خانه / شادابی و سلامتی / روشهـای درمان شپش سر به همراه توضیحات

روشهـای درمان شپش سر به همراه توضیحات

روشهـای درمان شپش سر ، روشهـای درمان جای جوش ، قرمزی پوست بعد از اپیلاسیون، روشهـای درمان و جلوگیری ، روشهـای کاربردی برای درمان ماشین گرفتگی ، علل عارضه پای پرانتزی و روشهـای درمان آن‌ (حرکت درمانی) ، درمان اختلال نعوظ مردان با روشهـای ساده و موضعی .

شپش ها حشرات بسیار ریزی استند که‌ از بدن انسان تغذیه می کـنند. این‌ حشرات لابه لای موی سر پنهان شده و از فردی به فرد دیگر منتقل می گردد. شپش موی سر بیشتر در بچه ها دیده می شود و به راحتی قابل درمان است. بانوی شهر روش درمان شپش سر را آموزش می دهد، اما پیش از آن‌ با …

روشهـای درمان شپش سر

شپش ها حشرات بسیار ریزی استند که‌ از بدن انسان تغذیه می کـنند. این‌ حشرات لابه لای موی سر پنهان شده و از فردی به فرد دیگر منتقل می گردد. شپش موی سر بیشتر در بچه ها دیده می شود و به راحتی قابل درمان است. بانوی شهر روش درمان شپش سر را آموزش می دهد، اما پیش از آن‌ با علائم شپش سر آشنا شوید.

 • معمول ترین علامت وجود شپش سر خارش است. حرکت و تغذیه شپش ها در سر باعث ایجاد آلرژی و خارش می شود.
 • احساس سنگینی در سر
 • سوزشی که‌ در اثر خارش سر ایجاد می شود
 • مشکلات هنگام خوابیدن
 • لکه‌ هـای قرمز روی سر، گردن یا شانه ها
 • نمایان شدن سفیدی هـای کوچک در میان مو که‌ نشان از تخمگذاری شپش دارد

شپش سر اغلب بین بچه ها ۶ تا ۱۱ سال پدیدار می شود اما بدین معنا نیست که‌ بزرگترها آن‌ را نمی گیرند. اما بسیار مهم است که‌ بدانید چطور سر خود یا فرزندتان را برای وجود شپش چک کـنید. همانطور که‌ گفته شد خارش سر اولین نشانه وجود شپش سر است اما خارش سر همیشه نشانه وجود شپش نیست بلکه‌ گاهی ممکن است در اثر شوره سر، اگزما یا حساسیت به شامپوی خاصی ایجاد شده باشد. بنابراین‌ باید بدانید که‌ چطور شپش را در سر جستجو کـنید.

همه چیز در مورد انسان بدن بسیار تغذیه حشرات درمان شپش

ابتدا موی سر را خیس کـنید. این‌ کار سرعت شپش ها را کم می کند و راحت تر می توانید آن‌ها را پیدا کـنید. از یک شانه دندانه دار استفاده کـنید و موهـای فرزندتان را قسمت کـنید سپس با نور کافی کف سر او را ببینید. اگر فرزند شمـا در سرش شپش داشته باشد، متوجه حشرات بسیار ریز قهوه ای رنگ در سر او می شوید. این‌ را بدانید که‌ با شانه زدن نمی توانید همه شپش ها را از سر خارج کـنید و می بایست راههـای دیگری را برای از بین بردن شپش موی سر امتحان کـنید.

اگر شپش در خانه وجود داشت چه کنیم؟

شپش سر - شادابی و سلامتی

جزییات مطلب انسان و بدن و بسیار و تغذیه و حشرات و درمان و شپش را میخوانید .

شپش ها بدون وجود میزبان فقط به مدت ۲۴ ساعت زنده می مانند بنابراین‌ اگر شپش به وسایل خانه منتقل شده باشد به راحتی از بین می رود. اگر موی سرفرزندتان دارای شپش بود، علاوه بر درمان وی، توصیه می شود خانه را نیز ایزوله کـنید تا چیزی در فضای خانه برای انتقال به آدمها دیگر باقی نماند. روبالشی ها، لباس ها، حوله ها و هر آن‌چه توسط شخص مبتلا به شپش استفاده می شد را با آب داغ بشویید و با حرارت خشک کـنید. همچنین شانه ای که‌ توسط شخص استفاده می شد نیز باید ضدعفونی شود. کف اتاق ها و حتی روی مبل ها به راحتی با جاروبرقی زدن تمیز می شوند اما برای اطمینان تا زمانی که‌ فرد کاملا از شر شپش رها نشده است روی مبل ها را پلاستیک بکشید و وسایل تخت وی را هر روز بشویید.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره روشهـای درمان شپش سر

روش هـای درمان شپش موی سر

شامپوهـای مخصوص درمان شپش موی سر وجود دارد که‌ از داروخانه هـای معتبر قابل تهیه است. برای اطمینان توصیه می شود به پزشک مراجعه کـنید تا روش هـای درمانی سریع تر برای از بین بردن شپش سر به شمـا پیشنهاد کند.

عضو جدیدی در بدن انسان کشف شد!

چند روش  خانگی برای از بین بردن شپش سر وجود دارد.

۱ ) موهـایتان را چرب کـنید

شپش سر - شادابی و سلامتی

توضیحات بیشتر در موردانسان بدن بسیار تغذیه حشرات درمان شپش

چرب شدن مو باعث می شود سرعت شپش ها کم شده و نتوانند رشد کـنند. بنابراین‌ می توانید با استفاده از موادی که‌ به موی سر چربی بیشتری وارد می کـنند رشد شپش موی سر را کم کـنید. موادی نظیر کره، مایونز یا روغن نارگیل می توانند گزینه هـای خوبی برای چرب کردن موی سر باشند.

۲ ) موها را خیس شانه بزنید

شپش سر - شادابی و سلامتی

شمـا مطلب روشهـای درمان شپش سر را می خوانید .

از شانه هـای دندانه دار برای شانه زدن مو استفاده کـنید که‌ بتوانید به راحتی وجود شپش را در موی سر متوجه شوید. با این‌ کار می توانید متوجه شوید چه زمانی از شر شپش ها خلاص شده اید. موها را خیس کرده و شانه بزنید. این‌ کار را هر روز انجام دهید تا موقعی که‌ دیگر شپش در سر وجود نداشته باشد.

۳ ) از سرکه‌ استفاده کـنید

برخی از آدمها معتقدند سرکه‌ باعث می شود شپش نتواند لابه لای موی سر تخمگذاری کند. سر را با سرکه‌ رقیق شده با آب بشویید و آبکشی کـنید.

انسان بدن بسیار تغذیه حشرات درمان شپش

راههـای پیشگیری شپش سر

شپش سر از فردی به فرد دیگر منتقل می شود و اغلب بین بچه ها و در مهدکودکه‌ا رواج دارد و هنگام بازی با ارتباط نزدیک اسرایت کند.

این‌ نکات را به فرزندان گوشزد کـنید و یاد دهید که‌ این‌ وسایل را با دیگران به اشتراک نگذارند : شانه ، مسواک ، کلاه ، شال گردن و بالش.

درمان و پیشگیری کک و مک

اگر کودک به مدرسه یا کودکستان می رود، برای اطمینان هر سه یا چهار روز موهـای آن‌ها را چک کرده و اگر اثری از وجود شپش در موهـایش بود آن‌ را برطرف کرده و از انتقال به دیگران نیز جلوگیری کـنید.

مطلب را به اشتراک بگذارید
این‌ مطلب در مورد انسان بدن بسیار تغذیه حشرات درمان شپش می باشد .


روشهـای درمان شپش سر


انسان, بدن, بسیار, تغذیه, حشرات, درمان, شپش

بهترین پماد چشمی استریل و درمان عفونت هـای چشمی

چشم عضو بسیار حساسی در بدن بوده و لازم است به هنگام درد و ناراحتی سریعا به چشم‌پزشک مراجعه کنیم. در خیلی از موارد پزشک بعد از انجام معاین‌ات لازم قطره یا پماد چشمی تجویز می‌کند. چنانچه قصد دارید برای استریل کردن چشم و یا رفع برخی مشکلات دیگر آن‌ از پماد چشمی استفاده کـنید بهتر است ادامه این‌ مطلب را دنبال کـنید. در ادامه به معرفی برخی از انواع پماد چشمی و همچنین چگونگی استفاده از آن‌ می‌پردازیم.

 
معرفی برخی از انواع پماد چشمی
۱. پماد تتراسایکلین

پماد چشمی تتراسایکلین (Tetracycline) از آن‌تی‌بیوتیک‌هـایی است که‌ در عفونت‌ چشم و جراحی‌هـای چشمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. توصیه می‌شود از استفاده خودسرانه این‌ دارو پرهیز کـنید. این‌ دارو حتما باید توسط پزشک تجویز گردد. توجه داشته باشید که‌ در صورتیکه‌ دچار تاری دید و سوزش چشم استید پیش از شروع استفاده هرگونه داروی چشمی باید مورد معاین‌ه پزشک متخصص قرار بگیرید. همچنین در …
«شیطان خاورمیانه» کیست؟/شریک صهیونیست‌ها در فروش اعضای بدن و

چرخش عجیب پای لیونل مسی؛ مسی انسان نیست! تصویر

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛اختلافات سیاسی، جنگ و ناآرامی این‌ روز‌ها به بخشی از هویت خاورمیانه تبدیل شده است و هر روز تعداد خیلی در حملات تروریستی، بمباران یا میدان‌هـای جنگ جان خود را از دست می‌دهند.اما با این‌ وجود جنایاتی، چون قاچاق انسان، فروش اعضای بدن یا انجام آزمایش‌هـای بیولوژیک از آن‌ دست اقداماتی است که‌ کمتر در خاورمیانه روی می‌دهد و تنها رژیم صهیونیستی است که‌ سوابقی در این‌ حوزه‌هـای غیرانسانی دارد؛ اما اخیرا صهیونیست‌ها شریک جدیدی در زمینه این‌ جنایت‌ها پیدا کرده‌اند.
حکومت امارات و مرد شمـاره یک این‌ کشور، محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی که‌ از او با عنوان «شیطان خاورمیانه» یاد می‌شود، این‌ روز‌ها درگیر پرونده جدیدی شده است که‌ فعالان حقوق بشر را نگران کرده است. براساس گزارش برخی سازمان‌هـای تحقیقاتی وابسته به سازمان ملل همچون PAX، حکومت امارات متحده عربی در حال دخالت در بحران‌هـای آفریقا برای رسیدن به اهداف خود …
وقتی روحانی سخنرانی می‌کند، تن و بدن انسان نمی‌لرزد

خبرگزاری ایلنا: کاظم جلالی در نشست «ساز و کار و موانع رسیدن به عدالت اجتماعی» درباره تحقق عدالت طی ۴ دهه انقلاب گفت: عدالت یک مفهوم انتزاعی دارد و همه کارهـایی که‌ در تاریخ انجام شده به نام عدالت صورت گرفته اما از آن‌ سو هم بیشترین ظلم شده است. وی ادامه داد: سلایق، علایق و نگرش‌ها بر شکل‌گیری نگاه معقولانه عدالت تأثیرگذار است. رئیس مرکز پژوهش‌هـای مجلس با بیان این‌ که‌ عدالت بر اساس دیدگاه شکل می‌گیرد، گفت: یاددارم در زمان مرحوم هاشمی برای استقرار عدالت ما دیدگاه‌هـای مختلف داشتیم. در بحث‌هـای مفهومی در ابتدای راه استیم شاید بگویید دیر است؛ بله دیر است اما می‌توان آغاز‌ کرد. وی تاکید کرد: باید دید اقتصاد در دنیا چگونه شکل گرفت، در دنیا بخش خصوصی شکل گرفت این‌ بخش با دولت همراه شد. در دنیا مردم در بخش خصوصی …

 • شادابی و سلامتی
 • روشهـای درمان شپش سر


 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *