خانه / خانه‌داری / تمیز کردن ظرف برنجی با تمیز کننده‌هـای خانگی به همراه توضیحات

تمیز کردن ظرف برنجی با تمیز کننده‌هـای خانگی به همراه توضیحات

تمیز کردن ظرف برنجی با تمیز کننده‌هـای خانگی ، ترفندهـای ساده کردن خانه تکانی عید و تمیز کردن وسایل ، آموزش تمیز کردن داخل کامپیوتر با روش هـای ساده و کاربردی ، تمیز کردن نقره با چند روش ساده و کاربردی ، تمیز کردن نقره؛ چگونه وسایل نقره را تمیز و درخشان کنیم؟ ، تمیز کردن اتو با روش‌هـای ساده و کاربردی .
تمیز کردن ظرف‌ برنجی یک فرآیند نسبتا ساده است، به دلیل این‌که‌ برنج فلز سختی است و شستشوی ان کار راحتی به نظر می‌رسد. اما به هر حال بایـد از ظرف‌هـای برنجی مراقبت کنید تا تیره نشوند و خراش نیافتند.
بایـد بدانید که‌ با سوهان‌هـای فلزی یا اسفنج‌هـای ساین‌ده، ظروف فلزی را شستشو ندهید. ستاره در این‌ مطلب طی چند …

تمیز کردن ظرف برنجی با تمیز کننده‌هـای خانگی

تمیز کردن ظرف‌ برنجی یک فرآیند نسبتا ساده است، به دلیل این‌که‌ برنج فلز سختی است و شستشوی ان کار راحتی به نظر می‌رسد. اما به هر حال بایـد از ظرف‌هـای برنجی مراقبت کنید تا تیره نشوند و خراش نیافتند.

بایـد بدانید که‌ با سوهان‌هـای فلزی یا اسفنج‌هـای ساین‌ده، ظروف فلزی را شستشو ندهید. ستاره در این‌ مطلب طی چند مرحله روش‌ تمیز کردن ظرف‌ برنجی را به شمـا آموزش می‌دهد.

همـه چیز در مورد تمیز خانگی ساده ظرف

تمیز کردن ظرف‌ برنجی با استفاده از لیمو و نمک

۱- ابتدا ظرف برنجی را ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که‌ فلز به کار رفته در ان برنج اصل است. یک آهنربا به ظرف برنجی بچسبانید. اگر ظرف برنج اصل نباشد و تنها روکش روی ان برنجی باشد آهنربا به ان می‌چسبد، ولی اگر برنج اصل باشد آهن ربا به ان جذب نمی‌شود.

تشخیص اصل بودن ظرف برنجی

جزییات مطلب تمیز و خانگی و ساده و ظرف را میخوانید .

۲- یک عدد لیمو ترش را از عرض نصف کنید و مقداری نمک روی برش لیمو بپاشید.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره تمیز کردن ظرف برنجی با تمیز کننده‌هـای خانگی

عکس تمیز کردن ظرف هـای برنجی با لیمو

۳- لیمو نمکی را بردارید و بر روی ظرف برنجی بکشید. نمک به عنوان یک ساین‌ده سبک عمل می‌کند و آب لیمو کمک میکند تا جرم‌هـای روی برنج از بین برود. با این‌ روش کل ظرف برنجی را خوب تمیز کنید. اگر ظرف بزرگ بود، از دو نیمه لیمو ترش یا به مقدار کافی لیمو ترش نمک پاشیده شده استفاده نمایید.

عکس تمیز کردن ظرف هـای برنجی با لیمو

توضیحات بیشتر در موردتمیز خانگی ساده ظرف

۴- با یک پارچه نرم و خشک تمام نمک و لیمو روی ظرف برنجی را به خوبی تمیز کنید. اگر نیاز بود ظرف برنجی را برای تمیز کردن از لیمو و نمک خوب بشویید، اما مطمئن شوید که‌ در جای مناسبی به خوبی خشک می‌شود.

عکس تمیز کردن ظرف هـای برنجی با لیمو

شمـا مطلب تمیز کردن ظرف برنجی با تمیز کننده‌هـای خانگی را می خوانید .

همچنین بخوانید: تمیز کردن ظروف مسی با مواد ساده در منزل


تمیز کردن ظرف‌ برنجی با استفاده از خمیر طبیعی

۱- با یکی از گزینه‌هـای زیر یک خمیر طبیعی درست کنید:

تمیز خانگی ساده ظرف
  • مقداری نمک و جوش شیرین را درون یک ظرف ریخته و به اندازه‌ای آب لیمو به ان اضافه کنید که‌ این‌ ترکیب حالت خمیری و رب مانند به خود بگیرد.
  • درون یک کاسه کمی کرم تارتار را با آب لیمو تازه مخلوط کنید. مقدار کافی آب لیمو بریزید که‌ حالت خمیری در این‌ ترکیب حفظ شود. این‌ خمیر به مدت ۳۰ دقیقه می‌تواند روی ظرف برنجی باشد.
  • آرد و نمک را درون یک ظرف بریزید و با اضافه کردن مقدار کافی سرکه‌ سفید یک خمیر طبیعی برای تمیزکاری درست کنید. این‌ خمیر می‌تواند یک ساعت روی ظرف برنجی بماند.
کاهش وزن با ۳ عادت ساده روزانه

عکس تمیز کردن ظرف هـای برنجی با خمیر طبیعی

۲- خمیر طبیعی را با یک دستمال مناسب  یا برس نرم روی ظرف برنجی بکشید. به مدت زمان لازم برای خمیر دقت کنید و حداقل به مدت ۳۰ دقیقه صبر کنید تا خمیر روی ظرف برنجی بماند.

عکس تمیز کردن ظرف هـای برنجی با خمیر طبیعی

۳- بعد از گذشت زمان کافی، ظرف برنجی را با آب به خوبی بشویید. مطمئن شوید خمیر طبیعی از روی تمامی قسمت‌هـای ظرف برنجی به خوبی پاک شده است. سپس ظرف را در جای مناسب قرار دهید تا کاملا خشک شود.

این‌ مطلب در مورد تمیز خانگی ساده ظرف می باشد .

عکس تمیز کردن ظرف هـای برنجی با خمیر طبیعی


همچنین بخوانید: ۳ روش‌ خانگی برای تمیز کردن طلا

تمیز کردن ظرف برنجی با تمیز کننده‌هـای خانگی

تمیز کردن ظرف‌ برنجی با تکنیک‌هـای دیگر

۱- درون یک ظرف بزرگ آب گرم بریزید و یک قاشق غذا خوری مایع ظرف شویی به ان اضافه کنید و این‌ مواد را خوب ترکیب کنید. ظرف برنجی را درون این‌ محلول بگذارید، ۱۰ دقیقه صبر کنید تا خیس بخورد. ان را به خوبی بشویید و با یک دستمال میکروفیبر کاملا خشک نمایید.

توجه: اگر ظرف برنجی شمـا خیلی بزرگ بود از سینک ظرفشویی یا وان حمام استفاده نمایید. یا درون یک اسپری پلاستیکی مقدار آب و چند قطره مایع ظرف شویی بریزید و روی ظرف اسپری کنید. چند دقیقه صبر کنید. سپس با یک دستمال میکرو فیبر ان را پاک کنید.

تمیز, خانگی, ساده, ظرف

عکس تمیز کردن ظرف هـای برنجی با مایع ظرف شویی

۲- برای تمیز کردن ظرف‌ برنجی، رب گوجه فرنگی یا سس کچاپ هم کار ساز است. مقدار مناسبی از رب گوجه فرنگی را با آب رقیق کنید، روی ظرف برنجی را با رب گوجه فرنگی پوشش دهید، سپس یک ساعت صبر کنید و با آب ظرف برنجی را شستشو دهید. حالا ان را با یک دستمال مناسب خوب خشک کنید.

طرز تهیه کیک شکلاتی ساده و فوری مرحله به مرحله

عکس تمیز کردن ظرف هـای برنجی با رب گوجه فرنگی

۳- برای این‌که‌ از خراشیده شدن و جرم گرفتن ظرف‌هـای برنجی جلوگیری کنید، بعد از تمیز کردن ظرف‌ برنجی، روی یک دستمال نرم مقدار مناسبی روغن معدنی یا روغن برزک بریزید و ظرف‌هـای برنجی را با دستمال روغنی خوب تمیز کنید.

عکس تمیز کردن ظرف هـای برنجی با روغن برزک


همچنین بخوانید: تمیز کردن نقره؛ چگونه وسایل نقره را تمیز و درخشان کنیم؟


برگرفته از: Wikihow

آموزش تمیز کردن داخل کامپیوتر با روش هـای ساده و کاربردی


اگر هر روز با کامپیوتر سر و کار دارید و کامپیوتر یار همیشگی شمـاست، بایـد به تمیز کردن قطعات داخل کیس اهمیت ویژه‌ای بدهید، با این‌ کار علاوه بر افزایش طول عمر قطعات داخل کیس به بهبود عملکرد ان نیز کمک ویژه‌ای می‌کنید.
ستاره راه‌هـای تمیز کردن قطعات داخل کیس را به شمـا آموزش می‌دهد تا مثل یک مهندس سخت افزار از کامپیوتر خود مراقبت و نگهداری کنید.
وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن کامپیوتر

اگر پیچ‌هـای در کیس شمـا برای باز شدن نیاز به پیچ گوشتی دارد، پیچ گوشتی مناسب برای ان را آماده کنید. یک اسپری هوای فشرده برای گردگیری و یک قلمو سایز متوسط تهیه کنید.
مراحل تمیز کردن قطعات داخلی کامپیوتر
۱- کیس را خاموش کرده و سیم موس و کیبرد، کابل شبکه‌ و همـه کابل‌هـایی که‌ به ان وصل شده است را جدا نمایید.

۲- کیس را به محلی مثل حیاط یا تراس ببرید که‌ فضای مناسبی برای تهویه دارد. …
آموزش تمیز کردن جکوزی به شکلی ساده و اصولی


استفاده از جکوزی برای از بین بردن استرس و خستگی بسیار مفید است. اما اگر این‌ وسلیه استرس زدا دارای میکروب و آلودگی باشد سودی برای بدن نداشته و باعث بیماری می‌شود. پس به صورت مرتب وان جکوزی را تمیز کنید و با خیال راحت از ان استفاده نمایید.
ستاره تمیز کردن جکوزی را مرحله به مرحله به شمـا آموزش می‌دهد. برای تمیز کردن جکوزی می‌توانید از تمیز کننده‌هـای معمولی یا برای اطمینان خاطر از تمیز کننده‌هـای قوی استفاده نمایید. فقط توجه داشته باشید بهتر است به جای استفاده از تمیز کننده‌هـای اسیدی از تمیز کننده‌هـای انزیمی استفاده کنید تا به سرامیک جکوزی و اتصالات ان صدمه وارد نشود.
تمیز کردن وان و لوله‌هـای جکوزی
۱- وان جکوزی را با آب گرم پر کنید. پر کردن آب تا ۱۰ سانتی متر مانده به بالای جکوزی کافی است. دریچه تزریق هوا به جکوزی را خاموش کنید. بایـد لوله‌هـای جکوزی، آب را بدون جریان …
۷ روش ساده ی خانگی برای سفید کردن ناخن ها

در زندگی خود ساده پیشرفت کنید


ناخن ها اغلب به راحتی میتونن به خاطر دلایل مختلفی بیرنگ بشن. از جمله این‌ دلایل میشه به پولیش دادن بیش از حد ناخن و یا تماس با انواع آلودگی ها در طول روز اشاره کرد. ناخن هـای زرد رنگ یا بی رنگ میتونه از زیبایی دست هاتون کم کنه و ممکنه باعث خجالت شمـا بشه. به همین خاطر سفید بودن ناخن میتونه باعث رفع نگرانی شمـا در این‌ زمینه بشه. تمیز کردن ناخن با برس مخصوص به تنهـایی نمیتونه نتیجه دلخواه شمـا رو به وجود بیاره و شمـا بایـد کارهـای بیشتری برای سفید کردن ناخن هـای خودتون انجام بدین.
سفید کردن ناخن ها
چطور بایـد ناخونم رو سفید کنم؟
بسیاری از روش هـای سفید کردن ناخن ها رو بایـد چندین بار و به صورت منظم استفاده کرد تا بتونین نتیجه بگیرین. طبیعتا استفاده از روش هـایی که‌ هر شخص بتونه خودش و در خونه انجام بده، مناسب تر و راحت تر از …

  • خانه‌داری
  • تمیز کردن ظرف برنجی با تمیز کننده‌هـای خانگی


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *