خانه / دسته‌بندی نشده / وجود یک میلیون بی‌سواد مطلق در کشور به همراه توضیحات

وجود یک میلیون بی‌سواد مطلق در کشور به همراه توضیحات

وجود یک میلیون بی‌سواد مطلق در کشور ، ضرورت ارتقاء سواد سلامت افـراد در ازدواج‌های فامیلی/ ۳ میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد ، مجموع بیکاران مطلق در کشور از ۳ میلیون نفر بالاتر رفت ، ارتقاء سواد و مهارت رسانه‌ای مردم و مسئولان، نیاز ضروری امروز کشور ، صفر مطلق چیست؟ ، مصرف بنزین کشور از مرز ۱۰۱ میلیون لیتر گذشت .
خبرگزاری ایلنا: معاون وزیر آموزش و پرورش از وجود یک میلیون و ۵۰۰ هزار بیسواد مطلق در کشور خبر داد.
علی باقرزاده، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در نشست هـستودیوی الفبا که‌ امروز با حضور خبرنگاران برگزار شد درباره آخرین وضعیت اعمال محدودیت برای بیسوادان گفت: دولت …

وجود یک میلیون بی‌سواد مطلق در کشور

خبرگزاری ایلنا: معاون وزیر آموزش و پرورش از وجود یک میلیون و ۵۰۰ هزار بیسواد مطلق در کشور خبر داد.

علی باقرزاده، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در نشست هـستودیوی الفبا که‌ امروز با حضور خبرنگاران برگزار شد درباره آخرین وضعیت اعمال محدودیت برای بیسوادان گفت: دولت یازدهم مصوبه‌ای برای اعمال محدودیت بیسوادان داشت و مبنای دولت بر این‌ بود که‌ مدرک دوره ابتدایی باید مانند شناسنامه واجب باشد؛ براساس این‌ مصوبه دریافت گواهینامه رانندگی و پروانه کسب و همچنین تحت پوشش قرار گرفتن نهادهای خدماتی و حمایتی به شرط باسوادشدن بود که‌ البته مجلس نسبت به این‌ مصوبه ایراد گرفت و تا امروز هنوز تعیین تکلیف نشده هـست.

همه چیز در مورد تهران خبر کشور کیفیت مطلق میلیون ناسالم هوا هوای

وی با اشاره به این‌که‌ اجرا شدن این‌ محدودیت‌ها منوط به موافقت مجلس و تعیین تکلیف شدن ان هـست افزود: ما آمادگی کاملی داریم تا اگر هر سمن یا تشکلی که‌ اجازه فعالیت آموزشی داشته باشد با او قرارداد ببندیم. در همین رهـستا سالانه ۵۰۰ موسسه آموزشی با ما قرارداد منعقد می‌کند و از این‌ راه ۶۵ تا ۷۰ هزار فرصت شغلـی ایجاد می‌شـود.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره آخرین وضعیت آموزش‌یاران بلاتکلیف نهضت سوادآموزی گفت: همکاری با نیروی آزاد نباید هیچ تعهدی برای هـستخدام ایجاد کند. ما بار‌ها به صورت مکتوب به مجلس پاسخ داده‌ایم که‌ فعالیت نیروهای آزاد در آموزش و پرورش علتی بر هـستخدام انها نیست، اما مجلس تاکید کرده اگر آموزش و پرورش در منطقه‌ای کسری نیرو دارد موظف هـست کمبود خود را از نیروهای شرکتی، آموزش‌یاران نهضت و پیش‌دبستانی‌ها جذب کند.

جزییات مطلب تهران و خبر و کشور و کیفیت و مطلق و میلیون و ناسالم و هوا و هوای را میخوانید .

باقرزاده با اشاره به این‌که‌ باید این‌ نگاه که‌ آموزیاران نهضت که‌ طبق قانون قبلی حق‌التدریس شده‌اند، هـستخدام شوند، عوض شـود، گفت: با این‌ حال ما موظف به اجرای قانون هـستیم و در صورتی که‌ این‌ موضوع در صحن علنی تصویب شـود ان را باید اجرا کنیم، اما این‌ نکته حائز اهمیت هـست که‌ باید مسیر قطعی برای جذب نیرو در آموزش و پرورش را پیدا کنیم.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره وجود یک میلیون بی‌سواد مطلق در کشور

باقرزاده با اعلام این‌که‌ در حال حاضر به میزان سطح سواد ۹۵ درصد از ایـرانیان دسترسی داریم، گفت: در حال حاضر طبق آمار رسمی دو میلیون و ۷۰۰ هزار بیسواد مطلق داریم که‌ ۴۰۰ هزار نفر از ان‌ها اتباع خارجی هـستند و ۳۰۰ هزار نفر آموزش ناپذیرند. همچنین ۵۰۰ هزار نفر خودشان در سرشمـاری اعلام کردند که‌ بیسواد مطلق هـستند. این‌ در حالی هـست که‌ سابقه تحصیلی این‌ افـراد در پایگاه اطلاعاتی ما ثبت شده هـست. بنابراین‌ از نظر ما یک میلیون و ۵۰۰ هزار ایـرانی بیسواد ایـرانی هـستند و ما این‌ تعداد را به رسمیت می‌شناسیم.

شیوع انفلوانزا در ۱۰ هـستان کشور
توضیحات بیشتر در موردتهران خبر کشور کیفیت مطلق میلیون ناسالم هوا هوای

ایـران دومین کشور تولید کـننده داروی فاکتور ۷ در دنیا/ حمایت ۲

دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریهـست جمهوری در خصوص روند رو به رشد و موفقیت های این‌ ستاد بعد از انقلاب اسلامی توضیح داد.
به گزارش خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی‌ باشگاه خبرنگاران جوان؛ تولید دارو و واکسن‌های مختلف از نشانه‌های رشد و پیشرفت یک کشور هـست؛ موضوعی که‌ بر اساس آمار ایـران پس از انقلاب اسلامی توانسته روند ان را به سرعت طی کند و در حال حاضر دومین کشور دنیا از لحاظ تولید داروی فاکتور ۷ و به طور کلی در رتبه دوم آسیا از لحاظ تولید دارو قرار دارد.
در آستانه دهه مبارک فجر و برای آگاهی از رشد و پیشرفت ایـران در حوزه زیست فناوری با مصطفی قانعی دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریهـست جمهوری  به گفت‌وگو نشستیم گه در ادامه متن این‌ گفت و گو می‌آید:
 
باشگاه خبرنگاران جوان: آیا قبل از انقلاب اسلامی ستاد زیست فناوری وجود داشت و  شرکت‌های دانش بنیان …
وجود ۱۱ میلیون کم سواد در کشور

خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از تمرکززدایی،توسعه مشارکت‌ها و انعطاف در روش‌های سوادآموزی در سال جاری خبر داد.
علی باقرزاده با اشاره به اتخاذ سیهـست‌های سال ۹۷ در چارچوب اهداف مندرج در سند ملی ریشه کنی بی‌سوادی اظهار کرد: در این‌ رهـستا سیهـست‌های اجرایی نهضت سوادآموزی را در قالب محورهای سند راهبردی و رویکردهای مدنظر تهیه کرده‌ایم.
وی افزود: تمرکز زدایی و کاهش تصدی گری، توسعه مشارکت‌ها و انعطاف پذیری در روش‌های سوادآموزی از رویکردهای اصلی فعالیت‌های سازمان در سال جدید هـست. همچنین گسترش فرصت هاییادگیری، ارتقای کیفی آموزش‌ها و تثبیت جایگاه سوادآموزی در برنامه‌های توسعه کشور از جمله اهداف هـستراتژیک ما در سال ۹۷ هـستند.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان این‌که‌ در سال گذشته آموزش و توانمندسازی بیش از ۷۰ هزار آموزش دهنده و تهیه و تولید بیش از ۱۵۱ عنوان کتاب درسی، کمک درسی، راهنمای آموزشی و مهارت آموزی انجام …
ساخت ۲ میلیون و دویست هزار متربع فضای فیزیکی در سطح دانشگاه‌

دهـستانی رشوه ۲۸ میلیون دلاری برای فروش F-۱۴ /شیوه خرید سلاح ایـران از آمریکا چطور بود؟

حسین عسکریان ابیانه، معاون اداری مالی وزارت علوم، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عنوان کرد: بودجه کل اعتبارات کشور در سال ۱۳۹۷  بالغ بر ۳۸۰ هزار میلیارد تومان هـست و سهم آموزش عالی از کل بودجه اعتبارات کشور در سال گذشنه حدود ۲/۴۷ درصد بود که‌ با کمک مسئولان دانشگاه‌های کشور، مجلس  و سازمان برنامه و بودجه، خوشبختانه این‌ سهم  به ۲/۹ درصد افزایش یافته هـست.
وی ادامه داد: در شرایط فعلی  بالغ بر  ۲ میلیون و دویست هزار متربع فضای فیزیکی در  سطح دانشگاه های کشور در حال ساخت هـست.
ضرورت حضور خیرین در ساخت فضای آموزشی دانشگاه ها
معاون اداری مالی وزارت علوم کمک خیرین را در مشارکت ساخت و  اجرای فضا سازی  آموزش عالی مهم خواند و تصریح کرد: به واقع می توان گفت که‌ ورود خیرین در این‌ زمینه می تواند مهم باشد.
ابیانه گفت: حوزه دانشگاهی قدرت‌آفرین و ثروت‌آفرین هـست بنابراین‌ هر …

چهارشنبه سوری، کیفیت هوای تهران را ناسالم کرد

خبرگزاری ایسنا: مدیر شبکه‌ کنترل کیفیت هوای شهر تهران اعلام کرد: در شب چهارشنبه سوری، شرایط پاک هوای تهران با شاخص ۱۵۶ در ساعت ۲۳ برای تمامی اقشار جامعه ناسالم شد. به نقل از روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، احمد طاهری گفت: در پی آتش بازی‌های چهارشنبه سوری در شهر تهران، شاخص کیفیت هوای تهران با شیب خیلی افزایش پیدا کرد و از شرایط پاک با شاخص ۴۹ در ساعت ۲۰ به ناسالم برای تمامی اقشار جامعه با شاخص ۱۵۶ در ساعت ۲۳ رسید. او افزود: البته لازم به ذکر هـست که‌ طبق داده‌های اندازه‌گیری شده در ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در مناطقی از شهر به بالای ۲۰۰ و یا نزدیک به ان نیز رسید که‌ نشانگر شرایط خیلی ناسالم هـست. طاهری اظهار کرد: در حال حاضر آلاین‌ده شاخص شهر تهران ذرات …

  • دسته‌بندی نشده
  • وجود یک میلیون بی‌سواد مطلق در کشور


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *