خانه / اخبار سیاسی / محاصره تروریست‌ها در قلمون شرقی به همراه توضیحات

محاصره تروریست‌ها در قلمون شرقی به همراه توضیحات

محاصره تروریست‌ها در قلمون شرقی ، محاصره تروریست‌ها در غده سرطانی دمشق/چرا عربستان خروج تروریست‌ها از غوطه را خودکشی می‌داند؟ + عکس های ، گزارش تسنیم از سوریه|ارتش در آستانه کسب دستاورد مهم در غوطه شرقی؛ فاز دوم عملیات با تکیه بر جنگ خیابانی با تروریست‌ها ، کنترل ارتش سوریه بر ۹۰ درصد از غوطه شرقی ، ارتش سوریه به کنترل کامل غوطه شرقی نزدیک شد ، شهرک «جسرین» در غوطه شرقی توسط نیروهـای ارتش سوریه آزاد شد .
ایرنا: ارتش سوریه با جدا کردن شهرک الرحیبه از سایر شهرهـای قلمون شرقی در استان ریف دمشق، ان را محاصره کرد.
 منابع میدانی امروز (پنجشنبه) اعلام کردند که‌ ارتش سوریه و نیروهـای مقاومت در دو روز گذشته درگیری هـای شدیدی با پشتیبانی آتش سنگین در منطقه قلمون شرقی داشتند.‌
این‌ نیروها پس از …

ایرنا: ارتش سوریه با جدا کردن شهرک الرحیبه از سایر شهرهـای قلمون شرقی در استان ریف دمشق، ان را محاصره کرد.

 منابع میدانی امروز (پنجشنبه) اعلام کردند که‌ ارتش سوریه و نیروهـای مقاومت در دو روز گذشته درگیری هـای شدیدی با پشتیبانی آتش سنگین در منطقه قلمون شرقی داشتند.‌

همه چیز در مورد ارتش ارتش سوریه سوریه شرقی

این‌ نیروها پس از تسلط بر دو منطقه تل الخرنوبه و ارض المسیلحه در بلندی هـای قلمون شرقی، شهرک الرحیبه را محاصره کردند.

این‌ درحالی است که‌ گروه تروریستی تکفیری جیش الاسلام حاضر در شهر الضمیر در قلمون شرقی پس از پاکسازی غوطه شرقی، مجبور به خروج از این‌ منطقه شده و شرط هـای دولت سوریه را در این‌ باره پذیرفته است.

جزییات مطلب ارتش و ارتش سوریه و سوریه و شرقی را میخوانید .

پس از توافق سرکردگان گروهک جیش الاسلام مستقر در شهرک الضمیر در حومه دمشق با دولت سوریه، تعدادی از عناصر این‌ گروهک و خانواده هـای انان از این‌ شهرک خارج شدند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره محاصره تروریست‌ها در قلمون شرقی

همه عناصر گروهک جیش الاسلام به شهر جرابلس در شمـال شرق استان حلب منتقل می شوند‌.

توافق بازگشت امنیت و ثبات به شهرک الضمیر مستلزم اخراج حدود ۱۵۰۰ تروریست و ۳۵۰۰ تن از خانواده هـای انها و فرستادن انها به جرابلس است.

چند روز پیش نیز شمـار زیادی از عناصر جیش الاسلام از شهر دوما در غوطه شرقی خارج و به شهر جرابلس رفتند.

توضیحات بیشتر در موردارتش ارتش سوریه سوریه شرقی
شمـا مطلب محاصره تروریست‌ها در قلمون شرقی را می خوانید .
داعش ۴ درصد از خاک سوریه را تحت کنترل دارد

ورود ارتش سوریه به یک شهر مهم در غوطه شرقی

خبرگزاری ایلنا: نیروهـای دولت سوریه در ادامه پیشروی‌ها در غوطه شرقی، وارد شهر «حموریه» که‌ در اشغال شورشیان بود، شد. گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» اعلام کرد، نیروهـای دولتی سوریه، شامگاه چهارشنبه شهر حموریه را مورد حمله قرار دادند و قسمتی از ان را به کنترل خود در آورند. عملیات ارتش سوریه با حمایت نیروهـای روسیه به غوطه شرقی از حدود چهار هفتـه پیش با هدف بیرون راندن شورشیان از این‌ منطقه آغاز‌ شده است. عملیات نیروهـای دولتی سوریه باعث شده است تا منطقه تحت محاصره غوطه شرقی به سه بخش مجزا تحت کنترل شورشیان وابسته به گروه‌هـای مختلف تقسیم شـود. حموریه تحت اشغال گروه «فیلق الرحمن» قرار داشت.

پاکسازی آخرین پایگاه تروریست ها در غوطه شرقی توسط ارتش سوریه

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عملیات نیروهـای ارتش سوریه برای پاکسازی شهرک دوما ( آخرین پایگاه تروریست ها در غوطه شرقی) پس از پاسخ منفـی گروه تروریستی جیش الاسلام برای خروج از منطقه آغاز‌ شد.

در ۴۸ ساعت گذشته، نیروهـای سوری خود را به ورودی شهرک دوما رساندند و یگان توپخانه ارتش هم به شدت مواضع تروریست هـای جیش الاسلام را در مزارع حومه شهرک هدف قرار داده است.
یگان موشکی ارتش سوریه هم با ۴ موشک زمین به زمین ( موشک هـای فیل)، پایگاه هـای عناصر تروریستی جیش الاسلام را در عمق شهرک دوما هدف قرار داد و خسارت هـای سنگینی را به انان وارد کردند.
همزمان با حملات موشکی و خمپاره ای ارتش سوریه، هزاران تن از شهروندان شهرک دوما علیه گروه تروریستی جیش الاسلام تظاهرات گسترده ای برگزار کردند و خواستار خروج انان از این‌ شهرک شدند.

لیبرمن: فعالیت اسرائیل در سوریه محدود نمی‌شـود

براساس اعلام منابع میدانی این‌ تظاهرات در نزدیکی منزل مفتی شرعی …
مقصد نیروهـای ارتش سوریه پس از غوطه شرقی کجاست؟ +نقشه میدانی

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پس از خروج عناصر تروریستی جیش الاسلام از شهرک دوما، غوطه شرقی دمشق پس از ۷ سال نا آرامی و جنگ در حال حرکت به سمت آرامش است و امیدها برای احیا شدن دوباره کمربند سبز پایتخت پر رنگ تر شده است.
غوطه شرقی دمشق روزی چاقوی غرب زیر گلوی بشار اسد بود و حالا با خروج ۲۱ هزار تن از عناصر تروریستی و انتقال انان به شمـال سوریه، پیروزی به دست آمده که‌ اهمیت ان کمتر از آزادسازی شهر حلب نیست.

نقشه میدانی دمشقدر مقطع فعلی، همه نگاه ها به آخرین پایگاه گروه هـای تروریستی در حومه جنوبی شهر دمشق دوخته شده و بدون شک اگر تروریست ها حاضر به خروج از این‌ مناطق نشوند عملیات نیروهـای ارتش سوریه برای پاکسازی این‌ نقاط در سریع ترین زمان ممکن آغاز‌ می شـود.
عناصر تروریستی در جنوب شهر دمشق (محور شمـال و شمـال غرب محله سیده زینب) محله هـای «بیت سحم، ببیلا، السلیخه، یلدا، …

  • اخبار سیاسی
  • محاصره تروریست‌ها در قلمون شرقی


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *