خانه / مراقبت از نوزاد / کوتاه کردن ناخن نوزاد، چگـونه انجامش دهیم؟ به همراه توضیحات

کوتاه کردن ناخن نوزاد، چگـونه انجامش دهیم؟ به همراه توضیحات

کوتاه کردن ناخن نوزاد، چگـونه انجامش دهیم؟ ، نحوه کوتاه کردن ناخن نوزاد چگـونه هـست؟ ، آداب ناخن گرفتن نوزاد، تازه مادران بخوانند ، گرفتن ناخن نوزاد ، نوزاد را چگـونه بغل کنیم؟ ، چگـونه طول عمر خودرویمان را با ۱۰ قدم ساده افزایش دهیم؟/ روایت خیاطی که‌ به فرماندهی رسید!/ فیلمی حیرت انگیز از مقایسه پای چپ و رهـست کریستیانو رونالدو/ اگر مشتری سرسخت گوش کردن موسیقی با هدفون هـستید، حتما بخوانید! .
کوتاه کردن ناخن نوزاد را بایـد با دقت و آرامش و ترجیحاً زمانی که‌ نوزاد خواب هـست، انجام دهیم. با یک قیچی و یا سوهان و یا ناخن گیر مخصوص بچه ها بایـد ناخن‌ها را کوتاه کنیم. در ایـن مقاله روش‌هـایی برای آسان‌تر شدن کوتاه کردن ناخن‌هـای بچه ها مانند کوتاه کردن ناخن بعد از حمام و … بیان شده هـست.به …

کوتاه کردن ناخن نوزاد، چگـونه انجامش دهیم؟

کوتاه کردن ناخن نوزاد را بایـد با دقت و آرامش و ترجیحاً زمانی که‌ نوزاد خواب هـست، انجام دهیم. با یک قیچی و یا سوهان و یا ناخن گیر مخصوص بچه ها بایـد ناخن‌ها را کوتاه کنیم. در ایـن مقاله روش‌هـایی برای آسان‌تر شدن کوتاه کردن ناخن‌هـای بچه ها مانند کوتاه کردن ناخن بعد از حمام و … بیان شده هـست.
به عنوان یک والد شمـا کودک را از همه چیز از جمله عفونت‌ها محافظت می‌کنید. ناخن گرفتن نیز یکی از وظایف والدین هـست که‌ بایـد انجام دهند. آیا فکر می‌کنید گرفتن ناخن نوزاد خطرناک هـست و یا می‌ترسید که‌ بدون هیچ آسیبی به نوزاد، ناخن‌هـای او را کوتاه کنید؟
ممکن هـست فکرهـای ناخوشایـندی درباره کوتاه کردن ناخن‌هـای نوزاد، به ذهن شمـا برسد ولی کوتاه کردن ناخن نوزاد، چندان هم دلهره آور نیست و شمـا بایـد ناخن‌هـای کودکتان را به طور مرتب کوتاه کنید تا از انباشته شدن کثیفی‌ها در زیر ناخن‌ها جلوگیری شـود. کوتاه کردن ناخن‌هـای نوزاد می‌تواند از خراش به پوست نوزاد نیز جلوگیری کند.
چرا بایـد ناخن‌هـای نوزاد خود را کوتاه کنیم؟
ناخن‌هـای نوزاد در طول ماه‌هـای اول زندگی و تا سال اول تولد، به طرز شگفت انگیزی رشد می‌کند. شمـا ممکن هـست امروز ناخن‌هـای نوزادتان را کوتاه کنید و چند روز بعد متوجه رشد دوباره ان شوید. به همین علت هـست که‌ شمـا بایـد هر هفتـه و یا زودتر از ان هم، ناخن‌هـای نوزادتان را کوتاه کنید.
ممکن هـست فکر کنید ناخن‌هـای نوزادان خیلی نرمند، ولی در عین حال، خیلی تیز بوده و می‌توانند صورت نوزاد را زخمی کنند، به همین علت بایـد زود به زود اقدام به کوتاه کردن ناخن‌هـای نوزادان کنید. چندین نکته ساده وجود دارد که‌ قبل از کوتاه کردن ناخن نوزاد بایـد به ان توجه کنید.
چگـونه اقدام به کوتاه کردن ناخن نوزاد کنیم؟
قبل از هر چیزی لازم هـست محیطی که‌ می‌خواهید در ان ناخن‌هـای نوزاد را کوتاه کنید به اندازه کافی روشن باشد و همچنین کودک نبایـد خسته و یا در حال نق زدن باشد.
کوتاه کردن ناخن نوزاد، زمانی که‌ کودک خواب هـست.
یکی از بهترین زمان‌هـایی که‌ می‌توانید ناخن‌هـای نوزاد را کوتاه کنید، موقعی هـست که‌ کودک خواب هـست، زیرا در ایـن زمان کودک آرام هـست و به اطراف نمی‌چرخد. مهم هـست حتی زمانی هم که‌ کودک خواب هـست، اتاقی که‌ در ان ناخن‌هـای کودک را می‌گیرید به اندازه کافی، روشن باشد.
با یک سمباده ناخن‌ها را سوهان بکشید.
در مورد نوزادان تازه متولد شده پزشکان توصیه می‌کنند به جای ناخن گیر از یک سوهان هـستفاده کنید، زیرا از انجایی که‌ ناخن‌هـای نوزادان خیلی نرم هـست و ممکن هـست سریع بشکند سوهان، بهترین گزینه هـست. سوهان امن‌ترین و راحت‌ترین روش برای کوتاه کردن ناخن نوزاد هـست، ولی ممکن هـست کمی وقت گیر باشد، در عوض امنیت بیشتری نسبت به ناخن گیر دارد. همچنین با سوهان می‌توان به ناخن‌هـای نوزاد شکل داد و ان را از تیزی در آورد. بهتر هـست از سوهان‌هـای فلزی که‌ ممکن هـست به پوست کودک آسیب بزنند، هـستفاده نکنید و هم چنین مراقب باشید که‌ پوست را به همراه ناخن جدا نکنید.
 
از یک ناخن گیر بچه ها هـستفاده کنید.
‌می‌توانید با ناخن گیر‌هـای بچه ها و یا با قیچی، ناخن‌هـای نوزاد را کوتاه کنید. قیچی و یا ناخن گیر بچه ها از بریدن پوست در اطراف ناخن کودک جلوگیری می‌کند. پوست زیر ناخن را به عقب بکشید تا فضای کافی برای گرفتن ناخن ایجاد شـود. برای کوتاه کردن ناخن‌هـای پا، همانند دست، پای کودک را محکم نگه دارید تا ان را تکان ندهد و سپس ناخن‌ها را کوتاه کنید. در نهـایت اگر لبه‌هـای خشن در ناخن ایجاد شد با سوهان ان را صاف و نرم کنید.
 
کوتاه کردن ناخن نوزاد زمانی که‌ آرام هـست.
اگر می‌خواهید زمانی که‌ نوزاد بیدار هـست، ناخن‌هـای او را بگیرید بایـد مطمئن شوید که‌ او آرام هـست. شمـا بایـد حواس او را پرت کنید. در مورد نوزادانی که‌ تازه متولد شده‌اند، تمایل دارند که‌ دست‌هـای خود را مشت کنند و ایـن کار، کوتاه کردن ناخن‌ها را سخت‌تر می‌کند. به همین علت هـست که‌ تا جایی که‌ ممکن هـست بهتر هـست کودک آرام و یا خواب باشد.
شنیدن آهنگ مورد علاقه کودک می‌تواند در آرام شدن او کمک کند. شمـا هم چنین می‌توانید یک اسباب بازی آهنگال به منظور جلب توجه و پرت کردن حواس کودک، به او بدهید. در ادامه چند روش کمکی دیگر که‌ برای کوتاه کردن ناخن‌هـای نوزادان وجود دارد را مرور می‌کنیم:
کمک از دیگران 
ممکن هـست زمانی که‌ در حال کوتاه کردن ناخن‌هـای کودک هـستید، کودک از خواب بیدار شـود و شروع به سر و صدا کند و در وضعیت آرامی قرار نگیرد. در ایـن وضعیت اطمینان حاصل کنید که‌ به دست‌هـای او آسیبی وارد نمی‌شـود و از کسی بخواهید که‌ او را نگه دارد و یا حواس او را پرت کند. گاهی اوقات عمه‌ها و یا خاله‌هـای با تجربه علاقه به کوتاه کردن ناخن نوزاد دارند، که‌ در ایـن شرایط دریغ نکنید و ایـن کار را به ان‌ها بسپارید.
کوتاه کردن ناخن ها بعد از حمام کردن نوزاد
بهترین زمان برای کوتاه کردن ناخن‌هـای کودک، بعد از حمام هـست، زیرا بعد از حمام، ناخن‌ها نرم می‌شوند و کوتاه کردن ناخن راحت‌تر می‌شـود شمـا همچنین می‌توانید ایـن کار را با یک سوهان نیز انجام دهید.
پوشاندن دست‌ها با دستکش
اگر ناخن نوزاد و یا کودک تیز بود و شمـا در همان لحظه قادر به کوتاه کردن ان و یا صاف کردن ان نبودید می‌توانید، دست‌هـای کودک را در دستکش قرار دهید. ایـن باعث می‌شـود که‌ او به صورت خودش به ویژه زمانی که‌ خواب هـست، خراش و آسیب نزند. ایـن یک راه حل مقطعی کوتاه مدت برای کوتاه نکردن ناخن‌هـای نوزاد هـست.
دیده شده برخی از والدین ناخن‌هـای کودک خود را گاز می‌زنند که‌ ایـن به هیچ عنوان روش درستی نیست؛ زیرا باعث پخش شدن میکروب‌هـای ناخن و یا حتی از بین رفتن پوست ناخن کودک می‌شـود.
اگر ناخن نوزاد، آسیب دید، چه کنیم؟
اگر اتفاق بدی افتاد و انگشت دست کودک را بریدید، نترسید؛ در ایـن وضعیت، انگشت بریده را با آب سرد بشویید و با گاز هـستریل روی ان را بپوشانید، سپس کمی به ان فشار بیاورید و مدتی ان را در دست بگیرید. اغلبً خونریزی سریعاً متوقف می‌شـود. شمـا می‌توانید از کرم‌هـای انتی بیوتیکی هـستفاده کنید، ولی از باند هـستفاده نکنید، زیرا ممکن هـست سبب خفگی کودک شـود. در صورت لزوم می‌توانید به پزشک مراجعه کنید، اما هیچ علتی برای نگرانی وجود ندارد.
ایـن راهنمایی‌ها و ترفند‌ها می‌تواند وظیفه سنگین کوتاه کردن ناخن نوزاد را برای شمـا راحت‌تر کند و دیگر به ان مثل یک مشکل نگاه نکنید. 
همه چیز در مورد بایـد چگـونه کوتاه ناخن نوزاد
هنگام سفر چه دارو‌هـایی بایـد همراه داشته باشیم؟

نحوه کوتاه کردن ناخن نوزاد چگـونه هـست؟


به عنوان یک والد شمـا کودک را از همه چیز از جمله عفونت‌ها محافظت می‌کنید. ناخن گرفتن نیز یکی از وظایف والدین هـست که‌ بایـد انجام دهند. آیا فکر می‌کنید گرفتن ناخن نوزاد خطرناک هـست و یا می‌ترسید که‌ بدون هیچ آسیبی به نوزاد، ناخن‌هـای او را کوتاه کنید؟
ممکن هـست فکرهـای ناخوشایـندی درباره کوتاه کردن ناخن‌هـای نوزاد، به ذهن شمـا برسد ولی کوتاه کردن ناخن نوزاد، چندان هم دلهره آور نیست و شمـا بایـد ناخن‌هـای کودکتان را به طور مرتب کوتاه کنید تا از انباشته شدن کثیفی‌ها در زیر ناخن‌ها جلوگیری شـود. کوتاه کردن ناخن‌هـای نوزاد می‌تواند از خراش به پوست نوزاد نیز جلوگیری کند.
چرا بایـد ناخن‌هـای نوزاد خود را کوتاه کنیم؟
ناخن‌هـای نوزاد در طول ماه‌هـای اول زندگی و تا سال اول تولد، به طرز شگفت انگیزی رشد می‌کند. شمـا ممکن هـست امروز ناخن‌هـای نوزادتان را کوتاه کنید و چند روز بعد متوجه رشد دوباره ان شوید. به همین …
نوزاد را چگـونه بغل کنیم؟

چگـونه بایـد نوزاد را بغل کرد تا آسیبی به نوزاد وارد نشـود؟ تازه مادرها چگـونه به صورت اصولی نوزاد را بایـد بغل کنند؟
آموزش بغل کردن نوزاد برای مادران جوان
بعضی از خانمها به علت ایـنکه‌ تازه مادر شده اند از بغل کردن نوزاد و جابه جایی او می ترسند. انها می ترسند که‌ مبادا بچه را زمین بیندازند یا بچه را در آغوش شان ناراحت کنند. کودک در ابتدای تولد، خیلی حساس هـست و اعضای بدنش نسبت به هر حرکت ناگهانی و خدای نکرده افتادن، آسیب پذیر هـست. بنابرایـن بعضی از مادرها از ترس آسیب رساندن به فرزندشان، از بغل کردن او می ترسند.بغل کردن در حقیقت راهی هـست برای ایـنکه‌ شمـا و همسرتان علاقه خود را به فرزند کوچولوی خود ابراز کنید و شاید به نوعی خودتان را به یکدیگر زنجیر کنید.
سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید تکنیک هـایی که‌ ما در ایـن صفحه به شمـا آموزش می دهیم به …
خطرات دوران نوزادی، مادران بایـد بدانند

با بیماران چگـونه برخورد کنیم؟

چگـونه از نوزاد و کودک خود مراقبت کنیم؟ چه خطراتی در دوران نوزادی، جان فرزند ما را به خطر می اندازد. در ایـن دوران بایـد به چه نکلاتی توجه داشته باشیم و چه مواردی را رعایت کنیم؟ با نما همراه باشید تا در ایـن مقاله ۱۴ مورد که‌ می تواند سلامت و جان فرزند شمـا را حفظ کند را با یکدیگر مرور کنیم.اکثر مادرانی که‌ فرزند خردسال کمتر از یکسال دارند (حدود ۷۳ درصد) مواردی مانند پتو، اسباب بازی‌ و شیشه شیر در رختخواب کودک و نوزاد قرار می دهند. یک مقاله که‌ توسط امریکن بی بی و سیف کیدز از حدود ۴۵۰۰ مادر جدید انجام شده بود ایـن نتیجه را نشان داد. با ایـن وجود، ایـن کار خطرناک هـست و احتمال خفگی نوزاد را افزایش می‌دهد.هیچ چیز غیر ضروری را در رختخواب کودک قرار ندهید”نوزاد شمـا خیلی کوچک هـست و نمی‌تواند حرکت کند.” تمام مادران جدید بایـد به …

  • مراقبت از نوزاد
  • کوتاه کردن ناخن نوزاد، چگـونه انجامش دهیم؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *