خانه / علمی پزشکی / افسردگی پس از زایمان عامل افت ضریب هوشی نوزاد به همراه توضیحات

افسردگی پس از زایمان عامل افت ضریب هوشی نوزاد به همراه توضیحات

افسردگی پس از زایمان عامل افت ضریب هوشی نوزاد ، نسبت مستقیم تغذیه از شیر مادر با ضریب هوشی و درآمد بالا در بزرگسالی ، تلاش کودک‌تان را ستایش کـنید نه ضریب هوشی‌اش ، متلک تند مهراب قنام خانی به ضریب هوشی علاءالدین بروجردی ، برترین خوراکی برای کاهش فشارخون/ عوارض پوشیدن کفش نامناسب کـه کار دستتان می‌دهد/ خواص فوق العاده یک چاشنی خوش طعم/ تاثیر عجیب فلوراید بر ضریب هوشی ، برترین خوراکی برای کاهش فشارخون/ عوارض پوشیدن کفش نامناسب کـه کار دستتان می‌دهند/ خواص فوق العاده یک چاشنی خوش طعم/ تاثیر عجیب فلوراید بر ضریب هوشی .
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛   پژوهشگران دریافتند افسردگی پس از زایمان در مادر می‌تواند بر ضریب هوشی نوزاد اثرمنفی بگذارد.
 
افسردگی پس از زایمان به دلایل مختلفی، چون دگرگونی‌هـای هورمونی، توجه بیش از حد همسر، اعضای خانواده و دوستان به نوزاد، نیاز به مراقبت تمام وقت از کودک، خستگی و ازدست دادن مواد مغذی بدن به دلیل …

افسردگی پس از زایمان عامل افت ضریب هوشی نوزاد

به گزارش خبرنگار 

حوزه کلینیک 

گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛   پژوهشگران دریافتند افسردگی پس از زایمان در مادر می‌تواند بر ضریب هوشی نوزاد اثرمنفی بگذارد.
 
افسردگی پس از زایمان به دلایل مختلفی، چون دگرگونی‌هـای هورمونی، توجه بیش از حد همسر، اعضای خانواده و دوستان به نوزاد، نیاز به مراقبت تمام وقت از کودک، خستگی و ازدست دادن مواد مغذی بدن به دلیل شیردهی، رخ می‌دهد.


این‌ بیماری در برخی از بانوان رخ می‌دهد و حتی می‌تواند حالت مزمن داشته باشد و تا چندین سال، حتی در زمان بارداری و تولد فرزند دیگر نیز ادامه پیدا کند.
کارشناسان اعتقاد دارند مادران افسرده اندکی کمتر از مادران سالم به فرزندان خود توجه و رسیدگی می‌کـنند کـه این‌ سبب افت ضریب هوشی کودک می‌شـود.
همچنین بین ۱۰ الی ۲۵ درصد از مادران مبتلا به افسردگی پس از زایمان، فرزندانشان مبتلا به اختلال بیش فعالی (ADHD) می‌شوند.


این‌ پژوهش به وسیله دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا برروی ارتباط ابتلای مادر به بیماری روانی و افت ضریب هوشی بچه ها به دست آمده است.

همـه چیز در مورد افت افسردگی زایمان عامل نوزاد

ازهر ۱۰ زن، یک نفر پس از زایمان به افسردگی پس از زایمان مبتلا می‌شـود کـه نیازمند درمان‌هـای مختلف بسته به شدت بیماری به وسیله کارشناسان است.
نوزاد از همان روز‌هـای اول تولد افزون بر رسیدگی و توجه به خوراک، خواب و تعویض البسه به ارتباط با والدین به ویژه مادر خود نیازمند است.


مادرانی کـه روحیه شاد  دارند و از سلامت روان کافی برخوردارند سعی دربرقراری ارتباط بیشتر با کودک خود به وسیله صحبت و تماس چشمی دارند.
این‌ بچه ها نیز زودتر از همسالان خود موفق به برقراری ارتباط عاطفی، گفتاری، شنیداری و حتی مهارت‌هـایی، چون راه رفتن یا گرفتن اشیا می‌شوند.
برای بررسی اثرگذاری منفی افسردگی مادر برضریب هوشی کودک، کارشناسان بر روی حدود ۹۰۰ کودک سالم در رده سنی خردسال تا ۱۶ ساله ومادرانشان درسانتیاگوی شیلی به مدت ۵ سال آزمایش انجام داده اند.

جزییات مطلب افت و افسردگی و زایمان و عامل و نوزاد را میخوانید .


صحبت با نوزاد، بازی با او، سعی درآموزش زمان مادری، برقراری ارتباط با نوزاد همگی به سعی و تلاش والدین به ویژه مادر نیاز دارد و البته سبب می‌شـود توان ذهنی نوزاد به سرعت افزایش یابد و در آینده در کار و درس به موفقیت برسد.
 
مادران افسرده کمتر برای بچه ها خود کتاب می‌خوانند یا با ان‌ها حرف می‌زنند کـه سبب کاهش ضریب هوشی نوزاد درمقایسه با همسالانش می‌شـود.
محققان به والدین به ویژه مادران توصیه می‌کـنند پس از زایمان با پزشک متخصص زنان در ارتباط باشند و درصورت هرگونه علامت‌هـای افسردگی به پزشک مراجعه کـنند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره افسردگی پس از زایمان عامل افت ضریب هوشی نوزاد

تنظیم ساعت خواب و نگهداری از کودک درشب و تقسیم وظایف بین پدر ومادر و بستگان، فرصت مناسب به مادربرای استراحت تفریح، خرید هدیه برای مادر از سوی همسر و حمایت عاطفی از او همگی سبب کاهش ابتلا به افسردگی می‌شـود.

حالت تهوع نوزاد، هنگام قطره نوزاد

درمان افسردگی پس از زایمان با روش‌هـای مختلف ازجمله دارو درمانی، روان درمانی و شرکت در کلاس‌هـای مشاوره گروهی انجام می‌شـود.

درصورت مزمن شدن این‌ عارضه امکان بروز آسیب‌هـای روانی شدید در مادر وجود دارد.

توضیحات بیشتر در موردافت افسردگی زایمان عامل نوزاد

یافته‌ها دراین‌ باره در مجله Child Development منتشر شده است.
منبع:Dailymail
انتهـای پیام/

احساس مادر ضریب هوشی نوزاد را کم یا زیاد می‌کند

شما مطلب افسردگی پس از زایمان عامل افت ضریب هوشی نوزاد را می خوانید .

افت افسردگی زایمان عامل نوزاد

نوع زایمان چه تاثیری بر روابط مادر-نوزاد دارد؟

به نقل از سایت خبرگزاری‌میزان و به گزارش پارس نوع زایمان چه تاثیری بر روابط مادر-نوزاد دارد؟ و   زایمان یک واقعه مهم در زندگـی زنان است. این‌ اتفاق موجب برانگیخته شدن قدرتمند احساسات و هیجانات به‌گونه‌ای می‌شـود کـه ممکن است در بعضی از زنان علائم روانی ناشی از یک زایمان سخت را ایجاد کند. دوره پس از زایمان گاهی به حدی پرتنش است کـه موجب به وجود آمدن مشکلاتی در سلامت روان مادر و تخریب رابطه مادر و کودک می‌شـود. به عبارتی زایمان سخت و حوادث ترومای ان ممکن است بر زندگـی و روابط مادر و کودک تأثیر بگذارد.زایمان سخت و استرس ناشی از ان می‌تواند بر عملکرد آتی مادر و تطابق وی در دوران پس از زایمان تأثیر منفی بگذارد. استرس، واکنشی انطباقی متأثر از ویژگی‌هـای شخصی یا فرآیند‌هـای روان‌شناختی است کـه درنتیجه هر فعالیت خارجی، شرایط ویژه و یا حادثه‌ای، فعال‌شده و بازتاب‌هـای فیزیکی یا …
مزایای زایمان در آب برای مادر و نوزاد و خطرات احتمالی ان

برای درمان عرق سوز شدن نوزاد چه کنیم؟

به نقل از سایت چطور و به گزارش پارس مزایای زایمان در آب برای مادر و نوزاد و خطرات احتمالی ان و

یکی از دغدغه‌هـای زنان باردار، انتخاب مناسب‌ترین و امن‌ترین شیوه برای زایمان است. شیوه‌ای کـه علاوه‌بر تخفیف درد مادر، سلامت نوزاد را تحت‌الشعاع قرار ندهد. روشی کـه در سال‌هـای اخیر رواج بیشتری پیدا کرده، زایمان در آب است. در این‌ مقاله به بررسی فواید و خطرات این‌ نوع زایمان می‌پردازیم.

حتما بخوانید:زایمان در آب، فراین‌د زایمان طبیعی درون یک وان آب گرم است. این‌ زایمان به دو شیوه امکان‌پذیر است. در روش اول، مادر در طول دردهـای زایمان درون آب می‌ماند و برای زایمان از آب خارج می‌شـود؛ در شیوه‌ی دوم در تمام طول زایمان، مادر در آب باقی می‌ماند.
جنین در نه ماه دوران بارداری درون کیسه‌ای مملو از مایع آمنیوتیک رشد می‌کند. زایمان در آب به‌نوعی فضای داخل رحم را شبیه‌سازی می‌کند، در نتیجه منجر به …
علل و راهکارهـای مقابله با افسردگی بعد از زایمان

به نقل از سایت دو نفره و به گزارش پارس علل و راهکارهـای مقابله با افسردگی بعد از زایمان و اگثر مادران بعد از زایمان دچار افسردگی میشن کـه باید این‌ مسئله رو جدی بگیریم. افسردگی ممکنه خفیف باشه و یا شدید، کـه اگه دوماه بعد از زایمان برطرف نشه حتما باید به پزشک مراجعه کنین. در این‌ نوشته درباره ی علائم افسردگی و راهکارهـای مناسب در برخورد با افسردگی بعد از زایمان توضیحاتی رو میدم. افسردگی بعد از زایمان علائم افسردگی بعد از زایمان عدم توانایی مراقبت از خود یا کودک خواب بیش از حد یا خیلی کم ترس از این‌کـه آیا مادر خوبی برای کودکش است یا نه فکر آسیب زدن به کودک خود و یا فکر خودکشی به طور کامل دوری از خانواده و دوستان نمیتوانند به وضوح فکر کنن و میل به خوردن غذا ندارن خودتون رو دریابید علاوه بر این‌کـه نیازهـای کودکتون رو برطرف …

حرفه‌ای عمل کردن معلمان عامل تقویت پایگاه اجتماعی فرهنگیان
  • علمی پزشکی
  • افسردگی پس از زایمان عامل افت ضریب هوشی نوزاد


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *