خانه / دسته‌بندی نشده / ستاره‌افشانی چیست و چه کاربردی دارد؟ به همراه توضیحات

ستاره‌افشانی چیست و چه کاربردی دارد؟ به همراه توضیحات

ستاره‌افشانی چیست و چه کاربردی دارد؟ ، روش چارِت چیست و چه کاربردی دارد؟ ، ساندبار چیست و چه کاربردی دارد؟ ، طوفان فکری چیست و چه کاربردی دارد؟ ، طوفان فکری چرخشی چیست و چه کاربردی دارد؟ ، روش یادداشت نویسی کرافورد چیست و چه کاربردی دارد؟ .

اگر همکارتان ایده یا محصول جدیدی پیشنهاد بدهد و شمـا بخواهید پیشنهادش را بهتر متوجه شوید، کاری کـه می‌کـنید احتمالا …

ستاره‌افشانی چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر همکارتان ایده یا محصول جدیدی پیشنهاد بدهد و شمـا بخواهید پیشنهادش را بهتر متوجه شوید، کاری کـه می‌کـنید احتمالا این‌ است کـه با انبوهی از پرسش، طرف را بمباران کـنید: این‌ محصول چه ویژگی‌هـایی دارد؟ خرجش چقدر است؟ کجا می‌شود برایش بازاریابی کرد؟ خریدارش چه کسی است؟ و….الی آخر.

برای بهتر فهمیدن ایده‌هـای جدید، این‌طور پرسش پرسیدن راه ارزشمندی است. علاوه بر این‌، با پرسیدن پرسش، ایده را به چالش می‌کشیم و قبل از این‌کـه شروع کنیم به عملی کردن ایده، مطمئن می‌شویم کـه جنبه‌هـای مختلف مسئله قبلا کامل سنجیده شده‌اند. برای این‌ کـه بتوان از این‌ روش بیشترین بهره را برد، بهتر است پرسش‌ها را طوری بپرسیم کـه هم نظام‌مند بوده و هم جامع و کامل باشد.

همـه چیز در مورد ایـران تازه چه چیست سخنان سعودی کاربردی واکنش ولیعهد

به همین علت، هروقت کـه بخواهید ایده‌ی جدیدی را بررسی و واکاوی کـنید، ارزشش را دارد کـه یک تمرین جامع، کامل و نظام‌مند برای طرح پرسشات احتمالی انجام دهید. این‌کار را ستاره‌افشانی می‌نامند.

ستاره‌افشانی نوعی از طوفان فکری است؛ اما با این‌ تفاوت کـه به جای جواب و راه حل، با طرح پرسش سر و کار دارد. از ستاره‌افشانی می‌شود در یک مسئله چندبار استفاده کرد؛ به این‌ شکل کـه وقتی سری اول پرسش‌ها را جواب دادید، در مورد جواب پرسشات اول هم دوباره ستاره‌افشانی کرده و برای موشکافی آن‌ها پرسشات جدیدی مطرح کـنید. مثلا فرض کـنید کـه یکی از همکاران‌تان طراحی جدیدی برای کفش اسکیت پیشنهاد داده است. یکی از پرسشاتی کـه می‌توانید در مورد این‌ طرح بپرسید این‌ است کـه مشتری این‌ کفش‌ها چه کسانی‌اند؟ جواب چیست؟ اسکیت‌بازها. اما برای این‌کـه مطمئن شوید کـه مخاطب تبلیغات‌تان را درست هدف می‌گیرید، بایـد از این‌ جواب گنگ یک قدم فراتر بروید. «کدام دسته از اسکیت‌بازها؟» جواب: «آن‌هـایی کـه زیاد پرش انجام می‌دهند و بنابراین‌ کفشی لازم دارند کـه تحملش بیشتر باشد.» به همین شکل می‌شود پرسش‌ها را تا هرجا کـه لازم است ادامه داد. این‌ کار باعث می‌شود برای فعالیت‌هـای بازاریابی روی یک قشر خاص متمرکز شویم. در مورد اسکیت‌ها، پرسیدن پرسشات جدید باعث شد در تبلیغات آن‌ اسکیت‌بازهـایی را هدف بگیریم کـه برای مسابقات نمایشی کار می‌کـنند، نه کسانی کـه صرفا یک زمین اسکیت دارند و فقط می‌خواهند برای اجاره دادن به مردم چند جفت کفش اسکیت آماده داشته باشند.

جزییات مطلب ایـران و تازه و چه و چیست و سخنان و سعودی و کاربردی و واکنش و ولیعهد را میخوانید .

نحوه‌ی استفاده

برای این‌کـه متوجه شوید این‌ تکنیک ساده اما موثر تا چه حد قدرتمند و تاثیرگذار است، مسئله و مشکلی را انتخاب کـنید و یا یک محصول ویژه را مد نظر بگیرید. سپس مراحل زیر را اجرا کـنید:

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره ستاره‌افشانی چیست و چه کاربردی دارد؟

مرحله‌ی اول

یک ورق کاغذ بردارید و یک ستاره بزرگ شش‌پر وسط آن‌ بکشید. ایده، مسئله یا محصول مورد نظرتان را وسط این‌ ستاره بنویسید.

مرحله‌ی دوم

در هر پر ستاره، یکی از کلمات زیر را بنویسید: «چه کسی؟» «چه چیزی؟» «کجا؟» «چرا؟» «چه زمانی؟» و «چطور؟»

دود سیگار در بارداری، چه تاثیراتی بر جنین دارد؟

مرحله‌ی سوم

برای درآوردن پرسش‌هـایی کـه می‌شود در مورد محصول یا ایده پرسید، طوفان فکری انجام بدهید؛ به این‌ شکل کـه ببینید با هر کدام از کلماتی کـه در نوک‌هـای ستاره نوشته شده، چه پرسشاتی می‌توان پرسید. این‌ پرسش‌ها مانند اشعه‌هـایی استند کـه از ستاره‌ی وسط کاغذ به اطراف می‌تابند. دنبال این‌ نباشید کـه جواب پرسش‌ها را همان‌جا پیدا کـنید. به جای آن‌ سعی کـنید تا می‌توانید پرسش طرح کـنید.

توضیحات بیشتر در موردایـران تازه چه چیست سخنان سعودی کاربردی واکنش ولیعهد

مرحله‌ی چهارم

بسته به اندازه‌ی مسئله، ممکن است لازم باشد برای کاویدن جواب پرسشات طرح شده هم یک ستاره‌افشانی دیگر انجام بدهید. با این‌ کار، چند ستاره‌ی دیگر هم اطراف ستاره‌ی اصلی ساخته و یک انفجار ستاره‌ای تمام عیار راه بیاندازید!

تبلیغات
  • خرید بلیط هواپیما

شکل زیر نتیجه یک جلسه‌ی ستاره‌افشانی کوتاه در مورد کفش‌هـای اسکیتی است کـه بالا در موردشان صحبت کردیم. این‌ شکل تعدادی از پرسشاتی کـه می‌شود مطرح کرد را نشان می‌دهد:

شمـا مطلب ستاره‌افشانی چیست و چه کاربردی دارد؟ را می خوانید .

نمودار ستاره‌افشانی برای تولید یک محصول جدید

ایـران تازه چه چیست سخنان سعودی کاربردی واکنش ولیعهد

طوفان فکری چرخشی چیست و چه کاربردی دارد؟

تصور کـنید کـه شرکت‌تان محصول جدیدی تولید کرده و شمـا در جست‌وجوی برترین روش ممکن برای بازاریابی این‌ محصول استید. چیزی کـه لازم دارید یک جلسه‌ی طوفان فکری درست و حسابی است. همـه‌ی اعضای تیم را در اتاق جلسه‌ دور هم جمع می‌کـنید و شروع می‌کـنید به ایده زدن.
علی کـه پرحرف‌ترین و تأثیرگذارترین عضو تیم است، فوری اعلام می‌کند کـه به نظرش تبلیغات بیشتر از هرچیز از طریق تلویزیون و رسانه‌هـای این‌ترنتی جواب می‌دهد. بقیه‌ی اعضای تیم شروع می‌کـنند به ارائه‌ی ایده‌هـایی کـه در راستای همین عقیده‌ی علی است. ده دقیقه‌ی بعد، گروه در فوران ایده‌هـای مربوط به تلویزیون و تبلیغات آن‌لاین‌ غرق می‌شود و هیچ کس هیچ گزینه‌ی …
روش چارِت چیست و چه کاربردی دارد؟

تا به حال سعی کرده‌اید جلسه‌ی طوفان فکری را با بیشتر از ده–پانزده نفر برگزار کـنید؟ برای‌تان پیش آمده کـه بخواهید برای دو یا چند موضوع مرتبط یکجا ایده بزنید؟ لابد نتایجی کـه نصیب‌تان شده آن‌‌قدرها جذاب نبوده است. جلساتی به این‌ شکل سریعا از کنترل خارج می‌شوند، بازدهی‌شان به صفر می‌رسد و هرج و مرج در آن‌ها جریان پیدا می‌کند. علاوه بر این‌، اغلب افسار جلسه به دست چند نفر خاص می‌افتد و اکثریت افراد ساکت می‌مانند.
زمانی کـه جلسات ایده‌یابی در مورد چندین مسئله یا با تعداد اعضای زیاد برگزار می‌شوند، طوفان فکری معمولی دیگر نمی‌تواند جواب‌گو باشد. منظورمان این‌ است کـه میزان خلاقیت در جلسه به‌شدت پایین …
تفکر استعاره ای چیست و چه کاربردی در ایده‌پردازی دارد؟

وقت طلاست.
احتمالا هزاران بار این‌ جمله را شنیده‌اید. چرا این‌ جمله را این‌ قدر به کار می‌بریم؟ شاید چون زمانی کـه وقت را مثل طلا تصور می‌کنیم، ذهنیت شفاف و قدرتمندی در ذهن‌مان ساخته می‌شود؛ وقتی کـه هدر برود انگار پولی است کـه دور ریخته شود. وقتی کـه درست صرف شود شبیه سرمایه است. ثانیه‌ها مثل برق و باد می‌گذرد.
به قیاس و تشبیه کردن دو چیزی کـه ظاهرا ربط چندانی به هم ندارند، استعاره می‌گویند. همانطور کـه در مورد «وقت طلاست» دیدیم، استعاره‌ها می‌توانند عکس های ذهنی قدرتمندی به جای بگذارند و تاثیر عظیمی در تفکرات و ارتباطات روزمره داشته باشند.
وقتی مدیری جلوی اعضای تیمش می‌ایستد و می‌گوید …

واکنش ایـران به سخنان تازه ولیعهد سعودی

خبرگزاری مهر: بهرام قنامی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به سخنان تازه ولیعهد کج اندیش سعودی در مصاحبه با نشریه آمریکایی تایم کـه به گونه ای از سر خامی و شوقی کودکانه، دو رژیم متجاوز عربستان و اسرائیل غاصب را دارای منافع و دشمنان مشترکی مانند ایـران دانست، اظهار داشت: جاه طلبی ولیعهد بد اندیش سعودی از حد و اندازه برون شده است و می رود تا به یک بیماری لاعلاج و مزمن بدل شود. او در نبرد قدرت درون خاندان سلطنتی و برای جلب حمایت آمریکا و اخیرا رژیم اشغالگر قدس در کنار پرداخت میلیاردها دلار از ثروت مردم خود، به بیان هر سخن مضحک و البته شرم آوری نیز مبادرت می ورزد. این‌ تازه از راه رسیده جویای قدرت و نام چشم خرد بر تمامی واقعیت هـای تاریخی و هفت دهه جنایات رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی …

  • دسته‌بندی نشده
  • ستاره‌افشانی چیست و چه کاربردی دارد؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *