خانه / فضای مجازی / در زمان دیدن رویا چه اتفاقاتی در مغزمان رخ می‌دهد؟ به همراه توضیحات

در زمان دیدن رویا چه اتفاقاتی در مغزمان رخ می‌دهد؟ به همراه توضیحات

در زمان دیدن رویا چه اتفاقاتی در مغزمان رخ می‌دهد؟ ، عواقب مهاجرت فرزند پیش‌روی رویا نونهالی در وقت رویا + عکس های ، نقاهت پس از سزارین، چه اتفاقاتی می افتد؟ ، در هر ثانیه چه اتفاقاتی در جهان به وقوع می‌پیوندد؟ ، تیپ جدید و متفاوت رویا نونهالی ، شیرینی دانه قهوه ای رویا .
به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رویاها خیلی عجیب و غریب استند و ما اغلب نیاز به گفتن داستانهـای شبانه‌مان به دیگران داریم. اگر بدانیم دقیقا چه اتفاقی در مغز می‌افتد حس بسیار بهتری نسبت به آن‌ پیدا خواهیم کرد و اهمیت موضوع را بیشتر درک خواهیم کرد. در این‌ گزارش به برخی …

در زمان دیدن رویا چه اتفاقاتی در مغزمان رخ می‌دهد؟

به گزارش خبرنگار

حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رویاها خیلی عجیب و غریب استند و ما اغلب نیاز به گفتن داستانهـای شبانه‌مان به دیگران داریم. اگر بدانیم دقیقا چه اتفاقی در مغز می‌افتد حس بسیار بهتری نسبت به آن‌ پیدا خواهیم کرد و اهمیت موضوع را بیشتر درک خواهیم کرد. در این‌ گزارش به برخی پرسشات رایج در مورد توهم‌هـای شبانه که‌ ما  آن‌ را رویا می‌نامیم، پاسخ داده شده است.

۱٫چرا رویاها عجیب استند؟

همـه چیز در مورد چه رخ رویا زمان

علت خوبی برای این‌ پرسش وجود دارد. علت پیچیدگی و عجیب و غریب بودن رویاها این‌ است که‌ خاطرات رویدادهـای زندگـی در بخشی از مغز به نام هیپوکامپ ذخیره می‌شوند و در حرکت سریع چشم سیگنال‌هـای خواب که‌ از هیپوکامپ بیرون می‌آیند، قطع می‌شوند.به این‌ معناست که‌ ما نمی‌توانیم به خاطرات مشخصی که‌ در گذشته اتفاق افتاده‌اند و ما به صورت رویا آن‌ها را می‌بینیم دسترسی داشته باشیم. اما می‌توانیم به خاطرات عمومی در مورد مردم و مکان‌ها که‌ ستون فقرات رویاهـایمان را تشکیل می‌دهند پاسخ دهیم.در هنگام دیدن رویا بخش دیگری از مغز که‌ قشر پیشانی غدد درون ریز می‌باشد و برای استدلال منطقی و تصمیم گیری  است قدرت خود را از دست می‌دهد.

۲٫ آیا ما فقط در موقع سریع حرکت تند چشم در خواب رویا می‌بینیم؟

جزییات مطلب چه و رخ و رویا و زمان را میخوانید .

مطالعه رویاها که‌ برای قرن‌ها توضیح علمی نداشت و خیالی بود در سال ۱۹۵۳ شروع شد زمانی که‌ یوجین آیرینسکی و ناتانیل کلایتمن در دانشگاه لاکچریاگو از داوطلبان نوار مغزی گرفتند و در طول مراحل مختلف آزمایش نیز داوطلبان را از خواب بیدار کردند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره در زمان دیدن رویا چه اتفاقاتی در مغزمان رخ می‌دهد؟

آن‌ها ارتباط رویا با حرکت سریع چشم را در زمان خواب کشف کردند. آزمایش‌هـای اخیر نشان می‌دهند ما در سراسر خواب‌مان رویا می‌بینیم و اکثر آن‌ها را به یاد نمی‌آوریم زیرا رویاهـایی که‌ در خواب عمیق رخ می‌دهد اغلب غیر احساسی، غیر واضح و مربوط به ساده استند و به ندرت در یاد می‌مانند. به طور خلاصه می‌تواند بیان کرد که‌ همـه افراد خواب می‌بینند ولی همـه لزوما آن‌‌ها را به یاد نمی‌آورند.

۳٫چرا به یاد آوردن رویاها سخت است؟

برخی‌ از مردم اصرار دارند که‌ هرگز خوابی نمی‌بینند؛ ولی آن‌‌ها اشتباه می‌کـنند. وقتی در طول آزمایش‌ها، افراد را در مراحل مختلف خواب بیدار می‌کردند، مشخص شد که‌ همـه‌ی افراد خواب می‌بینند؛ ولی همـه لزوما آن‌‌ها را به‌یاد نمی‌آورند.

توضیحات بیشتر در موردچه رخ رویا زمان

به‌خاطر آوردن رؤیا وابسته‌ به فعالیت مغز است. آن‌‌هـایی که‌ رؤیاهـایشان را به‌خاطر می‌آورند موقع خواب و بیداری در دو قسمت مغزی برای عکس های و ذخیره‌ی حافظه، فعالیت بیشتری نسبت‌ به آن‌‌هـایی دارند که‌ خواب‌شان را فراموش می‌کـنند.

بیوگرافی و تصویر هـای خانواده رویا تیموریان سال ۹۶ و ۲۰۱۷

چگونگی خوابیدن شمـا هم تأثیرگذار است. طبق گفته‌ی رابرت استیکگلد از دانشگاه پزشکی هاروارد (بخش پزشکی خواب)، ما هنگام خواب همراه با حرکات سریع چشم در تلاش برای شکل دادن خاطرات جدید استیم. اگر هنگام رؤیا دیدن یا دقیقا بعد از آن‌ بیدار شویم، می‌توانیم از فراموش شدن آن‌ جلوگیری کنیم و به‌عبارت دیگر آن‌ را طولانی‌تر نگاه داریم.

شمـا مطلب در زمان دیدن رویا چه اتفاقاتی در مغزمان رخ می‌دهد؟ را می خوانید .

پس اگر هنگام شب بیدار شوید، احتمالا بخش‌هـایی از رؤیایتان را به‌یاد می‌آورید. اما از طرف دیگر اگر با زنگ هشدار ساعت بیدار شوید و خواب همراه با حرکات سریع چشم را قطع کـنید، احتمال به خاطر آوردن کم می شود. همان لحظه‌ی تغییر کوتاه بین خواب و رؤیا دیدن و بیدار شدن و خاموش کردن هشدار ساعت، روند به‌یاد آوردن را مختل می‌کند. 

۴٫ علت دیدن رویا ها چیست؟

چه رخ رویا زمان

ایده‌هـای زیادی درمورد علت رؤیا دیدن ما وجود دارد. مثلا رؤیاها برای عملکرد تکاملی ما لازم استند و ما را در سناریوهـای مهم برای بقای بشر، تست می‌کـنند. این‌ ایده می‌تواند علت پدیده‌هـایی مانند تحت تعقیب بودن افراد در خواب یا مورد حمله قرار گرفتن آن‌‌ها را توضیح دهد.

از طرف دیگر بسیاری از افراد از قدرت رؤیا و الهام گرفتن از خواب برای تولید افکار خلاقانه سخن گفته‌اند. مثلا پل مک‌کارتی می‌گوید ملودی آهنگ دیروز از طریق رؤیا به او الهام شده است (او هنگام بیدار شدن متن ترانه را سریع نوشت تا فراموش نکند). دیمیتری مندلیف شیمیدان روس هم ساختار جدول تناوبی عناصر را از طریق رؤیا به‌ دست آورد.

طبق مطالعات تجربی، افراد پس‌ از خواب‌هـای کوتاه همراه‌ با خواب با حرکات سریع چشم، در تست‌هـای خلاقیت، عملکرد بهتری دارند.

۵٫ آیا رویاها معنا خاصی دارند؟

این‌ مطلب در مورد چه رخ رویا زمان می باشد .

طبق نظر فروید، ضمیر ناخودآگاه افراد با افکار منحرف در ارتباط است و رؤیاها اساسا وسیله‌ای برای رسیدن‌ به آرزوها استند. چنین ایده‌هـایی درحال حاضر از نظر علمی زیاد مطلوب نیستند؛ ولی برخی‌ از تعابیر خواب ممکن و شدنی استند.

درمان کلاب فوت در نوزادان، چه راهی دارد؟

موردی که‌ شمـا درباره‌ی آن‌ خواب می‌بینید و تن احساسی آن‌، احتمالا نشان‌دهنده مواردی استند که‌ از نظر مغز شمـا اهمیت دارند. طبق پژوهش‌ها اگر تمام روز تتریس بازی کـنید، مغز شمـا تصمیم خواهد گرفت درمورد آن‌ خواب ببیند. اگر نگران موردی باشید، مغز شمـا رؤیایی به‌ همراه نگرانی به‌عنوان احساس‌ غالب به شمـا خواهد داد.

در زمان دیدن رویا چه اتفاقاتی در مغزمان رخ می‌دهد؟

پژوهش‌هـای زیادی، تجارب بیداری و محتویات خواب را به‌هم مرتبط می‌دانند و معتقدند که‌ تجارب روزانه‌، نقشه‌ی رؤیا‌ را طراحی می‌کند که‌ البته گاهی موارد نامربوط هم وارد نقشه رؤیا می شوند. به‌گفته‌ی مارک بلاگرو از دانشگاه سوانسی، تلاش برای آن‌الیز و تعبیر خواب می‌تواند اثر درمانی داشته باشد. البته او گفت طبق اعتقاد برخی، رؤیاها تنها ساخته‌ی افکار پوچ استند.

۶٫آیا خواب دیدن مردان و زنان باهم متفاوت است؟

چه, رخ, رویا, زمان

طبق برخی‌ از تحلیل‌هـای محتویات رؤیا، زن‌ها درمورد مرد و زن به‌طور مساوی خواب می‌بینند؛ ولی مردها بیشتر درمورد مردها خواب می‌بینند. مایکل شردل از مؤسسه‌ی مرکزی سلامت ذهنی در مانهـایم آلمان، گزارش‌هـایی از رؤیاها تهیه کرده است. طبق گزارش، مردها در خواب، اغلب در مبارزه‌ با سایر مردها استند؛ درحالی‌که‌ زن‌ها بیشتر درمورد روابط دوستانه با افراد خواب می‌بینند.

کریستینا وانگ و همکارانش در دانشگاه اتاوا چند سال پیش برنامه‌ای کامپیوتری نوشتند تا تفاوت رؤیای مردان و زنان را نشان دهند. برنامه در پیش‌بینی جنسیت شخص بیننده خواب درحدود ۷۵ درصد مواقع درست عمل کرد. طبق چنین برنامه‌ای، تفاوت‌هـایی بین خواب دیدن زنان و مردان وجود دارد؛ اما گفتن علتش هنوز زود است.

انتها پیام/
مغز در زمان خواب دیدن چگونه عمل می‌کند؟

مناسب‌ترین زمان برای یادگیری زبان چه موقع است؟

به گزارش  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ زمان قبل از خواب به سراغ یادگیری کلمات و قواعد زبان جدید بروید و بعد بخوابید این‌ کارباعث تاثیرگذاری بیشتر در یادگیری زبان خواهد بود.
شمـا شخص شب‌زنده‌داری استید یا سحرخیزی را بیشتر دوست دارید؟
نتایج یک مطالعه صورت گرفته در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد تکرار یک عادت «تمرین و خواب» می‌تواند در حفظ و ماندگاری بیشتر اطلاعات در ذهن تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.
در این‌ تحقیق، تیمی ۴۰ نفره در یک کلاس آموزش زبان خارجی حاضر شد. نیمی از این‌ افراد در جلسه صبح آموزش دیدند و دوازده ساعت بعد در جلسه شب ارزیابی شدند.
گروه دوم، در جلسه آخر شب آموزش دیده و بلافاصله خوابیدند و صبح زود ارزیابی شدند. این‌ آزمایش یک هفتـه بعد و شش ماه بعد دوباره به همین فرمت تکرار شد.
نتیجه به دست آمده نشان می‌دهد، خواب باعث ثبت و ماندگاری واژگان بیشتری در مغز شده و اطلاعات برای مدت طولانی‌تری …
برترین زمان برای مصرف ویتامین ها چه زمانیست؟

“این‌ترنت اشیا” چه تحولاتی در زندگـی بشر ایجاد می‌کند؟

آیا شمـا هم نمی دانید، برترین زمان برای  مصرف ویتامین ها چه زمانیست؟  بایـد بدانید برترین زمان برای مصرف هر ویتامین به نوع آن‌ بستگی دارد. برخی از ویتامین ها را بایـد بعد از غذا مصرف کرد و برخی دیگر را اگر با شکم خالی و در صبح بخورید تاثیر بیشتری خواهد داشت. همچنین بهتر است ویتامین ها را در ساعت مشخص هر روز مصرف کـنید، این‌کار باعث می شود نتیجه بهتری از ویتامینی که‌ مصرف می کـنید بگیرید.

همـه ویتامین ها به شکل یکسان در بدن جذب نمی شوند، اگر بتوانید برترین زمان را برای مصرف ویتامین ها در ذهن داشته باشید، به سلامتی بدن کمک بیشتری می کـنید.
۱ ) ویتامین هـای دوران بارداری

حتما پزشک متخصص، برایتان ویتامین هـایی را در دوره بارداری تجویز کرده و روال خاصی را برای مصرف این‌ ویتامین ها که‌ اکثرا مولتی ویتامین استند پیشنهاد داده است. ویتامین هـای دوران بارداری از جمله کلسیم، فولیک …
بهترين زمان و ساعت براى ورزش كردن چه موقع است؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ از آن‌جایی که‌ انجام ورزش با افزایش ضربان قلب و دمای بدن همراه است، ورزش دیر هنگام (بعد از ساعت ۸ شب) می تواند باعث ایجاد اختلال در خواب شب شود از این‌ رو تمرینات ورزشی صبحگاهی می توانند مفید باشند.
این‌ در صورتی است که‌ تحقیقات نشان داده است که‌ انجام تمرینات ورزشی در ساعت ۷ صبح به افزایش کیفیت خواب شب کمک زیادی می کند. مطالعات دیگری نشان داده است که‌ ۴۵ دقیقه ورزش صبحگاهی با شدت متوسط (مانند پیاده روی سریع) به فرونشناندن اشتهـای کاذب بوجود آورنده چاقی کمک می کند.
تحقیقات دیگری نشان داده است که‌ اگر با شکم خالی ورزش کـنید، تا ۲۰ درصد بیشتر از حالتی که‌ صبحانه خورده اید می توانید چربی هـای بدن را کاهش دهید. توصیه می کنیم برای تضمین سلامت خود به ورزش هـای صبحگاهی کم شدت روی بیاورید؛ یک پیاده روی ساده یا …

  • فضای مجازی
  • در زمان دیدن رویا چه اتفاقاتی در مغزمان رخ می‌دهد؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *