خانه / چهره های ایرانی / گفت‌وگو با «بهتاش» پایتخت: حکم پیاز وسط سیر ترشی را داشتم به همراه توضیحات

گفت‌وگو با «بهتاش» پایتخت: حکم پیاز وسط سیر ترشی را داشتم به همراه توضیحات

گفت‌وگو با «بهتاش» پایتخت: حکم پیاز وسط سیر ترشی را داشتم ، بهتاش سریال پایتخت و سحر قریشی در یک قاب ، گفتگوی جالب با بهتاش سریال« پایتخت ۵»/مردم جای سلام به من می‌گویند «اَی خِدا»! ، بهتاش «پایتخت» با محمدرضا فروتن همبازی شد ، چگـونه پیاز را خرد کنیم؟ ، از سیر تا پیاز یک پیراهن! .
جام جم آن‌لایـن: اگر مخاطب جدی تئاتر باشید او را از سال‌ها قبل می‌شناسید و اگر اهل سینما هستید، درخشیدنش را در فیلم‌هایی مثل «لانتوری» و «کارگر ساده نیازمندیم» دیده‌اید و اگر نه، او را در چند سریال تلویزیونی دیده اید و امروز بهرام افشاری را بیشتر با نقش‌آفرینی در یکی …

جام جم آن‌لایـن: اگر مخاطب جدی تئاتر باشید او را از سال‌ها قبل می‌شناسید و اگر اهل سینما هستید، درخشیدنش را در فیلم‌هایی مثل «لانتوری» و «کارگر ساده نیازمندیم» دیده‌اید و اگر نه، او را در چند سریال تلویزیونی دیده اید و امروز بهرام افشاری را بیشتر با نقش‌آفرینی در یکی از شخصیت‌های اصلی «پایتخت» شناخته‌اید. سیروس مقدم، کارگردان سریال او را یکی از برگ ‌های برنده سری پنجم ایـن مجموعه می‌داند. به همین بهانه و برای گفت‌وگو در نقش بهتاش فریبا سراغش رفتیم. افشاری ابتدا گفت یک سالی هست که‌ گفت‌وگو نمی‌کند، اما در آخر موافقت کرد تا نخستین مصاحبه او در مورد سریال پایتخت با جام‌جم باشد.

همـه چیز در مورد پایتخت پیاز ترشی حکم سیر

پیش از ایـن در تئاتر، سینما و تلویزیون بازی کرده بودید، اما بیشتر با «پایتخت ۵» میان مردم شناخته شدید. چرا؟

به علت مخاطبان زیادی که‌ پایتخت دارد هر کس در آن‌ کار کند بیشتر دیده می‌شـود. ایـن مجموعه طی ایـن سال‌ها توانسته هست میان خانواده‌ها جایگاه خوبی کسب کند. مردم ایـن سریال و شخصیت‌های آن‌ را جزئی از زندگـی و سهم خود می‌دانند. در ادامه ممکن هست اتفاقات بهتر از ایـن هم برایم بیفتد. کار من بازیگری هست و همین قدر و شاید دو برابر آن‌ برای کارگر ساده نیازمندیم، لانتوری و حتی «علی‌البدل» زحمت کشیدم، ولی چون طیف مخاطبان پایتخت بیشتر هست، در ایـن کار بیشتر دیده شدم. نقش‌های زیادی در ذهن دارم که‌ بایـد کسی مانند آقای تنابنده و مقدم پیدا شـود و به من اعتماد کند تا آن‌ها را بازی کنم. فکر می‌کنم برترین نقشم، نقشی هست که‌ هنوز بازی نکرده‌ام.

جزییات مطلب پایتخت و پیاز و ترشی و حکم و سیر را میخوانید .

با وجود حضور پررنگ شخصیت ارسطو و نقی، نقش شما زیر سایه آن‌ها قرار نگرفت.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره گفت‌وگو با «بهتاش» پایتخت: حکم پیاز وسط سیر ترشی را داشتم

اگر بهتاش دیده شد فقط به خاطر تلاش، هستعداد و توانایی من نیست. به علت تفکر، خلاقیت و طراحی آقای محسن تنابنده و گروه نویسندگان، همچنین اعتماد آقای مقدم و نوع پلان‌گیری ایشان هست. هیچ بازیگری به تنهایی نمی‌تواند در هیچ محصولی دیده شـود مگر آن‌ که‌ پشت صحنه و همکاران خوب داشته باشد. همـه بازیگرانی که‌ در کنارم بودند راهنمایی‌ام کردند و به من فضا دادند. نمی‌توانم ایـن عوامل را نادیده بگیرم. خوشبختانه تلاش‌هایم جواب داد و آرام‌آرام با ایده‌های نویسندگان، راهنمایی سایر بازیگران و پیشنهادهای خودم، نقش مورد پسند مردم قرار گرفت.

تکیه کلام‌هایی مثل اَی خِدا که‌ ایـن روزها میان مردم باب شده هست، از ابتدا در متن وجود داشت؟

بازیگر یعنی مشاهده و بازآفرینی. من اصلا لهجه مازندرانی بلد نبودم. در سینمایی کارگر ساده نیازمندیم هم لهجه آذری داشتم که‌ آن‌ را هم بلد نبودم و دو ماه، روزی شش ساعت تمرین لهجه می‌کردم. ایـنجا هم وقت گذاشتم تا جغرافیا و مردم شمال را بشننام. بنا به شخصیت بهتاش که‌ عصبی و گاهی غیرتی هست فکر کردم می‌توانم از تکیه کلام اَی خِدا هستفاده کنم که‌ ایـن ویژگی‌ها را بخوبی نشان دهد. خوشبختانه حسابی هم جا افتاد و امروز مردم من را که‌ می‌بینند به جای سلام می‌گویند اَی خِدا.

توضیحات بیشتر در موردپایتخت پیاز ترشی حکم سیر

ایـن برخورد‌ها برایتان خوشایـند هست؟

تلاش من ایـن هست مخاطب خاص تاییدم کند و مخاطب عام دوستم داشته باشد. اوج تعریف هنر، همین هست. خدا را شاکرم که‌ تمام اقشار جامعه و مردمانی از سطوح مختلف اجتماعی با ایـن شخصیت ارتباط برقرار کردند. ایـن رمز موفقیت من هست و البته وظیفه‌ام را سنگین‌تر می‎‌کند، چون بایـد برای انتخاب‌های بعدی‌ام بیشتر فکر کنم. خوشحالم در عید توانستم به اندازه خودم جایی در ذهن و قلب مردم پیدا کنم.

شما مطلب گفت‌وگو با «بهتاش» پایتخت: حکم پیاز وسط سیر ترشی را داشتم را می خوانید .

پس از ایـن، کارتان برای شکستن قالب نقش بهتاش در ذهن مردم سخت‌تر می‌شـود.

همسر شهید بلباسی خطاب به عوامل پایتخت: بچه‌هام جواب سوال‌هاشون رو گرفتن +عکس

صد در صد. امروز مردم در فضای مجازی تکیه‌هایی از بازی من در فیلم لانتوری و کارگر ساده نیازمندیم را با نام بهتاش به اشتراک می‌گذارند! نمی‌شـود جلوی ایـن فضا را گرفت. من به عنوان بازیگر بایـد با ایـن موج همراه شوم و کم‌کم وقتی جو عوض شد تلاشم را برای ادامه دادن، دو برابر کنم.

پایتخت پیاز ترشی حکم سیر

نمی‌ترسید از محبوبیت ایـن روزهایتان که‌سته شـود؟

ایـن قضیه برای همـه اتفاق می‌افتد و من مستثنا نیستم. همیشه بعد از سربالایی، سرپایینی هست و برعکس. مهم ایـن هست که‌ من برای کارم کم نگذارم و از خودم راضی باشم. از ابتدا با خودم عهد بستم برای مردم کشورم کار کنم. الان که‌ ایـن اتفاق افتاده هست از آن‌ لذت می‌برم و بعد دوباره تلاشم را شروع می‌کنم.

چگـونه با گروه پایتخت آشنا شدید؟

ایـن مطلب در مورد پایتخت پیاز ترشی حکم سیر می باشد .

احمد مهران‌فر یکی از کارهای من را دید و خوهست به دفتر آقای مقدم بروم. باورم نمی‌شد می‌خواهند برای پایتخت ۲ از من تست بگیرند، چون خودم یکی از طرفداران پایتخت یک بودم. آن‌ زمان برای اولین‌بار آقای تنابنده به من اعتماد کرد و با ایـن‌که‌ لهجه مازندرانی بلد نبودم ایـن فرصت را داد تا یاد بگیرم. اتفاقا یکی از سختی‌های کار من در پایتخت ۵ همین پیشینه بود.
بعضی‌ها که‌ فصل دوم را دیده بودند در قسمت نخست ایـن سری مدام می‌گفتند مگر ایـن بازیگر نقش شیرافکن نبود!؟ از دو جهت فشار روی من بود. یکی ایـن‌که‌ قبلا با نقشی آمده بودم که‌ مردم آن‌ را هم خیلی دوست داشتند و حالا قرار بود در قالب جوان دیگری وارد شوم و از صفر شروع کنم. دوم ایـن که‌ من حکم پیاز وسط سیرترشی را داشتم!

چه تعبیر جالبی!

گفت‌وگو با «بهتاش» پایتخت: حکم پیاز وسط سیر ترشی را داشتم

مقصودم ایـن هست تمام شخصیت‌های پایتخت درخشان بودند، با نقش‌هایشان در قلب مردم نفوذ کرده بودند و یکدفعه در سری پنجم یک شخصیت به عنوان پسر خواهر نقی وارد قصه می‌شـود. برای مردم مهم نیست بهرام افشاری بابت ایـن مسایل فشارهای زیادی را تحمل می‌کند، مردم فقط می‌خواهند بهتاش قابل باور باشد و من تلاش کردم ایـن چنین شـود. لذت‌بخش‌ترین لحظه برای یک بازیگر ایـن هست که‌ بعد از ایـن فشارها از مخاطب نمره قبولی بگیرد.

در تلویزیون کمتر حضور داشته‌اید و در همین آثار انگشت‌شمار، بیشتر با سیروس مقدم همکاری کرده‌اید. کار کردن با او برایتان چه جذابیتی دارد؟

پایتخت, پیاز, ترشی, حکم, سیر

آقای مقدم به گونه‌ای دکوپاژ می‌کند که‌ جزییات بازی شما دیده می‌شـود و ایـن برای یک بازیگر نکته مثبت و پررنگی هست. به طور کلی بایـد بگویم اولویت من تئاتر و سینمهست، البته به ایـن معنی نیست که‌ اصلا به تلویزیون اهمیت نمی‌دهم. اگر فیلمنامه و نقش خوبی پیشنهاد شـود با افتخار برای مردم بازی می‌کنم.

پس شما جزو آن‌ دسته از بازیگرانی نیستید که‌ بازی در آثار تلویزیونی را جدی نمی‌گیرند؟

دلایل کسانی که‌ به تلویزیون نه می‌گویند را بایـد از خودشان بپرسید. برای من اما وقتی اتفاقی مانند پایتخت می‌افتد به نظرم تاثیرش بیشتر از ۲۰۰ فیلم سینمایی هست. هیچ مغازه‌داری دوست ندارد مشتری‌هایش کم باشد. تلویزیون بزرگ‌ترین ویترین برای بازیگر هست که‌ می‌تواند از طریق آن‌ توانایی‌هایش را نشان دهد. من ابتدا سعی کردم پای خود را در تئاتر محکم کنم و بعد وارد سینما و تلویزیون شوم. از سال ۱۳۸۲ کار تئاتر را شروع کردم، از سال ۱۳۸۸ به طور حرفه‌ای وارد ایـن عرصه شدم و تا امروز درآمدم را از ایـن راه کسب می‌کنم.

چهره واقعی نیلوفر رجایی فر بازیگر نقش زن داعشی در پایتخت! عکس

تا امروز مقام‌های زیادی کسب کرده‌ام. جوان برتر ایران شده ام،‌ برترین بازیگر تئاترشهر شده‌ام، دو سال نامزد برترین بازیگر تئاتر سال بوده‌ام و تندیس جشنواره فجر را در ۲۴ سالگی گرفته‌ام. ایـنها پشتوانه من هست و به ایـن معنی نیست که‌ دارم از خودم تعریف می‌کنم. می‌خواهم بگویم اگر من بازیگری را انتخاب کردم تمام زندگـی و انرژی‌ام را صرف ایـن کار می‌کنم تا بتوانم برای خود جایگاهی کسب کنم.

اگر ساخت پایتخت همچنان ادامه داشته باشد در سری‌های آتی حضور خواهید داشت؟

حتما. اگر همچنان طرح‌ها و ایده‌های تازه‌ای برای ادامه کار وجود داشته باشد من هم مایلم بازی کنم. پایتخت، خانواده من هست و کسی از خانواده‌اش جدا نمی‌شـود.

نقدهایی به قسمت‌های آخر سریال و وارد شدن آن‌ به فضای خشن جنگ و حضور داعش مطرح شد. چقدر با ایـن نظرات موافقید؟

اتفاقا به نظرم خیلی فضای جذابی شد و قصه به گونه‌ای پیش رفت که‌ ‌توانست دنیای دیگری از ایـن شخصیت‌ها را نشان دهد. نشان دادن شخصیت‌هایی که‌ در فضای کمدی مردم را می‌خندانند، ‌می‌توانند در فضای گروتسک و حتی تلخ قرار بگیرند و مخاطب را با یک هیجان ناشناخته روبه‌رو کـنند. ایـن موضوع یک توانایی و قدرت ریسک‌پذیری می‌خوهست که‌ به نظرم کارگردان و نویسندگان بخوبی از پس آن‌ برآمدند. در کنار نظرهای منفـی راجع ‌به ایـن قسمت‌ها، هزاران برابر کامنت مثبت دریافت کردم.

به طور کلی بازخوردها در فضای مجازی چگـونه هست؟

به حدی خوب هست که‌ گاه دوستان تکه‌ می‌اندازند و می‌گویند بازدید پیج تو از کریستیانو رونالدو بیشتر هست! خدا را شکر در ایـن مدت مورد لطف و عشق مردم قرار گرفتم. دنبال محبوبیت ایـن شخصیت نبودم، فقط هسترس داشتم که‌ بهتاش قابل قبول نشـود و فضای مثبتی که‌ امروز برایم ایجاد شده فراتر از انتظارم بود.

در مصاحبه‌ای در فضای مجازی گفته‌اید فیزیک بدنی‌تان گاه مانع کار بازیگری‌تان شده هست.

بگذارید ایـن قضیه را از ابتدا توضیح دهم. رسانه زمانی سراغ شما می‌آید که‌ کاری انجام داده باشی. من هم از ایـن بابت طلبکار کسی نیستم. اما برای علی‌البدل در جشن حافظ، برای لانتوری در جشن خانه سینما و برای کارگر ساده نیازمندیم در جشن منتقدان نامزد شدم. ایـنها کم نبود. ولی رسانه‌ها هیچ خبری در ایـن مورد پوشش ندادند و من فکر کردم لابد هنوز آن‌ قدر برای آن‌ها هیجان‌انگیز نیستم.

به همین علت یک سال مصاحبه نکردم و تمرکزم را روی کار گذاشتم. مصاحبه‌ای هم که‌ راجع ‌به فیزیکم ایـن روزها در فضای مجازی منتشر شده مربوط به سه چهار سال پیش هست. دیگر دوست ندارم در مورد فیزیکم صحبت کنم، اما حرفم در آن‌ مصاحبه ایـن بود که‌ اوایل بعضی نقش‌ها را به خاطر قدم از دست می‌دادم، ولی کم کم تلاش کردم درونیاتم را به نمایش بگذارم و از مرحله فیزیک عبور کنم. در مورد آن‌ گفت‌وگو بایـد اضافه کنم بزرگ‌ترین فیلسوف‌ها گاه بعد از سال‌ها تفکر و تعقل به یک تئوری می‌رسند و فردایش آن‌ را عوض می‌کـنند، حال منِ بهرام افشاری حرف دو روز پیشم را نمی‌توانم تغییر دهم!؟

جدول قیمت آپارتمان منطقه طرشت پایتخت

ایـن روزها مشغول چه کاری هستید؟

تئاتری به کارگردانی آتیلا پسیانی روی صحنه دارم و در حال بازی در سریال «شرایط خاص» به کارگردانی وحید امیرخانی هستم. از ۱۶ اردیبهشت هم نمایش «جوجه تیغی» را روی صحنه می‌برم که‌ برگرفته از زندگـی خودم، عشق فیلم‌ها و سیاهی لشکرههست و فکر می‌کنم برترین مواجهه و گفت‌وگوی من با مردم باشد.

سیر تا پیاز تولید عسل/با زنبورداری میلیونر شوید

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، از گذشته تا کنون از عسل در درمان خیلیی از بیماری ها هستفاده شده هست. مهمترین خاصیت عسل، ضد میکروب بودن آن‌ هست. در حالی که‌ عسل یک ماده کاملاً خوراکی هست و بایستی محیط خوبی برای پرورش میکروب ها باشد، ولیکن میکروب ها در معرض عسل نابود شده و اجساد آن‌ها نیز به مرور از بین می رود زیرا عسل حاوی آن‌تی بیوتیک و آن‌زیم دیهستاز هست. در گذشته از ایـن خاصیت عسل برای از بین بردن پینه های دست و پا سود می جستند.عسل طبیعی از ۲ هزار و ۵۰۰ سال پیش توسط انسان ها در اقصی نقاط جهان مورد هستفاده قرار گرفته هست.کیفیت عسل طبیعی ایران در جهان زبانزد هست، ایـن مسئله ناشی از اقلیم خاص و شرایط طبیعی ویژه کشورمان هست. در گذشته‌ نه‌چندان دور و پیش از شروع موج ویرانگر مهاجرت از روستا به شهر، بخش عظیمی از روستائیان …
ریپورتاژ: از سیر تا پیاز کاشت مو و ترمیم مو

به نقل از سایت رهستینه و به گزارش پارس ریپورتاژ: از سیر تا پیاز کاشت مو و ترمیم مو و کاشت مو یکی از راه حل های درمان طاسی سر می باشد که‌ امروزه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته هست اگر بخواهیم کاشت مو را به شکل اختصار توضیح دهیم می توانیم بگوییم که‌ کاشت مو عبارت هست از فرآیندی که‌ طی آن‌ گرفت های مورد نیاز را برداشت کرده و در فضاهای که‌ خالی از مو و طاس می باشد کاشت مو و پیوند مو انجام می شـود جدیدترین تکنیک کاشت مو SUT جدیدترین و برترین روش کاشت مو که‌ تا به کنون معرفی شده هست روش کاشت مو sut می باشد که‌ ایـن روش تمام مضرات و معایب های روش های گذشته را رفع کرده و به نوعی آن‌ ها را به نقطه قوت تبدیل کرده هست. پژوهشگران و دانشمندان در حوزه کاشت مو …
خوراک مرغ و ترشی پیاز رویا

به نقل از سایت بانوی شهر و به گزارش پارس خوراک مرغ و ترشی پیاز رویا و

مطلب را به اشتراک بگذارید
خوراک مرغ از آن‌ دسته غذاهای ساده و محبوب ایرانی که‌ پای ثابت بیشتر مسافرته ههست.  بانوی شهر با کمک خانم رویا نحوه پخت ایـن خوراک و ترشی پیاز را با شما همراهان به اشتراک می گذارد.
مواد لازم برای پخت خوراک مرغ :
مرغ
روغن
پیاز ۱عدد
رب گوجه فرنگی ۲قاشق غذاخوری
زردچوبه،نمک، فلفل سیاه، ادویه کاری به مقدار لازم
آبلیمو
ساقه کرفس
هویج
فلفل دلمه ای (به دلخواه)
طرز تهیه خوراک مرغ :
۱ ) ابتدا مقدار کمی روغن را داخل قابلمه روی حرارت بگذارید، سپس تکه‌ های مرغ را داخل روغن ریخته و تفت دهید تا کاملا تمام قسمت های مرغ سرخ شـود.
۲ ) حال جداگانه داخل ظرفی دیگر یک پیاز درشت را چند تکه‌ کرده و تفت دهید.
۳ ) در …

  • چهره های ایرانی
  • گفت‌وگو با «بهتاش» پایتخت: حکم پیاز وسط سیر ترشی را داشتم


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *