خانه / اخبار سیاسی / آشفتگی شورای شهر بر سر انتخاب شهردار تهران به همراه توضیحات

آشفتگی شورای شهر بر سر انتخاب شهردار تهران به همراه توضیحات

آشفتگی شورای شهر بر سر انتخاب شهردار تهران ، تکذیب انتخاب شهردار تهران پشت در‌های بسته ، انتخاب شهردار تهران طی روز‌های آینده ، شهردار تهران ۲۳ اردیبهشت انتخاب می‌شود ، زمان نهایی انتخاب شهردار تهران ، اولویت انتخاب شهردار آینده تهران چیست؟ .
رویداد ۲۴ نوشت: «محمدعلی نجفی» از شهرداری تهران رفت تا آشفتگی و بی سروسامانی بار دیگر سایه سنگین خود را بر شهرداری تهران بیاندازد و مدیریت شهری را دوباره دچار بحران کند.
پیش از شروع سال نو بود کـه محمدعلی نجفی، شهردار تهران پس از حواشی بسیاری کـه در خصوص رقص دختران …

آشفتگی شورای شهر بر سر انتخاب شهردار تهران

رویداد ۲۴ نوشت: «محمدعلی نجفی» از شهرداری تهران رفت تا آشفتگی و بی سروسامانی بار دیگر سایه سنگین خود را بر شهرداری تهران بیاندازد و مدیریت شهری را دوباره دچار بحران کند.

پیش از شروع سال نو بود کـه محمدعلی نجفی، شهردار تهران پس از حواشی بسیاری کـه در خصوص رقص دختران نابالغ در برج میلاد رخ داد، استعفای خود را به شورای شهر تهران تقدیم کرد، اما اعضای شورای شهر به دلایل مختلفی از جمله نبود زمان کافی، بررسی ایـن استعفا را به اولین جلسه در سال جدید موکول کردند.

همه چیز در مورد انتخاب تهران رویداد شهر شهردار شورای شورای شهر

در اولین جلسه شورای شهر در سال ۹۷، نجفی به صحن شورا آمد و رسما استعفای خود را قرائت و مهمترین دلیل ایـن استعفا را «بیماری» و نه «فشارهای سیاسی» اعلام کرد. اما اعضای شورا پس از بحث و بررسی‌ و جمع‌بندی‌های فراوان به ایـن نتیجه رسیدند کـه بیماری شهردار به حدی نیست کـه بخواهد از ایـن سمت کناره‌گیری کند، به همین دلیل با رای قاطع با خروج او از شهرداری تهران مخالفت کردند.

پس از ایـن مخالفت، برخی از سیاسیون ازجمله دادستان کل‌کشور در اقدامی عجیب ایـن رای اعضای شورای شهر تهران را سیاسی خواند و خواستار ایـن شد کـه شهردار بار دیگر استعفای خود را به شورا ارائه دهد و شورا نیز بایـد ایـن استعفا را بپذیرد. پس از ایـن اظهارات، نجفی بار دیگر استعفای خود را به شورا ارائه داد و اعضا نیز در کمال بی‌میلی با آن‌ موافقت کردند و سمیع‌الله مکارم‌حسینی، معاون مالی و اقتصادی شهردار به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب شد.

جزییات مطلب انتخاب و تهران و رویداد و شهر و شهردار و شورای و شورای شهر را میخوانید .

اما همه داستان به همین سادگی تمام نشد، انتخاب «شهردار جدید» مهمترین مسئله‌ی ایـن روزهای شورای شهر تهران است کـه صراحتا می‌توان گفت شورا را تحت تاثیر و به نوعی به چالش کشیده است.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره آشفتگی شورای شهر بر سر انتخاب شهردار تهران

گزینه‌های روی میز برای شهرداری تهران به یکی دو نفر یا یک جناح خاص محدود نمی‌شود. از محسن هاشمی در حزب کارگزاران و بیطرف از حزب اتحاد ملت تا محمدعلی افشانی از حزب اعتماد ملی، در لیست کاندیدای شهرداری حضور دارند و هرکدام سعی دارند تا به هر نحوی کـه شده در پست حساس و کلیدی شهرداری تهران قرار بگیرند.

محسن هاشمی کـه با رای بسیار بالایی به عنوان سرلیست امید به شورای‌شهرتهران راه پیدا کرد، توانست ریاست شورا را هم از آن‌ خود کند. اما از همان ابتدا با مخالفت‌های بسیاری از سوی جریان اتحاد ملت برای شهردار شدن مواجه شد؛ ولی بسیاری از اعضای کارگزاران مانند غلامحسین کرباسچی کـه حضور به عنوان شهردار تهران را در کارنامه خود دارد، تمام تلاششان بر ایـن است کـه دوباره فرزند فقید آیت الله هاشمی بر کرسی شهرداری تهران تکیه بزند، به همین دلیل با ماندن او در شورا از اول مخالف بوده و استند.

تأخیر در پرواز تهران-بیرجند

اما روز گذشته محسن هاشمی در گفت‌وگویی عجیب اعلام می‌کند در جلسه‌ای کـه با اسحاق جهانگیری، معاون اول دولت داشته، جهانگیری نظر موافق و مثبت خود را در مورد شهردار شدن هاشمی صراحتا اعلام کرده است. همین موضوع باعث شد تا اعتراضات بسیار خیلی به ایـن اظهارات وارد شود و محسن هاشمی را نه تنها به پایبند نبودن به میثاق‌نامه بلکـه به تک‌روی نیز متهم کنند، چراکـه هیچ‌ دلیل موجهی نداشت کـه رئیس‌شورای‌شهر بخواهد شخصا باب شهردار شدن خود را با ایـن روش عنوان و مطرح کند.

توضیحات بیشتر در موردانتخاب تهران رویداد شهر شهردار شورای شورای شهر

از ایـن‌رو طبق شنیده‌ها از جلسه دیروز بحث حضور محسن هاشمی در شهرداری باعث حواشی و بیان اظهارات تند از طرف اعضای حزب اتحاد ملت با محوریت محمود میرلوحی و بهاره آروین شد. به نحوی‌کـه برخی از اعضا در واکنش و اعتراض به حضور محسن هاشمی برای شهرداری اعلام استعفا از شورا کردند.

از سوی دیگر، به نظر می‌رسد کـه هرچه جلوتر می‌رویم فرآیند انتخاب شهردار تقریبا به یک بحران و معضل جدی‌تری تبدیل می‌شود، زیرا هرکدام از جریان‌های کـه در شورا کرسی و نمایـنده دارند، سعی دارند تا با نزدیک شدن به طیفی کـه بیشترین رای و کرسی را دارد، گزینه خود را به عنوان شهردار معرفی یا به قولی تحمیل کنند. اما در باب اختلاف نظر اعضای شورا بر سر شهردار آینده و تنزل شانیت و جایگاه شورا، همین بس کـه سیاسیون از خارج از شورا برای شورا و شهرداری تصمیم‌گیری می‌کنند و شورا نیز همچون یک نهاد اجرایی، تصمیمات دیکته شده را اجرایی می‌کند.

شما مطلب آشفتگی شورای شهر بر سر انتخاب شهردار تهران را می خوانید .

براساس نظر سیاسیون و کارشناسان، کاندیدای شهرداری تهران علاوه بر کارآمدی و استقبال اعضای شورا، بایـد تعامل خوب و مناسبی نیز با نظام و حاکمیت داشته باشند تا بتوانند ایـن پیوند و ارتباط را در بهترین حالت ممکن نگاه دارند. مهمترین فاکتوری کـه بسیاری از کاندیداهای شهرداری آن‌ را ندارند و بی‌توجهی اعضای شورا به ایـن موضوع می‌تواند برای شهردار آینده، سرنوشتی همانند محمدعلی‌نجفی را رقم بزند.

بررسی روابط دوجانبه تهران و بغداد در جلسه رئیسان نمایـندگی‌های ایـران در عراق

از سوی دیگر هرچند رای‌گیری در خصوص کاندیداتوری محسن‌هاشمی در صحن غیرعلنی شورا صورت گرفت و با رای قاطع اعضا با آن‌ مخالفت شد، اما گزینه‌های دیگری همچنان در ایـن ماراتن حضور دارند و به هر شیوه‌ای سعی دارند تا خود را به ایـن کرسی جنجالی نزدیک کنند. افـرادی مانند محمدعلی افشانی، معاون عمرانی وزیر کشور و گزینه جدی اعتمادملی‌ها در شورا، محمدابراهیم ‌انصاری‌لاری، مدیرعامل منطقه آزاد کیش و گزینه جدی حزب اتحادملت از ایـن دست افـراد استند.

انتخاب تهران رویداد شهر شهردار شورای شورای شهر

اختلافات جدی کارگزاران و اتحاد ملت با یکدیگر و اختلاف اعتماد ملی با هردوی آن‌‌ها، کار را برای رسیدن به یک گزینه نهایی سخت‌تر کرده است. اعضا مستقل شورا کـه تاحدود خیلی در بازی هیچ یک از احزاب و جریان‌ها حضور ندارند، اکنون می‌توانند در ایـن ماراتن، نمایش قدرت بدهند و با حضور در کنار گزینه یکی از احزاب، شهردار آینده تهران را انتخاب کنند.

اما به هر‌حال با توجه به دیدارها و تک‌صدایی اخیر اتحاد ملت و کارگزارانی‌ها با یکدیگر و جبهه‌گیری و مخالفت نزدیکان عارف با ایـن وحدت، بایـد منتظر بمانیم تا ببینیم در نهایت برگ برنده کدام یک از جریان‌ها، در ایـن یارکشی می‌تواند موفق عمل کند.

با ایـن اوصاف تاکنون ۲۸ کاندیدای شهرداری تهران مشخص‌ شدند و از فیلتر اولیه اعضا شورای شهر عبور کردند کـه قطعا طی فردا و پس فردا تعدادی از آن‌‌ها برای حفظ موقعیت سیاسی خود اقدام به کناره‌گیری رسمی می‌کنند و احتمالا طی بیانیه‌ای ضمن تشکر از اعتماد اعضای شورای شهر به خود و به دلیل مپیشهه‌های دیگر عذر حضور می‌طلبند و برای شهردار بعدی توفیق آرزو می‌کنند.

ایـن مطلب در مورد انتخاب تهران رویداد شهر شهردار شورای شورای شهر می باشد .

واکنش عضو شورای شهر تهران به شایعه استعفای شهردار تهران

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیونگروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت نظری  عضو شورای شهر تهران در پی انتشار اخباری مبنی بر استعفای محمدعلی نجفی شهردار تهران پستی را در صفحه توییتر خود منتشر و به شایعات پایان داد.
حجت نظری با انتشار پستی در صفحه توییتر خود نوشت:
“اخبار و شایعاتی در فضای مجازی و زمزمه‌های درگوشی مبنی بر استعفای دکتر نجفی مطرح شده و تماس‌های مکرر با بنده و سایر اعضا گرفته می‌شود. به صراحت چنین رخ‌دادی را تکذیب می‌کنم و امیدوارم شایعه‌پراکنان، سوای منافع شخصی، منافع شهر و شهروندان را نیز لحاظ کنند.”
لازم به ذکر است از ساعاتی پیش خبری مبنی بر استعفای محمدعلی نجفی در فضای مجازی منتشر شده است. برخی منابع رسمی نیز مدعی شدند شهردار تهران استعفای خود را به شورای شهر تقدیم کرده اما هنوز مورد موافقت قرار نگرفته است.

شورای حمل و نقل و ترافیک تهران، طرح جدید ترافیک را تصویب کرد

انتهای پیام/
عضو شورای شهر تهران به شایعات اخیر در خصوص شهردار تهران پایان داد …
شکایت شورای شهر از آقازاده شهردار سابق تهران بی‌نتیجه مانده

محمود میرلوحی در خصوص حملاتی کـه به اصلاح‌طلبان در روزها و هفتـه‌های اخیر صورت می‌گیرد گفت: پیروزی لیست امید در انتخابات شورای شهر و همچنین مجلس شورای اسلامی نتیجه رقابت‌های سیاسی است. 
 

به گفته وی رقیبان از همه ابزارها و اختیاراتی کـه داشتند برای زمین زدن اصلاح‌طلبان استفاده کردند و با وجود ایـنکـه اصلاح‌طلبان رفتارهای آن‌ان را «سوءاستفاده» جناحی قلمداد می‌کنند اما رقیب اعتقاد دارد کـه در حال عمل به وظیفه‌اش است. ایـن عضو شورای شهر تهران افزود: زمانی  بود کـه هنوز امکانات ارتباطی در ایـن حد نبود و چنان انحصار رسانه‌ای وجود داشت کـه ما اصلا نمی‌توانستیم تخلفاتی کـه مشاهده می‌کنیم را رسانه‌ای کنیم اما امروز با شکستن ایـن انحصار می‌بینیم کـه افکار عمومی چگـونه در قبال رفتارهای نادرست واکنش نشان می‌دهند. میرلوحی تاکید کرد:  ما تصور می‌کنیم کـه بعضی نهادها مدت‌ها است کـه رفتار برابری در قبال دو جناح ندارد و احساس می‌شود به نفع یکی از ایـن جریان‌ها کار …
یک زن شهردار تهران می شود!

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از احتمال حضور یک زن در میان گزینه‌های نهایی شهرداری تهران خبر داد.احتمال حضور خانم ها در میان گزینه‌های شهرداری تهرانزهرا نژاد بهرام عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با بیان ایـنکـه بر اساس تصمیم جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر مقرر شد کـه اعضای شورای شهر هر کدام پنج گزینه شهرداری را معرفی کرده و نهایتا هفت نفر از میان ایـن افـراد به عنوان گزینه‌های نهایی معرفی شوند، گفت: قطعا یکی از سبدهای انتخابی ما از گزینه‌های قبلی است.وی با بیان ایـنکـه در مرداد ماه هفت نفر از کاندیدای شهرداری تهران به مرحله نهایی راه یافته و برنامه‌های خود را ارائه کردند کـه نهایتا نجفی به عنوان شهردار تهران انتخاب شد، گفت: ایـن افـراد در صورت تمایل، به دلیل داشتن برنامه بهترین گزینه‌ها استند. البته بایـد با آن‌ها مجددا صحبت کرد تا ببینیم کـه اصلا مایل به حضور مجدد استند یا خیر؟وی با بیان …

  • اخبار سیاسی
  • آشفتگی شورای شهر بر سر انتخاب شهردار تهران


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *