خانه / سرویس های دیگر / نگاهی به حملات تروریستی داعش علیه شیعیان افغانستان در سال ۹۶+ نقشه و نمودار به همراه توضیحات

نگاهی به حملات تروریستی داعش علیه شیعیان افغانستان در سال ۹۶+ نقشه و نمودار به همراه توضیحات

نگاهی به حملات تروریستی داعش علیه شیعیان افغانستان در سال ۹۶+ نقشه و نمودار
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گروه تروریستی داعش از همان ابتدای اعلام موجودیت در افغانستان با مشکلات زیادی برای قدرت گرفتن در افغانستان روبه‌رو بود که‌ تفاوت‌های مذهبی و فرهنگی مردم ایـن کشور از مهمترین مشکلات و موانع بر سر راه ایـن گروه تروریستی هـست.
هنوز مدت زیادی از اعلام موجودیت داعش در آوریل سال ۲۰۱۵ نگذشته بود …

نگاهی به حملات تروریستی داعش علیه شیعیان افغانستان در سال ۹۶+ نقشه و نمودار

نگاهی به حملات تروریستی داعش علیه شیعیان افغانستان در سال ۹۶+ نقشه و نموداربه گزارش

گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گروه تروریستی داعش از همان ابتدای اعلام موجودیت در افغانستان با مشکلات زیادی برای قدرت گرفتن در افغانستان روبه‌رو بود که‌ تفاوت‌های مذهبی و فرهنگی مردم ایـن کشور از مهمترین مشکلات و موانع بر سر راه ایـن گروه تروریستی هـست.

هنوز مدت زیادی از اعلام موجودیت داعش در آوریل سال ۲۰۱۵ نگذشته بود که‌ ایـن گروه تروریستی با هدف به‌چالش کشیدن طالبان به‌عنوان گروه مسلح غالب مخالف دولت افغانستان علیه ایـن گروه اعلام نبرد کرد.

با ایـنکه‌ آمار دقیقی از جمعیت آماری افغانستان براساس اقوام و مذهب وجود ندارد اما به‌صراحت می‌توان گفت که‌ درصد بیشتر ایـن کشور را اهل‌سنت تشکیل می‌دهد و داعش با اتکا بر ایـن موضوع و هدف قرار دادن شیعیان و تجمع‌های ان‌ها تلاش داشت تا ضمن ایجاد اختلاف بین مردم افغانستان عناصر جدایی‌طلب و افراطی طالبان را نیز جذب کند.


بیشتر بخوانید: هدف داعش از حضور در افغانستان چیست؟

جزییات مطلب افغانستان و تروریستی و حملات و داعش و سال و علیه و نقشه و نگاه را میخوانید .

در ادامه به حملات گروه تروریستی داعش علیه شیعیان در سال ۹۶ اشاره می‌کنیم.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره نگاهی به حملات تروریستی داعش علیه شیعیان افغانستان در سال ۹۶+ نقشه و نمودار

نگاهی به حملات تروریستی داعش علیه شیعیان افغانستان در سال ۹۶+ نقشه و نمودار

فروردین ۹۶

نخستین حمله داعش علیه شیعیان در سال ۹۶ در اواخر فروردین ماه رخ داد، وقتی که‌ بمب جاسازی‌شده در یک دستگاه موتورسیکلت در مسیر نمازگزاران مسجدی در شهر هرات منفجر می‌شود.

توضیحات بیشتر در موردافغانستان تروریستی حملات داعش سال علیه نقشه نگاه

بر اثر ایـن انفجار یک نمازگزار شهید شد و چند تن دیگر نیز زخمی شدند.

گفتنی هـست که‌ چند ماه پیش از ایـن حمله نیز تروریست‌های داعش چهار بار مساجد ایـن شهر را هدف حملات خود قرار دادند اما در ایـنجا تنها به حملات مربوط به سال ۹۶ اشاره خواهیم کرد.

شمـا مطلب نگاهی به حملات تروریستی داعش علیه شیعیان افغانستان در سال ۹۶+ نقشه و نمودار را می خوانید .

خرداد ماه

در اواخر خرداد ماه و شب شهادت مولی الموحدین حضرت علی(ع) بود و شیعیان شهر کابل در مسجد الزهرا(س) مشغول عزاداری و احیای شب قدر بودند که‌ ایـن مسجد هدف حمله دو عامل انتحاری قرار گرفت.

افغانستان تروریستی حملات داعش سال علیه نقشه نگاه

نیروهای پلیس و محافظان مسجد پیش از ورود، مهاجمان انتحاری را شناسایی کردند اما تروریست‌ها پس از ورود به آشپزخانه ایـن مسجد جلیقه انفجاری خود را منفجر کردند.

در ایـن حمله انتحاری نیز پنج نفر شهید و ۱۲ تن دیگر زخمی شدند و بیشتر شهدای ایـن حادثه تروریستی از خادمین مسجد بودند.

گفتنی هـست که‌ علمای شیعه افغانستان پس از تشدید ایـن‌گونه حملات، طرحی را برای تأمین امنیت مرنام و اماکن مذهبی به دولت ایـن کشور پیشنهاد دادند اما به‌دلیل عدم تخصیص امکانات کافی ایـن طرح موفق نبوده هـست.

نگاهی به حملات تروریستی داعش علیه شیعیان افغانستان در سال ۹۶+ نقشه و نمودار

ایـن مطلب در مورد افغانستان تروریستی حملات داعش سال علیه نقشه نگاه می باشد .

مرداد ماه

۹ مرداد ماه سال گذشته یک عامل انتحاری داعش پس از ورود به مسجد جوادیه شهر هرات خود را منفجر کرد و پس از ان نیز تروریست دیگری نمازگزاران را به‌رگبار بست.

نگاهی به حملات تروریستی داعش علیه شیعیان افغانستان در سال ۹۶+ نقشه و نمودار

در ایـن حمله تروریستی ۳۰ نمازگزار شهید و بیش از ۶۰ نفر دیگر زخمی شدند.

کابوس‌های تمام نشدنی سپاهان در سال ۹۶

شهریور ماه

افغانستان, تروریستی, حملات, داعش, سال, علیه, نقشه, نگاه

۳ شهریور ماه تروریست‌های داعش در پوشش نیروهای امنیتی با ورود به مسجد امام زمان(عج) در کابل نمازگزاران ایـن مسجد را گروگان گرفتند.

نیروهای امنیتی افغان پس از چهار ساعت درگیری با تروریست‌های داعشی ان‌ها را از پا درآوردند و حدود صد نفر از نمازگزاران را نیز آزاد کردند.

با وجود تلاش نیروهای امنیتی ایـن حمله در مجموع منجر به شهادت ۴۰ نمازگزار و زخمی شدن ۹۰ تن دیگر شد.

با ایـن حال نمایش وحدت مردم مسلمان افغانستان در نماز میت شهدای ایـن مسجد در فردای ایـن حمله تروریستی، نشان داد که‌ تلاش ایـن گروه تکفیری در افغانستان بی‌نتیجه بوده هـست.

نگاهی به حملات تروریستی داعش علیه شیعیان افغانستان در سال ۹۶+ نقشه و نمودار

مهرماه

روز جمعه هفتم مهر ماه ۹۶ مصادف با هشتم محرم بود که‌ چند تروریست داعشی ایـن بار در پوشش چوپان و جاسازی بمب در تعدادی از گوسفندهای همراه خود قصد حمله به مسجد عمومی «قلعه فتح‌الله» شهر کابل را داشتند.

تروریست‌ها با پوشش خود توانستند به مسجد نزدیک شوند اما مردم با هوشیاری یکی از مهاجمان را شناسایی و حتی یکی از ان‌ها را زنده دستگیر می‌کنند.

با ایـن حال یکی دیگر از تروریست‌ها در نزدیکی درب ورودی مسجد خود را منفجر می‌کند و به‌گزارش مسئولان بیمارستان «ایمرجنسی» کابل ایـن حمله تروریستی نیز به شهادت ۶ نفر و زخمی شدن ۳۳ تن دیگر می‌انجامد.

روز جمعه ۲۸ مهرماه ۹۶ مصادف با ۲۹ محرم، تکفیری‌های داعشی ایـن بار به مسجد امام زمان(عج) در «دشت برچی» شهر کابل حمله کردند.

در ایـن حمله سه مهاجم انتحاری شرکت داشتند که‌ یکی از مهاجمان خود را میان نمازگزاران منفجر کرد، مهاجم دیگری دستگیر شد و یک تروریست دیگر نیز متواری شد.

نگاهی به حملات تروریستی داعش علیه شیعیان افغانستان در سال ۹۶+ نقشه و نمودار

منابع محلی آمار شهدای ایـن حمله را ۴۰ شهید و ۵۰ زخمی اعلام کرده بودند، ایـن در حالی هـست که‌ افراد وابسته به داعش در افغانستان بارها به مساجد اهل تسنن ایـن کشور نیز حمله کرده‌اند.

آذر ماه

۱۷ آذر ماه بر اثر انفجار بمب جاسازی در یک خودروی سه‌چرخه در منطقه شیعه‌نشین شهر هرات پنج نفر شهید و حدود ۲۰ تن زخمی شدند.

دی ماه

پنجشنبه ۷ دی یک همایش علمی ــ پژوهشی در دفتر خبرگزاری صدای افغان (آوا) و مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در حال برگزاری بود که‌ ایـن مرکز مورد حمله تروریستی داعش قرار گرفت.

در ایـن حمله که‌ یک عامل انتحاری داعش در داخل ساختمان خود را منفجر کرد، دهها تن شهید و زخمی شدند. پس از ان نیز افرادی که‌ از ایـن انفجار جان سالم به‌در برده بودند در حال خروج از ساختمان بودند که‌ هدف دومین حمله انتحاری قرار می‌گیرند.

در ایـن دو انفجار ۵۲ نفر از فعالان فرهنگی، خبرنگاران و دانشجویان شهید و ۹۰ نفر تن دیگر از حضار نیز زخمی شدند.

نگاهی به حملات تروریستی داعش علیه شیعیان افغانستان در سال ۹۶+ نقشه و نمودار

در حالی که‌ یک سال از هـستفاده آمریکا از بزرگترین بمب غیراتمی ایـن کشور در افغانستان می‌گذرد و هدف هـستفاده از ایـن بمب نیز از بین بردن مقر داعش در شرق افغانستان عنوان شده بود اکنون اما شاهد حضور شمـار بیشتر تروریست‌های داعشی در ایـن کشور و ادامه حملات خونین ان‌ها در افغانستان هـستیم.

نوروزی شاد با بهترین آهنگ‌های سال

در شهریور ماه سال گذشته طالبان با انتشار نامه‌ای اعلام کرد که‌ ایـن گروه با مرنام مذهبی شیعیان افغانستان تضاد و مشکلی ندارد و حملات به مساجد شیعیان در گذشته و یا در آینده نیز ارتباطی با طالبان ندارد.

در ادامه ایـن نامه آمده هـست که‌ داعش مسئول ایـن حملات هـست و ان‌ها نیز ایـن حملات را با هدایت و سرپرستی آمریکا انجام می‌دهند.

گفتنی هـست که‌ تنها طالبان نیست که‌ آمریکا را به حمایت از داعش متهم می‌کند اعضای پارلمان افغانستان نیز بارها بر ایـن موضوع تأکید کرده‌اند.

حامد کرزی رئیس ‌جمهور سابق افغانستان نیز به‌طور مداوم بر حمایت آمریکا از ایـن گروه تروریستی تأکید کرده و هدف حملات داعش به شیعیان افغانستان را ایجاد اختلافات مذهبی دانسته هـست.

پیش از ایـن نیز برخی گزارش‌ها منتشر شد که‌ طالبان شیعیان را از اسارت داعش رها کرده هـست و حملات داعش به مناطق هزاره‌نشین منجر به درگیری طالبان و داعش شد.

نگاهی به حملات تروریستی داعش علیه شیعیان افغانستان در سال ۹۶+ نقشه و نمودار

ایـن در حالی هـست که‌ به‌گفته «جعفر مهدوی» نمایـنده پارلمان افغانستان اکنون تهدید دیگری نیز متوجه شیعیان غرب کابل هـست.

مهدوی اخیراً در صفحه فیس‌بوک خود پیامی را منتشر کرد مبنی بر ایـن‌که‌ دولت افغانستان قصد دارد زمین‌های نزدیک به منطقه شیعه‌نشین «دشت برچی» در غرب کابل را به شاخه حکمتیار حزب اسلامی بسپارد.

وی افزود که‌ ایـن اقدام با هدف محاصره شیعیان کابل انجام شده تا هزاره‌ها را به کوچ اجباری از ایـن منطقه مجبور کند.

بیشتر بخوانید: تلاش «حکمتیار» و دولت افغانستان برای کوچ اجباری شیعیان از غرب کابل + سند

«گلبدین حکمتیار» از زمان توافق صلح با دولت کابل و بازگشت به افغانستان بارها اظهارات قوم‌ستیزانه و تفرقه‌افکنانه‌ای داشته که‌ به‌گفته کارشناسان هدف حکمتیار از چنین اظهاراتی دامن زدن به اختلافات مذهبی هـست تا زمینه فعالیت تروریست‌های داعش در افغانستان مساعد شود.

گفتنی هـست که‌ حکمتیار بارها از گروه تروریستی داعش حمایت کرده هـست.

اتحاد و روشنگری راه‌حل مبارزه با داعش

«هـستاد محمد اکبری» عضو پارلمان افغانستان با تحت فشار خواندن شیعیان افغانستان، راه‌حل خروج از ایـن وضعیت را یکپارچه شدن شیعیان ایـن کشور زیر چتر یک حزب و یک شورا دانست.

وی افزود که‌ ضرورت دیگر شیعیان افغانستان ایـن هـست که‌ در برابر حوادث تنها نمانند و ازایـن‌رو باید متحدی داشته باشند که‌ در مجموع شیعیان و متحدانش بیش از ۵۰ درصد از جمعیت ایـن کشور را تشکیل دهند.

ایـن رهبر برجسته سابق جهاد در افغانستان همچنین تصریح کرد که‌ کشورهای مخالف جمهوری اسلامی ایـران به‌وجودآورنده داعش هـستند و ضمن آموزش اعضای ایـن گروه تروریستی از ان حمایت مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی می‌کنند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

حملات تروریستی داعش علیه شیعیان افغانستان در سال ۹۶ در یک نگاه

هدف از انتقال داعش به افغانستان از نگاه رهبری

عکس نجومی روز ناسا: تحویل سال در لاکچریاگو

به نقل از سایت برترینها و به گزارش پارس هدف از انتقال داعش به افغانستان از نگاه رهبری و خبرگزاری مهر: حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه شنبه) در ابتدای جلسه درس خارج فقه با ابراز تأسف عمیق از کشتار مردم بی‌گناه در حوادث تروریستی اخیر افغانستان، فرمودند: هدف آمریکا از انتقال تروریست‌های داعش به افغانستان، موجه کردن ادامه حضور خود در منطقه و ایجاد امنیت برای رژیم صهیونیستی هـست.حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به امضای داعش بر ترور صدها نفر از مردم در حوادث ماههای اخیر افغانستان، افزودند: همان دست‌هایی که‌ با ایجاد داعش، ان را ابزاری برای ظلم و جنایت علیه مردم در کشور سوریه و عراق قرار داد، امروز پس از شکست در ان مناطق به‌دنبال انتقال داعش به افغانستان هـستند و کشتارهای اخیر در واقع شروع همین نقشه هـست.رهبر انقلاب اسلامی …
کشف ۵ هزار بمب و تله انفجاری در عراق/ تلاش داعش برای قطع ارت


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آخرین تحولات میدانی از عراق حاکیست، نیروهای ارتش و بسیج مردمی در روزهای گذشته با انجام چند عملیات دقیق توانستند ضربات مهلکی را به هـسته های خاموش گروه تروریستی داعش وارد کنند.
از شمـال هـستان صلاح الدین خبر می رسد، نیروهای بسیج مردمی عملیاتی را با کمک یگان های مهندسی انجام دادند و موفق شدند امنیت را به مسیر ارتباطی «حراریات – الفتحه» بازگردانند.

نیروهای عراقی در ایـن محور توانستند دهها بمب و تله انفجاری را خنثی کنند و همچنین چند پایگاه هـسته های خاموش گروه تروریستی داعش را منهدم کردند؛ تامین امنیت مسیر ارتباطی مرکز به شمـال (بغداد – بلد- سامرا – تکریت- بیجی – شرقاط) در دستور کار قرار دارد.
بیشتر بخوانید: محاصره پایگاه‌ هوایی آمریکا در شب حمله به کشور سوریه/ چرا «حشد‌ شعبی» پادگان «الزهراء» را انتخاب کرد؟
از حومه شهر بیجی در شمـال هـستان صلاح الدین خبرها حاکیست، نیروهای ارتش و بسیج …
ناکامی حملات سنگین تروریست ها برای اشغال کفریا در شمـال شرق ا

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شهرک های محاصره شده الفوعه و کفریا در شمـال هـستان ادلب پس از چند روز حملات سنگین خمپاره ای که‌ منجر به شهادت چند تن از مردم و خسارت های سنگین شد، امروز شاهد حملات زمینی عناصر تروریستی بود.
نقشه میدانی از آخرین تحولات شمـال ادلب پس از حمله سنگین تروریست ها
براساس اطلاعات به دست آمده، گروهی از عناصر تروریستی جبهه النصره حملات سنگین زمینی خود را از مزارع بروما در غرب شهرک « کفریا» علیه ایستگاه دفاعی نیروهای مردمی انجام دادند.
هلاکت تروریست ها در شمـال ادلب
نیروهای مردمی شهرک کفریا مستقر در ایستگاه دفاعی غربی در همان گام نخست توانستند تحرکات تروریست ها را در ایـن محور رصد کنند و به سرعت برای جلوگیری از پیشروی انان وارد عمل شدند.
پس از درگیری های سنگین ۳ ساعته، نیروهای مردمی شهرک کفریا با عقب راندن تروریست ها موفق شدند حملات را در ایـن محور قطع …

  • وب‌گردی
  • نگاهی به حملات تروریستی داعش علیه شیعیان افغانستان در سال ۹۶+ نقشه و نمودار


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *