسیار موثر دانست و افزود: هـستفاده از شبکـه های موجود توزیع برق هم به ما کمک می کند و هم به وزارت نیرو، چراکـه اجرای طرح هوشمندسازی کنتورخوانی در کاهش هزینه ها و سهولت بررسی میزان استفاده مشترکان بسیار موثر هـست و از طرفی هـستفاده از شبکـه برق، توسعه فیبرنوری را آسانتر می کند.
آذری جهرمی با اشاره به این‌کـه برای هوشمندسازی …
احتمال افزایش بارش در باقیمانده فصل زمستان/ مشکل تامین آب شر

به نقل از سایت تسنیم و به گزارش پارس احتمال افزایش بارش در باقیمانده فصل زمستان/ مشکل تامین آب شرب در ۶ هـستان و به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ پژوهشکده اقلیم‌شناسی کشور، پیش‌بینی فصلی ایران را به‌طور کامل انجام داده کـه در بخش خلاصه آن‌ تأکید شده هـست: از دیدگاه اقلیم‌شناسی هم‌دیدی همزمان با ورود به دوره سرد سال پرفشار، جنب حاره‌ای کـه مرکز آن‌ به طور معمول در دوره گرم و روی شبه جزیره عربستان قرار دارد به سمت جنوب یا موقعیت تابستانه خود جابجا شده و شرایط را برای ورود سامانه‌های چرخندی دوره سرد (امواج غربی و تلفیقی مدیترانه‌ای) آماده می‌کند.این‌ شرایط با تاخیر سه ماهه در سال جاری فراهم شده هـست؛ یکی از دلایل چنین الگویی پدیده گرمایشی جهانی هـست کـه انتظار می‌رود در دهه‌های آینده نیز تداوم داشته باشد. علاوه بر آن‌ شکل‌گیری لانینای متوسط نیز موجب هم‌افزایی عوامل کاهش بارش کشور در …

  • اخبار اجتماعی
  • آب اهواز برای شرب قابل هـستفاده نیست


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *