خانه / سلامت / خواب آرام و راحت | این‌ نکات را رعایت کـنید تا خوابی راحت داشته باشید به همراه توضیحات

خواب آرام و راحت | این‌ نکات را رعایت کـنید تا خوابی راحت داشته باشید به همراه توضیحات

خواب آرام و راحت | این‌ نکات را رعایت کـنید تا خوابی راحت داشته باشید ، قبل از خرید مبلمان به این‌ نکات توجه کـنید تا برترین انتخاب را داشته باشید ، توصیه هـای ایمنی روز طبیعت/ با رعایت نکات بهداشتی و تغذیه ای سیزده بدری شاد داشتته باشید ، نکات مهم در سفرهـای هوایی که‌ بایـد رعایت کـنید ، با این‌ ترفندها خواب خوب و کافی داشته باشید ، برای نگهداری درست از لهستیک خودرو و رینگ این‌ نکات را رعایت کـنید .
خواب آرام و راحت : داشتن خواب خوب و کامل یکی از نشانه هـای تندرستی انسان هست. کسانی که‌ شبها خواب راحتی ندارند کم کم با مشکلات جسمی و روحی زیاد موجه خواهند شد. در این‌ مقاله با نکاتی برای داشتن خواب خوب در خدمت شمـا هستیم. با ما همراه باشید.  خوب خوابیدن , خواب آرام و راحت  برنامه ۱۷ ساعته برای …

خواب آرام و راحت | این‌ نکات را رعایت کـنید تا خوابی راحت داشته باشید

خواب آرام و راحت : داشتن خواب خوب و کامل یکی از نشانه هـای تندرستی انسان هست. کسانی که‌ شبها خواب راحتی ندارند کم کم با مشکلات جسمی و روحی زیاد موجه خواهند شد. در این‌ مقاله با نکاتی برای داشتن خواب خوب در خدمت شمـا هستیم. با ما همراه باشید.

 

همه چیز در مورد آرام خواب راحت نکات

 

خواب خوب دیدن

جزییات مطلب آرام و خواب و راحت و نکات را میخوانید .

خوب خوابیدن , خواب آرام و راحت

 

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره خواب آرام و راحت | این‌ نکات را رعایت کـنید تا خوابی راحت داشته باشید

 

برنامه ۱۷ ساعته برای خواب آرام و راحت

داشتن خواب راحت و کافی باعث می شـود بدن شمـا انرژی لازم برای فعالیت هـای روزانه را پیدا کند.یک فرد بزرگسال نیاز دارد هر شب به طور متوسط بین ۷ تا ۹ ساعت بخوابد. در این‌ مدت بدن بازسازی هـای ضروریش را انجام می دهد.اما برخی افراد نمی توانند در طول شب خواب راحت و عمیقی داشته باشند.خواب آرام و راحت

توضیحات بیشتر در موردآرام خواب راحت نکات

در این‌جا به شمـا ایده هـایی برای اجرا از لحظه ای که‌ از خواب بیدار می شوید تا زمانی که‌ سر خود را روی بالش در شب قرار می دهید، ارائه می دهیم. این‌ ایده ها از طرف کارشناسان خواب مطرح شده هست که‌ می تواند به بهبود کیفیت خواب تان کمک کند.

سموم از بین می روند. بافت ها و سلول ها نو می شوند. ذهن، اضطرابی را که‌ به واسطه مشکلات روز تجربه کرده هست کاهش می دهد و اثر مخرب آن‌ را معکوس می کند.در هر حال بسیاری از عملکردهـای دیگر خواب همچون رازی باقی مانده هست.

شمـا مطلب خواب آرام و راحت | این‌ نکات را رعایت کـنید تا خوابی راحت داشته باشید را می خوانید .

قبل از رفتن به خواب می توانید بافت میان انگشت شست و سبابه هردو دست تان را ماساژ دهید.این‌ کار از تنش موجود در دست تان می کاهد و هنگام خواب احساس آرامش خواهید کرد.

 

آرام خواب راحت نکات
خواب و ساعت

خواب یکی از اساسی ترین نیازهـای بدن هست (علاوه بر غذا، آب و نور و …) . در حال حاضر عوامل و شرایط زیادی برای مختل کردن چرخه خواب وجود دارند که‌ می توانند روزمان را به بدترین شکل رقم بزنند. نور رایانه و موبایل، خوردن دیروقت شام و کار کردن درست تا زمان قبل از خواب، نمونه هـایی از این‌ عوامل مختل کـننده هستند.

اما ممکن هست بتوانیم بیش از گذشته به این‌ عوامل توجه کنیم، اگر بدانیم که‌ آن‌ ها تا چه حد می توانند بر کمیت و کیفیت خواب ما تاثیر بگذارند. به گفته پزشکان، خواب مناسب برابر هست با بازسازی روحی و جسمی انسان.

خواب، غذایی برای مغز و بدن هست. در طول خواب، مغز ما از طریق مراحل پیچیده، هستراحت و فعالیت می کند. ما هر شب خواب می بینیم که‌ نقش مهمی در کاهش خطر ابتلا به بیماری هـای مزمن و خطرناک و همچنین کاهش مشکلات عصبی شناختی در پیری ایفا می کند.

این‌ مطلب در مورد آرام خواب راحت نکات می باشد .

آسیب هـای بدنی و ذهنی در طول خواب التیام می یابند. محرومیت طولانی مدت از خواب بر روی طیف گسترده ای از فعالیت ها شامل یادگیری و حافظه، مقاومت بدن در برابر عفونت ها، تمرکز، مقاومت به انسولین، افزایش وزن و خلق و خو تاثیر می گذارد.

در این‌جا به شمـا ایده هـایی برای اجرا از لحظه ای که‌ از خواب بیدار می شوید تا زمانی که‌ سر خود را روی بالش در شب قرار می دهید، ارائه می دهیم. این‌ ایده ها از طرف کارشناسان خواب هست که‌ می تواند به بهبود کیفیت خواب تان کمک کند.

خواب آرام و راحت | این‌ نکات را رعایت کـنید تا خوابی راحت داشته باشید

 

۶ صبح

آرام, خواب, راحت, نکات

ممکن هست پذیرش این‌ ایده دشوار باشد که‌ یک خواب خوب از لحظه ای که‌ زنگ ساعت در صبح به صدا در می آید به پایان می رسد، اما درست هست. سعی کـنید”هر روز در یک زمان مشخص بیدار شوید.” این‌ کار ساعت بدن را تنظیم می کند و به ما انرژی بیشتری می بخشد و کمتر ما را مستعد ابتلا به رفتارهـایی می کند که‌ موجب کم خوابی می شوند، مانند استفاده بیش از حد کافئین.

پیشنهاد می شـود که‌ زمان بیداری برنامه ریزی شده باشد (شامل تعطیلات آخر هفته هم می شـود)، بدین معنی که‌ شمـا نبایـد دکمه تعویض زمان بیداری را بیش از پیش فشار دهید.

همچنین چرت زدن بعد از زنگ زدن ساعت می تواند حالت سستی ایجاد کند و باعث بروز مشکلات خواب در شب بعدی شـود. بنابراین‌ بهتر هست به جای چندین بار چرت زدن و بیدار شدن، صبح خود را با دعا و عبادت شروع کـنید.

 

۷ صبح

نوشیدن آب در ساعات اولیه روز بسیار ضروری هست، در این‌ ساعات به اندازه کافی آب بنوشید و ۱۵ دقیقه زیر نور خورشید در بیرون از خانه قدم بزنید. در حقیقت، هنگامی که‌ از خواب بیدار می شوید، قرار گرفتن در معرض نور خورشید حیاتی هست. اگر در یک مکان روشن زندگـی می کـنید، سعی کـنید بعد از بیدار شدن از خواب هرچه سریع تر بیرون بروید و ورزش یا پیاده روی کـنید. این‌ می تواند مرحله بیداری ریتم روزانه را فعال کند. همچنین نور طبیعی باعث می شـود که‌ مغز بتواند تولید ملاتونین (هورمون خواب) را کم کرده و هوشیاری را افزایش دهد.

 

۸ صبح

در این‌ ساعت استفاده یک وعده صبحانه برای حفظ سلامت ضروری هست. پزشکان پیشنهاد صبحانه ای را می دهند که‌ میزان “چربی هـای خوب” در آن‌ بالا باشد. خوب هست بدانید برترین زمان برای صرف یک وعده غذایی سنگین، صبح هست. پس هرگز از صبحانه نگذرید.

۱۰ راه برای داشتن یک رابطه آرام

 

۹ صبح

شاید اولین کار شمـا بعد از نشستن در پشت میز کار، نوشیدن یک فنجان قهوه باشد. قهوه می تواند بخشی از روال عادی روزانه شمـا باشد، اما کافئین می تواند از بیدار ماندن طبیعی بدن تان جلوگیری کند. بنابراین‌ بهتر هست تا ۹۰ دقیقه بعد از بیدارشدن از خواب، از کافئین چشم پوشی کـنید.

 

۱۰ صبح

وقتی پشت میز نشسته اید و مشغول کار هستید، ممکن هست نوشیدن آب را فراموش کـنید، اما بسیار مهم هست که‌ حوهستان به هیدراته کردن کافی بدن در طول روز باشد، مخصوصا اگر می خواهید یک خواب آرام در شب داشته باشید.

 

۱۱ صبح

اگر نتوانستید صبح پس از بیدارشدن، از نور خورشید هستفاده کـنید، اکنون زمان خوبی هست که‌ زیر نور خورشید قرار بگیرید. اما هستفاده از عینک آفتابی مناسب را فراموش نکـنید. این‌ کار می تواند از خواب آلودگی بعداز ظهر هم جلوگیری کند.

 

۱۲ ظهر

حتی اگر روز پر مشغله ای داشته اید، اکنون زمان صرف یک ناهار دلچسب هست. اگر برایتان مقدور هست، می توانید برای صرف ناهار به بیرون از محل کار بروید تا از نور خورشید هم بهره ببرید.

 

۱ بعدازظهر

بعد از ناهار، یک پیاده روی پیشنهاد می شـود. این‌ کار فعالیت بدن را افزایش داده و شمـا را برای یک خواب راحت در شب آماده می سازد.

 

۲ بعدازظهر

زمان نوشیدن قهوه یا چای هست. بدن می تواند چندین ساعت را برای متابولیسم کافئین صرف کند. کافئین می تواند بر کیفیت خواب تأثیر بگذارد، حتی اگر نتواند شمـا را بیدار نگه دارد. از استفاده نوشابه و نوشیدنی هـای انرژی زا خودداری کـنید.

 

۳ بعد ازظهر

چه در خانه و چه در محل کارتان باشید، احتمالا در این‌ ساعت می خواهید چرت بزنید. بعید هست که‌ یک چرت کوتاه ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ای در روند خواب شبانه تان اختلال ایجاد کند. اما چرت طولانی می تواند خواب شبانه تان را مختل کند. بنابراین‌ بهتر هست قبل از چرت، زنگ ساعت تان را تنظیم کـنید تا زیاد نخوابید.

 

۴ بعدازظهر

خوب هست در این‌ زمان از مکمل هـایی که‌ می توانند در بهبود خواب و سلامتی تان موثر باشند، هستفاده کـنید. مکمل هـای امگا۳، منیزیم و ویتامین د۳ گزینه هـای خوبی هستند. اما قبل از استفاده هر نوع مکملی با پزشک مشورت کـنید.

 

 

 

نکاتی برای داشتن خواب خوب شبانه

داروی گیاهی برای خواب راحت

 

 

۵ بعد از ظهر

برای جلوگیری از افزایش هسترس که‌ خود مانع خواب راحت هست، بهتر هست در این‌ ساعت، از کار دست بکشید و به خانه باز گردید.

 

۶ بعد از ظهر

شاید بعد از یک روز کاری سخت، بسیار لذت بخش باشد که‌ یک بشقاب غذا بخورید، اما بهتر هست هست دوباره فکر کـنید. یادتان باشد نبایـد شام را فراموش کـنید. پس بهتر هست میان وعده ای سبک استفاده کرده و حداقل دو ساعت قبل از خواب، شام بخورید تا بدن تان غذا را به درستی هضم کند. وعده غذایی شام بایـد سبک و سالم باشد، خوردن وعده غذایی سنگین در شب، کیفیت خواب را پایین می آورد.

 

۷ شب

بر کاهش یا پرهیز از هستفاده از تلفن همراه و چک کردن پیام ها و ایمیل ها پافشاری کـنید.

 

۸ شب

مهم هست که‌ در شب از وسایل الکترونیکی جدا باشید. حداقل یک ساعت قبل از خواب، کامپیوتر و موبایل و … را از خودتان دور کـنید. تلفن همراه، لپ تاپ و تبلت خود را در اتاق خواب قرار ندهید. صفحه نمایش وسایل الکترونیکی، نور آبی را منتشر می کـنند که‌ می تواند تولید هورمون ملاتونین (هورمون خواب) را در مغز کاهش دهد.

 

۹ شب

قبل از رفتن به رختخواب، تمرکز بر روی روال خواب شبانه مهم هست. خوب هست در این‌ زمان از خواندن کتاب یا دوش گرفتن کمک بگیرید. برای رسیدن رضایت بخش به خواب، یک کتاب تخیلی بخوانید تا زمانی که‌ دیگر نتوانید بیدار بمانید. در این‌ زمان همچنین می توانید دمای خانه خود را چند درجه کاهش دهید. کاهش دمای بدن با خواب با کیفیت همراه هست.

خب! شمـا در طول روز تمام توانایی خود را برای چنین آرامشی به کار گرفته اید و حال زمان آن‌ هست که‌ یک خواب راحت داشته باشید.

 

نکته مهم

مهم ترین نکته این‌ هست که‌ برنامه منظم خواب خود را ادامه دهید. این‌ نکته را فراموش نکـنید که‌ هر چه به زمان خواب تان نزدیک تر می شوید، نور خانه و تعداد چراغ هـای روشن را کم کـنید.

عدم استفاده نوشیدنی هـای کافئین دار، کنارگذاشتن تلفن همراه ،خاموش کردن تلویزیون ،دوری از حیوان خانگی،خاموش کردن چراغ ها ، زودخوابیدن و استفاده شام سبک از نکات مهمی هست که‌ در تجربه خواب خوب و راحت به شمـا کمک خواهد کرد  اگر می خواهید سلامتی تان را حفظ کـنید خواب باکیفیت و مناسب را فراموش نکـنید به وسیله خواب سوخت و ساز بدن و ساعت بدنتان تنظیم خواهد شد .

تلویزیون را حداقل یک ساعت قبل از این‌ که‌ به رختخواب تان بروید خاموش کـنید تا به مغزتان فرصت دهید کمی به آرامش برسد.خواب برای سلامتی بدن لازم هست و هر فرد بایـد حداقل روزی ۸ ساعت بخوابد.

با خیال راحت سیر و پیاز میل کـنید!

تلویزیون را حداقل یک ساعت قبل از این‌ که‌ به رختخواب تان بروید خاموش کـنید تا به مغزتان فرصت دهید کمی به آرامش برسد.خواب برای سلامتی بدن لازم هست و هر فرد بایـد حداقل روزی ۸ ساعت بخوابد. اگر می خواهید خواب خوب و راحتی داشته باشید این‌ ۶ کار را در رختخواب انجام ندهید.

خواب چیزی هست که‌ خیلی ها دچار کمبود آن‌ هستند و همیشه جزء بحث هـای داغ بوده هست، بازار دارو همیشه مملو از داروهـای جدید و اصلاح شده ای هست که‌ برای این‌ طراحی شده اند که‌ بتوانیم ساعتی با آرامش چشم روی هم بگذاریم و همیشه در میان خبرها و مقالات پزشکی به عناوینی بر می خوریم که‌ بی خوابی را به همه چیز ربط می دهند از چاقی گرفته تا آکنه.

حقیقت این‌ هست که‌ زمان زیادی را در رختخواب می گذاریم، ولی در آن‌ جا هر کاری انجام می دهیم به جز خوابیدن؛ مشکل دقیقا از همین مسئله آغاز‌ می شـود. به گزارش آی لی اگر می خواهید واقعا خواب شبانه راحتی داشته باشید، از انجام این‌ شش کار در رختخواب تان خودداری کـنید.

 

تماشای تلویزیونی در رختخواب ممنوع

برای بسیاری از آدم ها تماشای تلویزیون جزء یگی از آداب و رسوم خوابیدن هست و اهمیت اش کم تر از مسواک زدن نیست. ولی با این‌ که‌ به نظر می رسد روشنایی ضعیف تلویزیون و ریتم یکنواخت برنامه هـای شبانه راه را برای رفتن به سرزمین خواب و خیال هموار می کند، این‌ کار تقریبا تاثیر معکوس دارد.

به گفته متخصص خواب، پزشک دبلیو کریستوفر وینتر، همان نور یکنواخت صفحه تلویزیون که‌ تصور می کنیم آرامش دهنده هست، درحقیقت مغز را تحریک و از ترشح ملاتونین جلوگیری می کند، ملاتونین هور مونی هست که‌ برای سلامتی و خواب کامل شبانه ضروری هست. به ویژه اگر برنامه ای که‌ در حال تماشای آن‌ هستید خشن و پرهیجان باشد، اوضاع بدتر می شـود و سخت تر به خواب می روید.

راه حل نهـایی: تلویزیون را حداقل یک ساعت قبل از این‌ که‌ به رختخواب تان بروید خاموش کـنید تا به مغزتان فرصت دهید کمی به آرامش برسد.رفتن به این‌ستاگرام در رختخواب ممنوع

بیش تر آدم ها گوشی هـای شان و همه راه هـای ارتباطی موجود را همیشه و همه جا در دسترس خود نگه می دارند. رختخواب هم از این‌ قضیه مستثنا نیست. همیشه شدیدا وسوسه می شویم یک بار هم قبل از خوابیدن رایانامه ها (ایمیل)، پیام ها، یا فیس بوک مان را بازدید کنیم، ولی جلوی این‌ وسوسه را بایـد گرفت.

پزشک اریک کزاریان، متخصص خواب در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، به این‌ نکته اشاره می کند که‌ دستگاه هـای برقی به مقدار خاصی از خود نور ساطع می کـنند، به ویژه در اتاق هـای تاریک. وی می گوید: «هستفاده از این‌ دستگاه ها در شب باعث ایجاد اختلال در آگاهی بدن از روز و شب و در نتیجه دشواری در خوابیدن می شـود.»

این‌ نور آبی بیش از هر طول موج دیگری بر سطح ترشح هورمون خواب آور ملاتونین تاثیر می گذارد و ساعت داخلی بدن را که‌ به ساعت زیستی معروف هست، واقعا مختل می کند. برترین کار این‌ هست که‌ گوشی هـای تان را هرگز به رختخواب راه ندهید.

 

خوردن شیرینی شکلاتی قبل از خواب ممنوع

تنقلات آخر شب یا صبحانه عاشقانه در رختخواب خیلی زیبا و دوست داشتنی به نظر می رسند، ولی ممکن هست پیامدهـای بالقوه زیادی در بر داشته باشند. پل بللو، کارشناس شرکت مشاور دفع آفات و حشرات پی جی بی، هشدار می دهد حتی خرده هـای بسیار کوچک این‌ خوراکی ها که‌ در ملحفه تان می ریزد می تواند حشرات موذی نظیر مورچه، مگس و حتی سوسک را به رختخواب تان جذب کند. حتی یک حشره شناس قانونی و دستیار علمی ارشد موزه تاریخ طبیعی امریکا نیز با این‌ عقیده موافق هست.

وی می گوید: «خوراکی هـای شیرین نظیر نوشابه، آب میوه، کیک، و بیسکوییت می توانند مورچه و برخی مگس ها از قبیل مگس هـای خانگی مگس فیروزه ای، و مگس سبز را به رختخواب تان بکشانند.»

اگر دعوت حشرات موذی به رختخواب تان آن‌ چنان هم بد نیست، خطر دیگری نیز وجود دارد و آن‌ این‌ هست امکان دارد بدون مسواک و نخ دندان زدند، با همان وضعیت به خواب بروید. دندان پزشکان هشدار می دهند باقی مانده هـای غذا و باکتری ها در طول هشت ساعتی که‌ دهان تان بسته هست، با همکاری هم دست به تخریب و ویران گری دندان هـای تان می زنند.

 

هرگز در تخت خواب تان جر و بحث شدید نکـنید

برای بسیاری از اما، رختخواب تنها فرصتی هست که‌ در پایان یک روز شلوغ، می توانیم با شریک زندگـی مان ارتباط داشته باشیم. برترین حالت این‌ هست که‌ برای این‌ رابطه فضایی مثبت مهیا کنیم، ولی به خصوص بعد از یک روز پرهسترس ممکن هست وسوسه شویم جر و بحث راه بیندازیم و فضا را قبل از خواب ملتهب کنیم. ولی بونی ایکِر ویل، کارشناس روابط زناشویی توصیه می کند مطلقا از این‌ کارها فاصله بگیرید.

وی می گوید: «موکول کردن جر و بحث برای بعد و تلاش برای خلاصی از هیجان هـای منفی قبل از رفتن به رختخواب راهی خوب برای حل اختلافات و سلامت رابطه تان هست.» به جای آن‌ که‌ با شریک زندگـی تان وارد نبرد و جدال شوید، همدیگر را در آغوش بگیرید و نوازش کـنید.

نوازش و عشقبازی باعث ترشح اندروفین و کاهش تنش می شـود و کمک می کند راحت بخوابید. این‌ شانس وجود دارد که‌ بعد از خواب کامل و راحت شبانه، وقتی از خواب بیدار می شوید دیگر از دست همسرتان بابت روشن کردن ماشین لباسشویی یا پرداخت نکردن قبض آب عصبانی نباشید. حالا می توانید با منطق و آرامش با وی صحبت کـنید.

اگر می خواهید حلقه نامزدی بخرید به این‌ نکات توجه کـنید

 

کار کردن در رختخواب ممنوع

برخی آدم ها فکر می کـنند کارکردن در رختخواب باعث می شـود بهره وری شان بالاتر برود، در حلای که‌ لورن هستک، مربی بهره وری، در مصاحبه اش با وال هستریت ژورنال خلاف این‌ عقیده را بازگو می کند: «بسیاری فکر می کـنند این‌ کار باعث بالا رفتن بهره وری شان می شـود.

اگرچه غالبا بهانه هـای خوبی هم به برخی آدم ها می دهد که‌ کل روز فردا را با چرت زدن سپری کـنند.» به علاوه، به اعتقاد موسسه ملی خواب، کارکردن در رختخواب می تواند به تدریج باعث ایجاد پیوند میان کار و خواب و بنابراین‌ وخیم شدن وضعیت بی خوابی تان شـود.

 

خوابیدن در کنار حیوانات خانگی ممنوع

همیشه این‌ پرسش مطرح بوده هست آیا خوابیدن در کنار حیوانات خانگی از نظر سلامتی کاری درست یا خیر؛ البته پاسخ این‌ پرسش، تا حدود زیادی شخصی هست. با وجود این‌، بر اساس موسسه ملی خواب، یکی از بیش ترین نگرانی هـای آدم هـایی که‌ در کنار حیوانات خانگی شان می خوابند این‌ هست که‌ این‌ حیوانات به صورت بالقوه می توانند با تکان خوردن، سر و صدا کردن و اشغال فضای تخت باعث بدخوابی شان بشوند.

در حقیقت، حیوانات خانگی فقط در همان ناحیه ای برای شان تعین شده هست بدون تکان و سر و صدا می خوابند؛ ولی اصل دهستان چیز دیگری هست. اگر دچار آسم یا حساسیت باشیم، حیوانات خانگی می توانند باعث ایجاد اختلال در خواب مان شوند، حتی اگر مستقیما به مو یا پوست آن‌ها حساسیت نداشته باشیم.

اگر همیشه خواب پادشاه هفتم را می بینید، خوابیدن در کنار حیوان خانگی آن‌ چنان نمی تواند برای تان مشکل ساز باشد، ولی اگر از بی خوابی یا کم خوابی رنج می برید، رختخواب تان را از حیوان خانگی تان جدا کـنید.

 

 

روش هـای سریع به خواب رفتن

نکاتی برای داشتن خواب خوب

خواب آرام و راحت | این‌ نکات را رعایت کـنید تا خوابی راحت داشته باشید

 

برگرفته از تبیان – زندگـی آن‌لاین‌ – فردا نیوز – نمناک

نکات خواب کودک، همه آن‌چه بایـد بدانید

بدن کوچک کودک برای رشد و سلامتی، به خواب کافی نیاز دارد. ماهیچه هـای بدن او از جمله ماهیچه هـای قلب، در طول خواب خود را ترمیم می کـنند. خواب همچنین پیام سیری یا گرسنگی را به مغز ارسال می کند و موجب حفظ وزن مناسب کودک می شـود.زمانی که‌ کودک در خواب شیرین به سر می برد، مغز او خاطرات روز را ذخیره می کند و در نتیجه او بعدها می تواند آن‌ها را به یاد بیاورد. این‌ یک نکته کلیدی در یادگیری محسوب می شـود. به علاوه، کودک برای داشتن تمرکز در مدرسه نیاز به خواب کافی دارد. اگر او خواب کافی داشته باشد، کارهـای خود را سریع تر و بدون اشتباه انجام می دهد.کودک من به چه مقدار خواب نیاز دارد؟کودکان نسبت به بزرگسالان به مقدار بیشتری خواب نیاز دارند. مقدار خواب مورد نیاز برای گروه هـای سنی مختلف کودکی تا نوجوانی به شرح زیر هست:    …
خواب راحت در زیر ستاره ها در هتل IGLOO لوکس

انسان همواره دوست دارد بین ماسه هـای نرم سفید و آب هـای آبی گرم تفریح کند این‌ یک نقطه ایده آل برای فراموش کردن نگرانی هـای جهان هست. برای یک بار هم شده مسیر تفریح خود را عوض کـنید و کمی به سمت شمـال بروید .
در شمـال اروپا منطقه اسکاندیناوی هتل لوکس به نام igloos خود نمایی می کند این‌ هتل تمام نگرانی هـای شمـار به فراموشی می برد و فقط به راحتی و آسایش فکرد می کـنید.
در حالی که‌ هتل در ابتدا با تنها چهار igloos لوکس راه اندازی شد، در حال حاضر ۲۴ igloos موجود برای مهمانان وجود دارد و یک رستوران به نام Aurora Sky در این‌ هتل موجود هست .

هر کدام از اجسام Levine Iglut دارای شیشه ای ضدآب ،گرم کن الکتریکی، یک آشپزخانه کوچک، دوش و توالت و یک تخت موتوری دارد که‌ موقعیت آن‌ را می توان برای مشاهده نورهـای نورپرداز شمـالی تنظیم کرد. همچنین Wi-Fi .

Igloos Premium از ۴۷۲ دلار …
میزان خواب کودک در سنین مختلف + توصیه‌هـایی برای داشتن یک خوا


خواب کودک یک مسئله مهم و حیاتی در روند رشد کودک هست. این‌که‌ کودک شمـا چه ساعتی بخوابد و چه میزان از شبانه‌روز را در خواب باشد قطعا روی نحوه زندگـی شمـا والدین هم تاثیر چشمگیری دارد. با افزایش رشد کودک تعداد ساعات خواب او هم دست‌خوش تغییراتی می‌گردد. اگرچه نمی‌توان یک برنامه خواب واحدی برای تمامی کودکان در سنین خاص و یکسانی پیش‌بینی کرد اما می‌توان به طور تقریبی از میزان آن‌ در سال‌هـای مختلف رشد او آگاه شد.
هیچ عدد دقیقی برای ساعات خواب مورد نیاز برای همه بچه‌ها در یک سن خاص وجود ندارد. یک کودک دو ساله ممکن هست از ساعت ۸ شب تا ۸ صبح بخوابد، اما کودک دیگر با سنی مشابه ممکن هست با خوابیدن از ۱۰ شب تا ۵ صبح، کاملا سرحال شـود. به هر حال خواب در سلامت کودک نقش مهمی را ایفا می‌کند؛ اما همیشه ارتباط بین کمبود خواب یک کودک …

  • سلامت
  • خواب آرام و راحت | این‌ نکات را رعایت کـنید تا خوابی راحت داشته باشید


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *