خانه / دسته‌بندی نشده / واشنگتن درصدد مذاکره مجدد درباره برجام نیست به همراه توضیحات

واشنگتن درصدد مذاکره مجدد درباره برجام نیست به همراه توضیحات

واشنگتن درصدد مذاکره مجدد درباره برجام نیست ، موگرینی: مذاکره مجدد درباره برجام وجود ندارد ، نجفی: برجام به هیچ وجه قابل مذاکره مجدد نیست ، برجام نه تغییرپذیر است و نه قابل مذاکره مجدد ، واشنگتن: برجام یک توافقنامه الزام‌آور نیست ، آلمان مذاکره با آمریکا درباره برجام را متوقف کرد .
خبرگزاری ایرنا: خبرگزاری رویترز از ژنو گزارش داد: «کریستوفر فورد» نمایـنده آمریکا در زمینه جلوگیری ازتکثیر سلاح اتمی روز چهارشنبه اعلام کرد که‌ هدف واشنگتن گفت و گوی مجدد درباره برجام و تغییر شرایط آن‌ نیست، اما امیدوار است در توافق بماند تا نواقص آن‌ را با یک توافق مکمل، اصلاح …

واشنگتن درصدد مذاکره مجدد درباره برجام نیست

خبرگزاری ایرنا: خبرگزاری رویترز از ژنو گزارش داد: «کریستوفر فورد» نمایـنده آمریکا در زمینه جلوگیری ازتکثیر سلاح اتمی روز چهارشنبه اعلام کرد که‌ هدف واشنگتن گفت و گوی مجدد درباره برجام و تغییر شرایط آن‌ نیست، اما امیدوار است در توافق بماند تا نواقص آن‌ را با یک توافق مکمل، اصلاح کند.

براساس ایـن گزارش، فورد، دستیار وزارت امور خارجه آمریکا در امور امنیت بین‌الملل و منع گسترش سلاح اتمی در حاشیه کنفرانس منع تکثیر استه ای در ژنو به خبرنگاران گفت: ما به دنبال توافق مکملی استیم که‌ به کمک آن‌ محدودیت‌ها، شرایط، پارامترها یا هر آن‌ چه که‌ نامش را بگذارید را به آن‌ اضافه کنیم که‌ بتوان به صورت موثرتری چالش‌هـای موجود را پاسخ داد.

همه چیز در مورد برجام بهترین درباره شروع لیگ مجدد مذاکره واشنگتن

براساس ایـن گزارش، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و امانوئل مکرون همتای فرانسوی اش روز گذشته (سه شنبه) اعلام کردند اقدامات سخت تری را در مورد ایران به اجرا می گذارند، با ایـن حال، ترامپ از متعهد شدن به حفظ توافق استه ای خودداری کرد. مکرون گفت که‌ با ترامپ در مورد یک توافق جدید صحبت کرده است که‌ به موجب آن‌، آمریکا و اروپا به نگرانی هـای فراتر از برنامه استه ای ایران، خواهند پرداخت.

در همین حال، فورد یادآور شد که‌ اگر می توانستیم چالش مربوط به مخالفت شرکای مان با عدم تمدید تعویق تحریم ها را حل کنیم، ترامپ می توانست همان طوری که‌ قبلا به صراحت گفته است، ایـن کار را انجام دهد و امیدوارم که‌ اکنون در ایـن نقطه باشیم.

جزییات مطلب برجام و بهترین و درباره و شروع و لیگ و مجدد و مذاکره و واشنگتن را میخوانید .

به گزارش ایرنا، مکرون در کنفرانس خبری مشترک با ترامپ با یادآوری ایـن که‌ توافق استه ای ایران مورد حمایت دولت پیشین آمریکا بوده است، اظهار کرد: توافق جدید درباره ثبات منطقه ای است و آن‌ چیزی است که‌ درباره بستر آن‌ توافق کرده ایم. ایـن توافق درباره از بین بردن برجام نیست بلکه‌ اصلاح آن‌ است.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره واشنگتن درصدد مذاکره مجدد درباره برجام نیست

فرانسه، آلمان و انگلیس در راستای درخواست ترامپ برای یافتن راهی برای به اصطلاح رفع نقایص توافق استه ای در حال مذاکراتی با آمریکا استند که‌ به تایید منابع غربی از جمله سی ان ان هنوز اختلافات زیادی وجود دارد.

آخرین خبرها درباره سامانه سهام عدالت

دونالد ترامپ از بدو ورود به کاخ سفید همواره خواستار خروج از برجام بوده است که‌ کشورهـای اروپایی همراه با روسیه و چین بارها درباره پیامدهـای آن‌ به واشنگتن هشدار داده اند.

ایران نیز هشدار داده است در صورت خروج احتمالی آمریکا از برجام، گزینه هـای زیادی پیش رو دارد.

توضیحات بیشتر در موردبرجام بهترین درباره شروع لیگ مجدد مذاکره واشنگتن
شما مطلب واشنگتن درصدد مذاکره مجدد درباره برجام نیست را می خوانید .

موگرینی: مذاکره مجدد درباره برجام وجود ندارد

خبرگزاری مهر: به نقل از خبرگزاری فرانسه، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه در واکنش به پیشنهاد «توافق جدید» در دیدار شب گذشته ماکرون و ترامپ در کاخ سفید تصریح کرد: حفظ توافق استه ای با ایران ضروری است.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تأکید کرد: برجام تأثیرگذار بوده و در حال اجرا است. ایـن توافق برای امنیت اروپا امری حیاتی است و لازم است ادامه یابد.
«فدریکا موگرینی» افزود: درباره آن‌چه در آینده روی خواهد داد؛ در آینده حرف می زنیم؛ اما در زمان کنونی فقط یک توافق وجود خواهد داشت و ایـن توافق باید ادامه یابد.
وی در واکنش به آن‌چه در کنفرانس مطبوعاتی رؤسای جمهوری فرانسه و آمریکا درباره لزوم دست یافتن به «توافقی جدید» درباره ایران نیز گفت: تیم من امروز همانند روزهـای گذشته فرصت تبادل‌ نظر با تیم ماکرون را نداشته است. بحثی درباره مذاکره مجدد …
نجفی: برجام به هیچ وجه قابل مذاکره مجدد نیست

خبرگزاری ایسنا: رضا نجفی گفت: پایبند نبودن کشورهـای استه‌ای به ویژه آمریکا به خلع سلاح استه‌ای، آینده معاهده عدم اشاعه را در خطر قرار داده است.
رضا نجفی، نمایـنده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در دومین نشست کمیته مقدماتی کنفرانس بازنگری معاهده منع گسترش سلاح‌هـای استه‌ای که‌ در مقر سازمان ملل در ژنو در حال برگزاری است، مشکل اصلی عدم پیشرفت در اهداف معاهده به ویژه خلع سلاح استه‌ای را یکجانبه گرایی به خصوص اقدامات و برنامه‌هـای یکجانبه آمریکا برشمرد که‌ مهمترین خطر را برای آینده NPT و هدف غایی دنیای عاری از سلاح‌هـای استه‌ای ایجاد کرده است.وی گفت: دو سال دیگر NPT پنجاه ساله می‌شـود، اما سیاست و برنامه‌هـای تسلیحاتی و وجود زرادخانه‌هـای تسلیحات استه‌ای برخی کشورها به ویژه آمریکا، نه تنها مانع تحقق اهداف اصلی معاهده شده است بلکه‌ دورنمای نیل به ایـن اهداف حتی دورتر از سال …
آلمان مذاکره با آمریکا درباره برجام را متوقف کرد

تشدید مبارزه به‌جای مذاکره

خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در ماه ژانویه سال جاری میلادی گفت که‌ اروپا تا ۱۲ ماه مه (۱۲ اردیبهشت ماه) برای همکاری با واشنگتن در خصوص برجام و وضع تحریم‌هـای بیشتر علیه ایران زمان دارد، در غیرایـنصورت، آمریکا از ایـن توافق استه‌ای خارج می‌شـود.
روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» در ایـن خصوص گزارش کرد، دولت آلمان تقاضای آمریکا برای برای به رسمیت شناختن کل جنبش حزب‌الله به عنوان یک سازمان تروریستی را رد کرد و سیاست‌هـای دولت ترامپ در حمایت از رژیم صهیونیستی را مورد اعتراض قرار داد و در مسیر گفت‌وگوهـای استه‌ای ایران با آمریکا را متوقف کرد.
طبق ایـن گزارش یکی از نمایـندگان وزارت امور خارجه آمریکا درباره موضع آلمان، بر تقاضای ماه ژانویه دونالد ترامپ تأکید کرد و گفت: «آن‌ها باید کل حزب‌الله را بعنوان یک سازمان تروریستی بدانند».
وی ادامه داد:‌«ما همکاری نزدیکی با شرکای اروپایی خود برای رسیدگی به …

بهترین شروع در لیگ قهرمانان؛ پروفسورِ آسیایی

وبسایت نود: پرسپولیس و برانکو در فصل رویایی خودشان و گروه خوبی که‌ در آن‌ حضور دارند، بهترین شروع‌شان در لیگ قهرمانان آسیا را رقم زده‌اند. دابل کردن الوصل، پرسپولیس را در یک قدمی صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان قرار داده و آن‌‌ها با یک امتیاز دیگر مقابل نسف قرشی، می‌توانند جشن صعود بگیرند. ایـن کارنامه، بهترین عملکرد پرسپولیس در تاریخ لیگ قهرمانان آسیاست و آن‌‌ها، هیچوقت در ۴ بازی اول نتوانسته بودند کارنامه‌ای به ایـن خوبی داشته باشند. تنها فصلی که‌ پرسپولیس مثل امسال ۹ امتیاز از ۴ بازی ابتدایی گرفت، سال ۲۰۱۵ بود که‌ بخاطر باخت سنگین با النصر، با ۵ گل زده و ۳ گل خورده تفاضل چندان خوبی نداشت. امسال پرسپولیسی‌ها، ۷ گل زده و ۳ گل خورده‌اند و با تفاضل مثبت چهار اوضاع بهتری از آن‌ سال دارند. سال ۲۰۱۲ پرسپولیس با دنیزلی …

  • دسته‌بندی نشده
  • واشنگتن درصدد مذاکره مجدد درباره برجام نیست


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *