خانه / بین الملل / تهدید مستقیم ترکیه از سوی آمریکا به خاطر خرید «اس-۴۰۰» از روسیه به همراه توضیحات

تهدید مستقیم ترکیه از سوی آمریکا به خاطر خرید «اس-۴۰۰» از روسیه به همراه توضیحات

تهدید مستقیم ترکیه از سوی آمریکا به خاطر خرید «اس-۴۰۰» از روسیه ، درخوهست روسیه برای گفتگوی مستقیم با آمریکا بر سر مسئله کره شمالی ، تحریم جدید آمریکا علیه روسیه به خاطر کشور سوریه ، امکان خرید مستقیم فرش کاشان از کارخانه فراهم شد ، ژنرال سابق ارتش ترکیه: به عنوان یک مسلمان تُرک از حمایت ترکیه در قبال حمله آمریکا به کشور سوریه احساس شرم می‌کنم ، توقف پروازهـای مستقیم آمریکا به مسکو! .
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه ایـنترنتی «وزگلیاد» در تحلیلی می نویسد: دولت آمریکا کـه پیش از ایـن بارها از تصمیم ترکیه در رابطه با خرید سامانه‌هـای دفاع ضدموشکی «اس-۴۰۰» از روسیه صرفا اعتراض کرده بود، اکنون به تهدید مستقیم روی آورده هست. مقامات واشنگتن انکارا را به اعمال تحریم‌هـای اقتصادی در صورت تایید نهـایی ایـن قرارداد با طرف روسی، …

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه ایـنترنتی «وزگلیاد» در تحلیلی می نویسد: دولت آمریکا کـه پیش از ایـن بارها از تصمیم ترکیه در رابطه با خرید سامانه‌هـای دفاع ضدموشکی «اس-۴۰۰» از روسیه صرفا اعتراض کرده بود، اکنون به تهدید مستقیم روی آورده هست. مقامات واشنگتن انکارا را به اعمال تحریم‌هـای اقتصادی در صورت تایید نهـایی ایـن قرارداد با طرف روسی، تهدید کرده هست. حال بایـد دید دقیقا چه خطری برای ترکیه وجود داشته و امکان عملی شدن تهدید آمریکا تا چه اندازه واقعی هست؟

“اویس میتچل” مشاور وزیر خارجه آمریکا در امور اروپا و اورآسیا روز چهارشنبه در سخنانی در مجلس نمایـندگان کنگره هشدار داد کـه ترکیه ممکن هست بعد از خرید سامانه‌هـای دفاع ضدموشکی «اس-۴۰۰» از روسیه، در چارچوب قانون «

CAATSA

» (قانون مصوبه کنگره آمریکا مربوط به مقابله با دشمنان ایالات متحده از طریق تحریم‌ها) مورد تحریم قرار بگیرد.

همه چیز در مورد آمریکا ترکیه تهدید خرید روسیه مستقیم

“گریگوری کوپلی” کارشناس مسایل نظامی و سردبیرنشریه آمریکایی «

Defense & Foreign Affairs

» معتقد هست کـه هنوز مشخص نیست واشنگتن بتواند با هستفاده از ایـن تهدید قرارداد بین ترکیه و روسیه را بهم بزند. وی به ایـن روزنامه توضیح داد: «البته آمریکا ابزارهـای زیادی برای اعمال فشار بر کشورهـای دیگر در اختیار دارد. برای مثال ترکیه بطور کامل از لحاظ فناوری به ایالات متحده وابسته هست. برای صنایع هوایی ترکیه مرگبار خواهد بود اگر واشنگتن صادرات فناوری‌هـای مدرن به ایـن کشور را ممنوع کند. در ایـن صورت فعالیت فرودگاه‌هـای ترکیه فلج خواهد شد. البته قبل از هر تصمیمی، آمریکا بایـد در ایـن زمینه با اتحادیه اروپا به توافق برسد، برای ایـنکـه منافع کشورهـای اروپایی با اقتصاد ترکیه ارتباط نزدیکی دارد.»

ایـن کارشناس نظامی افزود: «واضح هست کـه واشنگتن به ایـن آسانی نخواهد توانست مقامات انکارا را در خصوص صرف‌نظر کردن از قرارداد خرید موشک‌هـای «اس-۴۰۰» روسی متقاعد سازد. رجب طیب اردوغان برغم آسیب‌هـای احتمالی وارده از طرف آمریکا، اصرار دارد تا قرارداد خود با طرف روسی را حفظ کند و قطعا دست به رویارویی متقابل با واشنگتن خواهد زد.»  

جزییات مطلب آمریکا و ترکیه و تهدید و خرید و روسیه و مستقیم را میخوانید .

قصد اصلی آمریکا بیرون راندن روسیه از بازار تسلیحاتی جهان هست

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره تهدید مستقیم ترکیه از سوی آمریکا به خاطر خرید «اس-۴۰۰» از روسیه

“لئونید کالاشنیکوف” نمایـنده دومای دولتی روسیه نیز اطمینان دارد کـه تهدید جدید وزارت خارجه آمریکا نمی تواند تاثیری بر تصمیم دولت ترکیه بگذارد. وی به ایـن روزنامه گفت: «ترکیه به خوبی می دانست کـه خرید موشک‌هـای «اس-۴۰۰» از روسیه مورد رضایت آمریکایی‌ها قرار نخواهد گرفت، همانطور کـه اکنون عربستان سعودی نیز بابت ایـن مسئله از سوی واشنگتن تحت فشار قرار گرفته هست. اردوغان به خوبی می داند کـه آمریکا اهرمهـای فشار مالی در اختیار دارد کـه می تواند بانک‌هـای ترکیه را هدف قرار دهد یا قراردادهـای تجاری را لغو کند. ولی برای خرید ایـن تسلیحات دفاعی از روسیه اصرار دارد، بخصوص بعد از انکـه سامانه‌هـای دفاع ضدهوایی روسی در کشور سوریه موفق شده تا چندین موشک شلیک شده آمریکایی به سمت خاک کشور سوریه را منهدم کنند.»    

کالاشینکوف افزود: « ایـن یک واقعیت هست کـه آمریکایی‌ها از تلاش خود برای بیرون راندن روسیه از بازار جهانی تسلیحات، از جمله از طریق اعمال تحریم‌هـای مختلف، دست برنخواهند داشت.»

“روسلان پوخوف” مدیر مرکز تجزیه و تحلیل راهکار و فناوری‌هـای روسیه نیز یادآور شده کـه برخلاف ادعای مقامات آمریکایی، ترکیه خود از خرید جنگنده‌هـای جدید «اف-۳۵» به دلایل مالی خودداری کرده هست. به گفته وی، ترکیه با توجه به عملیات نظامی خود علیه کردها در شمال کشور سوریه، در شرایط کنونی ، بیشتر از ایـنکـه نیاز به هواپیما داشته باشد، قصد دارد هزینه بیشتری را برای تامین امنیت تانکـهـای خود و فراهم سازی پوشش هوایی مناسب برای انها، صرف کند.

توضیحات بیشتر در موردآمریکا ترکیه تهدید خرید روسیه مستقیم

لازم به یادآوری هست کـه رئیس جمهوری ترکیه در اوایل ماه آوریل اعلام کرد کـه تحریم‌هـای جدید آمریکا علیه شرکت «راس آبارون اکسپورت» روسیه، تنها باعث عزم بیشتر انکارا برای خرید سامانه‌هـای دفاع ضدموشکی «اس-۴۰۰» از طرف روسی شده هست.  

“ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه پیش از ایـن اعلام کرده بود کـه با اردوغان در مورد تسریع در روند تحویل موشک‌هـای «اس-۴۰۰» به توافق رسیده و اولین محموله در ماه جولای سال آینده به ترکیه تحویل داده خواهد شد.

شما مطلب تهدید مستقیم ترکیه از سوی آمریکا به خاطر خرید «اس-۴۰۰» از روسیه را می خوانید .

انتهـای پیام/

آمریکا ترکیه تهدید خرید روسیه مستقیم
 مردم تولید کنندگان داخلی را با خرید کالای ایرانی حمایت کنند

درخوهست روسیه برای گفتگوی مستقیم با آمریکا بر سر مسئله کره ش

به گزارش  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، خبرگزاری تاس روسیه گزارش داد ایگور مورگولف، معاون وزیر خارجه روسیه روز شنبه خوهستار گفتگوی مستقیم میان آمریکا و روسیه بر سر مسئله کره شمالی شد.
اظهارات معاون وزیر خارجه روسیه پس از ان مطرح شد کـه آمریکا اعلام کرد به منظور تشدید فشار بر کره شمالی برای کنار گذاشتن برنامه‌هـای هسته‌ای و موشکی خود، تصمیم به اعمال بزرگترین بسته تحریمی علیه ایـن کشور را دارد.
خبرگزاری تاس گزارش داد مورگولف خاطرنشان کرد کـه تغییر و تحولات پویا در موقعیت فعلی در شبه جزیره کره، لزوم گفتگوی فعال میان آمریکا و روسیه را در ایـن باره ضرورت می‌بخشد.
وی تاکید کرد مسکو دعوت‌نامه‌‌ گفتگوی مستقیم را برای جوزف یون، نمایـنده ویژه آمریکا در امور کره شمالی ارسال کرده هست. مورگولف همچنین افزود زمان دقیق ایـن گفتگو هنوز مشخص نیست و تحت مذاکره قرار دارد.
معاون لاوروف همچنین درخوهست‌هـای مربوط به برقراری گفتگو …
سناتور روس: ترکیه با حمایت از حملات آمریکا به کشور سوریه اشتباه ب

به گزارش گروه بین‌الملل تسنیم، «کنستانتین کاساچوف» رئیس کمیته امور بین‌المللی شورای فدراسیون روسیه در خصوص حمایت ترکیه از حملات نیروهـای ائتلاف به رهبری آمریکا و با همراهی انگلیس و فرانسه به کشور سوریه در صفحه فیسبوک خود نوشت: درک می‌کنیم کـه ترکیه با دولت کشور سوریه اختلاف دارد. اما ایـن اختلافات نمی‌تواند توجیهی بر حمایت از حملات آمریکا به کشور سوریه باشد. راه‌حل بحران کشور سوریه، مذاکرات سه‌جانبه آستانه هست کـه ترکیه هم در ان حضور دارد. حملات موشکی غربی‌ها به کشور سوریه، انهدام مراکز واهی شیمیایی نیست بلکـه از بین بردن روند حل بحران کشور سوریه هست.کاساچوف با اشاره به ایـنکـه حملات موشکی غرب علیه یک دولت قانونی و مستقل صورت می‌گیرد، نوشت: هدف حملات غربی‌هـای به کشور سوریه ایـن هست کـه نشان دهند کـه هنوز هم نظام تک‌قطبی در جهان حاکم هست و ان را حفظ خواهند کرد. با توجه به ایـنکـه دولت کشور سوریه در حال مبارزه با گروه‌هـای تروریستی هست، ایـن حملات غربی‌ها …
ژنرال سابق ارتش ترکیه: به عنوان یک مسلمان تُرک از حمایت ترکی

انکارا، سقوط هواپیمای ترکیه در ایران را تایید کرد

به گزارش گروه بین‌الملل تسنیم، «سونر پلات» معاون حزب وطن و ژنرال بازنشسته ارتش ترکیه در مصاحبه با شبکـه تلویزیونی «اولوسال» به بررسی تحولات کشور سوریه پرداخت. «سونر پلات» با اعتراض از مواضع دولت ترکیه در حمایت از حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به کشور سوریه اظهار داشت: وزارت خارجه ترکیه در اولین ساعات حمله آمریکا به کشور سوریه با انتشار بیانیه‌ای از ان هستقبال کرد. ایـن اظهارات باعث خواهد شد کـه ترکیه ده‌ها سال در جهان اسلام سرافکنده باشد. ما به‌عنوان یک مسلمان تُرک از ایـن اظهارات به شدت ناراحت شدیم و احساس شرم کردیم. دولتمردان ترکیه چون قدرت سرنگونی دولت کشور سوریه را ندارند از کشورهـای امپریالیست مدد می‌جویند اما در نظر نمی‌گیرند کـه بر فرض مثال اگر غرب و اسرائیل رژیم بشار اسد را سرنگون کنند، رژیم جدید وابسته به خود را بر سرکار خواهند آورد و اولین کاری کـه ایـن رژیم انجام خواهد داد دشمنی با ترکیه خواهد بود. معاون …

  • بین الملل
  • تهدید مستقیم ترکیه از سوی آمریکا به خاطر خرید «اس-۴۰۰» از روسیه


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *