خانه / وب‌گردی / دورافتاده ترین و اسرار آمیزترین مناطق دنیا را بشناسید+عکس های به همراه توضیحات

دورافتاده ترین و اسرار آمیزترین مناطق دنیا را بشناسید+عکس های به همراه توضیحات

دورافتاده ترین و اسرار آمیزترین مناطق دنیا را بشناسید+عکس های ، دور افتاده ترین نقاط دنیا را بشناسید+ عکس های ، عجیب‌ترین بیماری در دنیا را بشناسید + عکس های ، عجیب‌ترین تجهیزات نظامی و وسائل نقلیه دنیا را بشناسید+ عکس های ، زنی که‌ قاتل شهید صیاد شیرازی شد/گران‌ترین و اسرار آمیز‌ترین سرقت‌هـای تاریخ/چگـونه برای موفقیت در سال جدید برنامه‌ریزی کنیم؟/حقایقی تکان‌دهنده از میزان آزار جنسی و فقر در خوشبخت‌ترین کشورهـای دنیا ، نا امن ترین کشورهـای دنیا برای زنان را بشناسید + از نیجریه تا … .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، اگر به دنبال جایی استید که‌ در جایی آرام با خود خلوت کـنید و از هیاهوی دنیا دور باشید، ایـن مناطق دورافتاده، آرام و بکر همان چیزی استند که‌ به دنبالش استید!
۱- جزیره ی ایستر، شیلی

جزیره ی ایستر که‌ شهرت آن‌ به خاطر وجود بیش از هزار مجسمه ی عظیم و باستانی «موآی» …

به گزارش

 گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، اگر به دنبال جایی استید که‌ در جایی آرام با خود خلوت کـنید و از هیاهوی دنیا دور باشید، ایـن مناطق دورافتاده، آرام و بکر همان چیزی استند که‌ به دنبالش استید!

۱- جزیره ی ایستر، شیلی

همـه چیز در مورد اسرار بشناسید ترین دنیا عکس مناطق

جزیره ی ایستر که‌ شهرت آن‌ به خاطر وجود بیش از هزار مجسمه ی عظیم و باستانی «موآی» است، یکی از دورافتاده ترین نقاط دنیا است و بیش از ۳۲۰۰ کیلومتر از تمدن امروزی فاصله دارد. ایـن مجسمه ها به دست مردمان «راپا نوی» و از سنگ هـای آتشفشانی در میانه ی سال هـای ۱۲۵۰ و ۱۵۰۰ میلادی ساخته شدند. قله هـای ایـن جزیره از همان گدازه هـای باستانی به وجود آمده و مناظری شگفت انگیز ایجاد کرده اند. پروازها به داخل و خارج ایـن جزیره محدود استند.

جزییات مطلب اسرار و بشناسید و ترین و دنیا و عکس و مناطق را میخوانید .
۲- لانگییربین، نروژ

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره دورافتاده ترین و اسرار آمیزترین مناطق دنیا را بشناسید+عکس های

ایـن منطقه یکی از شمـالی ترین شهرهـای دنیا است. در سال ۱۹۵۰، قانونی در لانگییربین تصویب شد که‌ دفن مردگان در ایـن منطقه ی بسیار سرد را ممنوع می کرد، چرا که‌ زمین یخ بسته ی ایـن ناحیه اجساد را تبدیل به مومیایی می کند. علاوه بر ایـن، طبق قانون افراد محلی اجازه دارند برای محافظت از خود در برابر خرس هـای قطبی اسلحه به همراه داشته باشند. ایـن شهر منحصر به فرد ۲۱۰۰ نفر جمعیت دارد که‌ از کشورهـای مختلفی به آن‌جا آمده اند. قایقرانی با کایاک، اسکی، گردش با ماشین هـای اسنوموبیل و دوچرخه سواری از فعالیت هـای پرطرفدار در ایـن منطقه استند.

۳- جزیره ی دیون، کانادا

توضیحات بیشتر در مورداسرار بشناسید ترین دنیا عکس مناطق

سازمان ناسا تنها نقاطی را برای انجام تحقیقات علمی خود انتخاب می کند که‌ متروکه‌ باشند. ایـن جزیره محل آزمایش روبات ها، لباس هـای فضانوردی و فضاپیماهـای ناسا برای مأموریتی به سیاره ی مریخ بوده است. جزیره ی دیون بخشی از جزایر ملکه‌ الیزابت محسوب می شود و تنهـایی شمـا در آن‌ تضمین شده است، به طوری که‌ تقریبا از حیات وحش و حیوانات هم به دور است!

شمـا مطلب دورافتاده ترین و اسرار آمیزترین مناطق دنیا را بشناسید+عکس های را می خوانید .
۴- دریاچه ی کرسنت، چین

اسرار بشناسید ترین دنیا عکس مناطق

دریاچه ی ۲ هزار ساله ی کرسنت که‌ شکلی شبیه به ماه دارد، در صحرای گوبی واقع شده و از چشمه ای طبیعی برخوردار است. ایـن شهر کوچک و دورافتاده در کناره ی دریاچه قرار دارد اما با وجود اتوبوس هـایی که‌ مسافران را به ایـن منطقه می رساند، یکی از معدود مناطق دورافتاده ای است که‌ دسترسی به آن‌ ساده است.

۵- گودال داناکیل، اتیوپی

گودال داناکیل حفره ای در شمـال شرقی اتیوپی است؛ منطقه ای که‌ در آن‌ مناظری سوررئال از حوضچه هـای نمک، اسید و سولفور، یکی از دریاچه هـای کمتر شناخته شده ی مواد مذاب در دنیا را احاطه کرده اند. ایـن منطقه به دلیل دمای سوزان هوا، گرم ترین نقطه ی زمین به شمـار می رود و اغلب از آن‌ با عنوان «دروازه ی جهنم» یاد می شود.

ایـن مطلب در مورد اسرار بشناسید ترین دنیا عکس مناطق می باشد .
۶- جزیره ی بارا، اسکاتلند

دورافتاده ترین و اسرار آمیزترین مناطق دنیا را بشناسید+عکس های

بارا جنوبی ترین جزیره ی مسکونی در میان جزایر هیبرید اسکاتلند است. ایـن جزیره با ۱۶ کیلومتر مساحت و جمعیتی در حدود هزار نفر، فضای زیادی برای گردش و کاوش دارد. دسترسی به ایـن منطقه با هواپیماهـای ملخی کوچکی ممکن است که‌ بر ساحل شنی جزیره فرود می آیند. باند فرود ایـن جزیره با تغییرات جزر و مد ناپدید می شود و ایـن مسأله تعیین کـننده ی زمان رفت و برگشت مسافران است.

جدیدترین مدل آرایش عروس | عکس هـای مدل آرایش عروس ۲۰۱۸
۷- جزیره ی آپولیما، مجمع الجزایر ساموآ

اسرار, بشناسید, ترین, دنیا, عکس, مناطق

ساموآ مجمع الجزایری در غرب اقیانوس آرام است که‌ از چهار جزیره تشکیل شده و آپولیما کوچک ترین آن‌ ها است. ایـن جزیره را به خاطر اندازه ی کوچکش دست کم نگیرید. آپولیما جنگلی حیرت انگیز دارد و در میان آب هـایی بکر و آبی رنگ احاطه شده است. گردشگران برای ماندن در جزیره بایـد با خانواده هـای ساکن آن‌ مذاکره کـنند و مسافرت با قایق تنها راه رسیدن به ایـن منطقه است.

۸- جزایر تریستن داکونیا

تریستن داکونیا گروهی از جزایر آتشفشانی در جنوب اقیانوس اطلس و در قلمرو بریتانیا است. میزان بارندگی در ایـن منطقه بالا است و ایـن جزایر مکان بسیار خوبی برای تماشای نهنگ ها، دلفین ها، پنگوئن ها و گونه هـای متنوعی از پرندگان دریایی استند. دورافتادگی و زیبایی هـای بسیار ایـن جزایر برای کسانی جذابیت دارد که‌ به دنبال جایی برای پناه بردن از هیاهوی دنیا استند. ایـن جزیره که‌ تنها ۲۶۹ نفر در آن‌ زندگی می کـنند، یکی از دورافتاده ترین جزایر دنیا است و بیش از ۲۴۰۰ کیلومتر با نزدیک ترین خشکی فاصله دارد.

۹- مرکز علمی مک موردو، قاره ی آن‌تارکتیکا

زمانی که‌ صحبت از نقاط دورافتاده ی دنیا است، قاره ی آن‌تارکتیکا (قطب جنوب) بایـد در صدر فهرست قرار گیرد. ایـن مرکز علمی در مرز جنوبی جزیره ی راس و در ۱۳۰۰ کیلومتری شمـال قطب جنوب واقع شده است. مک موردو مرکز تحقیقاتی اصلی امریکا در ایـن قاره است و در آن‌ محققان و دانشمندان مشغول به کار استند.

۱۰- جزایر کرگلن، جنوب فرانسه و مناطق آن‌تارکتیکا

ایـن جزایر در جنوبی ترین بخش اقیانوس هند واقع شده اند و هوای بسیار سرد آن‌ ها سبب شده گردشگران به ندرت به ایـن منطقه بیایـند و جزیره ی اصلی متروکه‌ شده است. اگر به دنبال آب و هوایی قطبی هسنید، می توانید با کشتی خود را به ایـن مرکز تحقیقاتی برسانید.

شاه‌عباس صفوی به روایت نقاشان ایـرانی و خارجی +عکس های
۱۱- واحه ی سیوا، مصر

دورافتادگی واحه ی سیوا از بقیه ی سکونتگاه هـای مصر باعث شده فرهنگ افریقای شمـالی در ایـن منطقه کاملا محفوظ بماند. اگرچه گردشگران کمی به ایـن مکان می آیند اما سیوا تنها پنج ساعت از قاهره پایتخت مصر فاصله دارد. ایـن روستای خشتی ۲۰۰ چشمه دارد و کسانی که‌ به ایـن منطقه مسافرت می کـنند به دنبال تجربه ی شگفت انگیز غذاهـای بومی و رسوم که‌ن ایـن منطقه استند.

۱۲- جزیره ی پیتکرن، جنوب اقیانوس آرام

ایـن جزیره در قلمرو بریتانیا قرار دارد و با وجود آن‌که‌ کسانی که‌ مایل به سکونت در آن‌ باشند زمینی رایگان به آن‌ ها تعلق می گیرد، اما تنها ۵۰ نفر در ایـن جزیره ی زیبا زندگی می کـنند. به دلیل گرمسیری بودن ایـن جزیره، امکان غواصی و حمام آفتاب در آن‌ وجود دارد. با ایـن حال، برای کسانی که‌ قصد نقل مکان به ایـن جزیره را داشته باشند پیشه زیادی وجود ندارد. جزیره ی پیتکرن بیش از ۴۸۰۰ کیلومتر از نیوزلند فاصله دارد و تقریبا خالی از سکنه است.

۱۳- فلات تبت، چین

ایـن فلات در حدود ۲۵۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و در میان کوه هـای کونلون و هیمالیا در ارتفاع ۳۹۶۰ تا ۴۵۷۲ متری واقع شده است. دریاچه ها و رودخانه هـای بی شمـاری در ایـن فلات وجود دارد و بیشتر آب قاره ی آسیا از ایـن منطقه تأمین می شود. اگرچه امروزه تعداد کمی از بومیان فلات تبت باقی مانده اند اما ایـن مردمان از بیش از ۲۰ هزار سال پیش پیوسته در ایـن منطقه ساکن بوده اند.

۱۴- جزیره ی سقطرا، یمن

جزیره ی سقطرا به دلیل مناظر منحصر به فرد و شکل ویژه ی درختان آن‌ با عنوان «جزیره ی بیگانه» شناخته می شود. اعتقاد بر آن‌ است که‌ ایـن جزیره یک بار به زیر آب هـای اقیانوس رفته، به همین دلیل زمین آن‌ از سنگ آهک است و درخت هـای نادر «خون اژدها» در آن‌ ریشه کرده اند. زبانی که‌ در میان بومیان ایـن منطقه رایج است با عنوان سقطری شناخته می شود و شکل نوشتاری ندارد. علاوه بر ایـن، مهاجران عرب، سومالیایی، یونانی و از نژاد هـای آسیای جنوبی در ایـن جزیره زندگی می کـنند. اگرچه امروزه گردشگران بیشتری به ایـن منطقه می آیند، اما گیاهان و جانوران عجیب آن‌ شمـا را به دنیای دیگری خواهد برد.

منبع: روزیاتو

انتهـای پیام/

با ۱۴ مورد از دورافتاده ترین نقاط دنیا آشنا شوید

دور افتاده ترین نقاط دنیا را بشناسید+ عکس های

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، اگر به دنبال جایی استید که‌ در جایی آرام با خود خلوت کـنید و از هیاهوی دنیا دور باشید، ایـن مناطق دورافتاده، آرام و بکر همان چیزی استند که‌ به دنبالش استید!
۱- جزیره ی ایستر، شیلی

سوزن انتقال دارو به مغز ساخته شد +عکس

جزیره ی ایستر که‌ شهرت آن‌ به خاطر وجود بیش از هزار مجسمه ی عظیم و باستانی «موآی» است، یکی از دورافتاده ترین نقاط دنیا است و بیش از ۳۲۰۰ کیلومتر از تمدن امروزی فاصله دارد. ایـن مجسمه ها به دست مردمان «راپا نوی» و از سنگ هـای آتشفشانی در میانه ی سال هـای ۱۲۵۰ و ۱۵۰۰ میلادی ساخته شدند. قله هـای ایـن جزیره از همان گدازه هـای باستانی به وجود آمده و مناظری شگفت انگیز ایجاد کرده اند. پروازها به داخل و خارج ایـن جزیره محدود استند.
۲- لانگییربین، نروژ

ایـن منطقه یکی از شمـالی ترین شهرهـای دنیا است. در سال ۱۹۵۰، قانونی در لانگییربین تصویب شد که‌ دفن …
اسرار دیوانه ترین لامبورگینی دنیا (+عکس)

به نقل از سایت عصر ایـران و به گزارش پارس اسرار دیوانه ترین لامبورگینی دنیا (+عکس) و موتور ایـن لامبورگینی هوراکان به دو عدد توربوشارژر مجهز شده است ضمن ایـنکه‌ برخی قطعات داخلی موتور نیز تقویت شده اند. به گزارش جام جم آن‌لایـن، حتما همـه شمـا نام کمپانی تیونینگ Underground Racing را شنیده اید. ایـن شرکت همواره قدرت هـای بسیار بالایی را از خودروهـای سوپر اسپرت بیرون می کشد و خودروهـای Underground Racing از سریع ترین خودروهـایی استند که‌ امکان رانندگی در خیابان را نیز دارند. حالا ایـن تیونر یک دستگاه لامبورگینی هوراکان بشدت تقویت شده را برای فروش گذاشته است که‌ مشخصات بسیار قابل توجهی دارد. ایـن خودرو که‌ متعلق به سال ۲۰۱۵ است تنها ۱۴۲۱ کیلومتر کارکرد دارد که‌ بیشتر ایـن مسافت نیز در پروسه تست خودرو طی شده است. موتور ایـن هوراکان به دو عدد توربوشارژر مجهز شده است ضمن ایـنکه‌ برخی قطعات …
رونمایی از سریع ترین ابرخودروی دنیا! +عکس های

به نقل از سایت خبرگزاری‌میزان و به گزارش پارس رونمایی از سریع ترین ابرخودروی دنیا! +عکس های و به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، یک خاندان جواهرساز ادعا می کـنند سریع ترین ابرخودروی جهان را در نمایشگاه اتومبیل ژنو رونمایی می کـنند. حداکثر سرعت ایـن خودرو ۵۰۰ کیلومتر برساعت اعلام شده است.
نام «Corbellati» مانند «فراری» یا «بوگاتی» یادآور خودرویی قدرتمند در ذهن مخاطب نیست.

ایـن در حقیقت نام خانوادگی خاندانی از جواهرسازان و هنرمندان است که‌ ادعا می کـنند سریع ترین خودروی جهان را ساخته اند.
ایـن خانواده یک ابرخودرو با ظاهری کلاسیک ساخته اند که‌ موتور ۸ سیلندر با گنجایش۹ لیتر دارد. خودروی مذکور «موشک» (Missile) نام گرفته و قرار است در نمایشگاه «Geneva Motor Show» رونمایی شود.
در همین راستا برخی کارشناسان تخمین می زنند ایـن خودرو احتمالا رکورد جهانی سرعت را از «Koenigsegg Agera RS» بربایـد.

شرکت تولید کـننده ایـن خودرو اعلام کرده قدرت ابرخودروی «موشک» ۱۸۰۰ اسب بخار …

  • وب‌گردی
  • دورافتاده ترین و اسرار آمیزترین مناطق دنیا را بشناسید+عکس های


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *