خانه / دسته‌بندی نشده / ۱۲ حقیقت جالبی که‌ در مورد هاوایی نمی‌دانید! به همراه توضیحات

۱۲ حقیقت جالبی که‌ در مورد هاوایی نمی‌دانید! به همراه توضیحات

۱۲ حقیقت جالبی که‌ در مورد هاوایی نمی‌دانید! ، ۱۷ حقیقت جالبی که‌ در مورد قهوه نمی‌دانید! ، ۱۳ حقیقت جالبی که‌ در مورد بوئینگ ۷۴۷ نمی‌دانید! ، ۱۰ حقیقت جالبی که‌ در مورد سیاه‌چاله نمی‌دانید! ، ۱۰ نکته جالبی که‌ در مورد گرانیت نمی‌دانید! ، ۱۲ حقیقت شگفت‌انگیزی که‌ درباره چشم‌ها نمی‌دانید! .
هاوایی مجمع‌الجزایر بسیار زیبایی در آمریکا است که‌ سالانه گردشگران زیادی به آن‌ سفر می‌کنند. این‌ جزیره نیز همانند بسیاری از جاهـای دیگر دارای حقایقی است که‌ اطلاع از آن‌‌ها بسیار جالب خواهد بود. همراه عجیب‌ترین باشید.هاوایی مجموعه جزایری در آمریکا است که‌ سالانه گردشگران زیادی را میزبانی می‌کند و دلیل این‌ موضوع نیز جاذبه‌هـای طبیعی بسیار زیبای این‌ منطقه …

۱۲ حقیقت جالبی که‌ در مورد هاوایی نمی‌دانید!

هاوایی مجمع‌الجزایر بسیار زیبایی در آمریکا است که‌ سالانه گردشگران زیادی به آن‌ سفر می‌کنند. این‌ جزیره نیز همانند بسیاری از جاهـای دیگر دارای حقایقی است که‌ اطلاع از آن‌‌ها بسیار جالب خواهد بود. همراه عجیب‌ترین باشید.

هاوایی مجموعه جزایری در آمریکا است که‌ سالانه گردشگران زیادی را میزبانی می‌کند و دلیل این‌ موضوع نیز جاذبه‌هـای طبیعی بسیار زیبای این‌ منطقه است. در حقیقت هاوایی نسبت به ۵۰ ایالت دیگر آمریکا،‌ یکی از بهترین‌ها در زمینه گردشگری است و طبیعت بسیار زیبایی دارد. اکنون در این‌ مقاله از عجیب‌ترین تصمیم داریم تا به این‌ منطقه بپردازیم و اطلاعاتی در خصوص حقایق هاوایی به شمـا ارائه دهیم.

همه چیز در مورد آموزش افتتاح تخصصی حقیقت مرکز هوانوردی

۱۲- جزیره اوآهو (Oahu) دارای بزرگراه‌هـای بین ایالتی است

جزیره اوآهو (oahu) دارای بزرگراه‌هـای بین ایالتی است

بزرگراه‌هـایی در جزیره اوآهو وجود دارند که‌ البته این‌ بزرگراه‌هـای بین ایالتی عملاً دو یا چند ایالت را به یکدیگر متصل نمی‌کند، بلکه‌ به دلیل کیفیت بالایی که‌ دارند توانسته‌اند چنین نامی را به خودشان اختصاص دهند. در اوآهو سه بزرگراه این‌ چنینی وجود دارد. البته بایـد به این‌ نکته نیز توجه داشت که‌ این‌ بزرگراه‌ها در رده بزرگراه‌هـای H قرار می‌گیرند و شرایط بهتری نسبت به‌بزرگراه‌هـای عادی I دارند.

جزییات مطلب آموزش و افتتاح و تخصصی و حقیقت و مرکز و هوانوردی را میخوانید .

۱۱- فضانوردان آپولو برای فرود در ماه در هاوایی آموزش دیدند

فضانوردان آپولو برای فرود در ماه در هاوایی آموزش دیدند

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره ۱۲ حقیقت جالبی که‌ در مورد هاوایی نمی‌دانید!

آموزش فضانوردان آپولو برای فرود روی ماه در بخش خاصی از بلندترین کوه جهان یا همان مونوکی (Mouna Kea) صورت گرفت که‌ البته ساختاری بسیار شبیه به سطح ماه دارد. این‌ منطقه در حال حاضر روستای آپولو (Apollo Velley) نامیده می‌شود. مریخ‌نورد کنجکاوی نیز در منطقه آتشفشانی این‌ کوه توانست شبیه‌سازی‌هـای مورد نظر را پشت سر بگذارد. البته تاحدودی نیز شن‌هـای آن‌ شبیه به سطح کره مریخ استند.

۱۰- گردشگران تنها امکان بازدید از ۶ جزیره این‌ منطقه را دارند

گردشگران تنها امکان بازدید از ۶ جزیره این‌ منطقه را دارند

دو جزیره از هشت جزیره اصلی در هاوایی خالی از سکنه است و البته به انجام فعالیت‌هـای فرهنگی مردمان هاوایی محدود شده است. Kahoolawe کوچک‌ترین جزیره در این‌ بین است که‌ در جنگ جهانی دوم به عنوان محدوده بمب‌گذاری استفاده می‌شد و همین موضوع باعث شد تا به آن‌ لقب The Target Island یا (جزیره هدف) را بدهند. جزیره Niihau نیز شرایط مشابهی دارد و تنها پرسنل نیروی دریایی و مقامات دولتی می‌توانند به آن‌جا بروند. این‌ جزیره نیز دارای لقب The Forbidden Island یا (جزیره فراموش شده) است که‌ لقب جالب و هیجان‌برانگیزی به نظر می‌رسد.

توضیحات بیشتر در موردآموزش افتتاح تخصصی حقیقت مرکز هوانوردی

۹- حادثه هوایی Niihau

حادثه هوایی niihau

هواپیمای خلبان ژاپنی در Pearl Harbor که‌ بندرگاهی برای نیروهـای نظامی است دچار حادثه شد و سپس مردم محلی خلبان را اسیر کردند. سه نفر از ژاپنی تبارهـای این‌ جزیره به خلبان کمک کردند تا از اسارت درآید و سپس توانست بر اسیر کنندگانش غلبه کند و البته چند گروگان نیز گرفت، ولی مدتی بعد در جریان مبارزه کشته شد.

شمـا مطلب ۱۲ حقیقت جالبی که‌ در مورد هاوایی نمی‌دانید! را می خوانید .

۸- اولین شخص غیرژاپنی که‌ در مسابقات کشتی‌گیری سومو رتبه Yokozuna را به دست آورد اهل هاوایی بود

اولین شخص غیرژاپنی که‌ در مسابقات کشتی‌گیری سومو رتبه yokozuna را به دست آورد اهل هاوایی بود

Akebono Tara یا همان Chad Haaheo Rowan بعد از ۵ سال رقابت توانست به بالاترین رتبه کشتی‌گیری دست یابد. وزن وی ۵۱۴ پوند و قد آن‌ ۶٫۸ فوت بود که‌ همین موضوع باعث شد یکی از سنگین‌ترین و بلند قدترین کشتی‌گیران سومو در طول تاریخ باشد. او در سال ۲۰۰۱ از کشتی سومو کناره‌گیری کرد و تبدیل به یکی از کشتی‌گیران حرفه‌ای در سطح ژاپن شد.

آموزش افتتاح تخصصی حقیقت مرکز هوانوردی

۷- زندگی مارهـای هاوایی در خطر است

زندگی مارهـای هاوایی در خطر است

در جزایر هاوایی خزندگان زیادی وجود داشت که‌ در حال حاضر به دلیل حضور شکارچیان از بین رفته‌اند که‌ البته گردشگران نیز در طول سفرشان بایـد آن‌‌ها را در نظر داشته باشند. تاکنون گفته می‌شد که‌ در این‌ جزیره مارها از بین رفته‌اند اما اخیراً چند نمونه از آن‌‌ها به خصوص مار قهوه‌ای درخت دیده شده است.

آموزش, افتتاح, تخصصی, حقیقت, مرکز, هوانوردی

۶- مردم هاوایی بسیار بیشتر از سرانه مصرف کنسرو گوشت آمریکا مصرف می‌کنند

مردم هاوایی بسیار بیشتر از سرانه مصرف کنسرو گوشت آمریکا مصرف می‌کنند

هر نفر در جزایر هاوایی در سال حدود ۵ کنسرو گوشت (تهیه شده از ژامبون) مصرف می‌کند که‌ این‌ میزان در مجموع سالانه ۷ میلیون کنسرو است. البته آمار دروغ نمی‌گویند و این‌ غذا در هاوایی بسیار محبوب است و شعب مک‌دونالد و Burrger King بسیار به این‌ غذا اولویت قائل استند. در Honolulu رویداد خیابانی سالانه‌ای برگزار می‌شود که‌ در خصوص کنسرو گوشت است و در جریان آن‌ رستوران‌هـای این‌ منطقه انواع مختلفی از این‌ غذا را ارائه می‌دهند.

این‌ مطلب در مورد آموزش افتتاح تخصصی حقیقت مرکز هوانوردی می باشد .

۵- هاوایی تنها مکانی در آمریکا است که‌ کاخ سلطنتی در آن‌ به رسمیت شناخته شده است

هاوایی تنها مکانی در آمریکا است که‌ کاخ سلطنتی در آن‌ به رسمیت شناخته شده است

پادشاه Kalakaua با الهام از کاخ‌هـای اروپایی در سال ۱۸۷۰ دستور ساخت قصر Lolani را داد و در سال ۱۸۸۲ نیز تکمیل شد. لازم به ذکر است که‌ این‌ کاخ ۴ سال قبل‌تر از کاخ سفید دارای چراغ‌هـای الکتریکی بود. این‌ پادشاهی در سال ۱۸۹۳ سرنگون شد ولی قصر مذکور باقی مانده و در معرض بازدیدکنندگان قرار دارد.

۱۲ حقیقت جالبی که‌ در مورد هاوایی نمی‌دانید!

۴- بزرگ‌ترین جزیره همچنان در حال بزرگ شدن است

بزرگ‌ترین جزیره همچنان در حال بزرگ شدن است

قله Kilauea از سال ۱۹۸۳ در حال فوران است و جزیره هاوایی نیز با کمک این‌ آتشفشان در حال بزرگ شدن است. این‌ مواد مذاب از سال ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۲ حدود ۵۴۳ جریب به خاک هاوایی افزوده بودند.

۱۰ حقیقت شوکه‌ کننده در مورد کره شمـالی

۳- هاوایی مسئولیت بزرگی در زمینه گسترش بازی Pogs در آمریکا دارد

هاوایی مسئولیت بزرگی در زمینه گسترش بازی pogs در آمریکا دارد

Pogs بخشی از بازی قدیمی ژاپنی با نام Menko است و گسترش این‌ بازی از طریق مهاجران انجام شده است. در سال ۱۹۹۱ معلمی در این‌ جزیره بازی مذکور را به دانش‌آموزانش یاد داد و همین عاملی شد تا Pogs بسیار سریع کل آمریکا را در نوردد.

۲- هاوایی تنها ایالت در آمریکا است که‌ زبان رسمی دارد

هاوایی تنها ایالت در آمریکا است که‌ زبان رسمی دارد

Hawaiian نام زبان مردم هاوایی است که‌ البته در راستای زبان انگلیسی قرار دارد و تاحدودی گویش‌هـای آن‌ متفاوت است. جزیره Niihau در این‌ ایالت بیشترین تمرکز را روی این‌ زبان دارد و طرز گویش آن‌‌ها بسیار نزدیک به اروپایی‌هـایی است که‌ در ابتدا به این‌ جزیره آمدند.

۱- در هاوایی بیلبورد غیرمجاز است

در هاوایی بیلبورد غیرمجاز است

به دلیل این‌که‌ تبلیغات کنار جاده‌ای مناظر محیط را خراب می‌کنند، در هاوایی تبلیغات کنار جاده‌ای نظیر بیلبوردها غیرقانونی استند و این‌ قانون در سال ۱۹۲۷ اعمال شد. هاوایی اولین ایالت در آمریکا بود که‌ این‌ نوع از تبلیغات را ممنوع کرد و بعد از آن‌ سه ایالت دیگر آمریکا با نام‌هـای ورمونت (Vermont)، آلاسکا (Alaska) و مین (Mine) نیز چنین قانونی را اجرا کردند.

۱ امتیاز ۵/۵
  • Facebook
  • Telegram
منبع فارسیکجارو
منبع خارجیThrillist

۱۳ حقیقت جالبی که‌ در مورد بوئینگ ۷۴۷ نمی‌دانید!

احتمالاً همهٔ شمـا با هواپیمای مسافربری غول‌پیکری با نام بوئینگ ۷۴۷ که‌ به جامبوجت مشهور است، آشنایی دارید. شاید هیچ وسیلهٔ دیگری تا قبل از پیدایش بوئینگ ۷۴۷، این‌ هواپیمای دوطبقه، تا این‌ اندازه آسودگی در پرواز آن‌ هم از نوع آمریکایی را فریاد نمی‌زد. اما با این‌که‌ مدت‌ها از حضور این‌ هواپیما می‌گذرد، واقعیت‌هـایی در مورد آن‌ وجود دارد که‌ به احتمال زیاد نمی‌دانید. پس برای اطلاع از آن‌ها با عجیب‌ترین همراه باشید.هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ که‌ نخستین بار و در سال ۱۹۷۰ توسط شرکت پن آمریکن به همگان معرفی شد، انقلاب بزرگی در این‌ صنعت به شمـار می‌رفت. این‌ وسیله به اندازه‌ای بزرگ است که‌ حتی ترس ناشی از فضاهـای تنگ و محصور مسافرانش را از بین ببرد و با پنت‌هاوس‌هـای هواپیماهـای بیزینس‌کلاسِ خود سبب شود با خیال راحت به سفر با آن‌ تن دهند.شاید می‌شد کاربری این‌ هواپیماهـای غول‌پیکر را به چند سال کار مفید محدود کرد، اما …

۱۳ حقیقت جالبی که‌ در مورد بوئینگ ۷۴۷ نمی‌دانید!

افتتاح مرکز آموزش هوانوردی و تعمیرات تخصصی بالگرد سپاه پاسداران

به گزارش  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مرکز آموزش‌هـای عالی هوانوردی، مرکز تحقیقات بالگردی و مرکز تعمیرات تخصصی بالگرد هوانیروز سپاه پاسداران صبح امروز چهارشنبه ۹ اسفندماه با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران و جمعی دیگر از فرماندهان سپاه  در محل پایگاه «فتح» واقع در اطراف تهران افتتاح شد.
از جمله مهم ترین بخش‌هـای این‌ مرکز که‌ به همت معاونت مهندسی نیروی زمینی سپاه پاسداران ساخته شده است، سایت مرکز آموزش هوانوردی، مرکز تعمیرات تخصصی بالگرد و مرکز تحقیقات بالگردی هوانیروز سپاه است.
سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در این‌ مرنام طی سخنانی گفت: مدت زمان زیادی نیست که‌ مجموعه مرکز هوانوردی افتتاح شده است، افتتاح این‌ مجموعه یک سال و نیم زمان برده تا ما این‌ مجموعه را آماده کنیم.
وی افزود: دو ماه است که‌ کارهـای عملیاتی این‌ مراکز آغاز‌ شده و در این‌جا دو …

  • دسته‌بندی نشده
  • ۱۲ حقیقت جالبی که‌ در مورد هاوایی نمی‌دانید!


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *