خانه / اخبار سیاسی / ابومازن: به ترامپ اجازه نمی‌دهیم قدس را پایتخت اسرائیل بداند به همراه توضیحات

ابومازن: به ترامپ اجازه نمی‌دهیم قدس را پایتخت اسرائیل بداند به همراه توضیحات

ابومازن: به ترامپ اجازه نمی‌دهیم قدس را پایتخت اسرائیل بداند ، ترامپ: آمریکا قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می‌شناسد ، ترامپ در پی انحطاط اعراب جرئت کرد قدس را پایتخت اسرائیل اعلام کند ، ترامپ قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت ، اجازه استفاده از حریم هوایی عربستان به اسرائیل داده شد ، تظاهرات مردم تهران در محکومیت انتقال پایتخت اسرائیل به قدس .
خبرگزاری تسنیم : به نقل از القدس العربی، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز شنبه بر ادامه مقابله فلسطین با تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
وی در دیدار با یک هیئت عربی در شهر رام الله گفت: ما هرگز به …

ابومازن: به ترامپ اجازه نمی‌دهیم قدس را پایتخت اسرائیل بداند

خبرگزاری تسنیم : به نقل از القدس العربی، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز شنبه بر ادامه مقابله فلسطین با تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

وی در دیدار با یک هیئت عربی در شهر رام الله گفت: ما هرگز به ترامپ یا غیر او اجازه نخواهیم داد کـه بگویند قدس پایتخت اسرائیل است و ما از ابتدا با ایـن تصمیم مبارزه کردیم.

همـه چیز در مورد اجازه اسرائیل پایتخت ترامپ قدس

محمود عباس همچنین تاکید کرد: قبل از تحقق راه حل مسأله فلسطین، ما به هیچ دولتی اجازه نخواهیم داد کـه سفارت کشورش را به قدس منتقل کند. هنگامی کـه راه حل محقق شـود، قدس شرقی برای ما و قدس غربی برای آن‌‌ها است.

رئیس تشکیلات خودگردان افزود: قدس شرقی مهد سه دین آسمانی اسلام، مسیحیت، و یهود است و مؤمنان می‌توانند به آن‌جا بیایـند و مناسک دینی خود را آزادانه انجام دهند. ما از ابتدا گفتیم کـه قدس شرقی پایتخت دولت ما، به روی پیروان همـه ادیان باز است.

جزییات مطلب اجازه و اسرائیل و پایتخت و ترامپ و قدس را میخوانید .

گفت‌وگوی تلفنی ماکرون و عباس درباره تحولات فلسطین

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره ابومازن: به ترامپ اجازه نمی‌دهیم قدس را پایتخت اسرائیل بداند

امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه و محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تلفنی درباره آخرین تحولات فلسطین و روند سیاسی در فلسطین گفت‌وگو کردند.

ماکرون کـه ایـن هفته به واشنگتن مسافرت می‌کند به محمود عباس گفت کـه وی در دیدار با ترامپ، مواضع فلسطین را به‌طور واضح به اطلاع وی خواهد رساند.

بازتاب باخت علیرضا کریمی در رسانه‌هـای اسرائیل

رئیس‌جمهور فرانسه همچنین بر مواضع کشورش در حمایت از تحقق صلح بین فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی بر اساس راه حل دو دولت تاکید کرد.

توضیحات بیشتر در مورداجازه اسرائیل پایتخت ترامپ قدس

وی تاکید کرد کـه کامل شدن روند آشتی فلسطین به نفع مواضع فلسطین در مذاکرات است.

عریقات: آمریکا اجرای معامله “قرن” را شروع کرده است

شمـا مطلب ابومازن: به ترامپ اجازه نمی‌دهیم قدس را پایتخت اسرائیل بداند را می خوانید .

“صائب عریقات” دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین گفت کـه دولت آمریکا از طریق به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و تصمیم‌ انتقال سفارت آمریکا به ایـن شهر در اواسط ماه آینده میلادی، عملا اجرای معامله قرن را شروع کرده است.

وی طی سخنانی در یک نشست خبری در شهر رام الله گفت کـه از زمان اعلام تصمیم ترامپ درباره قدس، دولت آمریکا دیگر شریک و ناظر بر صلح نیست.

اجازه اسرائیل پایتخت ترامپ قدس

عریقات از کشورهـای دنیا به‌ویژه کشورهـای عضو سازمان ملل متحد خواست کـه تسلیم فشارهـای آمریکا نشوند و سفارت‌هـای خود را از تل‌آویو به قدس منتقل نکنند، زیرا ایـن اقدام به هر دلیلی کـه باشد، خجالت‌آور است.

دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین تاکید کرد کـه قدس شرقی بر اساس قوانین بین‌المللی شهری اشغالی است و انتقال سفارت دیگر کشورها به ایـن شهر، اقدامی باطل است.

عریقات گفت: زورگویی و اقدامات تحریک‌آمیزی کـه دولت ترامپ اتخاذ می‌کند در راستای دفاع از تجاوزهـای سنگینی است کـه اسرائیل علیه قوانین بین الملی مرتکب می‌شـود.

ترامپ روز چهارشنبه ۱۵ آذر ماه گذشته در یک سخنرانی در کاخ سفید قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرد و به دولتش دستور داد مقدمات کار برای اننقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را فراهم کند. ایـن تصمیم ترامپ با خشم فلسطینیان و محکومیت‌هـای جهانی مواجه شد.

ایـن مطلب در مورد اجازه اسرائیل پایتخت ترامپ قدس می باشد .
ابومازن: به ترامپ اجازه نمی‌دهیم قدس را پایتخت اسرائیل بداند
بیوگرافی احمد مهران فر، ارسطوی سریال پایتخت

ترامپ احتمالا قدس را پایتخت اسرائیل اعلام می‌کند

به نقل از سایت فرارو و به گزارش پارس ترامپ احتمالا قدس را پایتخت اسرائیل اعلام می‌کند و یک مقام دولت آمریکا مدعی شده است کـه دونالد ترامپ روز چهارشنبه جاری احتمالا قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت خواهد شناخت؛ موضوعی کـه ممکن است موجی از انتفادات فلسطینی و بین‌المللی را به همراه داشته باشد.  به گزارش ایسنا، ایـن مسؤول عالی‌رتبه در دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به رویترز گفت، ترامپ روز چهارشنبه سخنرانی را ایراد می‌کند کـه احتمالا طی آن‌ قدس را پایتخت اسرائیل معرفی کند. ایـن در حالی است کـه سخنگوی شورای امنیت ملی در کاخ سفید اعلام کرد: ما چیزی برای گفتن نداریم. مسؤولان آمریکایی روز پنجشنبه اشاره کرده‌ بودند، به رغم ایـنکـه ترامپ اعلام قدس را به عنوان پایتخت قدس بررسی می‌کند اما ایـنکـه انتقال سفارت از تل آویو به قدس باز هم به تعویق بیفتد، وجود دارد.   مسؤولان دیگر در کاخ سفید همچنین احتمال …
اعتراض «مایر» از به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل

به نقل از سایت خبرگزاری مهر و به گزارش پارس اعتراض «مایر» از به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و …
حریری: قدس تا ابد پایتخت فلسطین می‌ماند


خبرگزاری ایسنا: نخست وزیر لبنان اعلام کرد کـه قدس تا ابد به عنوان پایتخت فلسطین باقی خواهد ماند.
سعد حریری، نخست وزیر لبنان طی سخنرانی در نمایشگاه ملی‌ای کـه در بیروت برگزار شد، گفت: قدس استحقاق آن‌ را دارد کـه به خاطر وحدت آن‌ با هم تلاش کنیم و در هر شرایطی قدس تا ابد به عنوان پایتخت فلسطین باقی خواهد ماند.
حریری افزود: بیروت همیشه کنار قدس و فلسطین می‌ایستد و از آن‌ حمایت می‌کند.
وی درباره انتخابات پارلمانی ایـن کشور کـه قرار است ششم ماه مه پیش رو برگزار شـود، به محافظت از بیروت، شرکت در انتخابات به منظور دفاع از آن‌ و همچنین به منظور تکمیل طرح رفیق حریری، نخست وزیر فقید لبنان فراخواند.
زیاد الصاحب، رئیس انجمن جوانان اسلامی لبنان نیز گفت: ما قاطعانه اعلام می‌کنیم کـه قدس هیچگاه پایتخت رژیم اشغالگر نخواهد شد. قدس شهری عربی و مذهبی است و …

انصارالله: برد موشک‌هـایمان به اسرائیل می‌رسد
  • اخبار سیاسی
  • ابومازن: به ترامپ اجازه نمی‌دهیم قدس را پایتخت اسرائیل بداند


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *