خانه / اخبار سیاسی / واکنش روحانی اصولگرا به برخورد اخیر گشت ارشاد به همراه توضیحات

واکنش روحانی اصولگرا به برخورد اخیر گشت ارشاد به همراه توضیحات

واکنش روحانی اصولگرا به برخورد اخیر گشت ارشاد ، واکنش علم الهدی به برخورد نامناسب اخیر گشت ارشاد ، واکنش ذوالنور به برخورد نامناسب گشت ارشاد ، اندوه رسواییِ اخیر گشت ارشاد! ، برخورد خشن مامور گشت ارشاد، سوژه شد ، دستور وزیر کشور برای برخورد با مامور زن گشت ارشاد (عکس) .
جماران: عضو جامعه روحانیت مبارز درباره ملاک‌ها و معیارهـای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: ملاک ها و معیارهـایی در اسلام وجود دارد که‌ بایـد رعایت شـود. امربه معروف و نهی از منکر دارای مراحلی اسـت. ما در مرحله اول ان، برخورد فیزیکی نداریم و تنها در …

واکنش روحانی اصولگرا به برخورد اخیر گشت ارشاد

جماران: عضو جامعه روحانیت مبارز درباره ملاک‌ها و معیارهـای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: ملاک ها و معیارهـایی در اسلام وجود دارد که‌ بایـد رعایت شـود. امربه معروف و نهی از منکر دارای مراحلی اسـت. ما در مرحله اول ان، برخورد فیزیکی نداریم و تنها در سطح تذکر اسـت. لذا اگر کسی شرایطی را دید که‌ با معیارهـای اسلامی هم خوانی ندارد، تذکر کافیست. اگر طرف مقابل پذیرفت که‌ هیچ، اما اگر نپذیرفت بایـد از کنار ان عبور کرد و گذشت.

ابراهیمی افزود: در مرحله بعدی که‌ بحث برخورد فیزیکی اسـت. اجرای این‌ مرحله به ضمانت هـای اجرایی که‌ قانون معین کرده، بازمی گردد. لذا بایـد به آدمها عادی در جامعه تنها تذکر داده شـود، اگر نپذیرفتند نبایـد مشکلی ایجاد شـود. اسلام در بدو امر با برخورد فیزیکی موافق نیست. انچه در شرایط اولیه امربه معروف و نهی از منکر نیز مطرح می شـود، این‌ اسـت که‌ آمر به معروف بایـد احتمال اثربخشی را بسنجد. اگر احتمال اثردهی نداشت، حتی همان تذکر نیز لازم نیست.

همـه چیز در مورد اخیر برخورد روحانی گشت واکنش

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: تشخیص این‌ موضوع هم بستگی به وقوفی دارد که‌ آمر به معروف نسبت به شرایط اسلامی دارد. او بایـد بتواند این‌ کار را به نحوی اعمال کند که‌ موجب رنجش و برخورد فیزیکی با اشخاص نشـود. در شرایط امربه معروف و نهی از منکر هم آمده اسـت که‌ مکلف بایـد واقف و عالم باشد و خود بایـد فهم درستی از امر به معروف و نهی از منکر داشته باشد. هر کسی نمی تواند آمر به معروف و نهی از منکر شـود. این‌ کار هر کسی نیست و بهتر این‌ اسـت آدمهـای که‌ خود عالم و آگاه به مبانی فقهی نیستند، اقدام به امربه معروف و نهی از منکر در جامعه نکـنند.

روحانی: حل مشکلات معیشتی مورد تاکید سران قوا بود

او بیان کرد: اصولاً امر به معروف و نهی از منکر برای کسانی که‌ تسلطی بر احکام اسلامی ندارند، کاری دشوار اسـت. انها نمی توانند فرق میان معروف و منکر را متوجه شوند و یا شرایط را درک نمی کـنند. لذا بایـد معروف و منکر را بدانند و شرایط را درک کـنند تا بتوانند این‌ کار را انجام دهند. در غیر این‌ صورت، مابقی حق ورود به این‌ کار را ندارند و نبایـد کاری کـنند که‌ منجر به برخورد شـود. زیرا بدون شک چنین برخوردهـایی بازتاب خوبی در جامعه ندارند.

جزییات مطلب اخیر و برخورد و روحانی و گشت و واکنش را میخوانید .

او در پایان گفت: این‌که‌ نظارتی در جامعه باشد که‌ منکر علنی نشـود و تذکر داده شـود، امری مطلوب اسـت. منتها کسی که‌ اقدام به این‌ کار می کند، بایـد زمان، مکان، شرایط و احکام را بشناسد و رعایت کند تا امر به معروف و نهی از منکر نتیجه دهد.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره واکنش روحانی اصولگرا به برخورد اخیر گشت ارشاد

واکنش علم الهدی به برخورد نامناسب اخیر گشت ارشاد

خبرگزاری تسنیم: علم الهدی امام جمعه مشهد به داسـتانی برخورد نامناسب اخیر گشت ارشاد واکنش نشان داد.
آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌هـای نماز‌جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی و در جمع زائران و مجاوران اظهار داشت: امروز مصادف با میلاد مسعود سیدالشهدا(ع) اسـت و برای ما به عنوان روز عزیز و روز حسین(ع) اسـت و همـه سخن و کلام امروز بایـد در مورد ایشان باشد؛ صبحگاه امروز دنیا به نور دلارای امام حسین(ع) روشن شد.
نماین‌ده ولی‌فقیه در اسـتان خراسان‌رضوی بیان کرد: نخستین مسئله‌ای که‌ در جریان میلاد ان حضرت پیش آمد، جریان نامگذاری سیدالشهدا(ع) بود؛ تسمیه و نامگذاری حق مادر اسـت؛ بنابراین‌ نام مولود جدید از صدیقه اطهر(س) پرسیدند و فاطمه(س) پاسخ دادند برای نامگذاری ایشان از امیرالمومنین(ع) سبقت نمی‌گیرم و حضرت نیز فرمودند من در این‌ نامگذاری بر رسول خدا(ص) سبقت نمی‌گیرم و وقتی به رسول اکرم(ص) این‌ …
واکنش ذوالنور به برخورد نامناسب گشت ارشاد

واکنش ایکاردی به غیبت در تیم ملی آرژانتین

خبرگزاری ایسنا: یک عضو فراکسیون نماین‌دگان ولایی مجلس با تاکید بر این‌که‌ بایـد با هنجارشکنان و مروجان بی‌حجابی برخورد شـود، گفت: اگر ماموری در برخورد با بی‌حجابی تخلفی را انجام داده بایـد با ان مامور برخورد شـود، یقینا نیروی انتظامی حساسیت لازم را دارد.
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور در واکنش به انتشار فیلمی از برخورد نامناسب نیروی انتظامی با یک خانم، گفت: موضوع حجاب یک امر دینی، اعتقادی و فرهنگی اسـت که‌ بایـد دستگاه‌هـای گوناگون برای ترویج حجاب، عفاف و تقویت اعتقاد باور به حجاب و پایبندی عملی به ان از روش‌هـای ارشادی، هدایتی، معرفتی و آموزشی، ایجاد انگیزه، اسـتفاده از مشوق‌هـای مختلف اسـتفاده کـنند.
به گفته وی، در این‌ رابطه خطابه‌هـای جمعه و جماعات، حوزه‌هـای علمیه، سازمان و دفتر تبلیغات اسلامی، NGO ها، نهادهـای فرهنگی، ارشاد، صداوسیما، وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و آموزش عالی همـه و همـه وظیفه‌ای در جهت تقویت موضوع …
کنایه احمدی نژادی به برخورد گشت ارشاد با یک زن

عصر ایران: طیبه سیاوشی؛ نماین‌ده تهران در مجلس درباره پیگیری خود از معاون پارلمانی ناجا در خصوص فیلم منتشر شده از درگیری مامور گشت ارشاد با دختر جوان خبر داد و با تاکید بر این‌که‌ رفتارهـای این‌چنینی مورد تایید نیستند گفت:من بعد از دیدن فیلم درگیری ماموران گشت ارشاد، با دخترخانمی که‌ امروز در رسانه‌ها منتشر شده با سردار اشراق معاون پارلمانی ناجا تماس گرفتم، ایشان به من گفتند که‌ فیلم را ندیده‌اند. من بلافاصله فیلم را برایشان فرستادم. آقای اشراق بعد از چند ساعتی تماس گرفتند و گفتند که‌ کار مامور ما اشتباه شده بوده و نبایـد این‌ اتفاق می‌افتاده.
اهم اظهارات نماین‌ده زن تهران:
*تاکید معاون پارلمانی ناجا این‌ بود که‌ پیش از این‌ دستور داده‌اند که‌ اگر مقاومت شدید از آدمها در مواجهه با گشت ارشاد دیده شـود بایـد او را رها کـنند. اما متاسفانه همکاران ما زیاد داسـتان را ادامه …

هدیه دولت به دانشجویان آسیب دیده در زلزله اخیر
  • اخبار سیاسی
  • واکنش روحانی اصولگرا به برخورد اخیر گشت ارشاد


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *