خانه / وب‌گردی / تسلیم خوهـسته‌هـای آمریکا به بهانه ماندنش در برجام نمی‌شویم/ ادامه مسیر فعلی از سوی اروپایی‌ها باعث بی‌حیثیت شدن آن‌‌ها می‌شـود به همراه توضیحات

تسلیم خوهـسته‌هـای آمریکا به بهانه ماندنش در برجام نمی‌شویم/ ادامه مسیر فعلی از سوی اروپایی‌ها باعث بی‌حیثیت شدن آن‌‌ها می‌شـود به همراه توضیحات

تسلیم خوهـسته‌هـای آمریکا به بهانه ماندنش در برجام نمی‌شویم/ ادامه مسیر فعلی از سوی اروپایی‌ها باعث بی‌حیثیت شدن آن‌‌ها می‌شـود ، اعتراض شمخانی از عدم پایبندی کشورهـای اروپایی و آمریکا به برجام ، سازمان ملل با خوهـسته ضدایرانی آمریکا موافقت کرد ، تغییر مسیر ثروت از اروپا و آمریکا به آسیا ، اخراج همزمان دیپلمات هـای روس از آمریکا و کشورهـای اروپایی ، آیا آمریکا به دنبال بهانه‌ای برای جنگ با کشور روسیه هـست؟ .
 به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛سیدمحمدعلی حسینی سخنگوی سابق وزارتخارجه درخصوص توافق طرف‌هـای غربی با آمریکا درخصوص اصلاح برجام گفت:طرف اروپایی در صورت پافشاری بر ادامه مسیر فعلی، حیثیت بین المللی و اعتبار جهانی خود را به راحتی قربانی زیاده طلبی و خیره سری طرف آمریکایی و شخص ترامپ خواهد کرد.
وی گفت:اروپاییان بخوبی از موضع صریح و شفاف جمهوری …

 به گزارش

 گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛سیدمحمدعلی حسینی سخنگوی سابق وزارتخارجه درخصوص توافق طرف‌هـای غربی با آمریکا درخصوص اصلاح برجام گفت:طرف اروپایی در صورت پافشاری بر ادامه مسیر فعلی، حیثیت بین المللی و اعتبار جهانی خود را به راحتی قربانی زیاده طلبی و خیره سری طرف آمریکایی و شخص ترامپ خواهد کرد.

وی گفت:اروپاییان بخوبی از موضع صریح و شفاف جمهوری اسلامی در باره برجام اطلاع دارند. ایران بار‌ها از زبان مسئولین خود اعلام کرده که‌ توافق برجام قابل مذاکره مجددنیست و هیچ بند و نکته‌ای از آن‌ قابل حذف و یا قابل اصلاح و تکمیل نیست.

همه چیز در مورد آمریکا برجام فعلی مسیر

حسینی مطرح کرد:کوچکترین تلاشی برای هر گونه تغییر در برجام در تعارض با توافق ۱+۵ و مغایر با تمامیت برجام هـست. متاسفانه خبر‌هـایی که‌ بعضا از تلاش مشترک سه کشور یادشده (فرانسه، انگلیس و آلمان) که‌ در گروه ۱+۵ حضور داشته و در شکل گیری برجام نقش داشته‌اند به گوش می‌رسد مایوس کننده و نشان می‌دهد آن‌ان برای راضی کردن طرف آمریکایی در حال برداشتن گام‌هـایی هـستند که‌ نهـایتا خود به نقض فاحش برجام می‌انجامد.

سخنگوی سابق وزارتخارجه با بیان این‌که‌ این‌ امر برای ایران غیرقابل پذیرش هـست؛ گفت: اروپا باید این‌ نکات را جدی بگیرد که‌ برای نگه داشتن آمریکا در برجام نمی‌توان تسلیم خوهـسته‌هـای ضدبرجامی آن‌ شد؛ با نقض برجام نمی‌توان از آن‌ محافظت کرد؛ برای باقی بودن یک توافق چندجانبه بین المللی نمی‌توان به طرف بدعهد آن‌ مایل گشت و طرف متعهد آن‌ را تحت فشار گذاشت.

جزییات مطلب آمریکا و برجام و فعلی و مسیر را میخوانید .

حسینی یادآورشد:علاوه بر این‌، نکته بسیار مهمی که‌ مثلث پاریس، لندن، برلین باید مورد توجه قرار دهند این‌ که‌ باقی ماندن آمریکا در برجام با رویه‌ای که‌ تا کنون دنبال نموده و مفاد اساسی برجام (بویژه بند‌هـای ۲۶، ۲۸ و ۲۹) را بار‌ها نقض کرده نیز برای ایران قابل تحمل و پذیرش نیست چه رسد به آن‌که‌ فرصت تازه و بیشتری برای یاغیگری طرف آمریکایی فراهم نماین‌د.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره تسلیم خوهـسته‌هـای آمریکا به بهانه ماندنش در برجام نمی‌شویم/ ادامه مسیر فعلی از سوی اروپایی‌ها باعث بی‌حیثیت شدن آن‌‌ها می‌شـود

سخنگوی سابق وزارتخارجه در پایان خاطرنشان کرد:براساس واقعیت‌هـای میدانی موجود و روند کنونی تلاش‌هـای این‌ مثلث اروپایی، اعتقادی به این‌ تحلیل که‌ در صورت خروج آمریکا، اروپا طرف ایران را خواهد گرفت، ندارم. طرف اروپایی در صورت پافشاری بر ادامه مسیر فعلی، حیثیت بین المللی و اعتبار جهانی خود را به راحتی قربانی زیاده طلبی و خیره سری طرف آمریکایی و شخص ترامپ خواهد کرد و ناتوانی خود در دفاع از دیپلماسی چندجانبه و بین المللی را به نمایش خواهد گذاشت.

مانور شی پرنده مثلثی شکل عجیب در آسمان آمریکا +فیلم

منبع:خبرگزاری دانشجو

انتهـای پیام/

توضیحات بیشتر در موردآمریکا برجام فعلی مسیر

ایران تسلیم خوهـسته هـای آمریکا نمی‌شـود

شما مطلب تسلیم خوهـسته‌هـای آمریکا به بهانه ماندنش در برجام نمی‌شویم/ ادامه مسیر فعلی از سوی اروپایی‌ها باعث بی‌حیثیت شدن آن‌‌ها می‌شـود را می خوانید .

برجام بدون آمریکا!

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد کاظم انبارلویی در یادداشت روزنامه رسالت نوشت:
سخنگوی محترم وزارت خارجه دوشنبه گذشته خبر داد؛ «در هیئت نظارت بر برجام طرح‌هـای مختلف بررسی شده و احتمالات مختلفی مطرح بوده که‌ یکی از آن‌‌ها برجام بدون آمریکه‌ـست.»
برجام بدون آمریکا یعنی چه؟ چه فایده‌ای به این‌ پیمان که‌ یک طرف همه تعهدات خود را عمل کرده و طرف دیگر به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده، مترتب هـست، اصلاً طرف اصلی ما در مذاکرات ۱+۵ چه دولتی بود؟ ما که‌ با روس‌ها و چینی‌ها مسئله‌ای نداشتیم. ما با اروپایی‌ها چه اختلافی داشتیم؟
این‌ ترفند دیپلماتیک آمریکا بود که‌ آن‌‌ها را به بهانه‌هـای مختلف همراه خود کرده بود تا بگوید مسئله ایران و آمریکا نیست، مسئله اختلاف جامعه جهانی با ایران هـست که‌ آمریکا هم یکی از آن‌ههـست. در خلال مذاکرات برای جهانیان مکشوف شد که‌ آتش بیار اصلی معرکه‌، آمریکه‌ـست که‌ بیش از سه …
انگلیس: می‌توانیم بدون آمریکا برجام را زنده نگه داریم

ایران آن‌لاین‌: بوریس جانسون: در صورت خروج آمریکا این‌ توافق ارزش کمتری خواهد داشت و کار با آن‌ دشوارتر خواهد شد، اما می‌توان بدون آمریکا برجام را نجات داد. البته رسیدن به این‌ هدف بسیار سخت هـست
بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس در جمع نماین‌دگان پارلمان این‌ کشور گفت اتحادیه اروپا ممکن هـست بتواند در صورت خروج ترامپ از برجام، این‌ توافق را زنده نگاه دارد.
به نوشته گاردین وی علی‌رغم این‌ اضافه کرد: «در صورت خروج آمریکا این‌ توافق ارزش کمتری خواهد داشت و کار با آن‌ دشوارتر خواهد شد، اما می‌توان بدون آمریکا برجام را نجات داد. البته رسیدن به این‌ هدف بسیار سخت هـست».
در همین حال، گاردین گزارش داده اتحادیه اروپا در در حال بررسی امکان فراهم کردن دسترسی به خطوط اعتباری اضطراری و حمایت‌هـای مالی از شرکت‌هـای خوهـستار تجارت با ایران، در صورت خروج آمریکا از برجام هـست. مطابق …
هشدار ظریف به آمریکا درباره خروج از برجام

انگلیس نتوانست ترامپ را برای ادامه برجام متقاعد کند

به گزارش جام جم آن‌لاین‌ به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز (سه‌شنبه) در پایان سفرش به دوشنبه پایتخت تاجیکستان برای شرکت در بیست و سومین نشست شورای وزیران خارجه سازمان همکاری اقتصادی اکو به تشریح نشست امروز در تاجیکستان و همچنین آینده برجام پرداخت.

وی درباره خروج آمریکا از برجام و تصمیم ایران نیز عنوان کرد: آن‌چه که‌ بارها اعلام کردیم این‌ هـست که‌ جمهوری اسلامی ایران از منافع ملی خود حرهـست می‌کند و باید منافع ایران از برجام حفظ شـود، حتما اگر آمریکا تصمیم به خروج از برجام بگیرد واکنشی از سوی ایران و جامعه بین‌المللی را مشاهده خواهد کرد که‌ این‌ واکنش برای آن‌ اصلا خوشاین‌د نخواهد بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران درباره عملکرد اروپا در برجام و سیهـست آن‌ها در منطقه گفت: برجام یک توافقی بوده فقط در یک حوزه …

  • وب‌گردی
  • تسلیم خوهـسته‌هـای آمریکا به بهانه ماندنش در برجام نمی‌شویم/ ادامه مسیر فعلی از سوی اروپایی‌ها باعث بی‌حیثیت شدن آن‌‌ها می‌شـود


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *