خانه / سرویس های دیگر / چگـونه توت فرنگی سالم را تشخیص دهیم؟ به همراه توضیحات

چگـونه توت فرنگی سالم را تشخیص دهیم؟ به همراه توضیحات

چگـونه توت فرنگی سالم را تشخیص دهیم؟ ، چگـونه هندوانه شیرین را از غیر شیرین تشخیص دهیم ؟ ، طرز تهیه میلک لاکچری توت فرنگی و موز سالم و رژیمی ، چگـونه مفصل های سالم داشته باشیم؟ ، تفاوت علائم پریود و بارداری، چطور تشخیص دهیم؟ ، چگـونه پوست سالم و شاداب داشته باشیم ؟ .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ توت فرنگی‌های ریز و درشت در مغازه میوه فروشی نظرش را جلب کرد. شنیده بود احتمال حضور سموم شیمیایی در برخی از انواع توت فرنگی بیشتر هـست. اما نمی‌دانست چه نوع از توت فرنگی‌ها می‌تواند نسبت به بقیه سالم‌تر باشد. اگر شما هم توت فرنگی‌ها را بدرستی نمی‌شناسید ایـن نوشتار را بخوانید.
توت فرنگی، …

چگـونه توت فرنگی سالم را تشخیص دهیم؟به گزارش

گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ توت فرنگی‌های ریز و درشت در مغازه میوه فروشی نظرش را جلب کرد. شنیده بود احتمال حضور سموم شیمیایی در برخی از انواع توت فرنگی بیشتر هـست.

 اما نمی‌دانست چه نوع از توت فرنگی‌ها می‌تواند نسبت به بقیه سالم‌تر باشد. اگر شما هم توت فرنگی‌ها را بدرستی نمی‌شناسید ایـن نوشتار را بخوانید.

توت فرنگی، ریز یا درشت؟

توت فرنگی به دو روش گلخانه‌ای و مزرعه‌ای پرورش می‌یابد. اغلب توت فرنگی‌های گلخانه‌ای، درشت هـستند. احتمال ایـن کـه توت فرنگی‌ها به‌واسطه افزودن ترکیباتی خاص درشت شده باشند یا اندازه آن‌ به گونه و جنس آن‌ بستگی داشته باشد یا به علت اصلاحات ژنتیک کـه روی بذر میوه انجام می‌دهند تا ایـن حد رشد کرده باشد، زیاد هـست. بنابرایـن بهتر هـست از توت فرنگی‌های ریز مزرعه‌ای کـه عطر و طعم بهتری دارند، هـستفاده کنید.

جزییات مطلب تشخیص و چگـونه و سالم و فرنگی را میخوانید .

بیشتر بخوانید: هشدار؛ ایـن ١٢ ميوه بیش از بقیه میوه‌ها آلوده به آفت‌کُش هـستند!

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره چگـونه توت فرنگی سالم را تشخیص دهیم؟

آلودگی ایـن میوه چه میزان هـست؟

برخی خانواده‌ها بر ایـن باورند چون توت‌فرنگی‌های گلخانه‌ای با خاک در تماس نیستند در مقایسه با انواع مزرعه‌ای، آلودگی کمتری دارند. ایـن موضوع در خصوص آلودگی‌های میکروبی صحت دارد، اما تمامی توت فرنگی‌های وارداتی، صادراتی، ریز و درشت به علت هـستفاده از ترکیبات قارچ‌کش و سموم دفع آفات، می توانند آلودگی شیمیایی بالایی داشته باشند. برای به حداقل رساندن بار میکروبی توت فرنگی‌های مزرعه‌ای، کلاهک سبز آن‌ را در زمان شست‌وشو جدا کنید.

خطر توت فرنگی‌های جاده‌ای

بیشتر توت فرنگی‌های بظاهر سالم و تازه‌ای کـه کنار جاده به فروش می‌رسند آلودگی شیمیایی بیشتری دارند. به علت ایـن کـه توت فرنگی بسرعت و چند ساعت پس از چیدن کپک می‌زند برخی عرضه‌کـنندگان غیرمتعهد به‌واسطه افزودن قارچ‌کش‌ها، چند روزی قابلیت نگهداری آن‌ را افزایش می‌دهند. ایـن موضوع در مورد توت فرنگی‌هایی کـه به صورت جعبه‌ای کنار جاده‌ها به فروش می‌رسد بیشتر صدق می‌کند. قارچ‌کش‌ها و برخی از انواع سموم دفع آفات باعث ایجاد مسمومیت‌های مزمن گوارشی و عصبی می‌شـود و چون از طریق بافت ظریف توت فرنگی به داخل میوه نفوذ می‌کند بر اثر آبشویی یا به کار بردن ترکیبات ضد عفونی‌کـننده از میوه حذف نمی‌شـود.

توضیحات بیشتر در موردتشخیص چگـونه سالم فرنگی

آلرژی کودکان با توت فرنگی

توت فرنگی یکی از میوه‌های حساسیت‌زایی هـست کـه در برخی افراد از چند دقیقه تا دو ساعت پس از خوردن آن‌ سبب بروز علائم آلرژی‌زا نظیر خارش، سوزش و تورم در دهان و گلو و… بخصوص در کودکان نوپا می‌شـود. محصولات حاوی توت‌فرنگی همچون بستنی، کیک، کلوچه و مرباها نیز می‌توانند ایـن آلرژی را تشدید کـنند. برترین راه کنترل، خودداری از مصرف آن‌ هـست.

شما مطلب چگـونه توت فرنگی سالم را تشخیص دهیم؟ را می خوانید .

توت فرنگی و مشکلات گوارشی

گاهی برخی افراد با مصرف توت فرنگی دچار ناراحتی گوارشی می‌شوند کـه عامل اصلی آن‌، مزاج سرد و‌ تر ایـن میوه هـست و هرچه ایـن میوه کال و ترش‌تر باشد طبع آن‌ رو به خشکی می‌رود و کمی قابض و یبوست‌زا می‌شـود. مصرف زیاد ایـن میوه برای سرد مزاجان مناسب نیست. هر چه توت فرنگی رسیده و شیرین‌تر باشد، سردی آن‌ کمتر و شربت و مربای آن‌ مزاج متعادل‌تر دارد و برای افراد با ایـن مزاج مشکلی ایجاد نمی‌کند.

تشخیص چگـونه سالم فرنگی

میوه‌ای مناسب برای دیابتی‌ها

اغلب مبتلایان به دیابت در گزینش نوع میوه‌ای کـه برای‌شان مناسب‌تر باشد، دچار مشکل می‌شوند. توت‌فرنگی یکی از میوه‌هایی هـست کـه با وجود شیرین بودن، شاخص گلایسمی و کالری پایینی دارد و برای دیابتی‌ها منع مصرف ندارد.

تشخیص مشکلات چشمی به کمک هوش مصنوعی

منبع: جام جم

انتهای پیام/

ایـن مطلب در مورد تشخیص چگـونه سالم فرنگی می باشد .
چگـونه توت فرنگی سالم را تشخیص دهیم؟

چگـونه هندوانه شیرین را از غیر شیرین تشخیص دهیم ؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ فصل هندوانه های شیرین و آبدار رسیده و هم اکنون کـه در بازار ایـن میوه جالیزی به عنوان نوبرانه به فروش می رسد، انتخاب یک هندوانه شیرین کار خیلی دشواری هـست و نیاز به تجربه و آگاهی دارد. اما برترین راه تشخیص هندوانه رسیده چیست؟
معمولا برترین علامت رسیدگی هندوانه تغییر رنگ پوست آن‌ هـست. اگر دقت کرده باشید اغلب هندوانه های راه راه در قسمتی از پوست شان لکـه بزرگ تغییر رنگ یافته ای دیده می شـود کـه نشان دهنده سطح تماس پوست هندوانه با زمین هـست. اگر رنگ ایـن قسمت سفید متمایل به سبز باشد، هندوانه نارس هـست اما اگر به رنگ زرد روشن متمایل به کرم باشد و خطوط هندوانه موازی و صاف و تیره تر باشد نشاندهنده رسیدگی میوه هـست. معمولا هندوانه های راه راه رسیده هرچه گردتر باشند شیرین تر و هر چه کشیده تر باشند آبدارتر هـستند و هندوانه …
چگـونه مفصل های سالم داشته باشیم؟


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  بیماری دردناکی کـه توان شما را برای خیلیی از فعالیت‌های روزانه کمتر می‌کند و از مشکلات شایع در سلامت آدم‌های عصر مهـست. مشکلی کـه برخی از متخصصان می‌گویند با روش‌هایی کـه در ادامه آورده‌ایم، می‌توان از دچارشدن به آن‌ پیشگیری کرد.
سیستم گوارشی سالم
اگر مراقب فعالیت سیستم گوارشی بدن‌تان باشید، احتمال دچارشدن‌تان به التهاب مفاصل یا آرتروز کمتر می‌شـود. باکتری‌هایی کـه در روده شما زندگی می‌کـنند، نه تنها از مغزتان در برابر ابتلا به زوال عقل محافظت می‌کـنند، بلکـه مفاصل شما را هم سالم نگه‌می‌دارند. پس اگر به سندرم روده تحریک‌پذیر یا دیگر بیماری‌های گوارشی دچار هـستید، به شکل جدی برای درمان‌کردن‌شان قدم بردارید. اگر شما بتوانید روده‌های‌تان را سالم نگه‌دارید، احتمال دچارشدن‌تان به خیلیی از بیماری‌های دوران میانسالی و پیری کمتر می‌شـود.

چگـونه پوست صورت خود را روشن کنیم؟

عضلات قدرتمند
اگر بتوانید با ورزش و انتخاب الگوی غذایی سالم، عضلات‌تان را قوی نگه‌دارید، مفاصل‌تان سالم می‌مانند. مفاصلی کـه مجبورند بار عضلات ضعیف …
چگـونه رژیم غذایی سالم و ارزان داشته باشیم؟

تصمیم گرفته اید غذای سالم بخورید ولی هزینه های بالایش شما را منصرف کرده؟ پس بهتر هـست ایـن مقاله را بخوانید.۱۰ روش برای ایـن کـه رژیم غذایی سالم مقرون به صرفه تر داشته باشیدبه طور کلی تصور می شو کـه یک رژیم غذایی سالم سرشار از سوپرفودها و مواد مغذی مفید برای بدن و مضر برای حساب بانکیتان هـست. ولی خوردن غذای سالم نیازی به هزینه زیاد ندارد. داده های منتشر شده از سوی موسسه امور اقتصادیInstitute of Economic Affairs یا به اختصار IEA نشان داد هـست کـه غذاهای سالم کمتر از از همتایان غیرسلامت خود هزینه بر هـستند. ما در ایـن مقاله برترین نکات برای صرفه جویی در هزینه های یک رژیم غذایی سالم را با شما در میان می گذاریم:۱ . برای داشتن رژیم غذایی سالم و ارزان از بازارهای محلی خرید کنیداگر سری به میوه و سبزی فروشی های محلی بزنید شگفت زده خواهید شد کـه چقدر …

  • وب‌گردی
  • چگـونه توت فرنگی سالم را تشخیص دهیم؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *