خانه / اخبار سیاسی / تحلیلی بر هزینه‌هـای اسـتعفای «محمدعلی نجفی» به همراه توضیحات

تحلیلی بر هزینه‌هـای اسـتعفای «محمدعلی نجفی» به همراه توضیحات

تحلیلی بر هزینه‌هـای اسـتعفای «محمدعلی نجفی» ، نجفی اسـتعفای خود را تکذیب کرد ، هاشمی اسـتعفای مجدد نجفی را تایید کرد + تصویر اسـتعفای دوم ، کاریکاتور: واکنش عارف به اسـتعفای نجفی! ، اسـتعفای نجفی تایید شد + علت اسـتعفا ، چرا اسـتعفای شهردار کرج مانند نجفی نبود؟ .
خبرگزاری ایسنا: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به ایـنکه‌ شورای شهر و جبهه اصلاحات کارنامه موفقی در قضیه اسـتعفای شهردار تهران داشت، گفت: جامعه مدنی نگاه خود را به ساختار نظام تغییر داده و واقعیات را ببیند. در انتخاب شهردار نمی‌توان به کانون‌هـای قدرت بی‌توجه بود.
عبدالله ناصری در ارزیابی خود …

خبرگزاری ایسنا: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به ایـنکه‌ شورای شهر و جبهه اصلاحات کارنامه موفقی در قضیه اسـتعفای شهردار تهران داشت، گفت: جامعه مدنی نگاه خود را به ساختار نظام تغییر داده و واقعیات را ببیند. در انتخاب شهردار نمی‌توان به کانون‌هـای قدرت بی‌توجه بود.

عبدالله ناصری در ارزیابی خود از نحوه عملکرد اصلاح‌طلبان در قضیه اسـتعفای شهردار تهران، اظهار کرد: من در مجموع کارنامه عملکرد شهرداری را از شورای شهر و جبهه اصلاح‌طلبان تفکیک می‌کنم و حتما رفتار شورای شهر و نهادهـای مربوطه و احزاب جبهه اصلاحات را کارنامه موفقی می‌دانم و شاید یک مقدار کارنامه نجفی را مثبت ندانم البته نه از جهت عملکرد تخصصی در شهرداری، بلکه‌ از جهت فرآیند اسـتعفا.

همـه چیز در مورد اسـتعفا اسـتعفای تحلیلی

وی با اشاره به ایـنکه‌ نمی‌توان نادیده گرفت که‌ ایـن اسـتعفا هم برای جامعه رای و هم برای جریان اصلاحات هزینه‌ساز شده اسـت، اظهار کرد: من برداشت‌هـای اجتماعی را در ایـن زمینه قبول دارم و معتقدم ایـنها برداشت‌هـای درستی اسـت اما ایـن واقعیت را بایـد در نظر گرفت که‌ سازوکار اداری و سازمانی ایـن نظام به گونه‌ای اسـت که‌ اگر بخواهیم عمل‌گرایانه نگاه کنیم چاره‌ای جز اتفاقی که‌ افتاد وجود نداشت.

ایـن فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: انتخاب شورای شهر یک انتخاب مدنی اسـت اما مدیریت شهری را نمی‌توان فارغ از حوزه‌هـای دیگر در نظر گرفت. چون ساختار اداری کشور تمرکزگراسـت، طبیعی اسـت که‌ یکسری نهادها نسبت به شهرداری تهران حساسیت داشته باشند. شهرداری تهران نیز از سال ۷۶ به بعد بیشتر ماهیت سیاسی پیدا کرده تا ماهیت اجتماعی و مدیریتی، بنابرایـن نهادهـای مختلفی در مورد شهرداری تهران اظهارنظر پیدا می‌کنند. شاید کانون‌هـای قدرت در زمینه انتخابات نتوانند خیلی کاری کنند اما وقتی شورای شهر می‌خواهد شهردار را انتخاب کند، نمی‌تواند بدون توجه به کانون‌هـای قدرت کار را به پیش ببرد.

جزییات مطلب اسـتعفا و اسـتعفای و تحلیلی را میخوانید .

ناصری خاطرنشان کرد: هم‌اکنون هم شورای شهر می‌تواند چند نفر را انتخاب کند اما اگر وزارت کشور حکم آن‌ها را ندهد و بده و بستان‌ها و کشمکش‌ها ادامه یابد هزینه سنگین آن‌ را مردم پایتخت می‌دهند. واقعیت ایـن اسـت که‌ ما بایـد نگاه‌مان را به قاعده بازی در ساختار قدرت عوض کنیم. افـراد یا بایـد به جامعه مدنی بپیوندند و نهادهـای قدرت را رها کنند یا اگر می‌خواهند وارد نهادهـای قدرت شوند، بپذیرند که‌ نظام دیوان‌سالاری ایران مکانیزم‌هـای خود را دارد.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره تحلیلی بر هزینه‌هـای اسـتعفای «محمدعلی نجفی»

ایـن عضو بنیاد باران با اشاره به ایـنکه‌ جامعه مدنی بایـد نگاه خود را به ساختار نظام تغییر داده و واقعیات را ببیند، تصریح کرد: اگر ایـن واقعیات دیده شود در مورد عزل و نصب‌ها نیز عمل‌گرایانه‌تر عمل می‌شود. رییس دولت اصلاحات در موضوع شهردار تهران توصیفی دارد که‌ شهردار بایـد شخصیت ملی داشته باشد. شخصیت ملی نه تنها به ایـن معنا که‌ در عرصه ملی شناخته شده باشد بلکه‌ علاوه بر آن‌ از ایـن جهت ملی باشد که‌ کانون‌هـای قدرت بتوانند با او همکاری کنند.

اسـتعفای «نجفی» پشت پرده‌ای ندارد

ناصری همچنین بیان کرد: به نظر من شورای شهر در زمینه اسـتعفای شهردار تهران هوشمندانه عمل کرد که‌ اسـتعفای اول را نپذیرفت و ایـن پیام را به جامعه رای خود داد که‌ ایـن اسـتعفا خواسـت شورای شهر و جبهه اصلاحات نیست. جامعه رای هم فهمید که‌ ادامه ایـن روند امکان‌پذیر نیست.

وی در پایان گفت: واقعیت ایـن اسـت که‌ اصلاح‌طلبان فلسفه کنش‌گری سیاسی خود را در هماهنگی با ساختار و چارچوب‌هـای کلی تعریف کرده‌اند اما گفتمان خود را مدیریت می‌کنند.

توضیحات بیشتر در مورداسـتعفا اسـتعفای تحلیلی
شمـا مطلب تحلیلی بر هزینه‌هـای اسـتعفای «محمدعلی نجفی» را می خوانید .

مشاور نجفی: علت اسـتعفای شهردار راز مگو اسـت


روزنامه شرق نوشت: مي‌گويد برنامه برج ميلاد، يک سناريوي از پيش طراحي‌شده بود که‌ فرد مزبور هم شناسايي شده اسـت. اين صحبت‌هاي غلامعي رجايي، مشاور رسانه‌اي محمدعلي نجفي، شهردار مستعفي تهران اسـت که‌ در يکي، دو ماه پاياني از عمر شهرداري نجفي، به مجموعه نيروهاي او اضافه شده بود. با رجايي درباره پشت پرده‌هاي اسـتعفاي نجفي صحبت کرديم. رجايي نیز تأكيد دارد بحث بيماري نجفي علت اصلي اسـتعفاي او نبود. ضبط را خاموش کردم، درباره علت‌العلل اسـتعفاي نجفي صريح‌تر صحبت کرد که‌ امکان انعکاس آن‌ وجود نداشت. ماحصل اين گفت‌وگو را در پي مي‌خوانيد:
درباره اسـتعفاي آقاي نجفي دو نظر وجود داشت؛ يک نظر که‌ بر بيماري او پافشاري دارد و نظر ديگري که‌ علاوه بر بيماري، فشارها را دليل اسـتعفا مي‌داند. لطفا بفرماييد فشارها از چه زماني آغاز‌ شد؟
در جمع‌بندي‌ای که‌ از اسـتعفاي ايشان مطرح شده، اين دو نظر ديده مي‌شود. …
رمز و راز اسـتعفای جنجالی «کاوه مدنی»

خبر اسـتعفای وزیر بهداشت تکذیب شد


صدرا محقق در روزنامه شرق نوشت: بله حقیقت دارد، کاوه مدنی از ایران رفته اسـت و احتمالا دیگر هم برنگردد. اسـتعفایش را نوشته (ایـن خبر مربوط به دو هفتـه پیش اسـت) اما تا عصر روز گذشته با آن‌ موافقت نشده بود و کلانتری نظر نهـایی‌اش را نگفته بود، به قول خود مدنی؛ «فقط اون بود که‌ مثل شیر پشتم وایساد» (نقل قول از خلال یک گفت‌وگوی دونفره ما با هم). اما خبر رسيد كه براي جانشين مدني حكم صادر شد و ناصر مقدسي با حكم كلانتري به جاي او نشست.
اما دو شب پيش وقتي محمود صادقی، نمایـنده مجلس، داسـتانی سفر و اسـتعفای او را توییت کرد، افسوس همـه بلند شد. واقعیت ایـن اسـت که‌ شخص مدنی در ایـن موضوع خاص دست‌کم از نظر من چندان مهم نیست، نفس داسـتانی برگشتن یک نخبه ایرانی تقدیرشده و جایزه‌گرفته از معتبرترین دانشگاه‌هـای جهان به …
شیرزاد: اسـتعفای نجفی گران تمام شد


خبرگزاری ایلنا: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص گمانه‌زنی‌هـای مطرح شده برای وقوع جریان سیاسی سوم در کشور گفت: برخی مطرح می‌کنند امکان وقوع جریان سوم در کشور وجود دارد و علت آن‌ هم عدم اقبال اصلاح‌طلبان در میان مردم اسـت، که‌ ایـن ادعا در نوع خود غلط اسـت. اما اگر جریانی وجود داشته باشد که‌ با بنیه قوی به روی کار بیاید ما هم از آن‌ اسـتقبال می‌کنیم. اصلاحات هنوز هم در میان مردم اقبال خوبی دارد.
احمد شیرزاد  با اشاره به مشکلاتی که‌ اخیرا بر سر راه جریان اصلاح‌طلبی وجود داشته اسـت گفت: در سال‌هـای بعد از ۸۴ رای اصلاح‌طلبان دچار نوسان شد و باعث شد برخی ادعا کنند جریان اصلاح‌طلبی مرده و نابود شده اسـت. اما تاریخ همواره نشان می‌دهد ایـن جریان سیاسی و اجتماعی پایگاهی قوی‌تر از همـه جریان‌ها دارد و به ایـن راحتی نابود شدنی نیست. از …

پشت پرده اسـتعفای شهردار تهران
  • اخبار سیاسی
  • تحلیلی بر هزینه‌هـای اسـتعفای «محمدعلی نجفی»


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *