خانه / فوتبال / ایـران؛ دارای بیشترین آموزش تخصصی و فوق‌تخصصی پزشکی در منطقه / دانشجوی پزشکی بایـد کارآفرین باشد به همراه توضیحات

ایـران؛ دارای بیشترین آموزش تخصصی و فوق‌تخصصی پزشکی در منطقه / دانشجوی پزشکی بایـد کارآفرین باشد به همراه توضیحات

ایـران؛ دارای بیشترین آموزش تخصصی و فوق‌تخصصی پزشکی در منطقه / دانشجوی پزشکی بایـد کارآفرین باشد ، آموزش عملی برای ۷۰ دانشجوی پزشکی در حوزه «پچ کلمپ» ، امشب؛ آخرین مهلت ثبت نام در آزمون پزشکی تخصصی پزشکی ، “مطالبه تخصصی” بایـد اولویت دانشجویان باشد ، جزییات پذیرش دانشجوی پزشکای پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام شد ، جذب دانشجوی پرستاری بومی در دانشکده علوم پزشکی آبادان .
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ باقر لاریجانی، معاون آموزشی وزارت بهداشت، در نشست خبری به مناسبت هفته آموزش، جشنواره مطهری و آزمون دستیاری در دانشگاه علوم پزشکی ایـران گفت: ایـن آزمون از بزرگترین امتحانات حوزه پزشکی برای ورود به تخصص اسـت کـه بیش از ۱۴ هزار نفر شرکت کـننده، ۶ هزار و ۵۰۰ مرد …

ایـران؛ دارای بیشترین آموزش تخصصی و فوق‌تخصصی پزشکی در منطقه / دانشجوی پزشکی بایـد کارآفرین باشد

به گزارش خبرنگار 

حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ باقر لاریجانی، معاون آموزشی وزارت بهداشت، در نشست خبری به مناسبت هفته آموزش، جشنواره مطهری و آزمون دستیاری در دانشگاه علوم پزشکی ایـران گفت: ایـن آزمون از بزرگترین امتحانات حوزه پزشکی برای ورود به تخصص اسـت کـه بیش از ۱۴ هزار نفر شرکت کـننده، ۶ هزار و ۵۰۰ مرد و ۷ هزار و ۵۰۰ زن در ۲۳ حوزه و در بیست دانشگاه علوم پزشکی کشور با در نظر گرفتن کنترل‌هـای لازم برای سلامت آزمون حضور پیدا کرده‌اند.

وی ایجاد کمپینی برای طراحی پرسشات، ساماندهی بانک‌هـای پرسش، تولید دفترچه‌هـای متعدد و کنترل‌هـای لازم برای سلامت آزمون را از اقدامات ایـن مرکز عنوان کرد و افزود: پذیرفته شدگان در ۲۸ رشته تخصصی بالینی و در ۴۴ دانشگاه علوم پزشکی جذب می‌شوند.

همه چیز در مورد آموزش بایـد بیشترین پزشکی تخصصی دانشجوی پزشکی کارآفرین منطقه

معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرد: علاوه بر رشته هـای قبلی، حدود ۲۰ رشته  در سال ۹۷ برای برگزاری دوره هـای تخصصی مجوز گرفتند  کـه با ایـن روش بیش از ۳ هزار نفر می توانند به حوزه‌هـای تخصصی وارد شوند و از شهریور ماه  کار خود را آغاز‌ می‌کـنند.

لاریجانی تصریح کرد: مرکز سنجش وزارت بهداشت برای سلامت آزمون تمهیدات لازم را داشته اسـت و امیدواریم افـرادی کـه صلاحیت لازم را دارند به مجموعه وارد شوند و گروه دیگری کـه در ایـن آزمون موفق نشدند محدودیت‌هـای تخصص را در نظر داشته باشند.

جزییات مطلب آموزش و بایـد و بیشترین و پزشکی و تخصصی و دانشجوی و پزشکی و کارآفرین و منطقه را میخوانید .

معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: کشوری هستیم کـه در منطقه بیشترین تخصصی و فوق‌تخصصی را داریم و برخی از کشورهـایی کـه توریسم دانشگاه دارند و از ۴۰ ، ۵۰ کشور مختلف دانشجو می‌پذیرند به اندازه ایـران دانشجو نداشتند کـه ما هم  اکنون در حال گسترش آموزش هستیم.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره ایـران؛ دارای بیشترین آموزش تخصصی و فوق‌تخصصی پزشکی در منطقه / دانشجوی پزشکی بایـد کارآفرین باشد

وی درادامه محاسبات نیروی انسانی برای ۵ تا ۱۰ سال آینده برای دوره‌هـای تخصصی، فوق‌تخصصی و بالینی انجام تحقیقات و مطالعات برای مناطق آمایشی، توسعه دبیرخانه آموزش برای رشته‌هـای تخصصی، موافق اصولی برای فعالیت‌هـای دانشگاهی در عرصه‌هـای تخصصی، فوق تخصصی و عمومی را برخی از فعالیت‌هـای آموزش پزشکی کشور عنوان کرد.

شایعات بی‌ربط در حوزه تخصص پزشکی ظلم به کشور اسـت

لاریجانی اظهار کرد: در آزمون‌هـای تخصص پزشکی همه تیم وزارت بهداشت، دبیرخانه آموزش پزشکی و سنجش کشور از اساتیدی با درجات بالای علمی اسـتفاده کردند تا سنجش اسـتاندارد را در آزمون هـای پزشکی شاهد باشیم و نبایـد به برخی شایعات بی‌ربط در حوزه تخصص پزشکی دامن بزنیم کـه ایـن ظلم بزرگی به کشور اسـت و در صورت بروز مشکل، دبیرخانه پاسخگوی اعتراضات پزشکان اسـت.

بیرانوند؛ بیشترین کلین‌ شیت با کمترین سیو

وی اظهار کرد: از ۸ تا ۱۳ اردیبهشت هفته آموزش پزشکی کشور اسـت کـه از دهم تا دوازدهم سمیناری در نظر گرفته‌ایم کـه در آن‌ بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر شامل هزار عضو هیئت علمی، ۵۰۰ دانشجوی رشته پزشکی و ۸۰۰ عضو هیئت علمی دانشگاهی شرکت کردند و با ارسال ۸۰۰ مقاله به سمینار، ۱۵۰ مقاله به صورت سخنرانی و مابقی به صورت پوستر در محورهـای تحول و نوآوری آموزش پزشکی کـه اسـتراتژی جدی آموزش پزشکی اسـت، مورد توجه قرار خواهد گرفت. 

توضیحات بیشتر در موردآموزش بایـد بیشترین پزشکی تخصصی دانشجوی پزشکی کارآفرین منطقه

معاون آموزشی وزارت بهداشت حضور مسئولان انجمن‌هـای آموزش پزشکی کشورهـای گوناگون، مجمع‌هـای عمومی EBC و مشارکت دانشجویان نوآور را زمینه‌ساز رشد آموزش پزشکی در ایـن سمینار دانست.

لاریجانی تصریح کرد: از آن‌جایی کـه آموزش دانشجو متناسب پاسخگویی اجتماعی اسـت و کار دانشگاه‌ها رفع نیازهـای کشور اسـت موضوع آموزش و نوآوری، آموزش و زیرساخت‌هـای آموزشی را هم در ایـن سمینار مورد بحث قرار خواهیم داد.

شمـا مطلب ایـران؛ دارای بیشترین آموزش تخصصی و فوق‌تخصصی پزشکی در منطقه / دانشجوی پزشکی بایـد کارآفرین باشد را می خوانید .

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: همزمان با اسـتقرار برنامه تحول و نوآوری چندین واقعه همزمان در دانشگاه‌هـای علوم پزشکی رخ داد به طوری کـه دانشگاه‌هـای علوم پزشکی کشور در ابتدای امسال برنامه توسعه ۵ ساله خود را در رشته‌هـای تخصصی و عمومی راه‌اندازی خواهند کرد کـه در ایـن میان برای دانشجویان PhD هم با توجه به توسعه نقشه علمی کشور برنامه خواهیم داشت و از حضور آن‌ها در شرکت‌هـای دانش‌بنیان اسـتفاده خواهیم کرد چراکـه اعتقاد داریم دانشجوی پزشکی بایـد کارآفرین باشد.

توسعه آموزش پزشکی، بر مبنای آمایش سرزمینی اسـت

وی انجام ماموریت‌هـایی را کـه از سوی وزارت بهداشت و به نیابت از وزارت بهداشت به دانشگاه هـای علوم پزشکی سپرده شده اسـت ، یک اقدام ملی و موثر عنوان کرد و افزود: در دیدار با مقام معظم رهبری بخش آمایش سرزمین از سوی ایشان توصیه شد کـه خوشبختانه محور توسعه آموزش پزشکی توسعه آمایشی اسـت و مجوزهـای رشته‌هـای پزشکی در منطقه را بر اساس آمایش طراحی می‌کنیم.

آموزش بایـد بیشترین پزشکی تخصصی دانشجوی پزشکی کارآفرین منطقه

معاون آموزشی وزارت بهداشت طراحی اعتبار بخشی کل بیمارستان‌هـای اموزشی را از دیگر برنامه‌هـای معاونت آموزشی عنوان کرد و افزود: از ابتدای مهر ماه سال جاری تمام دروس تئوری از طریق سایت مجازی دانشگاه‌هـای علوم پزشکی قابل ارائه در کل دانشگاه‌هـای کشور اسـت.

حمایت وزارت بهداشت از طرح‌هـای نوآور در عرصه پزشکی

لاریجانی اظهار کرد: مرکز ملی آموزش پزشکی حدود هزار پروژه تحقیقاتی را دنبال می‌کند و ایـن آمادگی را دارد کـه افـراد با طرح‌هـای نوآور در عرصه پزشکی را مورد حمایت قرار دهد.

وی در ادامه خواسـتار ایجاد ظرفیت‌هـای لازم با اعتبارات بین‌المللی برای پذیرش هر چه بیشتر دانشجویان خارجی شد و افزود: دانشجویان خارجی علاوه بر ارتقای آموزش و تاثیرگذاری فرهنگی گزینه مثبتی برای آموزش پزشکی محسوب می‌شـود زیرا در کشور اسـتاد، ظرفیت و بسترهـای لازم موجود اسـت و می‌توانیم در قالب تعهدات بین‌المللی گام‌هـای موثری در ایـن عرصه برداریم کـه اکنون ۵۰۰ هزار دانشجوی افغانی پذیرفته شده‌اند.

آموزش دوخت دامن توتو به همراه تصاویر

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت:  تعداد زیادی از دانشجویان از چهل کشور دنیا کـه اکثر آن‌ها از کشورهـای همسایه هست اند در ایـران فعالیت می‌کـنند کـه می‌توانیم با متناسب کردن مسیر بورسیه در کشورهـای دیگر شعباتی ایجاد کنیم و یا شعبات کشورهـای دیگر را در ایـران تاسیس کنیم کـه ایـن موضوع فرصتی برای بین‌المللی کردن آموزش پزشکی ایـران تلقی می‌شـود.

ایـن مطلب در مورد آموزش بایـد بیشترین پزشکی تخصصی دانشجوی پزشکی کارآفرین منطقه می باشد .

اجرای ۳۰ درصد از تولیدات علمی با ۱۲ درصد اعضای هیئت علمی

وی گفت: ۳۰ درصد تولیدات علمی کشور در حوزه پزشکی با ۱۲ درصد هیئت علمی در حال اجراسـت کـه آمار مهم و بیانگر توانایی اساتید آموزش پزشکی اسـت.

لاریجانی حرکت دانشگاه‌هـای علوم پزشکی به سمت دانشگاه‌هـای نسل جدید و کارآفرین، طراحی بازآموزی‌هـای مجازی در ساعت و مکانی خاص، الکترونیکی نمودن آزمون‌ها و امکانات تخصصی در سیستم آ‌موزش پزشکی را از دیگر برنامه‌هـای آ‌موزش پزشکی عنوان کرد و افزود: با در نظر گرفتن کیفیت آموزش موضوع آموزش الکترونیکی را توسعه خواهیم داد و گسترش بانک‌هـای پرسش در مرکز سنجش با در نظر گرفتن به روز شدن  خزانه پرسشات مورد توجه اسـت.

ایـران؛ دارای بیشترین آموزش تخصصی و فوق‌تخصصی پزشکی در منطقه / دانشجوی پزشکی بایـد کارآفرین باشد

حمایت مجلس و دولت در توسعه بستر‌هـای آموزش پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد: مجلس و دولت برای کمک به زیرساخت‌ها توسط بانک‌ها اقدامات خوبی را انجام داده‌اند کـه ارتقای تجهیزات، آزمایشگاه‌ها، تجهیزات پایه‌ای علوم پایه از ایـن موارد اسـت و از همه دانشگاه‌هـای علوم پزشکی خواسـته‌ایم برای ارتقای تجهیزات پایه‌ای با ما در ارتباط باشند.

وی در پایان گفت: آموزش پزشکی ایـران روند رو به رشدی دارد و امیدواریم در سال جاری با مشارکت دانشگاه‌هـای علوم پزشکی شاهد اخبار خوبی در حوزه آموزش پزشکی و ارتقای کیفیت آموزشی دانشگاه‌ها باشیم.

آموزش, بایـد, بیشترین, پزشکی, تخصصی, دانشجوی, پزشکی, کارآفرین, منطقه

انتهـای پیام/

آموزش عملی برای ۷۰ دانشجوی پزشکی در حوزه «پچ کلمپ»

به گزارش  حوزه فن‌آوری‌هـای نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گروه فیزیولوژی دانشگاه تربیت مدرس با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری هـای شناختی معاونت علمی اردیبهشت ماه سال آینده کارگاه تخصصی الکتروفیزیولوژی پچ کلمپ در حوزه علوم اعصاب شناختی در تهران برگزار می کند؛  تکنیک پچ کلمپ (patch clamp) امکان مطالعه حوزه علوم اعصاب شناختی در سطح یک سلول مغزی را برای دانشمندان امکانپذیر کرده اسـت؛ ابداع کـنندگان ایـن تکنیک موفق به دریافت جایزه نوبل شدند.
با ایـن تکنیک می توان تغییرات الکتریکی نورون هـای مغز را مورد بررسی و مطالعه قرار داد و یکی از ایـن ویژگی هـای آن‌ تولید پتانسیل عمل زبان ارتباطی نورون هـای مغزی با یکدیگر اسـت؛ در برخی از اختلالات شناختی در مغز، تغییراتی در ویژگی هـای الکتریکی سلول ها رخ می دهد، کـه از طریق تکنیک “پچ کلمپ ” همچنین می توان تاثیر داروها و مواد را در سطح یک سلول مورد مطالعه …
امشب؛ آخرین مهلت ثبت نام در آزمون پزشکی تخصصی پزشکی

دولت بایـد تنظیم‌کـننده و نظارت‌کـننده بر عمران کشور شـود، نه ایـنکـه مجری باشد/ بدهی دولت به پیمانکاران حدود ۵۰۰ هزار میلیارد برآورد می‌شـود کـه متغیر اسـت

محمد حسین پور کاظمی رئیس سنجش پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ از مهلت يک روزه ثبت نام آزمون پزشکى تخصصی و پژوهشی علوم پزشکی سال ٩٧ خبر داد و گفت: از ساعت ٩ امروز ثبت نام يک روزه پزشکى پزشکى در سايت سنجش پزشکى آغاز‌ شده و داوطلبان جامانده از ثبت نام يا آن‌هايى کـه ثبت نامشان نياز به ويرايش دارد مى توانند با ورود به سايت نسبت به ثبت نام يا ويرايش اطلاعات خود اقدام کـنند.
وی ادامه داد: مهلت مجدد ثبت نام آزمون پزشکى تخصصى و پژوهشى علوم پزشکى ٩٧، ساعت٢٤ امروز پايان مى پذيرد و به داوطلبان توصيه مى شـود ثبت نام را به ساعت هاى پایانی موکول نکـنند.
رئيس سنجش پزشکى عنوان کرد: داوطلبان پزشکى پزشکی ٩٧ مى توانند در ٢ مجموعه رشته بر اساس مدرک تحصیل ارشد ثبت نام کـنند.
وى بيان کرد: ظرفيت پزشکى علوم پزشکى ٩٧ پس …
آموزش در دانشگاه هـای علوم پزشکی به سبب اجرای برنامه هـای تحول

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  سید حسن امامی رضوی، قائم مقام رئیس ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت و دبیر شورای عالی برنامه ریزی با اشاره به الگوی سطح بندی اجرای بسته هـای تحول و نوآوری در آموزش پزشکی از هدفمند شدن آموزش در دانشگاه هـای علوم پزشکی به سبب اجرای برنامه هـای تحول و نوآوری در آموزش پزشکی خبر داد و اظهار کرد: با توجه به ظرفیت هـای بسیار زیاد دانشگاه هـای علوم پزشکی برای گسترش همه جانبه در بخش آموزش بحث کیفی سازی دانشگاه ها در دستور کار قرار گرفت کـه سعی شد در طراحی بسته هـای تحول و نوآوری آموزش پزشکی به ایـن موضوع توجه ویژه شـود.
وی تنوع هدفمندی در بسته هـای طرح تحول را یکی از قابلیت هـای مهم ایـن بسته ها برشمرد و خاطرنشان کرد: برخی بسته ها به توسعه کیفی برای دانشگاه هـای بزرگ علوم پزشکی …

آقای کی‌روش، حالا چرا؟

ایـران ورزشی: مصاحبه‌ای کـه دیروز از کارلوس کی‌روش در روزنامه خبر ورزشی منتشر شد، با مصاحبه‌هـای قبلی سرمربی تیم ملی تفاوت اساسی دارد. ایـن به خاطر تکنیک متفاوت مصاحبه‌کـنندگان یا زیرکی آن‌ها در حرف کشیدن از مربی باتجربه پرتغالی نیست کـه خودش تصمیم گرفته لحن متفاوتی داشته باشد و با مخاطبان صمیمانه‌تر صحبت کند.
بزرگترین اعتراضی کـه می‌توان به عملکرد هفت ساله ایـن مربی در ایـران وارد دانست، رابطه سرد با مطبوعات اسـت. از روز اول تصمیم کی‌روش ایـن بود کـه کارش را بدون اسـتفاده از بازوی رسانه‌ها پیش ببرد. هنوز نمی‌دانیم خودش به ایـن جمع‌بندی رسید یا نزدیکانش به او توصیه کردند. از طرفی تن ندادن به بازی رسانه‌ها کـه در فوتبال ایـران پرتعدادند و گاهی فضای مغشوشی می‌سازند هوشمندانه بود، ولی افراط در ایـن کار و تحریم رسانه‌ها بزرگترین عامل سوءتفاهماتی اسـت کـه در ایـن سال‌ها به‌وجود آمد و حرکت …

  • فوتبال
  • ایـران؛ دارای بیشترین آموزش تخصصی و فوق‌تخصصی پزشکی در منطقه / دانشجوی پزشکی بایـد کارآفرین باشد


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *