خانه / مادر و کودک / چگونه الگوی خواب نوزادمان را تنظیم کنیم؟ به همراه توضیحات

چگونه الگوی خواب نوزادمان را تنظیم کنیم؟ به همراه توضیحات

چگونه الگوی خواب نوزادمان را تنظیم کنیم؟ ، الگوی خواب نوزاد، چطور منظم می‌شود؟ ، ۸ راهکار برای تنظیم چرخه خواب در فصل بهار ، چگونه خواب میبینیم | معانی خواب ها چیست | از تست خواب چه می‌دانید ، تنظیم چرخه خواب ، تنظیم نور اتاق‌ خواب کودک .
مراقبت از نوزاد، بسیار لذتبخش و هیجان انگیز است، اما به همان اندازه ممکن است با خستگی و بی خوابی والدین نیز همراه باشد. ایـن یک واقعیت است که‌ برخی از نوزادان در شب نمی‌خوابند و حتی ممکن است تمام طول شب بیدار باشند و در عوض در طول روز بخوابند و والدین نیز مجبور می‌شوند که‌ همراه نوزاد …

مراقبت از نوزاد، بسیار لذتبخش و هیجان انگیز است، اما به همان اندازه ممکن است با خستگی و بی خوابی والدین نیز همراه باشد. ایـن یک واقعیت است که‌ برخی از نوزادان در شب نمی‌خوابند و حتی ممکن است تمام طول شب بیدار باشند و در عوض در طول روز بخوابند و والدین نیز مجبور می‌شوند که‌ همراه نوزاد در طول شب بیدار بمانند.  

اما خبر خوب ایـن است که‌ در نوزادان ۳ تا ۶ ماهه، الگو‌هـای خواب تنظیم شده و کودک تا موقع طلوع آفتاب می‌خوابد. در واقع همانطور که‌ مغز کودک رشد می‌کند، شمـا شاهد پیشرفت و بهبود تنظیم خواب نوزاد نیز استید. اما ممکن است ایـن الگوی خواب مطابق میل شمـا نباشد بنابرایـن شمـا می‌توانید طبق دستورالعمل‌هـای زیر الگوی خواب نوزادتان را تنظیم کـنید.

همه چیز در مورد الگو انگیز بسیار چگونه خواب مراقبت هیجان

روش‌هـای تنظیم خواب نوزاد:

 • علامت‌هـایی که‌ نشان می‌دهد کودک شمـا خسته است را شناسایی کـنید.

نشانه‌هـایی وجود دارد که‌ نشان می‌دهد کودک خسته است و نیاز به خواب دارد. شمـا با دانستن ایـن نشانه‌ها می‌توانید زمان خواب کودک خود را دریابید و ایـن به تنظیم و میزان خواب نوزاد کمک می‌کند. از جمله ایـن نشانه‌ها عبارتند از:

 1. مالیدن چشم‌ها
 2. خمیازه کشیدن
 3. نق نق کردن

منتظر نمایـند که‌ کودک بیش از حد خسته شود و سپس او را در تختخواب بگذارید زیرا خواباندن کودکی که‌ بیش از حد خسته است، سخت‌تر است. سعی کـنید قبل از ایـنکه‌ او بیش از حد خسته شود، با شناختن نشانه‌ها، او را بخوابانید.

جزییات مطلب الگو و انگیز و بسیار و چگونه و خواب و مراقبت و هیجان را میخوانید .

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره چگونه الگوی خواب نوزادمان را تنظیم کنیم؟

 

 • چرخه خواب شبانه کودک را تنظیم کـنید.

از همان ابتدا سعی کـنید به کودک یاد بدهید که‌ شب زمانی است که‌ همه باید بخوابند و روز زمانی است که‌ همه باید بیدار باشند و لذت ببرند، ایـن می‌تواند در تنظیم خواب نوزاد بسیار موثر باشد. در طول روز از چیزهـای محرک و فعال مانند صدای تلویزیون و … استفاده کـنید، با نوزاد بسیار بازی کـنید و سعی کـنید او را بیدار نگه دارید ولی نگران نباشید اگر او مدتی را چرت زد.

هنگامی که‌ هوا تاریک شد در یک اتاق نیمه تاریک به او غذا بدهید و تمامی محرکات را قطع کـنید (مانند نور و سر و صدا). بدین ترتیب به تدریج کودک یاد می‌گیرد که‌ روز برای سرگرمی و بازی است و شب برای خوابیدن.

توضیحات بیشتر در موردالگو انگیز بسیار چگونه خواب مراقبت هیجان

 

شمـا مطلب چگونه الگوی خواب نوزادمان را تنظیم کنیم؟ را می خوانید .
 • غذا خوردن را از خوابیدن جدا کـنید.

پس از ماه اول، شمـا می‌توانید الگوی خواب کودک را کشف کـنید و بنابرایـن می‌توانید اجازه ندهید که‌ زمانی که‌ کودک غذا می‌خورد، بخوابد. ممکن است کودک کمی شیر بخورد و دوباره و چند بار کمی شیر بخورد و به خواب برود. در ایـن حالت زمانی که‌ کودک به خواب رفت شیر دادن به او را قطع کـنید و اجازه دهید فقط بخوابد. بنابرایـن با قطع کردن شیر خوردن کودک در زمان خوابیدن، می‌توانید به تنظیم خواب نوزاد کمک کـنید.  

درآمد شگفت انگیز پرسپولیس از ترانسفر طارمی

برخی از والدین سعی می‌کنند غذا و یا شیر بیشتری به کودک بدهند تا کودک بخوابد و یا بیشتر بخوابد، ولی ایـن کار درست نیست و مانند زمانی است که‌ شمـا بیش از حد غذا بخورید که‌ در ایـن حالت نمی‌توانید خواب راحتی داشته باشید.

الگو انگیز بسیار چگونه خواب مراقبت هیجان

به ایـن نکته توجه داشته باشید که‌ هیچ گاه شیشه شیر را در دهان کودک در حال خواب باقی نگذارید و ان را از دهان کودک دربیاورید زیرا ممکن است منجر به خفگی کودک و یا عفونت گوش نوزاد شود.

 • بعد از دو ماهگی، نوزاد خود را برای غذا خوردن بیدار نکـنید.

اگر کودک شمـا به خوبی وزن گرفته است و کمبود وزن ندارد، لازم نیست پس از دو ماهگی برای شیر خوردن در طول شب، او را بیدار کـنید. نوزادان نیاز دارند خودشان به یک برنامه تنظیم خواب برسند. اگر در طول روز شیر بیشتری بخورد در طول شب نیازی نیست او را بیدار کـنید.

در زیر مواردی وجود دارد که‌ باید نوزاد خود را در شب، از خواب بیدار کـنید:

 1. او ۰ تا ۲ ماهه است.
 2. نوزاد بیشتر در طول روز می‌خوابد تا در شب و ایـنگونه غذا خوردن در طول روز را از دست می‌دهد، بنابرایـن باید او را در طول شب بیدار کـنید. اما در ایـن حالت نیز بهتر است عادت نوزاد را تغییر دهید و در زمان تغییر عادت در طول شب، هر ۴ ساعت یک بار او را بیدار کـنید و به او شیر بدهید. بهتر است در مورد نوزادانی که‌ کمبود وزن شدید دارند، با یک متخصص اطفال مشورت کـنید و راهنمایی‌هـای تغذیه‌ای لازم را بگیرید.

  ایـن مطلب در مورد الگو انگیز بسیار چگونه خواب مراقبت هیجان می باشد .
 • یک والد و پرستار صبور باشید.

به یاد داشته باشید که‌ تنظیم خواب نوزاد، نیاز به صبر دارد. برنامه ریزی برای میزان خواب کودک و تنظیم خواب نوزاد در ماه‌هـای اول تولد، غیرقابل پیش بینی و نامنظم است. سعی کـنید زمانی که‌ نوزاد خوابیده است، شمـا نیز بخوابید، زیرا ممکن است تنها زمان استراحت شمـا همان زمان خواب کودک باشد.

چهره واقعی حضرت عیسی چگونه بود؟+ تصاویر

توجه کـنید اگر الگوی خواب نوزاد شمـا به طور ناگهانی تغییر کرد، کودک را از لحاظ وجود بیماری بررسی کـنید. به هم خوردن الگوی خواب کودک می‌تواند نشان از عفونت گوش کودک و یا یک مرحله از رشد و تکامل جدید از زندگی کودک باشد.

چگونه الگوی خواب نوزادمان را تنظیم کنیم؟
 
پدر و مادرها می‌توانند با شناخت ابعاد فیزیکی و روحی کودک خود و بکارگیری روش‌هـای بالا، الگوی خواب کودکشان را خودشان تنظیم کنند و ایـن گونه از بیدار ماندن کودک در شب و خوابیدن او در روز جلوگیری کنند و در نتیجه خودشان نیز به استراحت و خواب کافی در شب برسند. 


برگرفته از: webmd

الگو, انگیز, بسیار, چگونه, خواب, مراقبت, هیجان

تفریحات هیجان انگیز در باکو

وب سایت کارناوال – پرستو مقدم: نام کشور زیبای آذربایجان، نامی آشنا برای تمامی ما ایرانی هاست. علاوه بر روابط نزدیک و همسایگی ایران و آذربایجان، پیشینه ای تاریخی، گذشته ی ایـن کشور را با ما گره می زند و برایمان یادآوران روزگارانی می شود که‌ مردمان ایـن سرزمین با ما هموطن بودند و قراردادهـایی چون ترکمانچای و گلستان، بین ما فاصله افکندند. شهری که‌ زمانی پایتخت شَروانشاهان بود، برای سال ۲۰۰۹ از سوی اعضای سازمان کنفرانس اسلامی، به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی برگزیده شد.در کنار ابعاد تاریخی، کشور آذربایجان در زمینه ی گردشگری نیز، مقصد مورد علاقه ی خیل عظیمی از گردشگران ایرانی است. نزدیکی کشور آذربایجان به ایران و هم مرز بودن ایـن دو کشور، صرفه ی اقتصادی نسبی سفر به آذربایجان و هم چنین آب و هوای متنوع و دلچسب در فصول مختلف سال، سیلی از گردشگر را …
خطرات دوران نوزادی، مادران باید بدانند

مراقبت از سینه‌ ها

چگونه از نوزاد و کودک خود مراقبت کنیم؟ چه خطراتی در دوران نوزادی، جان فرزند ما را به خطر می اندازد. در ایـن دوران باید به چه نکلاتی توجه داشته باشیم و چه مواردی را رعایت کنیم؟ با نما همراه باشید تا در ایـن مقاله ۱۴ مورد که‌ می تواند سلامت و جان فرزند شمـا را حفظ کند را با یکدیگر مرور کنیم.اکثر مادرانی که‌ فرزند خردسال کمتر از یکسال دارند (حدود ۷۳ درصد) مواردی مانند پتو، اسباب بازی‌ و شیشه شیر در رختخواب کودک و نوزاد قرار می دهند. یک مقاله که‌ توسط امریکن بی بی و سیف کیدز از حدود ۴۵۰۰ مادر جدید انجام شده بود ایـن نتیجه را نشان داد. با ایـن وجود، ایـن کار خطرناک است و احتمال خفگی نوزاد را افزایش می‌دهد.هیچ چیز غیر ضروری را در رختخواب کودک قرار ندهید”نوزاد شمـا خیلی کوچک است و نمی‌تواند حرکت کند.” تمام مادران جدید باید به …
حرف هـای جالب مهران نائل درباره حوادث هیجان انگیز در پایان شه

مهران نائل بازیگر سریال شهرزاد طی گفتگویی درباره ادامه داستان و اتفاقات پیش رو در ایـن سریال، توضیحاتی ارائه داد.گفتگو با مهران نائل: ادامه سریال شهرزاد هیجان انگیز‌تر پیش خواهد رفتمهران نائل بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درخصوص بازخوردهـای فصل سوم سریال شهرزاد گفت:روزانه با آدم هـای مختلفی در کوچه و خیابان برخورد دارم و خوشبختانه می بینم که‌ مردم به شدت فصل سوم شهرزاد را دوست دارند و همچون فصول گذشته همواره ان را دنبال می کنند.نائل درباره حذف شخصیت مهدی سلطانی در سریال تاکید کرد:خوشا به سعادت یک سریال که‌ با از دست دادن یک شخصیت تا ایـن حد مردم متاثر و همراه می شوند. ایـن نشان دهنده موفقیت بزرگ شهرزاد است اما ایـن را نوید می دهم که‌ مردم از ایـنجا به بعد بسیار بیشتر غافلگیر و هیجان زده می‌شوند.وی در همین راستا تصریح کرد:مطمئن باشید در ادامه داستان شهرزاد بسیار جذاب پیش می رود. نه ایـنکه‌ …

 • مادر و کودک
 • چگونه الگوی خواب نوزادمان را تنظیم کنیم؟


 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *