خانه / دسته‌بندی نشده / «بوکر عربی» نصیب چه کسی خواهد شد؟ +تصویر به همراه توضیحات

«بوکر عربی» نصیب چه کسی خواهد شد؟ +تصویر به همراه توضیحات

«بوکر عربی» نصیب چه کسی خواهد شد؟ +تصویر ، عابدزاده مدعی جدی حضور در کشور روسیه ، جعل تصویر کودک یمنی در رسانه هـای غربی و عربی +تصویر ، تشکیل کمیته سه جانبه عربی – آمریکایی علیه ایـران ، هری کین بالاتر از مسی خواهد شد ، برانکو پس از مسلمان چه خواهد کرد؟! .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،جایزه بین‌المللی ادبیات داستانی جهان عرب که‌ به بوکر عربی نیز شهرت دارد دیشب، در مرنام افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی کتاب ابوظبی که‌ در هتل فیرمونت باب البحر ابوظبی برگزار شد، برنده‌ خود را معرفی کرد. ابراهیم نصرالله، نویسنده مطرح فلسطینی، به عنوان برنده نهـایی این‌ جایزه ۵۰ هزار دلاری معتبر انتخاب شد.
ابراهیم السعافین، …

«بوکر عربی» نصیب چه کسی خواهد شد؟ +تصویر

«بوکر عربی» به چه کسی رسید؟ +‌ تصویربه گزارش

گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،جایزه بین‌المللی ادبیات داستانی جهان عرب که‌ به بوکر عربی نیز شهرت دارد دیشب، در مرنام افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی کتاب ابوظبی که‌ در هتل فیرمونت باب البحر ابوظبی برگزار شد، برنده‌ خود را معرفی کرد. ابراهیم نصرالله، نویسنده مطرح فلسطینی، به عنوان برنده نهـایی این‌ جایزه ۵۰ هزار دلاری معتبر انتخاب شد.

ابراهیم السعافین، رئیس هیئت داوران این‌ جایزه، درباره این‌ رمان گفت: «ابراهیم نصرالله در این‌ رمان کوشیده به تحولات جامعه و واقعیت امروز با اسلوبی فانتزی و با تمرکز بر فساد شخصیت اصلی داستان بپردازد. او همچنین بر تمایل روزافزون به توحش و مادی‌گرایی در تجارت جان انسان‌ها در عصر حاضر و در غیاب ارزش‌هـای اخلاقی و انسانی تاکید می‌کند.»

همه چیز در مورد جدی چه حضور کشور روسیه روش سه عابدزاده تصویر کی روش ورزش

اعضای هیئت داوران این‌ دوره از جایزه بوکر عربی را آدمهـای چون ابرهیم السعافین، رمان‌نویس و شاعر اردنی، انعام بیوض، شاعره و مترجم الجزایری، محمود شقیر، نویسنده فلسطینی و جمال محجوب، نویسنده سودانی-بریتانیایی تشکیل دادند.

بوکر عربی از مهم‌ترین جوایز ادبی جهان عرب به شمار می‌آید که‌ صرفا در حوزه رمان برگزار می‌شـود. این‌ جایزه بین‌المللی از سوی بنیاد جایزه من‌بوکر در لندن حمایت می‌شـود و در سال‌هـای اخیر مقامات فرهنگ و گردشگری ابوظبی حامی مالی آن‌ شده‌اند.

جزییات مطلب جدی و چه و حضور و کشور روسیه و روش و سه و عابدزاده و تصویر و کی روش و ورزش را میخوانید .

ابراهیم نصرالله از میان شش برگزیده نهـایی این‌ جایزه که‌ از میان ۱۲۴ رمان از نویسندگان ۱۴ کشور برگزیده شده بودند، انتخاب شد. رمان «ساعت بغداد» نوشته شهدالراوی از عراق، «گل‌هـایی که‌ طعمه آتش می‌شوند» نوشته امیر تاج السر از سودان، «میراث شاهدان» نوشته نوشته ولید الشرفا از فلسطین ،«ترسوها» نوشته دیمه ونوس از کشور سوریه و « وضعیت بحرانی شخصی موسوم به«ک» جزو شش نامزده نهـایی این‌ جایزه بودند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره «بوکر عربی» نصیب چه کسی خواهد شد؟ +تصویر

«بوکر عربی» به چه کسی رسید؟ +‌ تصویر

ابراهیم نصرالله، در سال ۱۹۴۸ از پدر و مادری فلسطینی در عمان زاده شد. او در حال حاضر یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین نویسندگان جهان عرب به شمار می‌رود که‌ آثار خیلیی تاکنون از او منتشر شده و به زبان‌هـای مختلفی در دنیا ترجمه شده است. رمان «روزگار اسب‌هـای سفید» از این‌ نویسنده در میان نامزدهـای جایزه بوکر عربی در سال ۲۰۰۹ قرار گرفته بود. این‌ نویسنده فلسطینی تاکنون موفق به کسب جوایز دیگر ادبی نیز شده که‌ از میان آن‌‌ها می‌توان به جایزه رمان عربی کتارا در سال ۲۰۱۶ برای رمان «ارواح کلیمانجارو» و جایزه شعر سلطان العویس اشاره کرد.

بهترین سن سوراخ کردن گوش دختران چه سنی است؟

«نبرد دوم سگ» که‌ اولین بار در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، درباره مردی است که‌ سگش را به مرد دیگری می‌فروشد اما خریدار از دادن همه پول بابت خرید سگ امتناع می‌کند. این‌ داستان به درگیری بین آن‌ دو خانوده منجر می‌شـود و خریدار و صاحب سگ هردو به قتل می‌رسند و جنگ به همه جا سرایت می‌کند.

توضیحات بیشتر در موردجدی چه حضور کشور روسیه روش سه عابدزاده تصویر کی روش ورزش

سال گذشته محمد حسن علوان با رمان «مرگ کوچک» برنده جایزه بوکر عربی در سال ۲۰۱۷ شد.

منبع:مشرق

شما مطلب «بوکر عربی» نصیب چه کسی خواهد شد؟ +تصویر را می خوانید .

انتهـای پیام/

«بوکر عربی» به چه کسی رسید؟ +‌ تصویر

جدی چه حضور کشور روسیه روش سه عابدزاده تصویر کی روش ورزش

مهریه منحصر به شخص همسر شهید باکری چه بود؟+تصاویر


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،مهدی باکری فرمانده لشکر عاشورای تبریز بود که‌ بی شک اغلب کسانی که‌ نامش را می‌شنوند مردی با لباس خاکی جنگ در ذهنشان تداعی می‌شـود با چهره‌ای آرام دارد.
از ازدواج پدر و مادر مهدی ۶ فرزند متولد شده بود؛ علی، رضا، مهدی، حمید و دو خواهر. علی باکری مهندس شیمی از دانشگاه صنعتی شریف بود که‌ از مبارزین مذهبی مجاهدین خلق پیش از تغییر ایدئولوژی‌شان محسوب می‌شد، رضا اکنون در قید حیات و مشغول کار آزاد است، حمید که‌ برادر کوچک بود اما یک سال پیش از مهدی در عملیات خیبر به شهادت رسید و مهدی باکری که‌ مدتی شهردار ارومیه بود اما با شروع جنگ به جبهه رفت و هنگامی که‌ فرماندهی لشکر عاشورای تبریز را بر عهده داشت در عملیات بدر سال ۶۲ به شهادت رسید.
نکته قابل تأمل در مورد شهدای باکری این‌ است که‌ علی رغم تقدیم سه پسر در …
در قرون وسطا مجازات زنان پرحرف چه بود؟+تصاویر

پست این‌ستاگرامی بهرام رادان به مناسبت ۸۲ سالگی وودی آلن/ تصویر


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،درباره ی قرون وسطا خیلی شنیده و خوانده ایم، که‌ به آن‌ عصر تاریکی اروپا می گویند؛ زمانی که‌ انحطاط و تباهی در همه ی امور به چشم می خورد.
در قرون وسطا زنانی که‌ خیلی پرحرفی می کردند توسط شوهرانشان به شکل علنی مورد اهانت و تذلیل قرار می گرفتند تا جایی که‌ آن‌ها را مجبور می کردند تا ابزارهـایی که‌ به (افسار زن پر حرف) شهرت داشت بر صورت هـای خود بزنند. این‌ مجازات هولناک تا ساعت هـای زیادی طول می کشید.
این‌ افسار از یک نقاب آهنی و همچنین بندهـای آهنی ساخته شده بود که‌ آن‌ را بر روی صورت زنان پر حرف قرار می دادند. البته مردم قرون وسطا به این‌ حد هم بسنده نمی کردند بلکه‌ یک تکه‌ آهنی را هم در دهان او می گذاشتند تا نتواند حرف بزند. گاهی این‌ تکه‌ آهن ، نوک تیز و خاردار بود …
به بن‌بست رسیدن شبکه‌ عنکبوتی تونل‌سازان در کشور سوریه/چه کسی به م


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛جنگ همه جانبه برخی قدرت‌هـای غربی و عربی علیه دولت کشور سوریه دارای نکات و بحث‌هـای زیادی است که‌ شاید پرداختن به هر کدام از آن‌‌ها نیازمند نوشتن شاید چندین کتاب باشد. یکی از جنبه‌هـای مهم این‌ موضوع، تلاش رسانه‌هـای وابسته به این‌ قدرت‌ها برای نشان دادن تروریست‌هـای داعشی به عنوان موجوداتی بدوی است و بر این‌ اساس، شواهد و دلایلی که‌ نشان می‌دهد آن‌‌ها در ارتباط مستقیم با کشور‌هـای صاحب تکنولوژی بوده و علاوه بر اخذ مشاوره و استفاده از داده‌هـای اطلاعاتی، از سخت افزار‌ها و تجهیزات جنگی و مهندسی آن‌‌ها نیز بهره می‌گرفتند، عمدا پنهان مانده است.
از جمله یکی از مربوط به این‌ جنگ که‌ طبق همان سیاست رسانه ای، مورد توجه قرار نگرفته، اما در عین حال از اهمیت بالایی نیز برخوردار است، بحث ساخت تونل‌هـای خاص، مجهز و قابل تامل توسط نیرو‌هـای تروریستی درگیر در این‌ نبرد است که‌ در …

تصویر بهترین گریم هـای جهان |گریم هـای برتر چهره بازیگران در فیلم هـای مشهور

عابدزاده مدعی جدی حضور در کشور روسیه

ورزش سه: کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی نام چهار دروازه بان تیم ملی برای دیدار با تونس و الجزایر را اعلام کرد که‌ در این‌ لیست با حذف نام حامد لک دروازه بان صبای قم، امیر عابدزاده به لیست تیم ملی اضافه شد.
عابدزاده طی هفتـه هـای گذشته خود را به فهرست تیم مارتیمو تحمیل کرده و نمایش خوبی در ترکیب این‌ تیم داشت تا به این‌ ترتیب کارلوس کی روش این‌ بازیکن را به تنها دروازه بان لژیونر تیم ملی تبدیل کند.
سرمربی تیم ملی در نشست خبری بعد از دیدار با سیرالئون گفت که‌ این‌ تیم ۵ دروازه بان مدعی برای حضور در جام جهانی دارد و با اعلام لیست جدید به نظر می رسد که‌ از میان بیرانوند، مظاهری، عابدزاده و حسینی سه دروازه بان راهی جام جهانی خواهند شد و با توجه به علاقه کی روش به لژیونرها، …

  • دسته‌بندی نشده
  • «بوکر عربی» نصیب چه کسی خواهد شد؟ +تصویر


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *