خانه / فوتبال / باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند؟ به همراه توضیحات

باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند؟ به همراه توضیحات

باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند؟ ، سیف: دلار ۴۲۰۰ تومانی نوسان خیلی ندارد ، خبر عرضه دلار ۴۲۰۰ تومانی تک نرخی ، وزارت اقتصاد: باید به دلار ۴۲۰۰ تومانی فرصت داد ، ازدحام مقابل صرافی هـای بانکی برای دلار ۴۲۰۰ تومانی ، بازار سوت و کور لوازم خانگی در انتظار معجزه دلار ۴۲۰۰ تومانی .
ایسنا: با نوسانات ارز کـه طی یک ماه اخیر در کشور ایجاد شده، اکنون داد و ستد ارز در بازار غیررسمی ممنوع شده اسـت و طبق اعلام رسمی دولت، تمام کسانی کـه نیاز ارزی دارند می‌توانند ارز مورد نیاز خود را با دلاری ۴۲۰۰ تومانی – البته با تعاریف و بخش‌نامه‌هـای …

باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند؟

ایسنا: با نوسانات ارز کـه طی یک ماه اخیر در کشور ایجاد شده، اکنون داد و ستد ارز در بازار غیررسمی ممنوع شده اسـت و طبق اعلام رسمی دولت، تمام کسانی کـه نیاز ارزی دارند می‌توانند ارز مورد نیاز خود را با دلاری ۴۲۰۰ تومانی – البته با تعاریف و بخش‌نامه‌هـای ابلاغی – از مبادی تعریف شده تهیه کـنند. اکنون ابهامی کـه مطرح اسـت، ایـن اسـت کـه باشگاه‌هـای ورزشی و همین طور فدراسیون‌ها کـه از مربیان و بعضا فوتبالیستان خارجی اسـتفاده می‌کـنند و اعزام‌هـای خارجی دارند چگونه باید ارز مورد نیاز خود را تامین کـنند. اصولا ورزش در سبد ارز ۴۲۰۰ تومانی دولت دیده شده اسـت؟

پیش از ایـن روال کار ایـن‌گونه بود کـه در کشور دو نوع بازار ارز وجود داشت. یک ارز مبادله‌ای کـه در اختیار تولید کـنندگان و مصارف خاص قرار می‌گرفت و در کنار ان ارزی هم در بازار آزاد معامله می‌شد کـه هر شخص یا نهادی برای تامین ارز مورد نیازش به میدان شخصوسی تهران مراجعه می‌کرد و مبلغ مورد نیازش را تبدیل می‌کرد. تفاوت ایـن دو نرخ در ان مقطع حدود ۳۰۰ تومان بود کـه به همین دلیل ان‌چنان در مبادلات مالی خارج از فضای نرخ مبادله‌ای تاثیری بر خریدار ارز نداشت اما حالا تفاوت قیمت دلاری کـه توسط دولت به صورت قانونی عرضه می‌شـود و دلاری کـه در بازار غیر رسمی بصورت قاچاق فروخته می‌شـود حدود ۱۳۰۰ تومان اسـت.

همه چیز در مورد ارز تومانی

پرسش ایـن اسـت کـه آیا دولت باشگاه‌هـای ورزشی و فدراسیون‌ها و اعزام‌هـای خارجی انها را نیز در برنامه تامین ارز دولتی خود دیده اسـت؟

دلار از ۵۴۰۰ تومان را هم پشت سر گذاشت

به طور مثال در باشگاه پرسپولیس ۶ عضو خارجی فعالیت می‌کـنند کـه ایـن باشگاه در حال حاضر برای یک سال حدود یک میلیون و ۷۲۰ هزار دلار باید برای تامین دستمزد مربیان و فوتبالیستان خارجی‌اش ارز نیاز دارد. ارزی کـه کسی هنوز نمی‌داند به کدام نرخ از تومان به دلار تبدیل خواهد شد. البته به ایـن نگرانی باید ارز مورد نیاز بابت اعزام‌هـای برون مرزی را نیز اضافه کرد.

جزییات مطلب ارز و تومانی را میخوانید .

طبق بند ۶ بخشنامه بانک مرکزی در موضوع یکسان سازی نرخ ارز، برای تامین حقوق و مزایای کارکنان خارجی دارای پروانه اشتغال در وزارتخانه‌ها، موسسات دولتی و تحت پوشش و شرکت‌هـای دولتی، نهادهـای انقلاب اسلامی و نهادهـای عمومی غیردولتی، تعاونی و خصوصی می‌توان از دلار ۴۲۰۰ تومانی اسـتفاده کرد. بندی کـه به نظر می‌رسد خیلی از باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها در اجرا ان دستاوردی نداشته‌اند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند؟

مدیرعامل یکی از باشگاه‌هـای تهرانی در ایـن زمینه به ایسنا می‌گوید کـه نمی‌داند آیا ایـن بخشنامه بانک مرکزی و دلار ۴۲۰۰ تومانی شامل نیازهـای ارزی باشگاه تحت مدیرتش می‌شـود یا خیر؟ قطعا سایر باشگاه‌ها و فدراسیون‌هـای ورزشی نیز همانند باشگاه پرسپولیس در ایـن موضوع دچار ایراد و ابهام استند.

اگر طبق ایـن بند دولت به باشگاه‌ها و تمام فدراسیون‌ها ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص دهد یعنی بدون مشکل تمام باشگاه‌هـای ورزشی و فدراسیون‌ها می‌توانند با نرخی معقول ارز خارجی خود را تهیه کرده و به مربیان و فوتبالیستان پرداخت کـنند اما اگر ایـن اتفاق رخ ندهد و دولت به هر دلیلی ارز مورد نیاز ورزشی‌ها را تامین نکند، علاوه بر ایـنکـه باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها باید مبلغ بسیار سنگینی را بابت تهیه ارز تقبل کـنند، باید پول‌هـایشان را هم در مراجع غیر رسمی به دلار تبدیل کـنند کاری کـه در حال حاضر و طبق اعلام رسمی بانک مرکزی و همین طور معاون اول رییس جمهور، قاچاق محسوب می‌شـود.

وزارت بهداشت ارز لازم برای اعزام بیماران به خارج از کشور را تأمین می‌کند/ تاثیر تنش‌هـای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بر سلامت روان

به نظر می‌رسد وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید برای روشن شدن ایـن ابهام، دست به کار شده و طی مکاتبه‌ای با نهادهـای ذی ربط تکلیف ارز ورزشی‌ها را روشن کـنند تا مشکلی در روند فعالیت‌هـای ورزشی و اعزام‌هـای خارجی تیم‌هـای ملی و باشگاه‌هـای فوتبالی رخ ندهد.

توضیحات بیشتر در موردارز تومانی
شما مطلب باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند؟ را می خوانید .

کعبی: کریمی برود یک هزار تومانی به ما نمی‌دهند!

خبرگزرای فارس: حسین کعبی در خصوص آخرین وضعیت سپیدرود و مشکلاتی کـه ایـن باشگاه دارد اظهار داشت:‌وضعیت نسبت به گذشته هیچ تغییری نکرده اسـت.باشگاه کار خاصی انجام نداده و دو هفتـه دیگر باقی مانده کـه ما هم فکر و ذکرمان را روی ایـن دو هفتـه گذاشته‌ا یم.
وی افزود: صدای ما به هیچ جا نمی‌رسد و تیمی کـه ۳۵ الی ۴۷ درصد پول گرفته باید حواسش را جمع کند تا سقوط نکند. اگر علی کریمی بماند ما می‌توانیم به حقمان برسیم وگرنه ایـن باشگاه یک هزار تومانی کف دست ما نمی‌گذارد. ایـن آقایان می‌روند و دیگر پشت سرشان را هم نگاه نمی‌کـنند و اصلاً توجه نمی‌کـنند کـه چه فوتبالیستی زحمت کشیده بود.
کاپیتان سپیدرود در خصوص ایـنکـه ایـن تیم در بازی گذشته حتی لباس دومی نداشت،‌گفت: هوا در رشت بسیار گرم اسـت و فقط هوای ایـن یکی دو روز مقداری خنک شده اسـت. …

  • فوتبال
  • باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *