خانه / دسته‌بندی نشده / گسترش بی‌رویه در آموزش عالی نیاز به بازنگری دارد/ بایـد نگاه‌ها در حوزه سلامت عادلانه و کلان باشد به همراه توضیحات

گسترش بی‌رویه در آموزش عالی نیاز به بازنگری دارد/ بایـد نگاه‌ها در حوزه سلامت عادلانه و کلان باشد به همراه توضیحات

گسترش بی‌رویه در آموزش عالی نیاز به بازنگری دارد/ بایـد نگاه‌ها در حوزه سلامت عادلانه و کلان باشد ، پیگیری توسعه آموزش و سلامت شناختی آحاد جامعه در سال ۹۷/ فعالیت در حوزه علوم شناختی به حرکت‌های جمعی نیاز دارد ، حوزه سلامت بایـد یک متولی داشته باشد/ اوراق روش مناسبی برای پرداخت هزینه‌های سلامت نیست ، تشکیل شورای عالی برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی در وزارت علوم ، حوزه سلامت اولویت رهبری، دولت و مجلس / زیر پای سرمایه‌گذاران حوزه سلامت بایـد فرش قرمز پهن کرد/ تولید ۸۰ درصد مواد دارویی در کشور ، قانون جرایم رایانه‌ای نیاز به بازنگری دارد .
محمد حسین پورکاظمی رئیس مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛اظهار کرد: آموزش پزشکی در کشور توسعه خوبی پیدا کرده اما در آموزش عالی گسترش بی‌رویه در جذب دانشجویان باعث شده برخی از موسسات کیفیت مطلوبی را که‌ دانشگاه‌های سراسری دارند نداشته باشند و باتوجه به پتانسیل دانشگاه‌های دولتی …

گسترش بی‌رویه در آموزش عالی نیاز به بازنگری دارد/ بایـد نگاه‌ها در حوزه سلامت عادلانه و کلان باشد

گسترش بی‌رویه در آموزش عالی نیاز به بازنگری دارد/ بایـد نگاه‌ها در حوزه سلامت عادلانه و کلان باشدمحمد حسین پورکاظمی رئیس مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار 

حوزه بهداشت و درمان 

گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛اظهار کرد: آموزش پزشکی در کشور توسعه خوبی پیدا کرده اما در آموزش عالی گسترش بی‌رویه در جذب دانشجویان باعث شده برخی از موسسات کیفیت مطلوبی را که‌ دانشگاه‌های سراسری دارند نداشته باشند و باتوجه به پتانسیل دانشگاه‌های دولتی در کیفیت آموزش بایـد با الگوبرداری از ایـن دانشگاه اقدامات سازنده‌ای انجام دهند.

وی افزود: دانشگاه آزاد در حوزه آموزش علوم پزشکی نیز کیفیت مطلوبی دارد و می‌توانیم بگوییم چیزی از دانشگاه‌های دولتی کم ندارد؛ کیفیت آموزشی در دانشگاه‌های علوم پزشکی مطلوب است و برای حفظ کیفیت آموزش بایـد نگاه جامع و بلندمدت داشته باشیم.

همـه چیز در مورد آموزش بازنگری بایـد حمایت حوزه خدمات رضایت ساماندهی سلامت عادلانه عالی کسب گسترش نیاز هدف

وی افزود: در حوزه آموزش عالی نیز بایـد ارتقای کیفیت را بیش از پیش در نظر داشته باشیم و وزارت علوم بایـد در راستای ارتقای تمام موسسات خود گام بردارد تا ایـن موسسات نظیر دانشگاه‌های بزرگ اثربخشی داشته باشد.

رفع معضلات کشور نیازمند دید ملی است

پورکاظمی در ادامه با اظهار خرسندی از عملکرد دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: یکی از مسایلی که‌ دانشگاه‌های علوم پزشکی بایـد توجه کنند ایـن است که‌ در گروه‌های پزشکی برخی رشته‌ها را کم داریم و باتوجه به ایـن که‌ یک کشور ۸۰ میلیونی استیم و تعداد پرستاران کم است بایـد انجمن پرستاری نیز با دید ملی برای رفع معضلات کشور گام بردارد و می‌بینیم که‌ گسترش پرستاری از سوی وزارت خانه دنبال می‌شـود اما خود انجمن پرستاری در برخی موارد مخالفت‌هایی انجام می‌دهد.

جزییات مطلب آموزش و بازنگری و بایـد و حمایت و حوزه و خدمات و رضایت و ساماندهی و سلامت و عادلانه و عالی و کسب و گسترش و نیاز و هدف را میخوانید .

رئیس مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشت در پایان تصریح کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بایـد دید ملی برای رفع معضلات کشور داشته باشند و بخشی‌نگری و جزیره‌ای عمل کردن را کنار بگذارند چرا که‌ دیده شده فارغ‌التحصیلان پزشکی در هر صنفی اعتراضاتی دارند که‌ به منافع خود نگاه می‌کنند اما در بخش سلامت کشور بایـد نگاه‌ها عادلانه و کلان باشد و وزارت بهداشت نیز با نگاه کلان به مواردی نگاه می‌کند که‌ امیدواریم دانشگاه‌های علوم پزشکی و رشته‌های پزشکی نیز دید ملی را اولویت قرار دهند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره گسترش بی‌رویه در آموزش عالی نیاز به بازنگری دارد/ بایـد نگاه‌ها در حوزه سلامت عادلانه و کلان باشد

انتهای پیام/

منابع
سایت خبرگزاری جوان

توضیحات بیشتر در موردآموزش بازنگری بایـد حمایت حوزه خدمات رضایت ساماندهی سلامت عادلانه عالی کسب گسترش نیاز هدف

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

شمـا مطلب گسترش بی‌رویه در آموزش عالی نیاز به بازنگری دارد/ بایـد نگاه‌ها در حوزه سلامت عادلانه و کلان باشد را می خوانید .
کمک ۵ هزار میلیاردی خیران در حوزه سلامت/ احداث همراه سرای بیمار در بیمارستان‌ها

پیگیری توسعه آموزش و سلامت شناختی آحاد جامعه در سال ۹۷/ فعال


به گزارش  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  سید کمال خرازی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی در تبیین فعالیت ها و اقدامات ایـن ستاد در سال جدید اظهار کرد:  ادامه فعالیت های تحقیقاتی و علمی در امر ایمپلنت ها و رابط های مغزی (Brain Implants & Interfaces)، نگاشت مغز و ابزار رابط مغز–ماشین (NeuroImaging & BMI Tool)، ربات ها و ابزارهای سنجش شناختی (Cognitive Robots)، ابزارهای سنجش شناختی (Cognitive Evaluation Tools) از فعالیت های ستاد در سال جاری در حوزه پیشبرد پروژه های ساخت ابزارهای شناختی است.
وی ادامه داد: در حوزه سلامت شناختی آحاد جامعه، حمایت از استانداردسازی تست های سنجش شناختی، تمرکز بر ایجاد و راه اندازی سیستم ملی آزمون های معتبر شناختی و در حوزه توسعه و بهبود آموزش، ترویج آموزش های شناختی از طریق ایجاد رشته ها و دروس انتخابی جدید، ترجمه و تالیف کتب حوزه شناختی جهت غنی …
تشکیل شورای عالی برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی در وزارت علو

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم در نشست شورای تحول و ارتقای علوم انسانی که‌ با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس و اعضای شورای تحول علوم انسانی برگزارشد، گفت: با تشکیل شورای جدید «برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی»، دو کمیسیون آموزش و پژوهش در ذیل ایـن شورا تاسیس می شـود که‌ از مزایای ایـن اقدام حضور بیشتر حوزه پژوهش و فناوری در امور برنامه ریزی آموزش عالی و امکان افزایش تعداد اعضای کارگروه‌های تخصصی است.
وی با تاکید بر اهمیت تعامل شورای تحول علوم انسانی با وزارت علوم گفت: در سه سال گذشته معاونت آموزشی وزارت علوم ۲۵ مکاتبه رسمی با شورای تحول داشته است و به دنبال تقویت ارتباط با ایـن شوراست.
معاون آموزشی وزارت علوم افزود: وزارت علوم شورای تحول علوم انسانی را از بدنه آموزش عالی کشور می داند و مصوبات ایـن شورا در …
حوزه سلامت اولویت رهبری، دولت و مجلس / زیر پای سرمایه‌گذاران

تائید حکم ضارب محیط بان دنا در دیوان عالی کشور


نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بایـد زیر پای سرمایه‌گذاران حوزه سلامت فرش قرمز پهن کرد.
 
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدحسین قربانی، نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مرنام رونمایی داروی لووپارکین با بیان ایـنکه‌ خوشحالیم ایـن دارو در هفتـه سلامت رونمایی می‌شـود، گفت: بعد از انقلاب بخصوص از دهه هشتاد در حوزه سلامت درهای جدیدی باز شد و مجلس در دوره نهم و دهم نگاهش پیگیری سلامت در جامعه بود.
وی ادامه داد: تأمین منابع پایدار و توجه به هزینه کردن منابع در چارچوب قوانین از دیگر اقدامات مجلس در حوزه سلامت بود و اگر بخواهیم به مقوله‌ای اشاره کنیم که‌ در نظام جمهوری اسلامی برای حاکمیت، دولت، مجلس و مقام معظم رهبری در اولویت بوده، حوزه سلامت است.
قربانی، با بیان ایـنکه‌ بیش از هشتاد درصد مواد دارویی مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شـود، گفت: ۲ سال پیش …

ساماندهی خدمات پیامکی با هدف رضایت مشترکین و حمایت از کسب و کارها

به نقل از سایت تکراتو و به گزارش پارس ساماندهی خدمات پیامکی با هدف رضایت مشترکین و حمایت از کسب و کارها و

دبیر کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات از ساماندهی خدمات پیامکی خبر داد. به گفته وی ایـن امر با هدف تامین رضایت مشترکین و حمایت از کسب و کارها انجام می‌شـود.
به گزارش تکراتو و به نقل از ایسنا، حسین فلاح جوشقانی بر ضرورت ساماندهی خدمات پیامکی تاکید نموده است. وی همچنین در مورد ضرورت توجه به حفظ حقوق کامل مشترکان، گسترش و رونق بخشیدن به کسب و کارهای جدید مبتنی بر خدمات محتوایی پیامکی از طریق شبکه‌‌های ارتباطی، سخن گفت و ادامه داد که‌ براساس مصوبه ۲۷۰ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، خدمات محتوایی پیامکی به دو دسته انبوه و ارزش افزوده تقسیم می‌شوند.
به گفته دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، فرایـند ارسال خدمات پیامکی انبوه تبلیغاتی و همچنین اطلاع‌رسانی برای مشترکان رایگان است، اما …

  • دسته‌بندی نشده
  • گسترش بی‌رویه در آموزش عالی نیاز به بازنگری دارد/ بایـد نگاه‌ها در حوزه سلامت عادلانه و کلان باشد


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *