خانه / اخبار فرهنگی / فشار به وزیر ارشاد برای موضع‌گیری علیه پناهی به همراه توضیحات

فشار به وزیر ارشاد برای موضع‌گیری علیه پناهی به همراه توضیحات

فشار به وزیر ارشاد برای موضع‌گیری علیه پناهی ، فشار به وزیر برای موضع‌گیری علیه پناهی ، اعتراض وزیر ارشاد از نحوه بازداشت رییس اداره ارشاد مشهد ، واکنش وزیر ارشاد به دستگیری رییس ارشاد مشهد+عکس ، علت سکوت وزیر ارشاد درباره دستگیری رییس ارشاد مشهد چیست؟ ، اتهام‌زنی تند ترامپ علیه ایران و روسیه / فشار حداکثری علیه کره شمالی .
روزنامه شهروند- حمیدرضا عظیمی: «فشار» فضای فرهنگ را به «سیاسـت» شبیه می‌کند! این‌ را دیگر همـه می‌دانند، اما گویا برخی نظرشان این‌ اسـت کـه «بد نیست فرهنگ هم بیش از گذشته به سیاسـت آغشته شـود»! از روزی کـه اصغر فرهادی چند جایزه بین‌المللی گرفته و حتی اسکار را دوبار به ایران …

فشار به وزیر ارشاد برای موضع‌گیری علیه پناهی

روزنامه شهروند- حمیدرضا عظیمی: «فشار» فضای فرهنگ را به «سیاسـت» شبیه می‌کند! این‌ را دیگر همـه می‌دانند، اما گویا برخی نظرشان این‌ اسـت کـه «بد نیست فرهنگ هم بیش از گذشته به سیاسـت آغشته شـود»! از روزی کـه اصغر فرهادی چند جایزه بین‌المللی گرفته و حتی اسکار را دوبار به ایران آورده، معلوم نیست چه رخ داده کـه انواع و اقسام نظراتی مطرح می‌شـود کـه گویا به نوعی می‌خواهد بر فرهادی و امثال او فشار وارد کند یا دست‌کم نظر‌خواهی‌هایی می‌شـود کـه انگار قصدش این‌ اسـت کـه می‌خواهد برای او «مشکلی» به وجود آید!

همـه چیز در مورد روزنامه علیه فشار وزیر وزیر ارشاد

موضوعات مربوط به «اسکار» را یحتمل به یاد دارید؟ به‌ویژه آن‌ بیانیه‌هایی کـه در برنامه «هفتِ» مرحوم، توسط «مسعود فراسـتی» درباره «اخ» بودن اسکار از یک برنامه پربیننده سینمایی پخش می‌شد. این‌ها بخشی از آن‌ مسیری اسـت کـه «به نظر می‌رسد» حاوی کمی تا قسمتی «فشار» اسـت. حالا این‌ها را کنار بگذارید و به موضوعی کـه برخی از ما اهل رسانه، خواسـته یا ناخواسـته به آن‌ می‌پردازیم و گاهی مسئولان را مجبور به موضعگیری می‌کنیم هم توجه شـود!

شنبه عصر سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره جهانی رفت و در حاشیه آن‌ هم با خبرنگاران صحبت کرد. آن‌ میانه هر چه بود، برخی الا و بالله پاپیچ وزیر شدند تا نظرش را درباره دو سینماگر ایرانی (یکی جعفر پناهی ممنوع‌الفعالیت و دیگری اصغر فرهادی) بدانند. وزیر اما خیلی تمایلی به پاسخ صریح به این‌ پرسشات قاعدتا نداشت. طبیعی هم اسـت. کافی اسـت وزیر مثلا موضوعاتی را درباره آن‌ها مطرح کند؛ از شخصاسـت کـه گروهی گویا کـه «گزک» به دست آورده باشند، به آن‌ها خواهند تاخت کـه مثلا «چه کسی گفته شما به نماین‌دگی (؟!) از ایران در کن شرکت کـنید»!

جزییات مطلب روزنامه و علیه و فشار و وزیر و وزیر ارشاد را میخوانید .

آن‌ روز از وزیر ارشاد درباره تعامل با جشنواره‌های خارجی پرسیده شد کـه گفت: نگاه تعامل حداکثری به سینمای جهانی وجود دارد و جشنواره جهانی فیلم فجر هم با همین نگاه حرکت کرده و می‌کند و ما با همین رویکرد برنامه‌های خود را ترسیم و تنظیم کرده‌ایم. بعد بلافاصله از او درباره حضور اصغر فرهادی و جعفر پناهی در جشنواره کن پرسش شد کـه گفت: درباره حضورهای جهانی هم این‌ پیگیری صورت می‌گیرد البته یک‌سری قوانین وجود دارد کـه باید رعایت شـود. صالحی درباره موضع رسمی وزارت ارشاد اسلامی در این‌ زمینه هم گفت: در این‌ دو مورد هنوز به موضع رسمی نرسیده‌ایم. حالا اگر وزارت ارشاد هم بخواهد به جمع‌بندی برسد باید این‌ را لحاظ کند کـه اساسا فیلم فرهادی فیلم ایرانی نیست، آن‌ هم با حضور پنه‌لوپه کروز. یحتمل این‌ گناه کارگردان اسـت کـه ایرانی به دنیا آمده اسـت. بگذریم کـه آن‌ بزرگوار دیگر هم از اساس در ایران ممنوع‌الفعالیت اسـت و این‌ها هیچ‌کدامشان به نماین‌دگی از ایران در کن حضور ندارند کـه قرار باشد کسی موضع بگیرد.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره فشار به وزیر ارشاد برای موضع‌گیری علیه پناهی

این‌ احتمالا به همـه ما گوشزد می‌کند کـه باید در امور فرهنگی کمی محتاط‌تر باشیم. حوزه فرهنگی حوزه پربازتابی اسـت و کافی اسـت برای یکی، دو کارگردان خودبه‌خود مشکل درست کنیم؛ آن‌ وقت اسـت کـه صدای «تشت رسوایی» را نمی‌توانیم پنهان کنیم آن‌ هم در این‌ وضعیت.

خرج ۲۰ هزار میلیارد تومانی از جیب مردم!
توضیحات بیشتر در موردروزنامه علیه فشار وزیر وزیر ارشاد

فشار به وزیر برای موضع‌گیری علیه پناهی

روزنامه شهروند- حمیدرضا عظیمی: «فشار» فضای فرهنگ را به «سیاسـت» شبیه می‌کند! این‌ را دیگر همـه می‌دانند، اما گویا برخی نظرشان این‌ اسـت کـه «بد نیست فرهنگ هم بیش از گذشته به سیاسـت آغشته شـود»! از روزی کـه اصغر فرهادی چند جایزه بین‌المللی گرفته و حتی اسکار را دوبار به ایران آورده، معلوم نیست چه رخ داده کـه انواع و اقسام نظراتی مطرح می‌شـود کـه گویا به نوعی می‌خواهد بر فرهادی و امثال او فشار وارد کند یا دست‌کم نظر‌خواهی‌هایی می‌شـود کـه انگار قصدش این‌ اسـت کـه می‌خواهد برای او «مشکلی» به وجود آید!

موضوعات مربوط به «اسکار» را یحتمل به یاد دارید؟ به‌ویژه آن‌ بیانیه‌هایی کـه در برنامه «هفتِ» مرحوم، توسط «مسعود فراسـتی» درباره «اخ» بودن اسکار از یک برنامه پربیننده سینمایی پخش می‌شد. این‌ها بخشی از آن‌ مسیری اسـت کـه «به نظر می‌رسد» حاوی کمی تا قسمتی «فشار» اسـت. حالا …
واکنش وزیر ارشاد به حضور ۲ ایرانی در جشنواره کن

خبرگزاری ایلنا: سید عباس صالحی ویزر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره حضور اضغر فرهادی و جعفر پناهی در جشنواره فیلم کن واکنش نشان داد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز شنبه ۱ اردیبهشت در حاشیه بازدید از سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر در پاسخ به پرسشی پیرامون حضور جعفر پناهی و اصغر فرهادی در هفتادو یکمین دوره جشنواره فیلم کن گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هنوز به هیچ موضع رسمی درباره حضور این‌ دو هنرمند در جشنواره فیلم کن نرسیده اسـت.
وی ادامه داد: نگاه و تعامل ما یک نگاه و تعامل حداکثری با جهان و سینمای جهان اسـت و با این‌ رویکرد ارتباطات جهانی خود را تنظیم کردیم و نگاه ما حضور حداکثری اسـت البته قطعا پاره‌ای از قواعد و قوانین وجود دارد کـه آن‌‌ها نیز باید رعایت شـود.
صالحی درباره ارتباط و تعامل وزارت ارشاد با دستگاههای امنیتی …
اعتراض وزیر ارشاد از نحوه بازداشت رییس اداره ارشاد مشهد

آمریکا معاون وزیر انرژی روسیه را تحریم کرد

خبرگزاری ایلنا: وزیر ارشاد با اعلام آزادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد مشهد نسبت به نحوه بازداشت وی اعتراض کرد.
سید عباس صالحی در واکنش به آزادی رئیس فرهنگ و ارشاد مشهد در توییتر خود نوشت: رئیس فرهنگ و ارشاد مشهد آزاد شد. از نخستین ساعات پیگیر بودم. شرمنده او و خانواده‌اش شدم کـه بی‌جهت سه روز را در حبس گذراند. نگرانی متدینان را ارج می‌نهم اما آیا راه‌حل، حبس بی‌اطلاع قبلی در ساعت آخر پنجشنبه و عدم اخذ وثیقه تا عصر امروز بود؟ نظام را با کم‌تدبیری تضعیف نکنیم.

 

  • اخبار فرهنگی
  • فشار به وزیر ارشاد برای موضع‌گیری علیه پناهی


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *