خانه / دسته‌بندی نشده / جسد را چگونه مومیایی می کـنند؟ + عکس اجساد مومیایی شده به همراه توضیحات

جسد را چگونه مومیایی می کـنند؟ + عکس اجساد مومیایی شده به همراه توضیحات

جسد را چگونه مومیایی می کـنند؟ + عکس اجساد مومیایی شده ، ضد و نقیض‌هـای کشف جسد مومیایی رضا شاه + عکس ، اولین عکس سلفی با جسد مومیایی رضا شاه (جزییات و بیوگرافی رضاخان) ، عکس مومیایی منتسب به رضا شاه ، آیا جسد مومیایی را می‌توان شناسایی کرد؟ ، کشف مومیایی شاه پهلوی در تهران | .

نحوه مومیایی کردن جسد انسان + تصاویر جسد مومیایی
از زمان قدیم و از دوران باستان هر فرهنگی برای دفن اجساد آداب و رسومی خاص داشت. در بعضی از فرهنگ ها، جسد سوزانده می شد، جسد به دریا انداخته می شد، جسد را بر سر کواه می گذاشتند تا خوراک پرندگان وحشی شـود، جسد را در کوه و زمین دفن می …

جسد را چگونه مومیایی می کـنند؟ + عکس اجساد مومیایی شده

نحوه مومیایی کردن جسد انسان + تصاویر جسد مومیایی

از زمان قدیم و از دوران باستان هر فرهنگی برای دفن اجساد آداب و رسومی خاص داشت. در بعضی از فرهنگ ها، جسد سوزانده می شد، جسد به دریا انداخته می شد، جسد را بر سر کواه می گذاشتند تا خوراک پرندگان وحشی شـود، جسد را در کوه و زمین دفن می کردند و کارهـای متفاوت دیگری که‌ همگی خاص یک فرهنگ استند. اما یکی از عجیب ترین روش ها برای اجساد، مومیایی کردن جسد است. مصر باستان یکی از کشورهـای مهم است که‌ به علت مومیایی کردن پادشاهان برای باستان شناسان و هر شخصی می تواند بسیار جالب باشد. به همین علت در این‌ مطلب در مورد روش مومیایی کردن در مصر باستان می گوییم.

جسد مومیایی

بیرون آوردن اعضای داخلی

در ابتدا بایـد بگوییم که‌ روش هـای متعددی برای مومیایی کردن اجساد وجود دارد که‌ با هم فرق دارند. بطور معمول مومیایی کردن یک جسد حدود ۷۰ روز طول می کشد. در آن‌ زمان افرادی خاصی که‌ با نام مومیایی کـننده شناخته می شدند این‌ کار را به طور دقیق و کامل انجام می دادند. به جز دانستن ایین هـای صحیح در مراحل مختلف، این‌ افراد بایـد با آن‌اتومی بدن انسان اشنایی کامل می داشتند. اولین مرحله برای مومیایی کردن جسد، خارج کردن تمام اعضای داخلی بدن بود که‌ خیلی سریع از هم می پاشید و فاسد می شد.

همـه چیز در مورد جسد چگونه عکس مومیایی

افراد مومیایی کـننده با ابزارهـای خاص قلابی شکل به مغز دسترسی پیدا می کردند و تمام بافت مغزی را خارج می کردند. این‌ کار خیلی نیاز به مهارت داشت و بایـد دقیق انجام می شد، زیرا باعث می شد که‌ چهره از بین برود. در مرحله بعد مومیایی کـننده، تمام اندام هـای درون شکم و سینه را از طریق برشی که‌ معمولا در سمت چپ شکم ایجاد می کرد در می آوردند. البته آن‌ها فقط قلب را در بدن قرار میدادند و معتقد بودند که‌ قلب، مرکز استی و هوش انسان است.

بقیه اعضای بدن به صورت جداگانه نگهداری می شدند. معده، شش و جگر درون ظرف هـای مخصوص به نام کانوپیک (Canopic Jars) که‌ بر روی هر کدام نام عضو نوشته می شد و نام فرد و فرشته نگهبان نیز نوشته می شد، قرار میگرفت و به همراه مومیایی دفن می شدند. در روش هـای جدیدتر مومیایی کردن، این‌ اعضا را در می آوردند و بسته بندی می کردند و سپس آن‌ها را دوباره درون بدن قرار میدادند. حتی بعد از آن‌ زمان هم، آن‌ جعبه ها همراه با جسد دفن می شدند.

جزییات مطلب جسد و چگونه و عکس و مومیایی را میخوانید .
جسد مومیایی

خشک کردن جسد

مومیایی کـنندگان بعد از اناجم این‌ مراحل بایـد تمام رطوبت را از سطح بدن خارج می کردند. آن‌ها خشک کردن جسد را به وسیله ناترون که‌ نوعی نمک بود انجام می دادند و سپس بسته هـایی از این‌ نمک خاص که‌ قدرت خشک کـنندگی بالایی داشت را داخل بدن قرار می دادند. هنگامی که‌ بدن بطور کامل خشک می شد، آن‌ ها بسته هـای نمک را در می آوردند و به ارامی نمک هـای روی بدن را می شستند. در نتیجه جسد کاملا خشک ولی قابل شناسایی بود. برای این‌که‌ جسد خیلی شبیه به انسان زنده به نظر آید، مومیایی کـنندگان جسد را با پارچه و دیگر مواد پر می کردند و در خیلی از مواقع، چشم هـای مصنوعی هم برای جسد قرار می دادند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره جسد را چگونه مومیایی می کـنند؟ + عکس اجساد مومیایی شده

 

جسد مومیایی

بستن با پارچه

بعد از تمام مراحلی که‌ گفته شد نوبت به مرحله بستن جسد با پارچ می شد. هر جسد را با صدها نوار پارچه کتان می پوشاندند. مومیایی کـننده با دقت خیلی این‌ نوارهـای پارچه ای را به دور جسد می پیچیدند و حتی انگشت هـای دست و پای جسد را هم بطور جداگانه باندپیچی میکردند. برای این‌که‌ جسد از حالت اصلی خارج نوشد، سنگ هـای خاصی که‌ معتقد بودند جادویی است را در میان پارچه ها قرار می دادند و جمله هـای خاصی را روی پارچه می نوشتند. در آخر هم پارچه نهـایی را جای خود قرار می دادند و روی آن‌ را با نوارهـای کتانی ثابت می کردند. مومیایی بدین ترتیب کامل می شد.

عکس مشترک زوج چینی، ۱۱ سال‌ پیش از آشنایی با یکدیگر!

 

توضیحات بیشتر در موردجسد چگونه عکس مومیایی
جسد مومیایی

خصوصیات دیگر روش مومیایی کردن مصری ها

 

در روش مومیایی کردن اجساد، فردی که‌ این‌ مراحل را به دست داشت، تنها شخصی نبود که‌ به این‌ پروسه کمک می کرد. اگرچه آماده سازی قبر حتی قبل از این‌که‌ فردی بمیرد شروع می شد، اما بایـد در زمان مشخصی انجام می گیرد و به همین علت افراد دیگری مانند صنعت گران، کارگران و هنرمندان بایـد به سرعت کارها را انجام می دادند.

شمـا مطلب جسد را چگونه مومیایی می کـنند؟ + عکس اجساد مومیایی شده را می خوانید .

لوازم خیلی بود که‌ بایـد در کنار فرد دفن شده گذاشته می شد، تا به اعتقاد آن‌ ها در دنیای پس از مرگ به آن‌ لوازم، دسترسی داشته باشد. همچنین در کنار فرد مومیایی شده بایـد مجسمه ها و مبلمان خاصی گذاشته می شد، دیوارها با طرح هـای اعتقادی نقاشی می گشت و همچنین لیستی از غذاها آماده می گردید. به اعتقاد مصریان، از طریق یک فرآیند جادویی، همـه این‌ مدل ها، عکس ها و لیست ها، در زندگی بعدی واقعی می شدند.

حالا همـه چیز برای مرنام تدفین آماده است!

جسد چگونه عکس مومیایی
مومیایی مصری

مرنام تدفین

برای مرنام تدفین، مومیایی کـنندگان که‌ البته جایگاه خاص اعتقادی داشتند، شروع به انجام کارهـای خاصی و خواندن دعاهـایی در کنار قبر می کردند. مهمترین بخش این‌ مرنام «باز کردن دهان» بود. مومیایی کـننده توسط وسیله خاصی، دست ها، پاها و دیگر اعضای جسد را لمس می کرد تا برای زندگی بعدی آماده شوند. زمانی که‌ این‌ وسیله به دهان مومیایی می خورد، می توانست که‌ در زندگی بعدی صبحت کند و غذا بخورد. بعد از این‌ مرحله، مومایی برای زندگی بعدی خود به طور کامل آماده می شد.

عکس هـای مونا فائزپور همسر احمد مهرانفر (۱۷ عکس)

حالا وقت آن‌ است که‌ مومیایی را در تابوت بگذارند و کاملا آن‌ را ببندند.

این‌ مرنام خاص از روش مومیایی کردن اجساد نشان می دهد که‌ مصریان با افکار مرگ بسیار درگیر بودند. با این‌ حال، به نظر می رسد که‌ آن‌ ها از اوایل زندگی شان برنامه می ریختند که‌ عشقشان را به زندگی هدیه کـنند. باستان شناسان بر این‌ باورند که‌ مصریان آن‌قدر این‌ زندگی را دوست داشتند که‌ تمایل داشتند پس از مرگشان، زندگی به همین روال ادامه پیدا کند.

جسد مومیایی

اما چرا نگهداری از بدن؟

مصری ها معتقد بودند که‌ بدن مومیایی خانه روحشان است. اگر بدن نابود شـود، روح ممکن است از دست برود. ایده “روح” مورد نظر مصری ها بسیار پیچیده بود؛ به طوری که‌ اعتقاد داشتند که‌ همـه افراد شامل سه روح استند.

این‌ مطلب در مورد جسد چگونه عکس مومیایی می باشد .
  • کا (ka): همزاد فرد است که‌ در تابوت باقی می ماند و نیاز به اشیاء گوناگون دارد.
  • با (ba): یا همان روح، آزاد است و می تواند از قبر پرواز کند و به آن‌ برگردد.
  • آک (akh): روحی بوده که‌ بایـد به جهان دیگر سفر می کرده، مورد قضاوت قرار می گرفته و در نهـایت اجازه ورود به جهان دوم را می گرفته است.

برای مصری ها، این‌ روش مومیایی کردن بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت که‌ در بسیاری از قسمت هـای مصر، مومیایی ها، هنوز هم وجود دارند.

عکس هـای جسد مومیایی شده

عکس هـای جسد مومیایی شده

جسد را چگونه مومیایی می کـنند؟ + عکس اجساد مومیایی شده

عکس جسد

عکس هـای جسد مومیایی شده

جسد, چگونه, عکس, مومیایی

تصاویر اجساد

عکس هـای جسد مومیایی شدهعکس هـای جسد مومیایی شده

 

فیلم هـای ترسناک و استرس زایی که‌ نفس ها را در سینه حبس می کند + تصاویر

اولین عکس سلفی با جسد مومیایی رضا شاه (جزییات و بیوگرافی رضا

اولین عکس سلفی با جسد مومیایی رضا شاه (جزییات و بیوگرافی رضاخان)

مجموعه : مجله خبری روز

اولین عکس سلفی با جسد مومیایی رضا شاه
 
خبری که‌ در روز معمار بشدت در فضای رسانه ای پیچید , خبر کشف جسد مومیایی شده ای از محل تخریب مقبره رضا شاه در شاه عبدالعظیم بود . گمانه ها این‌ پیکر مومیایی را منتسب به رضا خان اولین شاه پهلوی ایران میداند .
 
صاحب این‌ عکس با ارسال آن‌ به شبکه‌ هـای مجازی ادعا کرده که‌ با مومیایی پیدا شده که‌ گفته می شـود متعلق به رضاشاه است عکس سلفی گرفته است.
 

 
به گزارش ایران ناز خدماتی نظیر ساخت راه‌آهن سراسری ایران (از دریای …
ضد و نقیض‌هـای کشف جسد مومیایی رضا شاه + عکس

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  روز گذشته در عملیات طرح توسعه حرم حضرت عبدالعظیم جسد یک مومیایی کشف شد و اظهارنظرات درباره احتمال تعلق این‌ مومیایی به  رضاشاه پهلوی  خبرساز شد و جوی از شایعات را درباره این‌ مومیایی منتشر کرد.
عبدالله شهبازی مورخ سرشناس کشورمان در مطلبی به شایعات مرتبط با این‌ مویایی پاسخ داد که‌ به شرح زیر است:
تصاویری پخش شده از جنازه‌ای که‌ گویا به سبک مصر باستان مومیایی شده (تکه‌‌هـای پارچه چسبیده به جسد، به سبک مومیایی‌هـای قدیم مصر، در عکس مشهود است). ادعا می‌شـود که‌ این‌ «مومیایی»‌ در شهر ری ‌کشف شده و به رضا شاه تعلق دارد که‌ مقبره او پس از پیروزی انقلاب تخریب شد.
این‌ عکس حتی در کانال‌ها و گروه‌هـای تخصصی نیز بحث‌برانگیز شد. بر این‌ اساس می‌توان تصور کرد که‌ شایعه فوق چقدر گسترده است.
رضا شاه در ۴ مرداد ۱۳۲۳ در ژوهانسبورگ (آفریقای جنوبی) فوت کرد. جنازه را «مومیایی»‌ کردند و …
عکس مومیایی منتسب به رضا شاه


فرارو: عکسی که‌ در شبکه‌‌هـای اجتماعی منتشر شده و ادعا می‌شـود متعلق به جسد مومیایی کشف شده در شهرری است. تایید اصالت این‌ تصاویر یا ارتباط آن‌ با رضا پهلوی هنوز ممکن نیست.

توکلی: نبایـد درباره برجام در بین مردم، انتظار ایجاد می‌کردیم

به نقل از سایت برترینها و به گزارش پارس توکلی: نبایـد درباره برجام در بین مردم، انتظار ایجاد می‌کردیم و خبرگزاری ایسنا:‌ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که‌ نبایـد در مساله برجام تا این‌ حد انتظار در بین مردم ایجاد می‌کردیم، گفت: رهبری همواره تاکید داشتند که‌ ما نبایـد فریب دشمن را بخوریم.احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه مرنام چهلمین روز درگذشت آیت‌الله حائری شیرازی که‌ در مسجد امام صادق (ع) برگزار شد، در جمع خبرنگاران با بیان این‌که‌ در برجام ما به دنبال همـه آن‌چه که‌ بوده‌ایم به دست نیاورده‌ایم، گفت: دولت نبایـد در مساله برجام تا این‌ حد انتظار ایجاد می‌کرد. ما در مذاکرات با یک دشمن مکار طرف بودیم و سابقه آن‌ها همیشه با ما بد بوده است. رهبری نیز همواره بر این‌ موضوع تاکید داشتند که‌ فریب دشمن را نخورید.وی ادامه …

  • دسته‌بندی نشده
  • جسد را چگونه مومیایی می کـنند؟ + عکس اجساد مومیایی شده


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *