خانه / اخبار علم و فناوری / قانونی نگذارید کـه قانون شکنش زیاد شود! به همراه توضیحات

قانونی نگذارید کـه قانون شکنش زیاد شود! به همراه توضیحات

قانونی نگذارید کـه قانون شکنش زیاد شود! ، تدوین ۴۰۰ قانون در حوزه سلامت/ مردم ایـران قانون گریزند/ برای اعمال قانون نیازمند کمی خشونت استیم ، قانون تلگرام قانون جنگل مدرن است/ نمی‌توانیم اجازه دهیم همه‌ فعالیت‌ها و خدمات بر بستر یک پیام‌رسان بی‌قانون و بی‌هویت انجام شود ، بهشتی کـه داعش آرزوی آن‌ را به گور خواهد برد!/ قانون تلگرام قانون جنگل مدرن است/ واکنش طنز کاربران به طرح جدید پیراهن تیم ملی فوتبال ، به سفر بروید ولی کودکتان را تنها نگذارید! ، تاثیر فیلم بر کودکان، نگذارید معصومیتشان خدشه دار شود .
خبرگزاری ایسنا: یک کارشناس رسانه در واکنش به ارائه طرح انحصار تولید صوت و تصویر توسط صداوسیما، این‌ کار راه عملا امکان‌ناپذیر دانست و تاکید کرد نباید قانونی گذاشت کـه قانون‌شکنش زیاد شود.
حسن بهشتی‌پور درباره مصوبه اخیر کمیسیون فرهنگی مجلس مبنی‌ بر دادن مسؤولیت صدور مجوز و مقررات صوت و تصویر …

قانونی نگذارید کـه قانون شکنش زیاد شود!

خبرگزاری ایسنا: یک کارشناس رسانه در واکنش به ارائه طرح انحصار تولید صوت و تصویر توسط صداوسیما، این‌ کار راه عملا امکان‌ناپذیر دانست و تاکید کرد نباید قانونی گذاشت کـه قانون‌شکنش زیاد شود.

حسن بهشتی‌پور درباره مصوبه اخیر کمیسیون فرهنگی مجلس مبنی‌ بر دادن مسؤولیت صدور مجوز و مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی به صداوسیما، اظهار کرد: این‌ کار عملا امکان‌پذیر و شدنی نیست. پیشتر نیز مشابه این‌ موضوع مطرح شده بود. حدود دو دهه پیش خبرگزاری جمهوری اسلامی اعلام کرد کـه باید انحصار خبر تنها در این‌ خبرگزاری قرار بگیرد. اما با ورود این‌ترنت به فضای رسانه‌ای عملا این‌ انحصار شکسته شد و تعداد سایت‌های خبری به مرور افزایش یافت و این‌ ایده کـه تنها خبرگزاری جمهوری اسلامی باید خبر تولید کند، عملا اصلا امکان‌پذیر نبود.

همه چیز در مورد زیاد قانون قانونی

او با بیان این‌ این‌کـه «محدودیت در فضای دیجیتال اصلا شدنی نیست»، ادامه داد: نباید قانونی گذاشت کـه قانون‌شکنان آن‌ زیاد شوند. امروز با یک آشفتگی در صوت، تصویر و خبر در فضای مجازی مواجه استیم و هر دروغ و راستی مخابره می‌شود، اما ساماندهی این‌ فضای آشفته باید با برنامه‌ریزی‌ باشد کـه مردم را به قانون‌مداری تشویق کند، ولی ارائه طرحی کـه هر صوت و تصویری در انحصار صداوسیما قرار بگیرد، اصلا عملی نیست.

این‌ کارشناس رسانه با تاکید بر لزوم ارائه تعریف مشخصی از صوت و تصویر، یادآور شد: طرح این‌ موضوع خیلی عام است و باید جزییات آن‌ کامل مشخص شود. به هر حال راه‌حل ساماندهی فضای مجازی انحصار نیست؛ چراکـه از این‌ طریق مردم را به سمتی سوق می‌دهیم کـه اصلا قانون را رعایت نکـنند. باید به فکر راهی باشیم کـه بتوانیم تولید صوت و تصویر را ساماندهی کنیم و نه آن‌کـه آن‌ را انحصاری کنیم.

جزییات مطلب زیاد و قانون و قانونی را میخوانید .

به گزارش ایسنا، کمیسیون فرهنگی مجلس از روز گذشته (یکشنبه) رسیدگی به جزییات طرح خط مشی، اداره و نظارت بر سازمان صداوسیما را شروع کرده و با مراعا گذاشتن ماده ۲ آن‌ تا ماده ۴ این‌ طرح را تعیین تکلیف کرده است.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره قانونی نگذارید کـه قانون شکنش زیاد شود!

بر همین اساس سیده فاطمه ذوالقدر، دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اعلام کرده است کـه، بر اساس این‌ مصوبه کمیسیون، پخش فراگیر برنامه‌های رادیویی یا تلویزیونی در داخل و خارج از کشور در انحصار سازمان صداوسیما است و مسئولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات رادیویی و تلویزیونی فراگیر و نظارت بر آن‌، منحصراً بر عهده سازمان صداوسیما است و هرگونه ارائه خدمات نوین پخش فراگیر رادیویی و تلویزیونی الزاماً بر بستر شبکـه ملی اطلاعات منحصر و محدود می‌شود.

مروری بر حوادث تلخ سال ۹۶

اما ماده دو این‌ طرح کـه در آن‌ فضای مجازی، خدمات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی و پخش فراگیر تعریف شده، مراعا مانده و قرار است امروز (دوشنبه) در کمیته هنر و رسانه این‌ کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بامداد امروز در توییتی درباره این‌ مصوبه کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: ضمن احترام به نظر جمعی از نماین‌دگان محترم کمیسیون فرهنگی مجلس، تصویب قانون اختیارات صوت و تصویر فراگیر برای صداوسیما، بدون ذکر تعریف دقیقی از مصادیق صوت و تصویر فراگیر، مانع بزرگی در تحقق لایه‌های خدمات و محتوای شبکـه ملی اطلاعات خواهد بود.

توضیحات بیشتر در موردزیاد قانون قانونی
شما مطلب قانونی نگذارید کـه قانون شکنش زیاد شود! را می خوانید .

  • اخبار علم و فناوری
  • قانونی نگذارید کـه قانون شکنش زیاد شود!


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *