خانه / دسته‌بندی نشده / آیا ما رایانه‌های کوانتومی استیم؟ به همراه توضیحات

آیا ما رایانه‌های کوانتومی استیم؟ به همراه توضیحات

آیا ما رایانه‌های کوانتومی استیم؟ ، شناسایی راهی مطمئنی برای ارتقای پردازش اطلاعات کوانتومی ، ساخت قدرتمندترین کارت گرافیک برای رایانه‌های خانگی ، رایانه‌ها از انسان پیشی گرفتند ، بازار کساد رایانه در شب عید ، رقابت کشوری جام بازیهای رایانه‌ای خلیج‌فارس در قزوین برگزار می‌شود .

بیگ بنگ: ممکن است مغز ما انسان‌ها قادر به انجام محاسبات کوانتومی پیشرفته باشد. اکنون دانشمندان در حال انجام یک سری آزمایشات جامع استند تا از چند و چون کار سر در بیاورند. رایانه‌ها و مغزها کارکردهای نسبتا مشابهی دارند: هر دو اطلاعات را پردازش کرده و تصمیم‌گیری می کنند و با ورودی‌ها و خروجی‌ها سر و کار دارند. اما …

آیا ما رایانه‌های کوانتومی استیم؟

بیگ بنگ: ممکن است مغز ما انسان‌ها قادر به انجام محاسبات کوانتومی پیشرفته باشد. اکنون دانشمندان در حال انجام یک سری آزمایشات جامع استند تا از چند و چون کار سر در بیاورند. رایانه‌ها و مغزها کارکردهای نسبتا مشابهی دارند: هر دو اطلاعات را پردازش کرده و تصمیم‌گیری می کنند و با ورودی‌ها و خروجی‌ها سر و کار دارند. اما به باور برخی از دانشمندان، پیچیدگی مغز فقط می تواند با مکانیک کوانتومی توضیح داده شود.

همه چیز در مورد آخرین آیا ارتش ارتش سوریه پاکسازی پایگاه تروریست سوریه شرقی عکس

به گزارش بیگ بنگ، به دیگر سخن، پدیده‌هایی نظیر درهم تنیدگی کوانتومی و برهم‌نهی رویدادهایی عادی در درون مغز ما استند. البته هیچکس نمی تواند با قطعیت تمام در ایـن زمینه پاسخ بدهد، ولی ما درصدد یافتن پاسخی مناسب استیم. «مت هالگسون» محققی از دانشگاه کالیفرنیا، سانتاباربارا می گوید: «اگر تایید شود کـه فرایـندهای کوانتومی در مغز به وقوع می پیوندند، می تواند تحولی عظیم در درک کارکرد مغز و شناخت انسان به وجود آورد.»

اگر آشنایی چندانی با دنیای محاسبات کوانتومی ندارید، باید بدانید کـه ایـن محاسبات بر پایۀ ایده‌های مکانیک کوانتومی قرار دارد؛ وقتی قوانین فیزیک کلاسیک دیگر کارساز واقع نمی شوند، روش‌های توضیح جهان در کوچکترین مقیاس‌های اتمی توسط مکانیک کوانتومی عرضه می شود. حیاتی‌ترین بخش محاسبات کوانتومی کـه باید بدانید ایـن است کـه چرا کیوبیت‌ها جایگزین بیت‌های معمولی یا کلیدهای روشن و خاموش رایانه‌های کلاسیک می شوند. به پاس ایده برهم‌نهی، کیوبیت‌ها می توانند همزمان ۱ ثانیه و صفر ثانیه باشند. بر طبق فرضیه برهم‌نهی، یک شیء کوانتومی می تواند حداقل تا زمانی کـه اندازه‌گیری نشده است، بطور همزمان در چندین حالت قرار داشته باشد. یعنی محاسبات کوانتومی از پتانسیل بیشتری در مقایسه با رایانه‌های امروزی برای ایجاد شبکـه‌های پردازش بسیار پیچیده برخوردار است. لذا زمینه برای فائق آمدن بر دشوارترین در علم فراهم می آید.

جزییات مطلب آخرین و آیا و ارتش و ارتش سوریه و پاکسازی و پایگاه و تروریست و سوریه و شرقی و عکس را میخوانید .

بگذارید به بررسی بدن انسان بازگردیم. تحقیقات جدیدی کـه قرار است به زودی وارد مرحله اجرایی شود، به شکار کیوبیت در مغز خواهد پرداخت. کیوبیت‌ها معمولا در دماهای بسیار پایین عمل می کنند، اما شاید راه‌هایی در اندام‌های خیس و گرم ما وجود داشته باشد. یکی از آزمایش‌های آینده ایـن مسئله را بررسی خواهد کرد کـه آیا امکان ذخیره‌سازی کیوبیت‌ها در اسپین‌های استه اتم وجود دارد یا خیر. اتم‌های فسفر کـه در بدن ما استند می توانند به عنوان کیوبیت‌های زیست شیمی عمل کنند. «متیو فیشر» محقق و یکی از اعضای تیم می گوید: «اسپین‌های استه‌ای کـه به خوبی ایزوله شده باشند می توانند اطلاعات کوانتومی را در مقیاس چند و یا بیشتر ذخیره کنند.»

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره آیا ما رایانه‌های کوانتومی استیم؟

سایر آزمایشات به بررسی پتانسیل واهمدوسی خواهند پرداخت. در فاز محاسباتی یک عملیات کوانتومی، کوچکترین اغتشاش در سیستم کوانتومی باعث قطع شدن محاسبات کوانتومی می شود کـه به ایـن فرایـند واهمدوسی می گویند. یک رایانه کوانتومی در فاز محاسباتی باید از تمامی تداخل‌های خارجی دور نگه داشته شود. برای ایـنکـه مغز انسان مانند رایانه‌های کوانتومی عمل کند، باید روشی برای حفاظت مغز در برابر واهمدوسی وجود داشته باشد. در آزمایشی دیگر، میتوکندری مورد بررسی قرار می گیرد.

آیا با غذا خوردن می‌توان لاغر شد؟

میتوکندری مسئول سوخت و ساز و ارسال پیام‌هایی به بخش‌های مختلف بدن است. احتمال دارد ایـن اندامک‌ها نقش مهمی را در درهم‌تنیدگی کیوبیت ایفا کنند. به عبارت دیگر، انتقال دهنده‌های عصبی می توانند شبکـه‌های جفت کوانتومی در مغز ایجاد نمایـند، مثل یک رایانه کوانتومی. فیشر و تیمش در آزمایشگاه ایـن کار را انجام خواهند داد. فرایـندهای محاسبات کوانتومی می توانند به ما کمک کنند تا اسرارآمیزترین کارکردهای مغز را توضیح داده و درک کنیم. البته هیچ تضمینی وجود ندارد کـه ایـن آزمایشات بتوانند به ما پاسخ بدهند. ما کارکرد سلول‌های عصبی را با پیشرفته‌ترین فناوری از جهات مختلف مورد کاوش قرار خواهیم داد.

ترجمه: منصور نقی لو/ سایت علمی بیگ بنگ

توضیحات بیشتر در موردآخرین آیا ارتش ارتش سوریه پاکسازی پایگاه تروریست سوریه شرقی عکس

منبع: sciencealert.com

شمـا مطلب آیا ما رایانه‌های کوانتومی استیم؟ را می خوانید .


پاکسازی آخرین پایگاه تروریست ها در غوطه شرقی توسط ارتش سوریه + تصاویر

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عملیات نیروهای ارتش سوریه برای پاکسازی شهرک دوما ( آخرین پایگاه تروریست ها در غوطه شرقی) پس از پاسخ منفی گروه تروریستی جیش الاسلام برای خروج از منطقه شروع شد.

در ۴۸ ساعت گذشته، نیروهای سوری خود را به ورودی شهرک دوما رساندند و یگان توپخانه ارتش هم به شدت مواضع تروریست های جیش الاسلام را در مزارع حومه شهرک هدف قرار داده است.
یگان موشکی ارتش سوریه هم با ۴ موشک زمین به زمین ( موشک های فیل)، پایگاه های عناصر تروریستی جیش الاسلام را در عمق شهرک دوما هدف قرار داد و خسارت های سنگینی را به انان وارد کردند.
همزمان با حملات موشکی و خمپاره ای ارتش سوریه، هزاران تن از شهروندان شهرک دوما علیه گروه تروریستی جیش الاسلام تظاهرات گسترده ای برگزار کردند و خواستار خروج انان از ایـن شهرک شدند.

براساس اعلام منابع میدانی ایـن تظاهرات در نزدیکی منزل مفتی شرعی …

  • دسته‌بندی نشده
  • آیا ما رایانه‌های کوانتومی استیم؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *