خانه / دسته‌بندی نشده / هر توافق جدید اروپا و آمریکا درباره برجام بی اعتبار اسـت به همراه توضیحات

هر توافق جدید اروپا و آمریکا درباره برجام بی اعتبار اسـت به همراه توضیحات

هر توافق جدید اروپا و آمریکا درباره برجام بی اعتبار اسـت ، امیدواری آمریکا به توافق با اروپا درباره برجام ، آمریکا آب پاکی را بر دستان اروپا و برجام ریخت؛ آمریکا از توافق هـسته‌ای خارج می شـود ، ادعای توافق اروپا و آمریکا بر سر برجام ، آمریکا و اروپا در آستانه توافق درباره ایران ، توافق انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا با شروطی جدید برای حفظ برجام .

به گزارش جام جم آن‌لایـن از ایرنا، دریابان علی شمخانی امروز (چهارشنبه) طی سخنانی در نهمین دوره ایـن نشست بین المللی در شهر سوچی روسیه، درباره مذاکرات هـسته ای ایران و ۱+۵ افزود: به شمـا اطمینان می دهم که‌ بطور قطع رویاهـای آن‌ها در مورد ایران تعبیر نخواهد …

هر توافق جدید اروپا و آمریکا درباره برجام بی اعتبار اسـت

به گزارش جام جم آن‌لایـن از ایرنا، دریابان علی شمخانی امروز (چهارشنبه) طی سخنانی در نهمین دوره ایـن نشست بین المللی در شهر سوچی روسیه، درباره مذاکرات هـسته ای ایران و ۱+۵ افزود: به شمـا اطمینان می دهم که‌ بطور قطع رویاهـای آن‌ها در مورد ایران تعبیر نخواهد شد؛ گفت وگوی مجدد در مورد پایان دوره محدودیت فعالیت هـای صلح آمیز هـسته ای ایران به معنای نابودی برجام اسـت زیرا لغو محدودیت ها و عادی شدن روند برنامه هـسته ای ایران در چارچوب معاهده بخش مهمی از تعهد ارایه شده به ایران در توافقنامه بین المللی برجام اسـت.

وی افزود: ایـن مذکرات یک مثال روشن برای جهان اسـت که‌ می توان با گفتگو و مذاکره به راه حل توافقی برای پایان دادن به یک بحران ساختگی دست یافت، اما آن‌چه مهمتر از اصل دستیابی به توافق اسـت، پایبندی طرفین به تعهداتشان برای اعتبار و پایداری ایـن توافق اسـت. متأسفانه امروز ما با دولتی مواجه هـستیم که‌ نه تنها تعهد دولت پیشین آمریکا را به سخره گرفته اسـت بلکه‌ اصول اولیه حقوق بین الملل را نه فقط در توافق هـسته ای با ایران، که‌ حتی معاهدات دوجانبه و بین المللی کشورش را با جهان زیر پا می گذارد.

همـه چیز در مورد آمریکا ارتش اردوغان اروپا اعتبار برجام پیشروی ترک ترکیه توافق جدید خبر درباره
سیاسـت آمریکا بی ثبات کردن خاورمیانه اسـت

دریابان شمخانی همچنین گفت: سیاسـت قطعی آمریکا در خاورمیانه، مدیریت ناامنی و بی ثبات سازی برای حضور و توسعه پایگاه هـای نظامی و فروش تسلیحات و دخالت در امور ایـن منطقه اسـت.

جزییات مطلب آمریکا و ارتش و اردوغان و اروپا و اعتبار و برجام و پیشروی و ترک و ترکیه و توافق و جدید و خبر و درباره را میخوانید .

وی افزود: جهان امروز بیش از هر زمانی به صلح و ثبات و امنیّت نیاز دارد و مسیر تحقق آن‌ از راه گفت وگوهـای سیاسی، امنیّتی و نظامی برای دستیابی به درک مشترک، رفع سوء تفاهم ها و نهـایتا دستیابی به راه حل اسـت. باید به نبرد و خشونت پایان داده شـود و به جای ائتلاف برای نبرد، ائتلاف برای صلح و دوستی و برادری تشکیل شـود و به جای ایـنکه‌ سرمایه ملی کشورها صرف رقابت تسلیحاتی شـود در مسیر رفع فقر و توسعه و رفاه مردم، هزینه شـود.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره هر توافق جدید اروپا و آمریکا درباره برجام بی اعتبار اسـت

دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران با بیان ایـنکه‌ بصورت طبیعی، یک مسأله قبل از ایـنکه‌ به بحران تبدیل شـود، فرآیندی را طی می کند، گفت: دانش و تجربه نشان داده اسـت که‌ هیچ بحرانی در جهان امروز با نبرد و درگیری حل نشده، بلکه‌ ایـن بحران ها از یک وضعیت به وضعیت دیگری تبدیل شده اسـت.

شمخانی با اشاره به بحران هـای خاورمیانه، جنوب و شرق آسیا افزود، با قاطعیت می توان ادعا کرد که‌ برای بحران هـای امروز در جهان، اعم از سوریه، یمن، لیبی، افغانستان، شبه جزیره کره، هیچ راه حلی به جز گفت وگو و حل و فصل سیاسی وجود ندارد.اما ایـن پرسش مطرح اسـت که‌ چرا به راه حل سیاسی در ایـن بحران ها بی توجهی و بر طبل نبرد کوبیده می شـود؟.

وی تصریح کرد: اگر چه هر یک از ایـن بحران ها راه حل سیاسی مخصوص به خود را دارند، اما در ریشه یابی ها، با موانعی مواجه می شویم که‌ تقریبا در تمامی ایـن بحران ها مصداق دارد.

توضیحات بیشتر در موردآمریکا ارتش اردوغان اروپا اعتبار برجام پیشروی ترک ترکیه توافق جدید خبر درباره

نمایـنده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: وجود ایـن ادراک غلط در ذهن برخی از حاکمان که‌ می توانند با نبرد بحران ها را به پایان برسانند، فقدان جسارت در شروعگران نبرد و حامیان آن‌ها برای پذیرش اشتباه و بازگشت به مسیر درست، منافع برخی از بازیگران در اسـتمرار به هم ریختگی و آشوب در منطقه برای تخلیه ظرفیت ها، تضعیف بنیادهـای قدرت ملی کشورها، تخریب زیر ساخت ها، دامن زدن به درگیری هـای مذهبی و قومیتی و نژادی و منافع فروشندگان سلاح و مهمات، موجب شده به راه حل سیاسی بی توجهی و بر طبل نبرد کوبیده شـود.

آن‌چه باید درباره داروهـای تاریخ مصرف گذشته بدانید

دریابان شمخانی برای نمونه گفت: آمریکا به عنوان بزرگترین صادر کننده سلاح و مهمات، بیش از یک سوم بازار نبرد افزار جهان را در کنترل دارد و بیش از ۷۰ درصد ایـن سلاح ها به منطقه خاورمیانه فروخته می شـود که‌ در طـی ۱۰سال گذشته به دو برابر افزایش یافته و منطقه را به انباری از سلاح و باروت تبدیل کرده اسـت.

شمـا مطلب هر توافق جدید اروپا و آمریکا درباره برجام بی اعتبار اسـت را می خوانید .

نمایـنده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی کشور با طرح ایـن پرسش که‌ آیا با چنین بازار پرسودی، آمریکا می تواند حتی تمایلی برای پایان نبرد ها داشته باشد، پرسید: آیا بدون تهدید نمایی امنیّتی از ایران می تواند بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار سلاح در یک سفر به عربستان بفروشد؟ آیا می تواند بدون تصویر سازی فرضی و واهی از تهدیدات روسیه و چین و ایران، مسابقه خرید تسلیحاتی در جهان راه بیندازد؟ آیا بدون کمک آمریکا گروه هـای تروریستی از جمله داعش توان حفظ سیطره بر نیمی از خاک عراق و سوریه را داشتند؟ آیا بدون حمایت آمریکا تروریست ها می توانند به محیط هـای جدید درگیری در افغانستان و آسیای میانه منتقل شوند؟

وی در جواب گفت: طبیعی اسـت که‌ تمامی پاسخ ها منفی اسـت زیرا سیاسـت قطعی آمریکا در منطقه، مدیریت ناامنی و بی ثبات سازی برای حضور و توسعه پایگاه هـای نظامی و فروش تسلیحات و دخالت در امور منطقه اسـت.

آمریکا ارتش اردوغان اروپا اعتبار برجام پیشروی ترک ترکیه توافق جدید خبر درباره

شمخانی با ابراز تاسف از ایـنکه‌ جهان در حال بازگشت به دوران نبرد سرد بصورت افسار گسیخته اسـت، گفت: تلاش هـای آشکار و پنهانی برای کشاندن جهان به آن‌ دوران دیده می شـود. سطوح اصطکاک و درگیری میان کشورها، رو به افزایش اسـت، نظم حاکم بر مناسبات بین المللی در حال بهم ریختگی و حرکت در مسیر خشونت طلبی اسـت.

نمایـنده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی در بخش دیگری از سخنان خود درباره مساله فلسطین گفت: شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی توسط دولت آمریکا، نه در جهت حل بحران فلسطین بلکه‌ در مسیر مشتعل کردن آتش نبرد در فلسطین اسـت.

وی با طرح ایـن سوال که‌ در چنین شرایطی وظیفه ما به عنوان مقامات عالی امنیت ملی چیست، تاکید کرد: در شرایطی که‌ همـه اذعان داریم که‌ نبرد هیچ برنده ای نخواهد داشت و همـه بازنده خواهند بود و بالعکس اصولا در راه حل سیاسی، بازنده ای وجود ندارد، چون توافقی شکل نمی گیرد، اسـتراتژی ما باید ایـن باشد که‌ نگذاریم اختلافات و چالش ها و تنش ها میان کشورها به دشمنی و نبرد کشیده شـود و نبرد هـای فعلی متوقف شـود و تمامی توان خود را بسیج کنیم تا در قالب چارچوب هـای منطقه ای به راه حلی برای بحران هـای جاری دست یابیم.

آمریکا و عربستان در انتخابات لبنان دخالت می‌کنند

دریابان شمخانی ادامه داد: تردیدی نیست که‌ بروز نبرد داخلی در هر کشوری، فضای مستعدی را برای پیدایش و توسعه جریان هـای تروریستی ایجاد می کند، ناامنی در یک کشور و منطقه، در نظام امنیّت شبکه‌ ای به سایر مناطق نیز منتقل خواهد شد.

ایـن مطلب در مورد آمریکا ارتش اردوغان اروپا اعتبار برجام پیشروی ترک ترکیه توافق جدید خبر درباره می باشد .

وی با بیان ایـنکه‌ کشورهـای منطقه باید ظرفیت هـای خود را برای کمک به دولت ها برای حل بحران هـای داخلی، به کار گیرند، افزود: شکل گیری گفت وگوی ملی میان دولت وحدت ملی افغانستان با طالبان که‌ مسیر خشونت را کنار بگذارند و همچنین گفت وگوی دولت سوریه با معارضه مسلحی که‌ به آتش بس تن داده اند، مسیر درستی اسـت که‌ باید مورد حمایت منطقه ای و جهانی قرار گیرد.

دریابان شمخانی با بیان ایـنکه‌ تنها موردی که‌ از میدان گفت وگو و مذاکره خارج بوده، موضوع تروریسم اسـت، گفت: باید با تروریسم به عنوان یک تهدید جدی و رو به گسترش، در پارادایم امنیت دسته جمعی مبارزه شـود. مبارزه با تروریسم در عراق، افغانستان و سوریه و در هر مکان دیگری که‌ دارای دولت هـای قانونی هـستند بدون مشارکت و همکاری مشترک با ایـن دولت ها، میسر نیست.

هر توافق جدید اروپا و آمریکا درباره برجام بی اعتبار اسـت

وی افزود: نباید اجازه داده شـود به بهانه مبارزه با تروریسم، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشورهـایی که‌ درگیر با تروریست ها هـستند، مخدوش شـود و مبارزه با تروریسم، ابزاری برای سوء اسـتفاده، دخالت و اشغال بخشی از سرزمین ایـن کشورهـای مستقل قرار گیرد که‌ متأسفانه در سوریه چنین اتفاقی رقم خورده اسـت.

آسیای غربی نیازمند ساز و کار همکاری هـای سیاسی، امنیتی و نظامی اسـت

آمریکا, ارتش, اردوغان, اروپا, اعتبار, برجام, پیشروی, ترک, ترکیه, توافق, جدید, خبر, درباره

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، قاره آسیا و بویژه آسیای غربی را نیازمند یک ساختار و ساز و کار همکاری هـای سیاسی، امنیّتی و نظامی دانست تا بتواند بدون مداخله بازیگران فرامنطقه ای، اختلافات را مدیریت و آتش نبرد را دور کند.

دریابان شمخانی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران که‌ طراح گفت وگوی تمدن ها و جهان عاری از افراط و خشونت در مجمع عمومی سازمان ملل بوده اسـت، آمادگی دارد توان و ظرفیت خود را برای حل بحران هـای منطقه ای و مبارزه جدی و مؤثر با تروریسم، با مشارکت کشورهـای منطقه، بکار گیرد، چنانچه تاکنون به درخواسـت دولت هـای قانونی عراق و سوریه پاسخ مثبت داده و در کنار آن‌ها، موفق شد با جان فشانی نیروهـای مسلحش به حاکمیت جعلی داعش در ایـن دو کشور پایان بخشد.

وی ابراز امیدواری کرد مسئولان عالی امنیت ملی کشورها در نشست سوچی، مهمترین چالش هـای امنیّت بین الملل را به بحث و بررسی بگذارند و از ایـن مسیر به راه حل هـای مناسبی برای مدیریت ایـن بحران ها دست یابند.

در نشست مسئولان عالی امنیتی پنج قاره جهان در شهر سوچی روسیه، که‌ امروز (چهارشنبه) و شخصا (پنجشنبه) در سطح رؤسای سازمان هـای اطلاعاتی، دبیران شورای امنیتی ملی، وزیران و دستیاران رئیس جمهور در حال برگزاری اسـت، نمایـندگانی از ۱۱۰ کشو حضور دارند.

امروز در روز اول کنفرانس، گفت وگو پیرامون دو موضوع تحت عنوان «بحران‌هـای بین‌المللی از برخورد تا گفت‌وگو» و «تکامل تاکتیک‌ها و راهبردهـای سازمان‌هـای بین‌المللی تروریستی» در دستور کار قرار گرفته و در روز دوم نیز دو موضوع شامل «امنیت اطلاعات بین‌المللی، پاسخ‌هـای جهانی به چالش‌هـای جهانی» و «تولید و گسترش مواد مخدر، تهدید صلح و ثبات بین‌المللی» توسط شرکت کنندگان بررسی خواهد شد.

آدرس پل طبیعت با ماشین

امیدواری آمریکا به توافق با اروپا درباره برجام

 خبرگزاری مهر: به نقل از رویترز، «رابرت وود» سفیر خلع سلاح آمریکا امروز پنجشنبه در نشست خبری در ژنو اعلام کرد که‌ آمریکا امیدوار اسـت با بریتانیا، آلمان و فرانسه به توافقی دست پیدا کند تا بر اساس آن‌ نگرانی هـای دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایـن کشور در خصوص برجام برطرف شـود.
وود تأکید کرده در آستانه ضرب الأجلی که‌ دونالد ترامپ برای تصمیم گیری در خصوص برنامه هـسته ای ایران در نظر گرفته اسـت، آمریکا مذاکرات گسترده ای با ایـن سه کشور داشته و مدعی شد که‌ واشنگتن نگرانی هـایی در خصوص ناتوانی در تعامل با برنامه موشکی ایران و برنامه ۱۰ ساله ای که‌ برای کاهش فعالیت هـای هـسته ای ایران در نظر گرفته شده و سیاسـت هـای تهران در خاورمیانه دارد.
وی افزود: باید با ایـن موضوعات را بررسی کرد و ما امیدواریم که‌ توافقی در ایـن زمینه حاصل شـود …
اروپا تمایلی به مذاکره با آمریکا درباره برجام ندارد

خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک نوشت: یک منبع آگاه دیپلماتیک در واشنگتن به خبرگزاری ریانوستی اعلام کرد: کشورهـای اروپائی علیرغم درخواسـت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای مذاکره پیرامون اصلاح توافق هـسته ایِ ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۴) موسوم به «برجام»، تمایلی به ایـن کار ندارند.
ایـن منبع آگاه دیپلماتیک در پاسخ به سئوالی درباره تلاش هـای مقامات آمریکائی برای دست یافتن به یک توافق الحاقی درباره برجام از طریق مذاکره با تروئیکای اروپائی انگلیس، فرانسه و آلمان اعلام کرد: اروپا چنین موضعی درباره مذاکره ندارد.
ایـن در حالیست که‌ ترامپ پیشتر تهدید کرده بود، در صورتی که‌ برجام در مذاکره با تروئیکای اروپائی مورد اصلاح قرار نگیرد، در ماه می سال جاری میلادی به صورت یکطرفه از آن‌ خارج خواهد شد.
در همین رابطه، «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا و سناتور ارشد جمهوریخواه ۲۷ اسفند ماه …
توافق انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا با شروطی جدید برای حفظ

یک روزنامه آلمانی از توافق انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا بر سر شروطی جدید خبر داد که‌ بر اساس آن‌ واشنگتن در توافق هـسته‌ای با ایران باقی خواهد ماند.اسپوتنیک: واشنگتن در توافق هـسته‌ای با ایران باقی خواهد ماندیک روزنامه آلمانی از توافق انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا بر سر شروطی جدید خبر داد که‌ بر اساس آن‌ واشنگتن در توافق هـسته‌ای با ایران باقی خواهد ماند.به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، طرف‌هـای اروپایی برجام و آمریکا تحت توافقات جدید خود تصمیم گرفته‌اند که‌ ایران را به علت آزمایش‌هـای موشکی و سیاسـت‌هـای منطقه‌ای‌اش با تحریم جدید مورد تهدید قرار دهند اما در عین حال توافق هـسته‌ای حفظ خواهد شد.یک روزنامه آلمانی با اعلام ایـن خبر به نقل از منابع دیپلماتیک، نوشت که‌ مذاکرات بر سر ایـن شروط جدید هنوز تمام نشده اسـت.دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا که‌ بارها توافق هـسته‌ای ایران و قدرت‌هـای جهانی را که‌ در ۲۰۱۵ حاصل شد،‌ مورد اعتراض قرار …

اردوغان از پیشروی ارتش ترکیه تا ادلب خبر داد

به نقل از سایت بی جامه و به گزارش پارس اردوغان از پیشروی ارتش ترکیه تا ادلب خبر داد و …

  • دسته‌بندی نشده
  • هر توافق جدید اروپا و آمریکا درباره برجام بی اعتبار اسـت


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *