خانه / اخبار علم و فناوری / دوربین‌هـای صوتی برای شناسایی رانندگان بوق زَن به همراه توضیحات

دوربین‌هـای صوتی برای شناسایی رانندگان بوق زَن به همراه توضیحات

دوربین‌هـای صوتی برای شناسایی رانندگان بوق زَن ، جریمه رانندگان گوشی باز با دوربین در اسـترالیا ، راننده هـای پر سر و صدا در چین به وسیله دوربین هـای آکوستیک جریمه می شوند! ، شگرد عجیب رانندگان تاکسی چینی برای درآمد بیشتر! +عکس ، شگرد عجیب عابر پیاده برای دریافت غرامت از رانندگان! +فیلم ، هشداری مهم برای رانندگان در سفرهـای نوروزی! +فیلم .
خبرآن‌لاین‌: ۴۰ شهر چین به دوربین‌هـای آکوستیک مجهز شده‌اند تا رانندگان خاطی کـه بی‌علت بوق می‌زنند را شناسایی کـنند.
سیستم مذکور بر اساس ضبط دوثانیه‌ای ویدئو از راننده تعریف‌شده و پلیس ضمن بازبینی فیلم، تشخیص خاطی بودن یا نبودن راننده را تعیین می‌کند و اگر ثابت شـود، راننده مبلغ ۱۶ دلار جریمه‌شده …

دوربین‌هـای صوتی برای شناسایی رانندگان بوق زَن

خبرآن‌لاین‌: ۴۰ شهر چین به دوربین‌هـای آکوستیک مجهز شده‌اند تا رانندگان خاطی کـه بی‌علت بوق می‌زنند را شناسایی کـنند.

سیستم مذکور بر اساس ضبط دوثانیه‌ای ویدئو از راننده تعریف‌شده و پلیس ضمن بازبینی فیلم، تشخیص خاطی بودن یا نبودن راننده را تعیین می‌کند و اگر ثابت شـود، راننده مبلغ ۱۶ دلار جریمه‌شده و «نمره منفـی اجتماعی» می‌گیرد.

همـه چیز در مورد دوربین راننده شناسایی

آلودگی صوتی در چین اغلب منجر به دعوای فیزیکی شده و باعث ورود پلیس به صحنه می‌شـود.

پکن ششمین شهر آلوده صوتی جهان اسـت و در کنار آلودگی محیط‌زیست، پلیس نقشه آلودگی صوتی را ترسیم کرده اسـت و اداره مدیریت ترافیک ۲۰ دوربین صوتی را برای شناسایی رانندگان خاطی نصب‌کرده اسـت.

جزییات مطلب دوربین و راننده و شناسایی را میخوانید .

دوربین‌ها نزدیک بیمارستان و مدرسه نصب‌شده و هرکدام مجهز به ۳۲ میکروفون و یک دوربین اچ‌دی اسـت کـه دو ثانیه رکورد می‌کند و پلاک راننده را نیز ضبط می‌کند. صحت و دقت این‌ دوربین‌ها بین ۹۲ تا ۹۵ درصد اعلام‌شده اسـت.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره دوربین‌هـای صوتی برای شناسایی رانندگان بوق زَن

آمار بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۳ حکایت از مرگ ۲۶۰ هزار نفر در تصادفات چین دارد کـه این‌ آمار باعث شده اسـت تا مقامات با اسـتفاده از فناوری در جهت کاهش آمار تلفات حرکت کـنند.

توضیحات بیشتر در مورددوربین راننده شناسایی

جریمه رانندگان گوشی باز با دوربین در اسـترالیا

وبسایت دیجی‌کالامگ – خشایار شاهسون: طرح جدید اسـترالیا باعث می‌شـود تا با نصب دوربین‌هـای هوشمند، از تخلف افراد حین رانندگی جلوگیری کند. رانندگان در صورت اسـتفاده از گوشی توسط این‌ دوربین‌ها بطور خودکار جریمه می‌شوند.
اسـترالیا قصد دارد دوربین‌هـای هـای‌تک جدیدی را نصب کند تا شهروندانی کـه حین رانندگی از گوشی اسـتفاده می‌کـنند، بطور خودکار جریمه شوند.
اسـتفاده از گوشی حین رانندگی به عادت خیلیی از افراد تبدیل شده اسـت. با آمدن برنامه‌هـای مسیریاب و داغ شدن مسنجر و شبکـه‌هـای اجتماعی، خیلی از رانندگان در ترافیک یا حتی خیابان‌ها از گوشی خود اسـتفاده می‌کـنند. همین موضوع باعث می‌شـود تا خطر تصادفات به شدت زیاد شـود.
در همین راسـتا، اسـترالیا درصدد آن‌ اسـت کـه با نصب دوربین‌هـای هوشمند جدید، رانندگان متخلف را شناسایی و به‌طور خودکار جریمه کند. این‌ اقدام می‌تواند باعث کاهش تخلف و درنتیجه، پایین آمدن آمار تصادفات شـود. این‌ اقدام اسـترالیا از …
دوربین هـای پلیس آمریکا مظنونین را شناسایی می کـنند

با این‌ اپلیکیشن دیگر هدف فضول‌ها قرار نمی‌گیرید!

دوربین هـای پلیس آمریکا مظنونین را شناسایی می کـنند

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی

تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ ۱۰:۴۰

اسـتارت آپ ها و شرکت هـای فناوری آمریکایی مشغول ساخت نرم افزاری مجهز به هوش مصنوعی استند کـه در دوربین هـای همراه نیروی پلیس و نظارتی به کار می رود تا افراد مظنون و گمشده را ردیابی کند. 
به گزارش مهر به نقل از وال اسـتریت ژورنال، پلیس آمریکا در دوربین همراه نیروهـای خود از هوش مصنوعی اسـتفاده کرده تا بتواند مظنونین و بچه ها گمشده را ردیابی کند.
 
پیش بینی می شـود به زودی این‌ فناوری برای نیروهـای پلیس سراسر آمریکا به کار گرفته شـود.
 
اسـتارت آپ ها و شرکت هـای فناوری با هدف آسانتر کردن وظیفه نیروهـای پلیس این‌ فناوری را ساخته اند. نرم افزار جدید از الگوریتمی مخصوص اسـتفاده می کند. این‌ نرم افزار در دوربین هـای همراه نیروهـای پلیس یا دوربین هـای مدار بسته به کار می …
راننده هـای پر سر و صدا در چین به وسیله دوربین هـای آکوستیک جر

رسانه کلیک – چین قصد دارد در شهرهـای خود برای کاهش آلودگی هـای صوتی از دوربین آکوستیک اسـتفاده کند. این‌ دوربین ها قادر به تشخیص منبع صدا استند.

چین به دنبال اسـتفاده از دوربین آکوستیک برای شناسایی رانندگان پر سر و صداسـت تا آلودگی صوتی را در شهرهـای این‌ کشور کاهش دهد. در شهر پکن بیش از ۵ میلیون خودرو وجود دارد کـه این‌ امر علاوه بر کاهش سرعت حرکت خودروها، آلودگی هوا و همچنین آلودگی صوتی زیادی تولید می کند.
در حال حاضر پکن ششمین شهر از نظر آلودگی صوتی در سطح جهان محسوب می شـود. دولت چین قصد دارد در آینده وضعیت شهر پکن را بهبود ببخشد و آلودگی صوتی را در این‌ شهر کاهش دهد. 
بعد از اجرای آزمایشی این‌ طرح به …

شناسایی منشا فیزیکی اضطراب در مغز انسان
  • اخبار علم و فناوری
  • دوربین‌هـای صوتی برای شناسایی رانندگان بوق زَن


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *