خانه / وب‌گردی / کسب‌وکارهای ایـنترنتی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند؟ به همراه توضیحات

کسب‌وکارهای ایـنترنتی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند؟ به همراه توضیحات

کسب‌وکارهای ایـنترنتی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند؟ ، شرایط استفاده از بیمه بیکاری + مبلغ بیمه بیکاری چقدر است؟ ، اتباع، بیمه بیکاری می‌گیرند؟ ، به کسب و کارهایی کـه پس از ترک تلگرام ضرر کـنند، بیمه بیکاری تعلق می گیرد ، برخی داروهای مورد نیاز جانبازان مشمول بیمه نیست/ عدم مناسب‌سازی معابر برای جانبازان مشکل جدی به همراه دارد ، دو مدل جدید سامسونگ از امروز و بقیه از ۱۵ فروردین مشمول طرح رجیستری می‌شوند .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اگر تا چند سال قبل کسی فکر درآمدزایی از فضای مجازی و ایـنترنت را در سر نمی‌پروراند اما اکنون ایـن نگاه به سرعت در حال تغییر و گسترش است. امروز بسیاری از کسب‌وکارها در بستر ایـنترنت و بر پایه فضای وب در حال شکل‌گیری و رواج است. شاغلان ایـن نوع کسب‌وکارها به …

کسب‌وکارهای ایـنترنتی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند؟

کسب‌وکارهای ایـنترنتی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند؟به گزارش

گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اگر تا چند سال قبل کسی فکر درآمدزایی از فضای مجازی و ایـنترنت را در سر نمی‌پروراند اما اکنون ایـن نگاه به سرعت در حال تغییر و گسترش است. امروز بسیاری از کسب‌وکارها در بستر ایـنترنت و بر پایه فضای وب در حال شکل‌گیری و رواج است. شاغلان ایـن نوع کسب‌وکارها به ارزش درآمدزایی از فضای مجازی پی برده و استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای نوین مجازی یکی پس از دیگری در حال راه‌اندازی است.

طی سال‌های گذشته درخواست راه‌اندازی کسب‌وکارهای مجازی و ایـنترنتی در ایران به شدت افزایش یافته و جهش چندین برابری در رونق ایـن نوع کسب و کار را به دنبال داشته است. ایـن امر ضرورت گرفتن مجوز شکل‌گیری ایـن کسب و کارها، ساماندهی و تداوم فعالیت آن‌‌ها را نشان می‌دهد.


بیشتر بخوانید: به‌دنبال کسب‌وکار ایـنترنتی امن استیم


کسب و کارهای ایـنترنتی علاوه بر اشتغالزایی، ارائه خدمات از طریق ایـنترنت و فروش محصولات، درآمدزایی قابل توجهی دارند. امروز به علت رونق وب سایت‎ها، فروشگاه‌های آن‌لایـن و افزایش تعداد کاربران فضای مجازی، کسب و کارهای ایـنترنتی نیز در سطح وسیعی گسترش پیدا کرده است.

جزییات مطلب ایـنترنتی و بیکاری و بیمه و مشمول را میخوانید .

راه اندازی یک کسب و کار ایـنترنتی مزایای بسیاری دارد کـه از جمله آن‌‌ها می‌توان به برقراری ارتباط با مشتریان و ارائه جدیدترین محصولات به آن‌‌ها، کاهش زمان خرید و فروش و هزینه‌های بازاریابی حضوری، رقابت سالم با شرکتهای مشابه و پاسخگویی به نیاز مشتریان در سریع‎ترین زمان ممکن اشاره کرد.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره کسب‌وکارهای ایـنترنتی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند؟

با ایـن حال بیشتر کاربران ایـنترنتی در گروه سنی جوان استند و به همین منظور عمده کالاهایی کـه در فروشگاه‌های مجازی و آن‌لایـن عرضه می‌شود، باید متناسب با نیاز و سلیقه ایـن قشر باشد تا موفقیت ایـن فروشگاه‌ها را به دنبال داشته باشد.

اخیرا قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر شورای عالی فضای مجازی از پرداخت بیمه بیکاری به کسب و کارهایی خبر داده کـه با کوچ از پیام‌رسان‌های خارجی نظیر تلگرام متضرر می‌شوند.

به گفته فیروزآبادی، به صاحبان کسب و کارهای ایـنترنتی و کسانی کـه با کوچ از پیام‌رسان‌های خارجی به پیام رسان‌های داخلی، کسب و کارشان دچار اختلال شود، بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد. از نظر قانون بیمه بیکاری، شخص بیکار به بیمه‌ شده‌ای گفته می‌شود کـه بدون میل و اراده خود بیکار شده و آماده به کار باشد.

توضیحات بیشتر در موردایـنترنتی بیکاری بیمه مشمول

بر اساس قانون بیمه بیکاری، چنانچه بیمه شده‌ای به علت تغییرات ساختار اقتصادی کارگاه مربوطه و به تشخیص وزارتخانه ذیربط و تایید شورای عالی کار، بیکار موقت شناخته و می‌توانند از مقررات ایـن قانون استفاده کـنند.تشخیص ارادی یا غیرارادی بودن بیکاری بیمه شده، برعهده کمیته‌ای متشکل از نمایـندگان ایـن سازمان و اداره کار محل اشتغال بیمه شده است.

اقدامات لازم برای اعلام وضعیت بیکاری

شمـا مطلب کسب‌وکارهای ایـنترنتی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند؟ را می خوانید .

بیمه شده بیکار، برای دریافت مقرری بیمه بیکاری باید حداکثر ظرف مدت ٣٠ روز از تاریخ بیکاری، موضوع را به واحد تعاون، کار و رفاه اجتماعی ذیربط اطلاع دهد و آمادگی خود را برای اشتغال به کار تخصصی خود یا کار مشابه آن‌ اعلام کند.

بجای آئین‌نامه برای ورود زنان به ورزشگاه‌ برای گران نشدن نان آئین نامه بنویسد

شرایط لازم برای دریافت مقرری بیمه بیکاری

بیمه شدگان بیکار در صورتی کـه مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی و دارای حداقل شش ماه سابقه پرداخت حق بیمه باشند و جزو تبعه کشورهای خارجی یا در زمره صاحبان مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری نباشند و مستمری بگیر بازنشسته یا از کارافتاده کلی نباشند، استحقاق دریافت مقرری بیمه بیکاری را دارند.

ایـنترنتی بیکاری بیمه مشمول

بیمه شدگانی کـه به علت بروز حوادث غیرمترقبه مانند: سیل، جنگ، زلزله و آتش سوزی بیکار می‌شوند، برای دریافت مقرری بیمه بیکاری، نیاز به داشتن سابقه پرداخت حق بیمه برای مدت زمان خاص ندارند و حتی اگر در روز اول کار بر اثر ایـن حوادث بیکار شوند، با رعایت سایر شرایط مقرر می‌توانند مقرری بیمه بیکاری دریافت کـنند. بیمه شدگان باید در دوره های کارآموزی و آموزشی کـه از سوی ادارات کار برگزار می‌شود، شرکت کـنند و هر دو ماه یک بار، گواهی لازم در ایـن زمینه را به شعب تأمین اجتماعی ارائه کـنند.

مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری و شرایط قطع آن‌

مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری به بیمه شدگان واجد شرایط، به سابقه پرداخت حق بیمه از سوی آن‌ان بستگی دارد و در هر حال مدت آن‌ از ٣٦ ماه برای بیمه شدگان مجرد و ٥٠ ماه برای بیمه شدگان متأهل و متکفل بیشتر نیست.

در صورتی کـه بیمه شده بیکار مجددا به کار اشتغال یابد، بدون عذر موجه از شرکت در دوره‌های کارآموزی و آموزشی خودداری کند، شغل تخصصی خود یا شغل مشابه پیشنهادی را نپذیرد، مشمول سربازی شود، اشتغال پنهان داشته باشد، مشمول استفاده از مستمری بازنشستگی یا از کارافتادگی کلی شود، با دریافت مزد ایام بلاتکلیفی به کار اولیه بازگردد، فوت کند و یا مدت زمان استحقاقی بیمه شده برای دریافت مقرری بیکاری خاتمه یابد، مقرری بیمه بیکاری او قطع می‌شود.

ایـن مطلب در مورد ایـنترنتی بیکاری بیمه مشمول می باشد .

مقرری بیمه بیکاری آدمها واجد شرایط از همان روز اول بیکاری بیمه شده قابل پرداخت است و مدت دریافت مقرری بیمه بیکاری جزو سوابق پرداخت حق بیمه بیمه شده محسوب می شود. در همین راستا یک کارشناس حوزه کار ـ در گفت‌وگو با ایسنا، طرح مباحثی همچون پرداخت بیمه بیکاری به کسب و کارهای ایـنترنتی را دارای جنبه تبلیغی می‌داند و می‌گوید: آن‌چه کـه دولت دنبال می‌کند، نگرانی‌هایی است کـه درباره مسایل امنیتی، اجتماعی و فرهنگی در خصوص پیام رسان‌ها وجود دارد و بحث مربوط به کسب و کارهای فضای مجازی چندان مورد توجه قرار نگرفته است، بنابرایـن نباید تصور کنیم کـه اگر بخشی از کسب‌وکارها با فیلتر پیام رسان‌های خارجی نظیر تلگرام در کشور تعطیل شوند، می‌توانند از مزایایی نظیر بیمه بیکاری کـه برای کسب و کارهای رسمی و دارای مجوز است، استفاده کـنند.

داروخانه ایـنترنتی تهران

حمید حاج ناماعیلی می‌افزاید: از سوی دیگر ثبت جدی و رسمی درباره کسب و کارهای مجازی در وزارت کار نداریم. ممکن است در مورد برخی کسب‌وکارها اتفاق افتاده باشد، مثل تاکسی‌های ایـنترنتی اسنپ و تپسی کـه بیشتر از بقیه نرم افزارها در کشور و میان مردم فراگیر شده است ولی ایـن کسب‌وکارها هم هنوز به طور رسمی فعالیتشان جدی نشده و جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده‌اند.

کسب‌وکارهای ایـنترنتی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند؟
اعلام مشاغل ایـنترنتی دارای کد کارگاهی از سوی سازمان تامین اجتماعی

به گفته وی، در حوزه کسب و کار ایـنترنتی موردی وجود ندارد کـه کسب و کار به معنای واقعی ثبت شده و مجوز جدی گرفته یا ارتباط سازمانی با اداراتی نظیر بیمه و مالیات داشته باشد.

ایـنترنتی, بیکاری, بیمه, مشمول

ایـن کارشناس حوزه کار معتقد است: بسیاری از ایـن مشاغل کد کارگاهی نگرفته‌اند و سازمان تامین اجتماعی باید به طور تخصصی و رسمی اعلام کند، چه تعداد از کسب‌وکارهای مجازی کـه روی پیام‌رسان‌های خارجی استند، کد کارگاهی گرفته‌اند و تعداد نیروهای کارشان چقدر است کـه در صورت بسته شدن پیام‌رسان‌های خارجی دچار بیکاری می‌شوند.

او با بیان ایـنکـه در قانون بیمه بیکاری، بهره‌مندی کسب وکارهای ایـنترنتی از مقرری بیمه بیکاری پیش بینی نشده است، می‌گوید: بیمه بیکاری و ایـنکـه به چه آدمهای تعلق بگیرد، ملاحظاتی دارد و تعریف رسمی از کسب وکارهای مجازی در قانون بیمه بیکاری وجود ندارد.

صاحبان کسب‌ و کارهای مجازی با استفاده از بیمه‌های توافقی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی بهره‌مند می‌شوند.پیشتر، معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی در گفت‌وگو با ایسنا، از شناسایی و مذاکره با ۱۱ استارت آپ و کسب و کار نوین برای پوشش بیمه‌ای پرسنل خبر داده و درباره بیمه مشاغل تحت وب و استارت‌ آپ‌ها گفته بود: شاغلین مجازی تحت هر شرایطی بیمه خواهند شد ولی اگر با کارفرمایان توافق شود، کارها بهتر پیش خواهد رفت.

آن‌طور کـه محمد حسن زدا گفته، تحت پوشش گرفتن مشاغل مجازی در دستور کار اداره کل امور بیمه شدگان قرار دارد و جلسات متعددی هم با صاحبان ایـن مشاغل برگزار شده است.

او می‌افزاید: مذاکرات خیلی با تعدادی از شرکت‌های بزرگ مرتبط با حوزه استارت آپ‌ها داشته‌ و تلاش کرده‌ایم کـه شاغلین در ایـن نوع کسب و کارها با استفاده از بیمه‌های توافقی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند.

به گفته معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی، اولویت اصلی سازمان تأمین اجتماعی ایـن است کـه با بیمه توافقی ایـن گروه از مشاغل را تحت پوشش قرار دهد و با توجه به ایـنکـه نوع رابطه کارفرمایان و صاحبان ایـن مشاغل با پرسنل خود، یک رابطه جدید است، اگر از طریق توافق به نتیجه برسیم بهتر است اما در صورت به نتیجه نرسیدن تلاش‌ها و اقدامات در نهایت تکلیف قانونی سازمان تأمین اجتماعی، پوشش بیمه اجباری برای ایـن مشاغل است و ناچاریم کـه از طریق قانون بیمه اجباری وارد شویم کـه در ایـن حالت موسسه حسابرسی سازمان حسب دستور به ایـن واحدها مراجعه کرده و از طریق بررسی اسناد و دفاتر مالی و نرم افزارها، آدمها مرتبط را شناسایی و برای بیمه آن‌‌ها اقدام می‌کند.

اعتباردهی به معاملات ایـنترنتی با بلاک‌چین

به گزارش ایسنا، با توجه به آن‌کـه در قانون بیمه بیکاری، دریافت مقرری برای صاحبان کسب و کارهای ایـنترنتی پیش‌بینی نشده و با توجه به اعلام حمایت دبیر شورای عالی فضای مجازی از کسب‌وکارهای مجازی و پرداخت بیمه بیکاری به صاحبان مشاغل ایـنترنتی به شرط کوچ به پیام‌رسان‌های داخلی و همچنین تاکید معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی مبنی بر پوشش بیمه‌ای استارت‌آپ‌ها و مشاغل تحت وب ولو در قالب بیمه اجباری، باید دید کـه در صورت بسته شدن پیام‌رسان‌های خارجی، وضعیت کسب‌وکارهای ایـنترنتی و انتقال آن‌‌ها به پیام‌رسان‌های داخلی چه تغییری خواهد کرد و اساسا چند درصد استارت‌آپ‌ها و دارندگان مشاغل ایـنترنتی امکان دریافت بیمه بیکاری وعده داده شده از سوی دبیر شورای عالی فضای مجازی را پیدا خواهند کرد؟

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

شغل‌های ایـنترنتی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند؟

پرداخت بیمه بیکاری به ۲۵۰ نفر در شهرستان اهر

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛فتحی رئیس شعبه تأمین اجتماعی شهرستان اهر در دیدار با فرماندار شهرستان اهر با اشاره به ایـنکـه روزانه حدود ۱۱۰۰ نفر به شعبه تأمین اجتماعی اهر مراجعه می‌کـنندگفت: در راستای ارائه خدمات غیرحضوری و تلاش همکاران تعداد مراجعه‌کـنندگان در طول به ۹۰۰ نفر کاهش‌یافته است و از طرفی هم از هرگونه اتلاف وقت ارباب‌رجوع و یا رسیدگی به امور مردم را به زمان دیگری موکول نمی‌شود.
وی افزود: هر چه در توان داریم برای روان‌سازی رسیدگی به امورات مردم را سرلوحه کارمان قرار داده‌ایم و وجود کارمندان باسابقه و باتجربه در ایـن شعبه نقطه قوتی در ارائه خدمات به بیمه‌شدگان است.
رئیس شعبه تأمین اجتماعی شهرستان اهر به مصوبه اخیر وزارت کشور نیز اشاره کرد و گفت: اگر استفاده از کپی کارت ملی و شناسنامه در ارائه خدمات در ادارات اجرایی شود به‌طور یقین ۱۵ درصد مراجعین تأمین اجتماعی اهر نیز با ایـن نوع …
به کسب و کارهایی کـه پس از ترک تلگرام ضرر کـنند، بیمه بیکاری ت

رسانه کلیک – دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان ایـنکـه فعلا تصمیمی در رابطه با انسداد تلگرام اتخاذ نشده است، گفت: به کسب و کارهایی کـه با کوچ از تلگرام، متضرر شوند بیمه بیکاری تعلق می گیرد.
به گزارش کلیک به نقل از مهر، سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در برنامه ذره بین رادیو تهران عنوان کرد: تاریخی برای مسدود کردن تلگرام مطرح نشده است اما هر آن‌ ممکن است شرایطی برای انسداد تلگرام پیش بیاید.
وی با بیان ایـنکـه از کسب و کارها و موسساتی کـه کانال های خیلی دارند دعوت شده از پیام رسان های خارجی به پیام رسان های داخلی کوچ کـنند، اظهار کرد: من هم از تلگرام و ایـنستاگرام استفاده می کنم اما بنا به تعهدی کـه به …
برخی داروهای مورد نیاز جانبازان مشمول بیمه نیست/ عدم مناسب‌س

  • وب‌گردی
  • کسب‌وکارهای ایـنترنتی مشمول بیمه بیکاری می‌شوند؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *