خانه / اخبار اجتماعی / کارخانه «پایتخت»، موزه می‌شود به همراه توضیحات

کارخانه «پایتخت»، موزه می‌شود به همراه توضیحات

کارخانه «پایتخت»، موزه می‌شود ، گزارش تصویری از حضور رئیس موزه لوور و سفرای خارجی در موزه ملی ایران ، ساعت کاری موزه‌هـای پایتخت در پنجم فروردین ، وقتی راهنمای موزه، مبصر موزه می‌شود! ، برگزاری «شبی با موزه» در موزه مادر ایران | ، موزه آبگینه کجاست | تلالو شیشه و سفال در موزه آبگینه تهران .
خبرگزاری فارس: احمد مسجدجامعی در حاشیه سفر به شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به تمدن کـهن ایـن شهرستان اظهار کرد: شهرری باید در برنامه توسعه گردشگری قرار گیرد، امروز به همراه مسؤولان منطقه ۲۰ تهران از برخی مراکز ایـن شهرستان بازدید کردیم و از نزدیک با …

کارخانه «پایتخت»، موزه می‌شود

خبرگزاری فارس: احمد مسجدجامعی در حاشیه سفر به شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به تمدن کـهن ایـن شهرستان اظهار کرد: شهرری باید در برنامه توسعه گردشگری قرار گیرد، امروز به همراه مسؤولان منطقه ۲۰ تهران از برخی مراکز ایـن شهرستان بازدید کردیم و از نزدیک با مشکلات موجود آشنا شدیم، البته پیگیری‌هـای صورت‌ گرفته و برخی از مشکلات نیز حل شده است.

وی با اشاره به ساماندهی‌هـای انجام‌شده بیان کرد: اقدامات خوبی صورت گرفته است، کاروانسرای صفوی کـه مخروبه بود، مرمت و زیباسازی شده است.

همـه چیز در مورد کارخانه موزه

عضو شورای اسلامی تهران، ری و تجریش ادامه داد: روند مرمت کاروانسرای دوقلو در بازار شهرری نیز به همین منوال پیش رفته است؛ سیما و منظر شهری نیز خیلی تمیز بود و همچنین نورپردازی قلعه تاریخی گبری به خوبی صورت گرفته است.

*کارخانه سیمان ری در ۲۸ اردیبهشت موزه صنعت می‌شود

جزییات مطلب کارخانه و موزه را میخوانید .

وی بیان کرد: تعدادی از امور نیاز به بازبینی داشت مانند کارخانه سیمان ری کـه در ۲۸ اردیبهشت ماه تبدیل به موزه صنعت خواهد شد و ایـن عمل به خودی خود می‌تواند یک محور توسعه در استان تهران باشد.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره کارخانه «پایتخت»، موزه می‌شود

مسجدجامعی تصریح کرد: در پی نگرانی ایجادشده به خاطر فیلم‌برداری سریال پایتخت ۵ در ایـن کارخانه تاریخی، بازدیدی صورت گرفت و شاهد آن‌ بودیم کـه هیچ‌گونه آسیبی به ایـن بنا وارد نشده است.

*ایجاد موزه سنگ قبر تاریخی در قلعه گبری

وی به اهمیت و پیشینه تاریخی قلعه گبری در قبل و بعد از اسلام اشاره کرد و افزود: می‌توانیم ایـن مجموعه را با یک ساماندهی تبدیل به یک موزه سنگ قبر تاریخی کنیم، چراکـه جای چنین موزه‌ای در استان تهران خالی است.

توضیحات بیشتر در موردکارخانه موزه

*احیای چشمه‌علی در دستور کار فوری قرار گیرد

موزه باستان شناسی اردبیل | موزه ای از دوران مختلف تاریخ

عضو شورای اسلامی تهران، ری و تجریش خاطرنشان کرد: چشمه‌علی از دو چشمه آب نشأت می‌گرفت کـه متأسفانه یکی از چشمه‌هـای آن‌ خشک شده است و باید طرح احیای چشمه‌علی سریعا صورت گیرد، همچنین دیوار قدیمی ری کـه دچار آسیب شده است باید مورد تعمیر و بازسازی قرار گیرد، نورپردازی ایـن مجموعه هم ایده خوبی برای جذب گردشگر است.

شمـا مطلب کارخانه «پایتخت»، موزه می‌شود را می خوانید .

*وضعیت نامطلوب بقعه امامزاده عبدالله (ع) غیرمنطقی است

وی به وضع نامطلوب بقعه امامزاده عبدالله (ع) اشاره کرد و گفت: شتاب خاصی در تعمیر و مرمت ایـن آرامستان وجود داشت کـه باعث نارضایتی صاحبان قبور شد، شاهد سنگ لحدهـایی در کانال حفاری شده بودیم کـه چهره زیبایی نداشت.

کارخانه موزه

مسجد‌جامعی ادامه داد: منطق اهمیت مرمت ایـن آرامستان نتوانستیم درک کنیم و فقط با مردم همراهی کردیم و به آن‌ها دلداری دادیم، هزینه‌هـای بازسازی با ایـن نوع سلیقه برایمان قابل فهم نبود، چراکـه نباید سلیقه را به مخاطب تحمیل کرد و احترام به درگذشتگان احترام به بازماندگان است.

وی اظهار کرد: باغ اناری در باغ قوام باید مورد تملک شهرداری قرار گیرد و خانه تاریخی ملک نیز باید مورد پیگیری‌هـای مدیریت میراث فرهنگی قرار گیرد، گالری مجزایی در مرکز ابوالفتوح رازی باید شروع به فعالیت کند و ساختار ری‌شناسی در کنار فعالیت‌هـای فرمانداری و شهرداری و ارشاد صورت بپذیرد.

*مشکلات مردم محله کارخانه سیمان ری بررسی می‌شود

عضو شورای اسلامی تهران، ری و تجریش با اشاره به تجمع اهالی محله کارخانه سیمان ری طی بازدید کرد و گفت: یکسری اعتراضات مردمی داشتیم کـه قرار شد در جلسه‌ای در هفتـه‌هـای آتی با شهردار منطقه و مسؤول کارخانه مشکلات آن‌ها حل شود.

ایـن مطلب در مورد کارخانه موزه می باشد .

به گزارش فارس، احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی تهران، ری و تجریش، حسن خلیل آبادی رییس شورای شهرستان ری، احمد صفوی شهردار منطقه ۲۰، آتنا تکیه مشاور خانه مطبوعات شهرستان‌هـای استان تهران در ری همراه با مسؤولان اجرایی بازدیدی از باغ طوطی، مزار ستارخان، بقعه امامزاده حمزه، خانه ملک، قلعه گبری، کارخانه سیمان ری، بقعه امامزاده عبدالله (ع)، مرکز گل و گیاه باغ جواد و مرکز ابوالفتوح رازی داشتند.

آثار نمایشگاه موزه لوور به مشهد می‌رود
کارخانه «پایتخت»، موزه می‌شود

تخلیه کارخانه “آجرنسوز امین‌آباد” و احتمال تبدیل شدن به موزه

به نقل از سایت ایسنا و به گزارش پارس تخلیه کارخانه “آجرنسوز امین‌آباد” و احتمال تبدیل شدن به موزه و رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش از تخلیه کارخانه آجر نسوز امین آباد در ماه هـای آینده خبر داد.به گزارش ایسنا، حسن خلیل‌آبادی در بازدید از شرکت فرآورده هـای آجرنسوز امین‌آباد، گفت: طی توافقی کـه با شهرداری صورت گرفته، مقرر شده ایـن شرکت تغییر کاربری دهد و حکم تخلیه نیز اخذ شده است.

وی با تاکید بر ایـنکـه ظرف مدت هفت ماه آینده ایـن کارخانه تخلیه می‌شود، عنوان کرد: مقرر شده تا کارخانه فرآورده‌هـای آجرنسوز به شهرک صنعتی شمس آباد منتقل شود. خلیل آبادی افزود: ایـن کارخانه و کوره هـای آجرپزی آن‌ قابلیت تبدیل شدن به موزه را دارد، چراکـه تپه هـای اطراف آن‌ متعلق به زمان سلجوقیان است و در ۲۵ فروردین ماه سال ۱۳۱۳ ثبت ملی شده است.

براساس گزارش شهرنوشت، به گفته رئیس کمیته …
برپایی نمایشگاه موزه لوور در مشهد

خبرآن‌لایـن: مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از برپایی نمایشگاه موزه لوور در مشهد خبر داد.
محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی افزود: پیرو دستور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در خصوص انتقال نمایشگاه موزه لوور به مشهد، مذاکراتی با مسئولان فرانسوی در ایـن خصوص انجام شد کـه بعد از جلب نظر مساعد مقامات فرانسوی مقرر شد نمایشگاه موزه لوور برای نمایش به موزه بزرگ خراسان منتقل شود.
او افزود: ایـن نمایشگاه تا ۱۸ خرداد در محل موزه ملی ایران واقع در ابتدای خیابان سی تیر میزبان علاقه‌مندان است کـه تاکنون نیز با استقبال بی‌نظیری روبه‌رو شده است و بعد از آن‌ تاریخ، برای نمایش در موزه بزرگ خراسان به مشهد مقدس منتقل خواهد شد.
کارگر گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌هـای انجام شده تمام آن‌چه کـه به عنوان نمایشگاه موزه …
وقتی راهنمای موزه، مبصر موزه می‌شود!

راه‌اندازی اپلیکیشن راهنمای موزه ملی ایران

فرشيد خداداديان در روزنامه شرق نوشت:  ۵۶ اثر از مجموعه موزه لوور، از جمله دو اثر مکشوفه از ايران به‌همراه برگزاري نمايشگاه جانبي هم‌زمان تصویر‌هاي زنده‌ياد عباس کيارستمي از موزه مذکور، از تاريخ چهاردهم اسفندماه در طبقه همکف موزه ايران اسلامي از مجموعه موزه ملي ايران در خيابان سي تير تهران افتتاح شد و بنا بر اعلام قبلي، قرار است تا هجدهم خردادماه ادامه داشته باشد.
نکته‌اي کـه در اين زمينه جلب توجه كرد و گزارش‌هاي توأم با تعجب بسياري از رسانه‌ها و خبرگزاري‌ها را به دنبال داشت، استقبال قابل‌توجه از اين نمايشگاه در ايام تعطيلات نوروز در تهران بود!
بنا بر گزارش رسمي برگزارکـنندگان اين نمايشگاه در نوروز ٩٧ بيش از ١٠٤ هزار نفر از اين نمايشگاه ديدن کردند! براي يافتن شناخت بيشتر از عجيب‌بودن اين آمار، بايد آن‌ را با بازديدکـنندگان موزه ملي ايران در نوروز سال ٩٦ مقايسه کنيم کـه …

  • اخبار اجتماعی
  • کارخانه «پایتخت»، موزه می‌شود


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *