خانه / مراقبتهای بارداری / رنگ مو در بارداری، هفتـه هشت ضرر داره؟ به همراه توضیحات

رنگ مو در بارداری، هفتـه هشت ضرر داره؟ به همراه توضیحات

رنگ مو در بارداری، هفتـه هشت ضرر داره؟ ، رنگ مو در اوایل بارداری، خیلی ضرر داره؟ ، استفاده آموکسی سیلین در بارداری، هفتـه ششم ضرر داره؟ ، در سه ماهه اول بارداری، رنگ مو خطر داره؟ ، خوابیدن به پشت در بارداری، مدت کم ضرر داره؟ ، سونوی سه بعدی در بارداری، آیا ضرر داره؟ .
پرسش مخاطب نی‌نی‌بان: من هشت هفتـه باردارم رنگ مو برای جنینم ضرر داره؟  پاسخ پزشک داود بکتاش، متخصص پوست و مو:معمولا توصیه می شـود که‌ مادران باردار به ویژه در سه ماهه اول بارداری شان سراغ رنگ موهای شیمیایی و غیرطبیعی نروند چون در ایـن دوران جنین در حال رشد و تکامل است و ممکن است به دلیل جذب …

پرسش مخاطب نی‌نی‌بان: من هشت هفتـه باردارم رنگ مو برای جنینم ضرر داره؟

 

پاسخ پزشک داود بکتاش، متخصص پوست و مو:
معمولا توصیه می شـود که‌ مادران باردار به ویژه در سه ماهه اول بارداری شان سراغ رنگ موهای شیمیایی و غیرطبیعی نروند چون در ایـن دوران جنین در حال رشد و تکامل است و ممکن است به دلیل جذب مواد شیمیایی رنگ مو و ورودشان به بدن مادر، جنین دچار آسیب شده و ناهنجاری هایی برایش به وجود بیاید. به مادرانی که‌ می خواهند طی سه ماه اول بارداری موهای خود را رنگ کنند پیشنهاد می کنیم که‌ از رنگ موهای طبیعی استفاده کنند که‌ ضرری برای جنینشان ندارد. منع استفاده از رنگ مو در سه ماه اول بارداری به خصوص در شرایطی که‌ مادر سابقه آلرژی و حساسیت داشته بیشتر است و بایـد به دقت رعایت شـود. البته ایـن منع به صورت جدی در خصوص سه ماهه دوم و سوم مطرح نیست و اگر مادر بارداری لازم است موهایش را رنگ کند بعد از ماه چهارم از رنگ هایی شیمیایی استفاده کند به شرط ایـنکه‌ مدت زمان تماس رنگ با مو خیلی زیاد نباشد. با ایـن حال اگر ضروری نیست توصیه می کنیم که‌ استفاده از رنگ موی شیمیایی را تا بعد از پایان بارداری کنار بگذارند. 
همه چیز در مورد رنگ رنگ مو پرسش ضرر مو هفتـه
جزییات مطلب رنگ و رنگ مو و پرسش و ضرر و مو و هفتـه را میخوانید .

رنگ مو در اوایل بارداری، خیلی ضرر داره؟

پرسش مخاطب نی‌نی‌بان: من ایـن عید مو رنگ کردم و ابروهامو دکلره کردم ارایشای سنگین برای عروسی داشتم همش…چند روز قبل عید ورزشای سنگین کردم همش لنز چشمم بوده و بعد عید فهمیدم باردارم…خیلی استرس دارم که‌ نکنه ناخواسته مشکلی پیش آورده باشم برا بچم. الانم تا تعطیلات تموم شه برم پزشک نمیدونم چیکار کنم؟  پاسخ پزشک فریبا الماسی، متخصص زنان، استاد دانشگاه و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی:دوست عزیز بهتر است که‌ خانم باردار تا حد ممکن از مواد شیمیایی بدور باشد. معمولا در سه ماهه اول و دوم بارداری رنگ کردن مو توصیه نمی شـود ولی اگر خانمی ناخواسته موهایش را رنگ کند نیاز به اقدام خاصی نیست. توصیه می شـود غربالگری سه ماهه اول و دوم را انجام دهید. ورزش اشکالی ندارد.
در سه ماهه اول بارداری، رنگ مو خطر داره؟

 پرسش مخاطب نی‌نی‌بان: آیا رنگ کردن موها در سه ماهه اول بارداری یا کلا در طول بارداری خطرناکه‌؟  پاسخ پزشک داود بکتاش، متخصص پوست و مو:معمولا توصیه می شـود که‌ مادران باردار به ویژه در سه ماهه اول بارداری شان سراغ رنگ موهای شیمیایی و غیرطبیعی نروند چون در ایـن دوران جنین در حال رشد و تکامل است و ممکن است به دلیل جذب مواد شیمیایی رنگ مو و ورودشان به بدن مادر، جنین دچار آسیب شده و ناهنجاری هایی برایش به وجود بیاید. به مادرانی که‌ می خواهند طی سه ماه اول بارداری موهای خود را رنگ کنند پیشنهاد می کنیم که‌ از رنگ موهای طبیعی استفاده کنند که‌ ضرری برای جنینشان ندارد. منع استفاده از رنگ مو در سه ماه اول بارداری به خصوص در شرایطی که‌ مادر سابقه آلرژی و حساسیت داشته بیشتر است و بایـد به دقت رعایت شـود. البته ایـن منع به صورت جدی …
استشمـام بوی رنگ مو در بارداری، چه خطری دارد؟

پرسش مخاطب نی‌نی‌بان: من در هفتـه ٨ بارداری اولم هستم . به آرایشگاه رفته بودم برای کوتاهی مو، در مدت ١ساعتی که‌ آن‌جا بودم بوی شدید رنگ مو، دکلره و مواد ناخن و…. بود به طوری که‌ دچار سرفه شدم  ایـن استنشاق چه خطری برای جنین دارد و آیا نیاز به مراقبت و بررسی خاصی هست؟  پاسخ پزشک مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی:تاثیر مواد شیمیایی بر جنین قطعی نیست و میتواند باعث سقط و یا برخی مشکلات ناشناخته باشد.فقط میتوان گفت که‌ دیگر در معرض قرار نگیرید و راهکار خاص دیگری وجود ندارد.

هفتـه چهاردم لیگ برتر دوره هفدهم/ صنعت نفت ۱ – تراکتورسازی ۱
  • مراقبتهای بارداری
  • رنگ مو در بارداری، هفتـه هشت ضرر داره؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *