خانه / آرایش و زیبایی / چگونه ناخن بلند، زیبا و سالم داشته باشیم؟ به همراه توضیحات

چگونه ناخن بلند، زیبا و سالم داشته باشیم؟ به همراه توضیحات

چگونه ناخن بلند، زیبا و سالم داشته باشیم؟ ، چه کنیم تا مو‌هـایی زیبا و سالم داشته باشیم؟ ، چگونه مفصل هـای سالم داشته باشیم؟ ، چگونه نوزادی سالم و باهوش داشته باشیم ؟ ، چگونه پوست سالم و شاداب داشته باشیم ؟ ، چگونه در ایام مسافرت و تعطیلات نیز تغذیه سالم داشته باشیم؟ .

ناخن‌هـای شما می‌توانند شخصیت شما را به نمایش بگذارند. اگر زیبا و تمیز باشند نشان می‌دهند کـه شما به تمیزی و جزییات اهمیت می‌دهید. ناخن‌هـای کوتاه و مرتب شما را فردی حرفه‌ای و ناخن‌هـای بلند و زیبا، شما را فردی با سلیقه و دلفریب نشان می‌هد. همچنین ناخن‌هـای خوش فرم و سالم نشان دهنده سلامت شما نیز می‌باشد و …

چگونه ناخن بلند، زیبا و سالم داشته باشیم؟

ناخن‌هـای شما می‌توانند شخصیت شما را به نمایش بگذارند. اگر زیبا و تمیز باشند نشان می‌دهند کـه شما به تمیزی و جزییات اهمیت می‌دهید. ناخن‌هـای کوتاه و مرتب شما را فردی حرفه‌ای و ناخن‌هـای بلند و زیبا، شما را فردی با سلیقه و دلفریب نشان می‌هد. همچنین ناخن‌هـای خوش فرم و سالم نشان دهنده سلامت شما نیز می‌باشد و ناخن‌هـای مشکل دار نشانه‌ای استند برای این‌کـه بدن شما مواد غذایی لازم را دریافت نمی‌کند. در ادامه به معرفی مواد غذایی و راهکارهـایی می‌پردازیم کـه به داشتن ناخن بلند، خوش فرم و سالم به ما کمک می‌کند.

 

همه چیز در مورد چگونه زیبا سالم ناخن

مواد غذایی لازم برای داشتن ناخن بلند، سالم و قوی

ناخن سالم صورتی، محکم و پرجلوه اسـت. اگر ناخن‌هـایتان طبیعی، اما خشک و شکـننده اسـت نشان می‌دهد کـه مواد مغذی لازم به بدن شما نمی‌رسد.

 

جزییات مطلب چگونه و زیبا و سالم و ناخن را میخوانید .
 • برای حفظ رطوبت درونی ناخن‌ها، مقدار خیلی آب بنوشید.

  آب یکی از نوشیدنی‌هـای زیبایی اسـت کـه به فعالیت‌ها و عملکرد داخلی بدن کمک می‌کند. یک آزمایش ساده برای از دست دادن آب این‌ اسـت کـه ناخن را محکم فشار دهید و بعد ببینید چگونه بستر ناخن به سرعت رنگ خود را از دست می‌دهد (از صورتی به سفید). اگر ناخن کمتر از دو ثانیه به رنگ اصلی‌اش باز نگردد، به معنای این‌ اسـت کـه بستر ناخن دچار کمبود آب اسـت و در طولانی مدت این‌ کمبود آب باعث شکـنندگی ناخن می‌شـود.

  اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره چگونه ناخن بلند، زیبا و سالم داشته باشیم؟

   

  • روزانه به میزان کافی پروتئین مصرف کـنید.

   کمبود پروتیین خود را به صورت یک نوار سفید در عرض ناخن نشان می‌دهد. میزان قابل توجهی پروتیین در قزل آلا، ماسـت و گردو وجود دارد. منابع دیگر ان شامل ماهی، میگو، بوقلمون، مرغ، گوشت، سویا، تخم مرغ، آجیل و لبنیات اسـت.

    

   توضیحات بیشتر در موردچگونه زیبا سالم ناخن
   • اطمینان حاصل کـنید کـه ویتامین B به اندازه کافی مصرف کرده‌اید.

    برترین منبع تیامین (ویتامینB1) و بیوتین (B7) گردو، برترین منبع ریبوفلاوین (ویتامین B2) و اسید پنتوتنیک (B5) ماسـت، برترین منبع نیاسین (ویتامین B3) قزل‌آلای وحشی. برترین منبع فولیت (ویتامین B9) اسفناج و برترین منبع کوبالامین (ویتامین B12) کـه فقط در منابع حیوانی وجود دارد، میگو می‌باشد. اسفناج، گردو و قزل آلا منابع خوب یپردوکسین (ویتامین B6) استند.

     

    شما مطلب چگونه ناخن بلند، زیبا و سالم داشته باشیم؟ را می خوانید .
    • روزانه حداقل سه وعده غذاهـای پر کلسیم اسـتفاده کـنید.

     ناخن‌ها دارای کلسیم استند و برترین منبع کلسیم ماسـت، سیب زمینی و اسفناج اسـت. منابع خوب کلسیم کـه به راحتی جذب بدن می‌شـود، شامل مشتقات شیر، سبزیجات برگ‌دار، شلغم و ماهی کنسروی مثل ساردین و سالمون کـه دارای تیغ استند، می‌باشد.

      

     چگونه زیبا سالم ناخن
     • غذاهـایی کـه حاوی آهن و روی استند را مصرف کـنید.

      اگر آهن کافی دریافت نکـنید ناخن‌هـایتان ان را نشان می‌دهد. کمبود آهن کـه در زنان هم رایج اسـت سبب شکسته شدن ناخن بلند شما می‌شـود. برترین منبع آهن اسفناج و گوجه فرنگی اسـت. منابع حیوانی آهن گوشت گاو، بوقلمون، اردک، مرغ، میگو و تخم مرغ استند و منابع گیاهی آهن سویا، عدس، لوبیا و سبوس اسـت. با مصرف ویتامین C نیز می‌توانید به جذب آهن حیوانی در بدن کمک کـنید.

      کمبود روی نیز باعث ایجاد لکـه و یا خط‌هـای سفید روی ناخن می‌شـود. منابع دارای روی غذاهـای دریایی، گوشت گوساله، تخم مرغ، ماسـت، غلات و آجیل اسـت.

       

      • از رژیم‌هـای غذایی غیر اسـتاندارد کـه باعث کاهش وزن سریع می‌شوند بپرهیزید.

        
       ناخن بلند، لاک ناخن، ناخن سالم، عکس ناخن بلند

        

       این‌ مطلب در مورد چگونه زیبا سالم ناخن می باشد .

       نکات مهم برای داشتن ناخن بلند، قوی و سالم

       • از مرطوب کـننده اسـتفاده کـنید. ناخن‌ بلند و بدون لاک آسیب پذیرتر استند پس به تمام دست لوسیون بمالید و بعد از اسـتفاده از مرطوب کـننده‌ها دست‌ها را خوب ماساژ دهید تا خون در غشا ناخن جریان یابد. روغن دانه کتان و روغن نباتی از برترین مرطوب کـننده‌هـای طبیعی برای محافظت از سلامت ناخن‌هـای شما استند.
       • بعد از حمام کردن، هنگامی کـه ناخن‌ها هنوز نرم استند انها را کوتاه و یا آرایش کـنید. ناخن‌هـای خشک هنگام کوتاه کردن بیشتر مستعد ترک خوردن می‌باشند.
       • هنگام باغبانی، ظرف شستن و یا اسـتفاده از مواد شوینده از دستکش‌هـای لاسـتیکی اسـتفاده کـنید. برای محافظت بیشتر از ناخن بلند، درون دستکش کمی پنبه قرار دهید.
       • هنگام خارج شدن از خانه در هوای سرد دستکش بپوشید.
       • ناخن بلند صدمه دیده را در همان لحظه اصلاح و بلافاصله ان را کوتاه کـنید تا شکستگی عمیق‌تر نشـود. همیشه یک سوهان ناخن همراهتان باشد تا اگر مشکلی برای ناخنتان ایجاد شد ان را سوهان بکشید.
       • اگر دوست دارید ناخن بلند و قوی داشته باشید اجازه دهید ناخن روند رشد طبیعی خود را داشته باشد. اسـتفاده از محصولات تحت عنوان قوی کـننده ناخن سطح بشقابی ناخن را می‌پوشاند و مانع از رسیدن اکسیژن به ان می‌شـود همچنین هیچ تاثیری در تقویت ناخن ندارد.
       • هرگز بیش از ۲ تا ۳ روز از لاک روی ناخن اسـتفاده نکـنید و اجازه دهید ناخن‌ها تنفس کـنند.
       • از لاک پاک کن‌هـای بدون اسـتون اسـتفاده کـنید کـه خاصیت خشک کـنندگی کمتر در ناخن‌ها را دارند.
       • کاشت ناخن و عوارض ناشی از اسـتفاده از چسب ناخن و ناخن مصنوعی سبب نازک شدن و شکـنندگی ناخن‌ها می‌شـود.
       • هرگز از ناخن خود به‌عنوان یک ابزار برای باز کردن در قوطی و… اسـتفاده نکـنید.
       • ناخن‌هـایتان را سوهان بکشید تا قوی‌تر شوند، این‌ کار کمک می‌کند تا ناخن‌ها به آسانی نشکـنند. هنگام اسـتفاده از سوهان ناخن نیز باید دقت کـنید کـه سوهان را به یک سمت بکشید و از حرکت رفت و برگشتی خودداری کـنید.
       • بارداری به شما کمک می‌کند تا ناخن بلند و سالم‌تری داشته باشید و البته بعد از تولد نوزاد کیفیت ناخن‌ها مثل سابق می‌شـود.

        

       خانه لاکچری و زیبا با دکوراسیون بنفش

       چند پیشنهاد برای زیباتر و قوی‌تر شدن ناخن‌ها

       چگونه ناخن بلند، زیبا و سالم داشته باشیم؟
       • برای تمیز کردن ناخن می‌توانید از یک مسواک آغشته به آب و صابون یا بیکربنات سود اسـتفاده کـنید.
       • اگر ناخن‌هـایتان تیره شده،‌ برای براق کردنش می‌توانید از سرکـه سفید اسـتفاده کـنید.
       • اگر ناخن‌هـایتان رنگ گرفته، می‌توانید از لیمو برای سفید کردن انها اسـتفاده کـنید.
       • اگر ناخن‌هـای سستی دارید، انها را با روغن زیتون ماساژ دهید.

       (ماساژ ناخن‌ها با مخلوط حاصل از دو قاشق روغن زیتون و دوقاشق آب لیمو تازه به شما در داشتن ناخن بلند و قوی کمک می‌کند).

       چگونه, زیبا, سالم, ناخن

      چگونه رژیم غذایی سالم و ارزان داشته باشیم؟

      تصمیم گرفته اید غذای سالم بخورید ولی هزینه هـای بالایش شما را منصرف کرده؟ پس بهتر اسـت این‌ مقاله را بخوانید.۱۰ روش برای این‌ کـه رژیم غذایی سالم مقرون به صرفه تر داشته باشیدبه طور کلی تصور می شو کـه یک رژیم غذایی سالم سرشار از سوپرفودها و مواد مغذی مفید برای بدن و مضر برای حساب بانکیتان اسـت. ولی خوردن غذای سالم نیازی به هزینه زیاد ندارد. داده هـای منتشر شده از سوی موسسه امور اقتصادیInstitute of Economic Affairs یا به اختصار IEA نشان داد اسـت کـه غذاهـای سالم کمتر از از همتایان غیرسلامت خود هزینه بر استند. ما در این‌ مقاله برترین نکات برای صرفه جویی در هزینه هـای یک رژیم غذایی سالم را با شما در میان می گذاریم:۱ . برای داشتن رژیم غذایی سالم و ارزان از بازارهـای محلی خرید کـنیداگر سری به میوه و سبزی فروشی هـای محلی بزنید شگفت زده خواهید شد کـه چقدر …
      چگونه در ایام مسافرت و تعطیلات نیز تغذیه سالم داشته باشیم؟

      چگونه فرزند دوقلو داشته باشیم؟

      تعطیلات طولانی عید نوروز نزدیک اسـت و یکی از مهم‌ترین نکات در این‌ ایام، رعایت یک رژیم غذایی سالم برای حفظ سلامتی بدن اسـت. اما بسیاری از آدمها در تعطیلات، مسافرت و خوشگذرانی، برنامه‌ی غذایی سالم و متعادل و عادات غذایی صحیح خود را از یاد می‌برند. اگر چه تعطیلات زمانی برای مسافرت، جشن و مهمانی و میزبانی از اقوام و آشنایان و البته رفتن به رستوران به‌خصوص در مسافرت اسـت، اما در اکثر مواقع زیاده‌روی نکردن در مصرف شیرینی و تنقلات و غذاهـای چرب و فست فود جدی گرفته نمی‌شـود. همراه ما باشید، درباره‌ی تغذیه در مسافرت مطالب جالبی برایتان آماده کرده‌ایم و به شما می‌گوییم با رعایت ۱۴ …
      چه کنیم تا مو‌هـایی زیبا و سالم داشته باشیم؟

      به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛  حوزه کلینیک در نظر دارد مهم‌ترین مسایل بهداشتی، درمانی و مهارت‌هـای زندگـی کـه خانم‌ها باید بدانند را در اختیار ان‌ها قرار دهد.
      سشوار کردن موها، اسـتفاده مداوم از شامپوهـای شیمیایی و بسیاری عوامل دیگر همگی دست به دست هم می‌دهند تا موهـای سر از بین بروند اما به کمک راهکارهـای خانگی و طبیعی می‌توان از تخریب موهـای سر جلوگیری کرد در این‌جا به معرفی راهکارهـای طبیعی و در دسترسی می‌پردازیم کـه موهـای شمارا زیبا می‌کند.
      ماسک بلندکـننده موی سر
      برای بلند کردن مو‌هـای سرتان در کوتاه‌ترین مدت کافی اسـت ماسک مناسب را بر روی ان قرار دهید برای تهیه این‌ ماسک آب دو عدد سیب زمینی را بگیرید و سپس یک عدد سفیده تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری عسل به ان اضافه کـنید این‌ ماسک را به مدت ۲ ساعت بر روی ریشه و ساقه موهـایتان قرار دهید.

      چگونه این‌ستاگرام بسازیم ؟

      رشد سریع مو با ماسک هـای خانگی
      برای …

 • آرایش و زیبایی
 • چگونه ناخن بلند، زیبا و سالم داشته باشیم؟


 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *