خانه / مادر و کودک / نحوه کوتاه کردن ناخن نوزاد چگـونه هست؟ به همراه توضیحات

نحوه کوتاه کردن ناخن نوزاد چگـونه هست؟ به همراه توضیحات

نحوه کوتاه کردن ناخن نوزاد چگـونه هست؟ ، آداب ناخن گرفتن نوزاد، تازه مادران بخوانند ، گرفتن ناخن نوزاد ، رعایت بهداشت در بچه ها، نحوه نگهداری از ناخن‌ها ، روش صحیح شیردادن به نوزاد – نحوه صحیح آغوش گرفتن نوزاد ، چگـونه از عرق سوز شدن نوزاد جلوگیری کنیم؟ .
به عنوان یک والد شما کودک را از همه چیز از جمله عفونت‌ها محافظت می‌کنید. ناخن گرفتن نیز یکی از وظایف والدین هست که‌ باید انجام دهند. آیا فکر می‌کنید گرفتن ناخن نوزاد خطرناک هست و یا می‌ترسید که‌ بدون هیچ آسیبی به نوزاد، ناخن‌های او را کوتاه کنید؟
ممکن هست فکرهای ناخوشایـندی درباره کوتاه کردن ناخن‌های نوزاد، به ذهن …

نحوه کوتاه کردن ناخن نوزاد چگـونه هست؟

به عنوان یک والد شما کودک را از همه چیز از جمله عفونت‌ها محافظت می‌کنید. ناخن گرفتن نیز یکی از وظایف والدین هست که‌ باید انجام دهند. آیا فکر می‌کنید گرفتن ناخن نوزاد خطرناک هست و یا می‌ترسید که‌ بدون هیچ آسیبی به نوزاد، ناخن‌های او را کوتاه کنید؟

ممکن هست فکرهای ناخوشایـندی درباره کوتاه کردن ناخن‌های نوزاد، به ذهن شما برسد ولی کوتاه کردن ناخن نوزاد، چندان هم دلهره آور نیست و شما باید ناخن‌های کودکتان را به طور مرتب کوتاه کنید تا از انباشته شدن کثیفی‌ها در زیر ناخن‌ها جلوگیری شود. کوتاه کردن ناخن‌های نوزاد می‌تواند از خراش به پوست نوزاد نیز جلوگیری کند.

همه چیز در مورد جمله چگـونه کوتاه کودک ناخن نحوه نوزاد

نحوه کوتاه کردن ناخن نوزاد چگـونه هست؟

چرا باید ناخن‌های نوزاد خود را کوتاه کنیم؟

ناخن‌های نوزاد در طول ماه‌های اول زندگی و تا سال اول تولد، به طرز شگفت انگیزی رشد می‌کند. شما ممکن هست امروز ناخن‌های نوزادتان را کوتاه کنید و چند روز بعد متوجه رشد دوباره آن‌ شوید. به همین علت هست که‌ شما باید هر هفته و یا زودتر از آن‌ هم، ناخن‌های نوزادتان را کوتاه کنید.

جزییات مطلب جمله و چگـونه و کوتاه و کودک و ناخن و نحوه و نوزاد را میخوانید .

ممکن هست فکر کنید ناخن‌های نوزادان خیلی نرمند، ولی در عین حال، خیلی تیز بوده و می‌توانند صورت نوزاد را زخمی کـنند، به همین علت باید زود به زود اقدام به کوتاه کردن ناخن‌های نوزادان کنید. چندین نکته ساده وجود دارد که‌ قبل از کوتاه کردن ناخن نوزاد باید به آن‌ توجه کنید.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره نحوه کوتاه کردن ناخن نوزاد چگـونه هست؟

چگـونه اقدام به کوتاه کردن ناخن نوزاد کنیم؟

قبل از هر چیزی لازم هست محیطی که‌ می‌خواهید در آن‌ ناخن‌های نوزاد را کوتاه کنید به اندازه کافی روشن باشد و همچنین کودک نباید خسته و یا در حال نق زدن باشد.

 • کوتاه کردن ناخن نوزاد، زمانی که‌ کودک خواب هست.
یکی از بهترین زمان‌هایی که‌ می‌توانید ناخن‌های نوزاد را کوتاه کنید، موقعی هست که‌ کودک خواب هست، زیرا در ایـن زمان کودک آرام هست و به اطراف نمی‌چرخد. مهم هست حتی زمانی هم که‌ کودک خواب هست، اتاقی که‌ در آن‌ ناخن‌های کودک را می‌گیرید به اندازه کافی، روشن باشد.
 • با یک سمباده ناخن‌ها را سوهان بکشید.
در مورد نوزادان تازه متولد شده پزشکان توصیه می‌کـنند به جای ناخن گیر از یک سوهان هستفاده کنید، زیرا از آن‌جایی که‌ ناخن‌های نوزادان خیلی نرم هست و ممکن هست سریع بشکند سوهان، بهترین گزینه هست. سوهان امن‌ترین و راحت‌ترین روش برای کوتاه کردن ناخن نوزاد هست، ولی ممکن هست کمی وقت گیر باشد، در عوض امنیت بیشتری نسبت به ناخن گیر دارد. همچنین با سوهان می‌توان به ناخن‌های نوزاد شکل داد و آن‌ را از تیزی در آورد. بهتر هست از سوهان‌های فلزی که‌ ممکن هست به پوست کودک آسیب بزنند، هستفاده نکنید و هم چنین مراقب باشید که‌ پوست را به همراه ناخن جدا نکنید.

«مدارس، چالشی برای توانایی مغز یک کودک برای یادگیری»

نحوه کوتاه کردن ناخن نوزاد چگـونه هست؟

 
 • از یک ناخن گیر بچه ها هستفاده کنید.
‌می‌توانید با ناخن گیر‌های بچه ها و یا با قیچی، ناخن‌های نوزاد را کوتاه کنید. قیچی و یا ناخن گیر بچه ها از بریدن پوست در اطراف ناخن کودک جلوگیری می‌کند. پوست زیر ناخن را به عقب بکشید تا فضای کافی برای گرفتن ناخن ایجاد شود. برای کوتاه کردن ناخن‌های پا، همانند دست، پای کودک را محکم نگه دارید تا آن‌ را تکان ندهد و سپس ناخن‌ها را کوتاه کنید. در نهایت اگر لبه‌های خشن در ناخن ایجاد شد با سوهان آن‌ را صاف و نرم کنید.

نحوه کوتاه کردن ناخن نوزاد چگـونه هست؟

توضیحات بیشتر در موردجمله چگـونه کوتاه کودک ناخن نحوه نوزاد

 

 • کوتاه کردن ناخن نوزاد زمانی که‌ آرام هست.
اگر می‌خواهید زمانی که‌ نوزاد بیدار هست، ناخن‌های او را بگیرید باید مطمئن شوید که‌ او آرام هست. شما باید حواس او را پرت کنید. در مورد نوزادانی که‌ تازه متولد شده‌اند، تمایل دارند که‌ دست‌های خود را مشت کـنند و ایـن کار، کوتاه کردن ناخن‌ها را سخت‌تر می‌کند. به همین علت هست که‌ تا جایی که‌ ممکن هست بهتر هست کودک آرام و یا خواب باشد.

شما مطلب نحوه کوتاه کردن ناخن نوزاد چگـونه هست؟ را می خوانید .

شنیدن آهنگ مورد علاقه کودک می‌تواند در آرام شدن او کمک کند. شما هم چنین می‌توانید یک اسباب بازی آهنگال به منظور جلب توجه و پرت کردن حواس کودک، به او بدهید. در ادامه چند روش کمکی دیگر که‌ برای کوتاه کردن ناخن‌های نوزادان وجود دارد را مرور می‌کنیم:

 • کمک از دیگران 
ممکن هست زمانی که‌ در حال کوتاه کردن ناخن‌های کودک هستید، کودک از خواب بیدار شود و شروع به سر و صدا کند و در وضعیت آرامی قرار نگیرد. در ایـن وضعیت اطمینان حاصل کنید که‌ به دست‌های او آسیبی وارد نمی‌شود و از کسی بخواهید که‌ او را نگه دارد و یا حواس او را پرت کند. گاهی اوقات عمه‌ها و یا خاله‌های با تجربه علاقه به کوتاه کردن ناخن نوزاد دارند، که‌ در ایـن شرایط دریغ نکنید و ایـن کار را به آن‌‌ها بسپارید.

نحوه کوتاه کردن ناخن نوزاد چگـونه هست؟

جمله چگـونه کوتاه کودک ناخن نحوه نوزاد

 

 • کوتاه کردن ناخن ها بعد از حمام کردن نوزاد
بهترین زمان برای کوتاه کردن ناخن‌های کودک، بعد از حمام هست، زیرا بعد از حمام، ناخن‌ها نرم می‌شوند و کوتاه کردن ناخن راحت‌تر می‌شود شما همچنین می‌توانید ایـن کار را با یک سوهان نیز انجام دهید.
 • پوشاندن دست‌ها با دستکش
اگر ناخن نوزاد و یا کودک تیز بود و شما در همان لحظه قادر به کوتاه کردن آن‌ و یا صاف کردن آن‌ نبودید می‌توانید، دست‌های کودک را در دستکش قرار دهید. ایـن باعث می‌شود که‌ او به صورت خودش به ویژه زمانی که‌ خواب هست، خراش و آسیب نزند. ایـن یک راه حل مقطعی کوتاه مدت برای کوتاه نکردن ناخن‌های نوزاد هست.

تغذیه نوزاد شیرخوار، چگـونه هست؟

دیده شده برخی از والدین ناخن‌های کودک خود را گاز می‌زنند که‌ ایـن به هیچ عنوان روش درستی نیست؛ زیرا باعث پخش شدن میکروب‌های ناخن و یا حتی از بین رفتن پوست ناخن کودک می‌شود.

اگر ناخن نوزاد، آسیب دید، چه کنیم؟

اگر اتفاق بدی افتاد و انگشت دست کودک را بریدید، نترسید؛ در ایـن وضعیت، انگشت بریده را با آب سرد بشویید و با گاز هستریل روی آن‌ را بپوشانید، سپس کمی به آن‌ فشار بیاورید و مدتی آن‌ را در دست بگیرید. معمولاً خونریزی سریعاً متوقف می‌شود. شما می‌توانید از کرم‌های آن‌تی بیوتیکی هستفاده کنید، ولی از باند هستفاده نکنید، زیرا ممکن هست سبب خفگی کودک شود. در صورت لزوم می‌توانید به پزشک مراجعه کنید، اما هیچ علتی برای نگرانی وجود ندارد.
ایـن راهنمایی‌ها و ترفند‌ها می‌تواند وظیفه سنگین کوتاه کردن ناخن نوزاد را برای شما راحت‌تر کند و دیگر به آن‌ مثل یک مشکل نگاه نکنید. 
 
برگرفته از: parentlane
ایـن مطلب در مورد جمله چگـونه کوتاه کودک ناخن نحوه نوزاد می باشد .
نحوه کوتاه کردن ناخن نوزاد چگـونه هست؟

چگـونه از عرق سوز شدن نوزاد جلوگیری کنیم؟


اگر محیطی که‌ کودک در آن‌ قرار دارد گرم بوده و دمایی بیش از ۲۲ تا ۲۴ درجه سانتی گراد داشته باشد یا لباس زیاد به نوزاد پوشانده شود، سیستم عصبی نوزاد به غدد عرق که‌ در تمام بدن مخصوصاً سر و گردن و پشت وجود دارد پیام می‌فرستد که‌ با تولید عرق دمای بدن را کاهش دهند. اگر مجاری عرق به هر علتی مسدود شوند می‌تواند باعت عرق سوز شدن نوزاد شود. 
نشانه عرق سوز شدن نوزاد چیست؟ 
اگر اتاق کودک مخصوصاً در روزهای اول تولد بیش از حد گرم و مرطوب باشد یا لباس زیاد به تن نوزاد پوشانده شود (به خصوص در فصل تابستان) یا کودک دچار تب بالا شود، مجاری غدد عرق صورت و گردن مسدود شده و ترشح عرق به صورت تاول‌های کوچکی (جوش پوستی) در پیشانی، صورت و گردن و گاهی پشت ظاهر می‌شود.
به ایـن جوش‌های پوستی که‌ ناشی از گرما هست اند، عرق سوز شدن نیز …
خطرات دوران نوزادی، مادران باید بدانند

قد کوتاه و زایمان طبیعی، مهم هست؟

چگـونه از نوزاد و کودک خود مراقبت کنیم؟ چه خطراتی در دوران نوزادی، جان فرزند ما را به خطر می اندازد. در ایـن دوران باید به چه نکلاتی توجه داشته باشیم و چه مواردی را رعایت کنیم؟ با نما همراه باشید تا در ایـن مقاله ۱۴ مورد که‌ می تواند سلامت و جان فرزند شما را حفظ کند را با یکدیگر مرور کنیم.اکثر مادرانی که‌ فرزند خردسال کمتر از یکسال دارند (حدود ۷۳ درصد) مواردی مانند پتو، اسباب بازی‌ و شیشه شیر در رختخواب کودک و نوزاد قرار می دهند. یک مقاله که‌ توسط امریکن بی بی و سیف کیدز از حدود ۴۵۰۰ مادر جدید انجام شده بود ایـن نتیجه را نشان داد. با ایـن وجود، ایـن کار خطرناک هست و احتمال خفگی نوزاد را افزایش می‌دهد.هیچ چیز غیر ضروری را در رختخواب کودک قرار ندهید”نوزاد شما خیلی کوچک هست و نمی‌تواند حرکت کند.” تمام مادران جدید باید به …
چطور ناخن نوزاد را کوتاه کنیم؟

رشد ناخن‌های کوچک دستان نوزادان خیلی سریع هست، بنابرایـن چند بار در هفته کوتاه شوند. ناخن‌های پا به گرفتن و اصلاح کمتری نیاز دارند. آیا باید ناخن‌های نوزاد زیر یک ماه را بگیرم؟بله. ممکن هست ناخن‌های نوزادتان نرم تر و قابل انعطاف‌تر از ناخن‌های شما باشند، اما اشتباه نکنید! آن‌ها تیزند! نوزادان تازه متولد شده کنترل کمی بر دست‌ها و پاهای‌شان دارند و اگر ناخن‌های‌شان را کوتاه نکنید به راحتی می‌توانند صورت خودشان یا صورت شما را بخراشند. چگـونه ناخن‌های نوزادم را بدون بریدن انگشتان او بگیرم؟وقتی‌ که‌ نوزاد خوابیده، بهترین زمان برای ناخن گرفتن اوست. زمان خوب دیگر نیز درست پس از حمام هست؛ در ایـن حالت ناخن‌های نوزادتان در نرم‌ترین حالت خود هست اند. اطمینان حاصل کنید که‌ نور به میزان کافی وجود دارد و به خوبی می‌بینید که‌ چه‌کار می‌کنید. از قیچی‌ها یا ناخن گیر‌های مخصوص نوزاد هستفاده کنید زیرا برای گرفتن ناخن‌های کوچک آن‌‌ها طراحی و ساخته شده‌اند. نرمه …

 • مادر و کودک
 • نحوه کوتاه کردن ناخن نوزاد چگـونه هست؟


 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *