خانه / اخبار سیاسی / رویترز: احتمال حمله مجدد آمریکا به کشور سوریه وجود دارد به همراه توضیحات

رویترز: احتمال حمله مجدد آمریکا به کشور سوریه وجود دارد به همراه توضیحات

رویترز: احتمال حمله مجدد آمریکا به کشور سوریه وجود دارد ، نماین‌ده پارلمان کشور سوریه: احتمال ارتکاب هرگونه حماقتی از سوی ترامپ وجود دارد/ پیام اظهارات اخیر پوتین به آمریکا و همپیمانانش ، آمریکا برای حمله مجدد به کشور سوریه مهیا می شـود ، پیامدهـای حمله موشکی آمریکا به کشور سوریه؛ احتمال حمله سایبری روسیه به بریتانیا ، احتمال حمله آمریکا به کشور سوریه ، تشدید احتمال حمله وسیع آمریکا به کشور سوریه با مشارکت چند کشور اروپایی .
خبرگزاری ایرنا: کمتر از یک هفته پس از تجاوز نظامی واشنگتن و متحدانش به کشور سوریه، خبرگزاری رویترز به نقل از مقام هـای آمریکایی مدعی شد کـه این‌ حملات تنها تاثیری محدود بر تاسیسات تسلیحات شیمیایی کشور سوریه داشته و دمشق بخشی از تسلیحات شیمیایی ادعایی را در مکان هـای غیرنظامی ذخیره کرده …

خبرگزاری ایرنا: کمتر از یک هفته پس از تجاوز نظامی واشنگتن و متحدانش به کشور سوریه، خبرگزاری رویترز به نقل از مقام هـای آمریکایی مدعی شد کـه این‌ حملات تنها تاثیری محدود بر تاسیسات تسلیحات شیمیایی کشور سوریه داشته و دمشق بخشی از تسلیحات شیمیایی ادعایی را در مکان هـای غیرنظامی ذخیره کرده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقام هـای آمریکایی نوشت: ارزیابی واشنگتن پس از حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به کشور سوریه نشان می دهد کـه این‌ حملات تاثیر محدودی بر توان بشار اسد برای استفاده از تسلیحات شیمیایی داشته است و در حال طراحی سناریوی جدیدی برای حمله مضاعف به کشور سوریه استند.

همه چیز در مورد آمریکا احتمال حمله کشور سوریه مجدد

این‌ در حالی است کـه دولت ترامپ پیشتر اعلام کرده بود حملات موشکی بامداد شنبه هفته گذشته به کشور سوریه، قلب برنامه تسلیحات شیمیایی دولت این‌ کشور را هدف قرار داد.

متجاوزان به کشور سوریه اعلام کردند کـه سه مرکز مربوط به تسلیحات شیمیایی ادعایی را نابود کرده اند؛ اما این‌ مقام هـای آمریکایی کـه رویترز نامی از آن‌ها نبرده، گفتند کـه اطلاعات موجود حاکی از آن‌ است کـه ذخیره هـای تسلیحات شیمیایی دولت بشار اسد به مکان هـایی فراتر از این‌ سه مرکز منتقل شده است.

جزییات مطلب آمریکا و احتمال و حمله و کشور سوریه و مجدد را میخوانید .

این‌ مقام ها مدعی شدند برخی از این‌ تسلیحات در مدارس و مجتمع هـای آپارتمانی غیرنظامی به عنوان «سپر انسانی» انبار شده اند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره رویترز: احتمال حمله مجدد آمریکا به کشور سوریه وجود دارد

مقام هـای آمریکایی همچنین به رویترز گفتند کـه ارزیابی آن‌ ها نشان می دهد کـه تسلیحات شیمیایی کشور سوریه به اندازه ای است کـه برای اهداف بشار اسد کافی باشد.

وقتی زنان بدکاره ،رئیس جمهور آمریکا را می دوشند!

آمریکا، انگلیس و فرانسه بامداد شنبه ۲۵ فروردین مناطقی از کشور سوریه را به تلافی حمله شیمیایی ادعایی به شهر دوما هدف حملات موشکی خود قرار دادند.

این‌ اقدام پس از آن‌ روی داد کـه تروریست هـای سوری مدعی شدند کـه شهر دوما شامگاه شنبه ۱۸ فروردین ماه هدف بمباران شیمیایی قرار گرفت و در جریان آن‌ ۷۵ نفر کشته و ده ها تن زخمی شدند.

توضیحات بیشتر در موردآمریکا احتمال حمله کشور سوریه مجدد

این‌ در حالی است کـه دولت کشور سوریه هرگونه دخالت در چنین حمله ای را رد کرده و خواستار اعزام کمیته تحقیق مستقل بین المللی برای بررسی این‌ موضوع شده است.

شما مطلب رویترز: احتمال حمله مجدد آمریکا به کشور سوریه وجود دارد را می خوانید .

تشدید احتمال حمله وسیع آمریکا به کشور سوریه با مشارکت چند کشور ار


با توجه به نتایج محدود حمله موشکی سال گذشته آمریکا به کشور سوریه، مقامات دولت ترامپ، حمله‌ای به مراتب وسیع‌تر به کشور سوریه را در دستور کار دارند.
 

به نقل از فارین پالیسی، اگر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم داشته باشد به حمله شیمیایی ادعایی در منطقه دوما پاسخ دهد، تقریبا با قاطعیت می‌توان گفت کـه حمله جدید، وسیع‌تر از حمله سال گذشته خواهد بود.
نیکولاس هراس از مرکز «امنیت آمریکای جدید» به فارین پالیسی گفته کـه اگر دولت ترامپ قصد این‌ را داشته باشد کـه حمله‌اش چنان دردناک باشد کـه پیام لازم توسط دولت کشور سوریه دریافت شـود، باید اهداف حمله به مراتب از حمله سال گذشته مفصل‌تر باشد و توانایی‌هـای نظامی دولت کشور سوریه به شکل جدی آسیب ببیند.
از سوی دیگر، با توجه به کم تأثیر بودن حمله موشکی سال گذشته، تصور می‌رود کـه این‌ بار حملات مکرر و دامنه‌دار هوایی در دستور کار قرار بگیرد و تهدید حمله به مراکز دولتی نیز …
احتمال حمله ای به مراتب شدید از سوی آمریکا به کشور سوریه

۵۸ نبرد پر هزینه‌ای کـه ۲۰ رئیس‌جمهور آمریکا به راه انداخته‌اند


نشریه اتریشی با توجه به اتفاقات اخیر در پی حمله شیمیایی در دوما گزینه هـای احتمالی ترامپ را برای واکنش به این‌ حمله کـه مدعی است دمشق مسئول آن‌ است بررسی کرد.همه گزینه‌هـای روی میز ترامپ درباره کشور سوریه و احتمال “حمله‌ای به مراتب شدیدتر”به نقل از هیل، مقامات دولت آمریکا نگرانی خود را نسبت به عدم تاثیر حمله‌ای مشابه حمله سال گذشته به پایگاه الشعیرات در “بازداشتن دولت کشور سوریه از بهره‌گیری از سلاح‌هـای شیمیایی” ابراز کردند.روزنامه نیویورک تایمز نیز نوشت: داشتن حمله‌ای طولانی‌تر و هجوم به چندین هدف از گزینه‌هـایی بودند کـه برای این‌ حمله انتقام‌جویانه جدید در نظر گرفته شده‌اند.گفت‌وگو میان دونالد ترامپ، رییس جمهورآمریکا و مشاورانش در این‌ باره یک روز پس از آن‌ صورت گرفت کـه رییس جمهور متعهد شد کـه در واکنش استفاده احتمالی از سلاح‌هـای شیمیایی در دوما، طی ۴۸ ساعت تصمیم‌گیری کند.حمله دوما جان ده‌ها تن را گرفت و بار دیگر اعتراضات بین‌المللی را …
واکنش سفیر اسبق ایـران در کشور سوریه به احتمال حمله نظامی آمریکا


حسین شیخ‌الاسلام سفیر اسبق ایـران در کشور سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به انتشار خبر احتمال حمله آمریکا به کشور سوریه، گفت: آمریکایی‌ها چندین سال است کـه می‌خواهند در کشور سوریه مؤثر باشند اما تمام تلاش آن‌ها بی‌نتیجه مانده است؛ بعد از شکست سقوط حکومت کشور سوریه، تجزیه کشور سوریه، شکست حلب و اخیراً غوطه شرقی، تمام راه‌ها برای آن‌کـه آمریکایی‌ها بگویند، “ما هم استیم” بسته شده است.وی با بیان این‌کـه کشور سوریه اکنون در مرحله تثبیت حکومت قرار دارد و مذاکرات سوچی با حضور کشورهـای مؤثر در کشور سوریه در حال انجام است، تصریح کرد: ممکن است آمریکایی‌ها تحرکات نظامی در کشور سوریه را تشدید و به این‌ کشور حمله کـنند اما به‌نظر ما، این‌‌گونه اقدامات گرچه مخرب است اما درصحنه میدانی و سیاسی بی‌تأثیر خواهد بود.شیخ‌الاسلام با توجه به آمادگی ارتش کشور سوریه برای مقابله با تهاجم نظامی آمریکا، تأکید کرد: آمریکایی‌ها می‌دانند کـه شجاعت و جرئت لازم برای پیاده کردن نیرو …

ارتش کشور سوریه افـراد مسلح در دوما را به محاصره کامل در آورد
  • اخبار سیاسی
  • رویترز: احتمال حمله مجدد آمریکا به کشور سوریه وجود دارد


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *