خانه / دسته‌بندی نشده / رابطه دوستی دختر و پسر از نظر روانشناسی به همراه توضیحات

رابطه دوستی دختر و پسر از نظر روانشناسی به همراه توضیحات

رابطه دوستی دختر و پسر از نظر روانشناسی ، رابطه نامشروع دختر دبیرستانی با پسر غریبه | رضا مرا اغفال کرد و…. ، کدام دوستی ها واقعا به ازدواج ختم می شود؟ ، مسجد رنگونی ها در آبادان | نماد دوستی بین ادیان مختلف ، مشاوره روانشناسی رایگان ، ارتباط شوم پسر ۱۷ ساله با زن مطلقه | رابطه عاشقانه ای که‌ بد تمام شد! .

آیا دوستی دختران و پسران از منظر روانشناسی قابل بررسی است؟ در ادامه با ما همراه شوید تا به بررسی ایـن موضوع از دید روانشناسی بپردازیم:
به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ «انان که‌ می‌دانند، هیچ کاری برای آگاهی و آموزش دیگران نمی‌کنند و انان که‌ نادانند هیچ کوششی در آموختن ندارند، چنان که‌ گویی واقعیت بیش از …

آیا دوستی دختران و پسران از منظر روانشناسی قابل بررسی است؟ در ادامه با ما همراه شوید تا به بررسی ایـن موضوع از دید روانشناسی بپردازیم:

همه چیز در مورد پسر دختر دوستی رابطه روانشناسی نظر

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ «انان که‌ می‌دانند، هیچ کاری برای آگاهی و آموزش دیگران نمی‌کنند و انان که‌ نادانند هیچ کوششی در آموختن ندارند، چنان که‌ گویی واقعیت بیش از اوهام انان را می‌ترساند.» (آلندی)

ایـران جزو جوان‌ترین کشورهای دنیاست. درصد قابل توجهی از جمعیت ایـن سرزمین در گروه سنی ۱۵ تا ۲۵ سال قرار دارند. بیشتر دانشجویان ما مجرد هـستند و در دانشگاه‌های مختلف در کنار هم به تحصیل می‌پردازند.

جزییات مطلب پسر و دختر و دوستی و رابطه و روانشناسی و نظر را میخوانید .

در متن دگرگونی‌های جسمی و روانی و با آمیزهٔ شورمندانهٔ جوانی و عشق است که‌ دوستی با جنس مخالف و پیوند با او پیدا می‌شود و نخست شعله‌های خود را در وجود جوان برمی‌افرزود و پس از ان آتش به خرمن آرامش خانواده و سنت‌های جامعه می‌زند! پیشینهٔ درازآهنگ ایـن دل‌دادگی‌ها که‌ یافته‌های استوار روانشناسی مهر تأیید بر ان می‌زند، می‌رساند که‌ هیچ زمان و مکانی را نمی‌توان نشان داد که‌ از گرمی عشق و زمزمه عشاق خالی باشد!

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره رابطه دوستی دختر و پسر از نظر روانشناسی

با ایـن بیان چون دوستی جوانان با جنس مخالف ریشه در طبیعت انسانی ان‌ها دارد و واقعیتی است که‌ با جلوه‌گری‌های مثبت و منفـی خود را بر ما می‌نمایاند و تحمیل می‌کند، نه می‌توان با ایـن کشش تند و بهنجار مبارزه کرد و نه درست است که‌ عنان ایـن میل سرکش را در اختیار خود جوانان قرار داد.

جوانی با همهٔ زیبایی و شکوه، دوران نابخردی و بی‌پروایی است و جوان به فرمودهٔ امام علی (ع): «آرزومند بیش از توان»، « سوداگر غرور» و «به‌خاک‌افتادهٔ شهوت‌ها» است. از سوی دیگر غریزهٔ جنسی، نیرومندترین کششی است که‌ خداوند در وجود انسان قرار داده است، به گونه‌ای که‌ بعضی از مفسران قران کریم یکی از مصداق‌های بارز آیهٔ شریفهٔ «خلق الانسان ضعیفا»(نساء، ۲۸) را ناتوانی آدمی در برابر سرکشی‌های ایـن میل دانسته‌اند و نیایش «پروردگارا؛ چیزی که‌ در توان ما نیست بر گرده ما منه» (بقره، ۲۸۶) را دربارهٔ ان ذکر کرده‌اند.

عالمان دین و شاعران و نویسندگان حکیم نیز در ایـن زمینه نکات نغز گفته‌اند و هشدار‌ها داده‌اند: «شهوت اگر غالب شود و قوت تقوی ان را مقاومت نکند و مدافعت ننماید، به ارتکاب کبیره کشد و به اقتحام فاحشه انجامد.» (غزالی)

توضیحات بیشتر در موردپسر دختر دوستی رابطه روانشناسی نظر

پسر چون زده بر گذشتش سنین

ز نامحرمان گو فراتر نشین

شما مطلب رابطه دوستی دختر و پسر از نظر روانشناسی را می خوانید .

بر پنبه آتش نباید فروخت

که‌ تا چشم بر هم زنی خانه سوخت

پسر دختر دوستی رابطه روانشناسی نظر

(سعدی)

روان‌شناسان معاصر، در شروع هزارهٔ سوم میلادی با طرح مباحثی همچون روان‌شناسی مثبت‌گرا، هوش هیجانی، روانشناسی دینی و روان‌شناسی شادکامی، ایـن مطلب را مدلل کرده‌اند که‌ انسان سالم، خوش‌بخت و مثبت‌گرا کسی است که‌ بتواند بر تکانه‌ها و وسوسه‌های نفسانی خود مهار بزند.

و ایـن تنها شعر و اندرز گذشتگان نیست، بلکه‌ تجربه‌های گران و تلخ انسان مدرن فریاد می‌زند: «در ۱۹۷۰، ۲۹ درصد دختران ۱۵ ساله تا ۱۹ ساله امریکایی رابطهٔ جنسی داشته‌اند.

۲۳ ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی

ایـن میزان در ۱۹۸۰ به ۴۲ درصد و در سال ۱۹۸۸ به ۵۲ درصد رسیده است. در سال ۱۹۹۲، ۷۰ درصد پسران ۱۸ ساله و ۵۶ درصد دختران همین سن، نزدیکی جنسی را تجربه کرده بودند. ایـن میزان در ۱۹ سالگی برای هر دو جنس به ۷۶ درصد رسیده است.»

شاید گمان کنیم که‌ ایـن فعالیت گستردهٔ جنسی نوجوانان و جوانان آمریکایی به ان‌ها لذت و سرزندگی جوانی می‌بخشد و توان و بازدهی علمی و کاریشان را افزایش می‌دهد. هوفمان و همکارانش یادآور می‌شوند: «نمره‌های پایین درسی و آرزوهای پایین تحصیلی، رابطهٔ نزدیکی با فعالیت زودهنگام جنسی دارد.

ایـن مطلب در مورد پسر دختر دوستی رابطه روانشناسی نظر می باشد .

چون اغلب نوجوانان و جوانان به طریق سالم ارتباط جنسی برقرار نمی‌کنند، خطر ابتلا به ایدز در کمین ان‌هاست. خطری که‌ تا سال‌های بعد به شدت ان پی نمی‌برند.»

ترک تحصیل، درگیری‌های خانوادگی، بیکاری و مشکلات اقتصادی، ضربه‌های عاطفی و نیز نوعی طرد نامحسوس اجتماعی، مادران و فرزندان بیگناه ان‌ها را به سوی بیماری‌های جسمی و روانی متعدد می‌برد و گاه دختران را به خودکشی وامی‌دارد… .

رابطه دوستی دختر و پسر از نظر روانشناسی

مشکلات پسران جوان گرچه به شدت گرفتاری‌های دختران نیست، اما ان‌ها نیز از نظر تحصیلی، پیشهی و عاطفی آسیب‌های فراوانی می‌بینند. به گفتهٔ سعدی وقتی «نفس طالب و شهوت غالب» آید، امیدی به رهایی و سلامت نماند.

برای دوستی‌ها و قرارهای عاشقانه ایـن همه جوان شاداب و پرشور که‌ وجودشان پر از کشش و التهاب به جنس مخالف است چگـونه می‌اندیشیم و چه طرح و برنامه‌ای داریم؟ به نظر می‌رسد چهار گرایش بین مسئولان سیاسی و اجتماعی و کارشناسان فرهنگی و علمی وجود دارد:

پسر, دختر, دوستی, رابطه, روانشناسی, نظر

گروه اول چشم را بر واقعیت نمایان و رو به گسترش ایـن پدیده، با همهٔ آسیب‌هایی که‌ از نظر شخصی، خانوادگی و اجتماعی در پی می‌آورد می‌بندند و ان را رفتاری شخصی و خصوصی می‌دانند که‌ هر کس به نحوی با ان برخورد می‌کند و سرانجام خود راهی را برای برون‌رفت از گرفتاری‌های مقطعی ان می‌گشاید.

گروه دوم روابط آزاد دختران و پسران را نشانی از مدرنیته و دموکراسی به حساب می‌آورند و از عقب‌ماندگی‌های بزرگترها و تنگ‌نظری‌های برنامه‌ریزان حکومتی به شدت اعتراض می‌کنند که‌ جلوی آزادی و شادی جوانان را می‌گیرند و ان‌ها را از قافله تمدن دور نگاه می‌دارند!

گروه سوم هر نوع ارتباط میان دختر و پسر و زن و مرد را جز در صورت اضطرار، ممنوع می‌دانند. زیرا رابطهٔ میان ایـن دو، رابطهٔ آتش و پنبه است و برای دوری از خطر، عقل حکم می‌کند که‌ ایـن دو، هرچه بیشتر از همدیگر دور نگه داشته شوند.

بر ایـن مبنا هر نوع ارتباطی میان دو جنس مخالف، ممکن است باعث جرقه‌ای شود که‌ کنترل ان در اختیار هیچ یک از طرفین نباشد. از ایـن گذشته، تأثیرات منفـی شنیدن صدای نامحرم و هر نوع مصاحبت با جنس مخالف در روح انسان قابل انکار نیست.

پدر و پسر لوکس آلمانی در تهران!

گروه چهارم هم دیدگاه سهل‌گرایانه گروه دوم را ناسازگار با علم و تجربه می‌دانند و هم دیدگاه گروه سوم را تا حدود خیلی بی‌انصافی و افراط‌گرایی به حساب می‌آورند و با استناد به نظر شهید مطهری، روایاتی را که‌ بر منع زنان در جامعه دلالت دارد، توصیه‌های اخلاقی و نه فتواهای فقهی معرفی می‌کنند.

ایـن دیدگاه بر ایـن باور است که‌ روابط زن و مرد نباید به گونه‌ای باشد که‌ تمتعات جنسی در ان سهمی داشته باشد. زیرا تمتعات جنسی منحصراً در چهارچوب زندگی زناشویی مجاز است و کشاندن ان از محیط خانه به اجتماع، موجب تضعیف فعالیت‌های اجتماعی می‌شود و درکنار عوامل دیگر، در کاهش آمار ازدواج تأثیر مستقیم و بسزایی دارد.

رها کردن دختران و پسران جوان، در منجلاب عشق‌های آزاد را اگر معدودی خودباختهٔ غرب‌زده بپذیرند، دیگر مورد قبول دانشمندان و برنامه‌ریزان اجتماعی نیست.

روان‌شناسان معاصر، در شروع هزارهٔ سوم میلادی با طرح مباحثی همچون روان‌شناسی مثبت‌گرا، هوش هیجانی، روان‌شناسی دینی و روان‌شناسی شادکامی، ایـن مطلب را مدلل کرده‌اند که‌ انسان سالم، خوش‌بخت و مثبت‌گرا کسی است که‌ بتواند بر تکانه‌ها و وسوسه‌های نفسانی خود مهار بزند، لذت‌های انی را به تأخیر بیندازد، رابطهٔ جنسی را تا زمان ازدواج برقرار نسازد، خویشتن‌دار باشد و به جای پرداختن به منافع شخصی خود، با دیگران همدردی کند و به حمایت ان‌ها بپردازد.

سخت‌گیری و اعمال محدودیت‌های زیاد که‌ مانع آزادی و خلاقیت آدمها است نیز مانع تربیت و رشد انسان‌های مثبت و خودنگهدار می‌شود. ایـنجاست که‌ ناگزیریم میانه‌روی را پیشه کنیم و در ایـن موضوع یعنی برخورد با مسئلهٔ روابط دختران و پسران گرایشی اعتدالی را برگزینیم.

اما نکتهٔ مهم ایـن است که‌ مدافعان دیدگاه اعتدالی، جز نقد و رد سایر نظرها، طرح روشنی برای جهت‌دادن روابط دختران و پسران، همسو با ارزش‌های فرهنگی و دینی جامعه ندارند!

راستی چه تعداد از دختران و پسران نوجوان و جوان با جنس مخالف رابطه دارند؟ انواع رابطه‌ها کدام است؟ اولین ارتباط‌های عاشقانه از چه سنی شروع می‌شود؟ زمینه‌های شخصی، خانوادگی و اجتماعی ایـن رابطه‌ها چیست؟ ویژگی‌های روان‌شناختی کسانی که‌ با جنس مخالف رابطه دارند، با کسانی که‌ رابطه ندارند چه تفاوت‌هایی دارد؟ ایـن سؤالات و ده‌ها سؤال اساسی و راه‌گشای دیگر را تنها از طریق پژوهش‌های میدانی و با به کارگرفتن ابزارهای دقیق سنجش، می‌توان پاسخ داد و تبیین کرد.

امید است سازمان‌های دولتی مسئول، به کمک صاحب‌نظران و پژوهش‌گران زمان آگاه، پس از ترسیمی واقع‌بینانه از رفتار نوجوانان و جوانان ایـرانی در ایـن زمینه، برنامه روشنی را برای سبک زندگی جوانان ما مطابق با الگوی اسلامی ایـرانی ارائه دهند.

اختلال وسواس فکری عملی چیست؟
نحوه برخورد با آدمهای که‌ دوست شان نداریم؟
خبرهای داغ روز روانشناسی سپیده دانایی عشق
بد خواب‌ها بخوانند

دوستی دختر و پسر برای ازدواج

به نقل از سایت آلامتو و به گزارش پارس دوستی دختر و پسر برای ازدواج و آیا ازدواج بهانه خوبی برای دوستی دختر و پسر است؟

به طور طبیعی زن و مرد به عنوان دو پیکره جامعه انسانی به زندگی مشترک با یکدیگر نیازمندند . در شرع نیز به پیوند میان ایـن دو سفارش خیلی…
وعده ازدواج و بهانه شناخت خصوصیات رفتاری از مهمترین عواملی است که‌ ارتباط بین دخترها و پسرها را توجیه می کند. بخصوص دخترها که‌ اغلبً با وعده ازدواج تن به دوستی می دهند.
اما جوان امروز در ارتباط با جنس مخالف خود به دنبال چیست؟ ازدواج، عاطفه، محبت، وقت کشی، عشق یا …؟
روان شناسان معتقدند، میل و کشش به جنس مخالف از نظر فیزیولوژی یک نیاز طبیعی، فطری و روانی است. انان می گویند در تمام فرهنگها و کشورها ، پسران و دختران در سن بلوغ …
رابطه پسر تهرانی در خانه مجردی با فتانه دختر جوان که‌ به قتل

به نقل از سایت تاپ ناب و به گزارش پارس رابطه پسر تهرانی در خانه مجردی با فتانه دختر جوان که‌ به قتل انجامید و

رابطه شوم پسر با دختری جوان به نام فتانه در خانه مجردی
خبر حوادث : مرد جوان که‌ با دختری جوان به نام فتانه در خانه اش رابطه داشت، در نهایت به دلیل کشته شدن دختر در منزلش دستگیر شد.
تحقیقات از مردی بدنام که‌ به اتهام قتل دختر تنها در بازداشت به سر می برد, همان‌ گونه در جریان است.نهم آذرماه سال جاري رهگذری که‌ در حال عبور از کنار کانال گاز درروستای چنداب شهرستان گرمسار بود با دیدن پيکر دختری جوان ماموران پلیس را از داستان با خبر کرد.
با حضور ماموران پلیس مشخص شد که‌ دختر جوان در محلی دیگر به کام مرگ رفته و سپس جسدش به ایـن مکان منتقل شده است. ماموران پلیس در بررسی اوراق هویتی که‌ همراه پيکر بود هویت …
عکس: برف تهران! | مرد و زن و پسر و دختر در برف بازی! +عکس |

به نقل از سایت آفتابیر و به گزارش پارس عکس: برف تهران! | مرد و زن و پسر و دختر در برف بازی! +عکس | برف امروز تهران را ببینید! و
عکس: برف تهران! | امروز تهران برفی است. در خیابان های تهران، امروز زن و مرد و پسر و دختر در برف بازی مشارکت می کنند! تصاویر برف تهران، امروز را سفید، خوشحال و خوشبخت نشان می دهد. بارش برف در تهران هنوز که‌ دارم می نویسم ادامه دارد و برف بازی شدت گرفته! بازار عکس برفی بویژه سلفی برفی امروز در تهران و شهرهای برفی داغ است. تصاویر برف امروز تهران را ببینید!

شما پست عکس: برف تهران! | مرد و زن …

  • دسته‌بندی نشده
  • رابطه دوستی دختر و پسر از نظر روانشناسی


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *