خانه / دسته‌بندی نشده / جسد کشف شده یا همان مومیایی اکنون کجهست؟ به همراه توضیحات

جسد کشف شده یا همان مومیایی اکنون کجهست؟ به همراه توضیحات

جسد کشف شده یا همان مومیایی اکنون کجهست؟ ، جسد یا مومیایی کجهست؟ ، جسد را چگونه مومیایی می کـنند؟ + تصویر اجساد مومیایی شده ، کشف مومیایی شاه پهلوی در تهران | ، کشف جسد مومیایی رضا شاه در شاه عبدالعظیم؟ ، ضد و نقیض‌هـای کشف جسد مومیایی رضا شاه + تصویر .
سه روز پیش در فضای مجازی و این‌ترنتی، از کشف جسدی در صحن حرم حضرت عبدالعظیم (ع) که‌ مومیایی خوانده می‌شد، خبر داده شد، خبری که‌ هنوز هیچ رسانه‌ای نتوانسته ان را به اثبات و سرانجام برساند!جسد یا مومیایی کجهست؟گفته‌ها حاکی از ان بود که‌ چهار روز پیش به دنبال اجرایی کردن طرح توسعه‌ی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) در شهر …

جسد کشف شده یا همان مومیایی اکنون کجهست؟

سه روز پیش در فضای مجازی و این‌ترنتی، از کشف جسدی در صحن حرم حضرت عبدالعظیم (ع) که‌ مومیایی خوانده می‌شد، خبر داده شد، خبری که‌ هنوز هیچ رسانه‌ای نتوانسته ان را به اثبات و سرانجام برساند!

جسد یا مومیایی کجهست؟

گفته‌ها حاکی از ان بود که‌ چهار روز پیش به دنبال اجرایی کردن طرح توسعه‌ی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) در شهر ری، یک جسد در صحن غربی آستانه کشف شده، اما یک روز بعد یعنی دوشنبه سوم اردیبهشت،  نخست یک سایت خبری از این‌ کشف خبر داد؛ «کشف جسدی در صحن حرم حضرت عبدالعظیم (ع) که‌ احتمالا مومیایی هست و متعلق به رضا شاه پهلوی». کشفی که‌ بخشی از تصورهـای تاریخی ایرانِ معاصر را به هم زد.

همه چیز در مورد بازداشت جسد زنان کار کشف مقابل مومیایی وزارت وضعیت

تصورهـایی که‌ به نقل از برخی تاریخ‌دانان جسد رضا شاه، سرسلسله‌ی دوره پهلوی را دفن شده در کشوری دیگر مانند مصر یا یکی از کشورهـای اروپایی می‌دانستند، اما اگر این‌ خبر از سوی مرجعی رسمی تایید شود، می‌تواند تاریخ دوره معاصر کشور را متحول کند.

بنابراین‌ برای بررسی و رسیدن به پاسخی درست در این‌ زمینه، اگر بخواهیم به حرف‌هـای منتشر شده در فضای مجازی توجه کنیم، ان‌قدر حرف و نقل زیاد هست که‌ گاهی توجه به ان‌ها و باور کردن‌شان از عقل سلیم دور می‌شود، با این‌ جود یکی از پرسش‌هـای دائمی از زمان انتشار نخستین خبرها این‌ می‌شود: «جسد به دست آمده یا همان مومیایی، اکنون کجهست؟»

جزییات مطلب بازداشت و جسد و زنان و کار و کشف و مقابل و مومیایی و وزارت و وضعیت را میخوانید .

ایسنا تلاش کرد در تماس با مسئولان مختلف میراث فرهنگی و تولیت حضرت عبدالعظیم (ع) به این‌ پرسش پاسخ دهد.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره جسد کشف شده یا همان مومیایی اکنون کجهست؟

محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تماس‌هـای خبرنگار ایسنا را بی‌پاسخ گذاشت.

تلفن‌ همراه سیدمحمد بهشتی، رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و محمدرضا کارگر، مدیر اداره کل موزه‌ها و روح‌الله مهدی‌نژاد مدیر کل روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دسترس نیست.

عبدالملکی، رییس دفتر علی‌اصغر مونسان – رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری – نیز تماس‌ خبرنگار ایسنا را بی‌پاسخ گذاشت.

توضیحات بیشتر در موردبازداشت جسد زنان کار کشف مقابل مومیایی وزارت وضعیت

دلاور بزرگ‌نیا، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستان تهران اما در گفت‌وگو با ایسنا، اداره کل زیرمجموعه خود را دارای صلاحیت برای صحبت در این‌ زمینه ندانست.

هیچ سازمانی درباره مومیایی شهر ری پاسخ نداده

سردار امیر رحمت‌الهی، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی نیز در میانه‌ی جلسه‌ی خود برای پاسخگویی به خبرنگار ایسنا به رییس دفترش گفت: «براساس چیزهـایی که‌ در روزنامه‌ها خوانده‌ام، چنین چیزی – وجود مومیایی منسوب به رضا شاه – اصلا صحت ندارد.»

شما مطلب جسد کشف شده یا همان مومیایی اکنون کجهست؟ را می خوانید .

ابراهیم شقاقی، مدیر کل حقوقی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم در پاسخ به خبرنگار ایسنا بیان کرد: هیچ اطلاعی در این‌ زمینه ندارم. چیزی در این‌ زمینه به ما واصل نشده هست که‌ بخواهیم ان را پیگیری کنیم.

مصطفی آجرلو، معاون تبلیغات و ارتباطات آستان حضرت عبدالعظیم (ع) نیز تماس خبرنگار ایسنا را برای رسیدن به این‌ پرسش را بی‌پاسخ گذاشت.

بازداشت جسد زنان کار کشف مقابل مومیایی وزارت وضعیت

این‌ در حالی هست که‌ به‌رغم ساکت ماندن متولیان اصلی این‌ اتفاق به عنوان کسانی که‌ بایـد پاسخگو باشند، یعنی آستان عبدالعظیم و میراث فرهنگی، دکتر حسن کریمیان – کارشناس رسمی قوه قضاییه و مسئول کمیته کارشناسان رسمی در بخش بهستان شناسی و حفاظت آثار تاریخی – در گفت‌وگو با ایسنا یک راهکار دارد.

اصلح هست که‌ در مواقع این‌ چنینی از کارشناسان رسمی درخوهست شود تا جسد به دست آمده یا مومیایی را بررسی کـنند.

وی با بیان این‌‌که‌ کارشناس رسمی دادگستری یک کارشناس مستقل از دولت هست و می‌تواند راحت‌تر در این‌ زمینه اظهار نظر کند، ادامه داد: این‌ اتفاق در کشورهـای دیگر هم در مواقع ضروری رخ می‌دهد، این‌ کار برای قانع کردن افکار عامه بهتر هست. بنابراین‌ بهتر هست هیاتی از کارشناسان رسمی جسد به دست آمده را بررسی کرده و اظهار نظر کـنند.

تا جایی که‌ می‌دانم، تا کنون هیچ نهاد یا دستگاهی از تیم کارشناسان قوه قضاییه درخوهست بررسی یک مومیایی یا جسد را نکرده هست.

این‌ مطلب در مورد بازداشت جسد زنان کار کشف مقابل مومیایی وزارت وضعیت می باشد .

از سوی دیگر، مسعود قادی پاشا – رییس سازمان پزشکی قانونی هستان تهران – نیز روز گذشته چهارم اردیبهشت به باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرده هست: «هنوز هیچ جسدی تحت عنوان مومیایی به پزشکی قانونی هستان تهران برای شناسایی تحویل داده نشده هست. اگر جسد مومیایی هم کشف شده و دارای قدمت تاریخی باشد، ان را به سازمان میراث فرهنگی تحویل می‌دهند.»

۲ بار نبش قبر جسد سوخته

البته نمی‌توان از کنار اظهار نظر آجرلو در روز سوم اردیبهشت درگفت‌وگو با خبرگزاری فارس گذشت؛ او این‌ پرسش را ان زمان این‌ طور جواب داده هست: «مسئولان مربوط به محض پیدا شدن بقایای جسد طبق قواعد اسلامی ان را دفن کرده‌اند و تمام شایعاتی که‌ در فضای مجازی مربوط به مومیایی بودن جسد پیدا شده بوده خالی از واقعیت هست.»

جسد کشف شده یا همان مومیایی اکنون کجهست؟

حال مشخص نیست بایـد به این‌ اظهار نظر جنبه‌ی رسمی بخشید یا همچنان منتظر صحبتی رسمی از سوی مسئولان متولی این‌ زمینه شد.


بازداشت, جسد, زنان, کار, کشف, مقابل, مومیایی, وزارت, وضعیت

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


کشف جسد مومیایی رضا شاه در شاه عبدالعظیم؟


گفته‌اند که‌ تیغ‌هـای بیل‌مکانیکی در محل مقبره تخریب شده رضا شاه، به طور اتفاقی به جنازه‌ای برخورد کرد که‌ گویا مومیایی‌ شده بود.جسد کشف شده باقی مانده از یک جسد طبیعی هستبه تازگی خبری تائید نشده مبنی بر پیدا شدن جنازه‌ای مومیایی شده در بخش غربی آستان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در شهرری به دنبال اجرای طرح گسترش و توسعه این‌ بخش از آستان منتشر شد.برخی از مردم که‌ شاهد این‌ عملیات بودند، گفته‌اند که‌ تیغ‌هـای بیل‌مکانیکی در محل مقبره تخریب شده رضا شاه، به طور اتفاقی به جنازه‌ای برخورد کرد که‌ گویا مومیایی‌ شده بود.حتی در اخبار منتشر شده به نقل از یکی از اعضای روابط عمومی آستان حضرت عبدالعظیم، اعلام شده هست که‌ از روز گذشته –یک شنبه دوم اردیبهشت- حفاری‌ها متوقف شده و ما نمی‌دانیم دقیقا از کدام بخش مثلا شورای تامین، امنیت ملی، اطلاعات یا بسیج ولی از آدمهـای در ان محل حاضر شده‌اند و عملیات …
واقعیت دهستانی جسد مومیایی کشف شده چیست؟

کشف سفینه سقوط کرده فرازمینی ها در زمین! +فیلم


روز گذشته در عملیات طرح توسعه حرم حضرت عبدالعظیم جسد یک مومیایی کشف شد و اظهارنظرات درباره احتمال تعلق این‌ مومیایی به رضاشاه پهلوی خبرساز شد و جوی از شایعات را درباره این‌ مومیایی منتشر کرد. چرا مومیایی کشف‌شده در شهر ری متعلق به رضاشاه نیست؟عبدالله شهبازی مورخ سرشناس کشورمان در مطلبی به شایعات مرتبط با این‌ مویایی پاسخ داد که‌ به‌شرح زیر هست:تصاویری پخش‌شده از جنازه‌ای که‌ گویا به‌سبک مصر بهستان مومیایی شده (تکه‌‌هـای پارچه چسبیده به جسد، به‌سبک مومیایی‌هـای قدیم مصر، در تصویر مشهود هست). ادعا می‌شود که‌ این‌ «مومیایی»‌ در شهر ری ‌کشف شده و به رضا شاه تعلق دارد که‌ مقبره او پس از پیروزی انقلاب تخریب شد.این‌ تصویر حتی در کانال‌ها و گروه‌هـای تخصصی نیز بحث‌برانگیز شد، بر این‌ اساس می‌توان تصور کرد که‌ شایعه فوق چقدر گسترده هست.رضا شاه در ۴ مرداد ۱۳۲۳ در ژوهانسبورگ (آفریقای جنوبی) فوت کرد. جنازه را «مومیایی»‌ کردند و در …
تکذیب کشف جسد مومیایی در هستان لرستان


خبرگزاری تسنیم: برخی از رسانه‌هـای محلی هستان امروز خبری مبنی بر کشف جسد مومیایی در پی حفاری‌هـای غیر مجاز در امامزاده سید سوفی ازنا منتشر کردند که‌ در پی انتشار این‌ خبر مدیر کل اوقاف و امور خیریه لرستان بار دیگر این‌ خبر را تکذیب کرد.
مرتضی خاکباز مدیر کل اوقاف و امور خیریه لرستان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم اظهارداشت: خبر منتشر شده در رابطه با پیدا شدن جسد مومیایی در امامزاده سید سوفی ازنا کذب هست و سال ۸۹ این‌ خبر را تکذیب کردیم.
امروز در برخی از رسانه‌هـای محلی منتشر شده بود که‌ شب گذشته گروهی گنج‌یاب در حال حفاری غیرمجاز در جوار امامزاده سیدسوفی ازنا همراه با دستگاه گنج‌یاب و اسلحه دستگیر شدند و براساس تصاویر دستگاه مانیتور، اشیاء مذکور شامل چند کوزه و قالب یک جسد مومیایی شده هست. …

پیگیری وضعیت زنان بازداشت شده مقابل وزارت کار

خبرگزاری ایسنا: یک عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به پیگیری‌هـای صورت گرفته برای آزاد شدن جمعی از زنان بازداشت‌شده مقابل وزارت کار گفت که‌ رییس مجلس قول پیگیری این‌ موضوع را داده هست. طیبه سیاوشی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در فراکسیون حقوق شهروندی در حال پیگیری موضوع بازداشت جمعی از زنان مقابل وزارت کار در تجمع روز ۸ مارس هستیم، و در این‌ رهستا با وزارت کشور و ناجا صحبت کردیم که‌ امیدواریم منتج به نتیجه شود. وی افزود: امروز در جریان دیدار فراکسیون زنان با رییس مجلس موضوع را با ایشان در میان گذاشتیم و گفتیم درست نیست در آستانه سال جدید خانم‌ها در زندان بمانند به خصوص این‌که‌ یکی از خانم‌ها باردار هست. ایشان هم قول پیگیری موضوع را دادند. سیاوشی با بیان این‌که‌ پیگیری‌ها در مورد زنان بازداشتی ادامه دارد، گفت: در …

  • دسته‌بندی نشده
  • جسد کشف شده یا همان مومیایی اکنون کجهست؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *