خانه / اخبار فرهنگی / فواید پیاده روی | چه مقدار پیاده روی داشته باشیم؟ به همراه توضیحات

فواید پیاده روی | چه مقدار پیاده روی داشته باشیم؟ به همراه توضیحات

فواید پیاده روی | چه مقدار پیاده روی داشته باشیم؟ ، فواید گوشت بوقلمون + هر کس چه مقدار گوشت بوقلمون بخورد؟ ، چگونه با فرزاندانمان صمیمی باشیم و ارتباط خوبی داشته باشیم ، چه کنیم تا صورتی چاق داشته باشیم؟ ، چه کنیم تا مو‌هـایی زیبا و سالم داشته باشیم؟ ، مسافرت کم هزینه | چه کنیم تا مسافرتی ارزان داشته باشیم؟ .
فواید پیاده روی : پیاده روی روزانه فواید خیلیی برای سلامت افراد دارد. در این‌جا با مقاله ای درباره فواید پیاده روی و ۱۰ علت اصلی که‌ بایـد حتما پیاده روی روزانه داشته باشید. در خدمت شما استیم. با ما همراه باشید.  فواید پیاده روی طولانی , فواید پیاده روی  پیاده‌روی روزانه افسردگی را کاهش می‌دهدمطالعات انجام شده توسط محققان آمریکایی نشان …

فواید پیاده روی | چه مقدار پیاده روی داشته باشیم؟

فواید پیاده روی : پیاده روی روزانه فواید خیلیی برای سلامت افراد دارد. در این‌جا با مقاله ای درباره فواید پیاده روی و ۱۰ علت اصلی که‌ بایـد حتما پیاده روی روزانه داشته باشید. در خدمت شما استیم. با ما همراه باشید.

 

همـه چیز در مورد پیاده پیاده روی چه فواید روی سینما عملکرد کوروش واکنش

 

جزییات مطلب پیاده و پیاده روی و چه و فواید و روی و سینما و عملکرد و کوروش و واکنش را میخوانید .

فواید پیاده روی طولانی , فواید پیاده روی

 

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره فواید پیاده روی | چه مقدار پیاده روی داشته باشیم؟

 

پیاده‌روی روزانه افسردگی را کاهش می‌دهد

مطالعات انجام شده توسط محققان آمریکایی نشان داده است که‌ پیاده‌روی روزانه باعث کاهش نشانه‌هـای افسردگی می‌شود.

توضیحات بیشتر در موردپیاده پیاده روی چه فواید روی سینما عملکرد کوروش واکنش

مطالعاتی که‌ در مجله آمریکایی روانشناسی منتشر شده است، نشان داده افرادی که‌ بیش از چهار ساعت در هفتـه‌ پیاده روی می‌کـنند، ۴۴ درصد نشانه‌هـای افسردگی کمتری دارند. در این‌ مطالعات ۲۲ هزار نفر مورد بررسی قرار گرفتند. مطالعات مختلف نشان داده است که‌ ورزش به اندازه داروهـای ضد افسردگی تاثیرگذار است.

یکی از محققان دانشگاه میشیگان در این‌‌باره می‌گوید: هنوز کاملا علت این‌ که‌ ورزش نشانه‌هـای افسردگی را کاهش می‌دهد، مشخص نیست اما ورزش تغییراتی در مغز ایجاد می‌کند که‌ می‌تواند بر نشانه‌هـای افسردگی تاثیرگذار باشد. ورزش همچنین کیفیت زندگـی افرادی که‌ مبتلا به افسردگی استند را نیز افزایش می‌دهد.

شما مطلب فواید پیاده روی | چه مقدار پیاده روی داشته باشیم؟ را می خوانید .

با وجود تاثیرات مثبت ورزش برای بیماران مبتلا به افسردگی یکی از چالش‌ها برای این‌ بیماران این‌ است که‌ نمی‌توانند انگیزه برای ورزش پیدا کـنند. یکی از نشانه‌هـای افسردگی خستگی و سطح انرژی پایین است. بنابراین‌ در این‌ شرایط بیماران سخت می‌توانند شروع به فعالیت فیزیکی کـنند. ثبت‌نام کردن در ورزش‌هـای گروهی و یا کلاس‌هـای ورزشی می‌تواند یکی از راه‌هـای افزایش انگیزه بیماران مبتلا به افسردگی باشد.

 

پیاده پیاده روی چه فواید روی سینما عملکرد کوروش واکنش
۱۰ علت برای پیاده روی

۱- پیاده روی از دیابت نوع دو پیشگیری می کند. برنامه هـای پیشگیری از دیابت نشان داده اند که‌ ۱۵۰ دقیقه پیاده روی در طی هفتـه و کاهش فقط ۷ درصد از وزن بدن (حدود ۵ تا ۷ کیلوگرم) می تواند تا ۵۸ درصد خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد.

 

۲- پیاده روی قلب شما را نیرومند می سازد. مطالعه ای که‌ در این‌ خصوص بر روی تعدادی پرستار خانم انجام شد، نشان داد افرادی که‌ ۳ ساعت یا بیشتر در طول هفتـه پیاده روی داشتند، در مقایسه با زنانی که‌ پیاده روی نداشتند، ۳۵ درصد کمتر دچار مشکلات قلبی شدند.

این‌ مطلب در مورد پیاده پیاده روی چه فواید روی سینما عملکرد کوروش واکنش می باشد .

 

۳- پیاده روی برای مغز مفید است. مطالعه ای نشان داد زنانی که‌ معادل یک ساعت و نیم در طول هفتـه پیاده روی داشتند، عملکرد ذهنی بهتری را در مقایسه با زنانی که‌ کمتر از ۴۰ دقیقه در طول هفتـه پیاده روی داشتند نشان دادند.

فواید پیاده روی | چه مقدار پیاده روی داشته باشیم؟

 

مروری بر چالش‌هـای مشترک پیش روی شرکت‌هـای نوآور

۴- پیاده روی برای استخوان ها مفید است. تحقیقات نشان می دهد زنانی که‌ یائسگی را پشت سر گذاشته اند و تقریبا یک و نیم کیلومتر در روز پیاده روی دارند، چگالی استخوان هـای کل بدنشان نسبت به زنانی که‌ مسافت هـای کمتری را می پیماین‌د بالاتر است. همچنین پیاده روی برای کاهش سرعت از دست دادن استخوان هـای پا نیز خیلی مؤثر است.

پیاده, پیاده روی, چه, فواید, روی, سینما, عملکرد, کوروش, واکنش

 

 

فواید پیاده روی برای افراد لاغر

 

 

۵- پیاده روی علائم افسردگی را تسکین می دهد. ۳۰ دقیقه پیاده روی، ۳ تا ۵ بار در هر هفتـه به مدت ۱۲ هفتـه، علائم افسردگی را حدود ۴۷ درصد کاهش می دهد.

 

۶- پیاده روی میزان خطرابتلا به سرطان پستان و کولون (روده بزرگ) را کاهش می دهد. زنانی که‌ معادل یک ساعت و ربع تا دو ساعت و نیم در هفتـه پیاده روی سریع دارند، نسبت به زنان بی تحرک، ۱۸ درصد در معرض خطر کمتری برای ابتلا به سرطان پستان قرار دارند. مطالعات خیلیی نشان داده است که‌ ورزش می تواند از سرطان کولون پیشگیری کند و در افراد مبتلا به این‌ بیماری نیز اثرات ورزش منظم به شکل افزایش کیفیت زندگـی و کاهش میزان مرگ و میر ناشی از این‌ بیماری خود را نشان می دهد.

یکی دیگر از فواید پیاده‌روی سریع، تعریق است که‌ از این‌ طریق می‌توان سموم بدن را دفع کرد و روند آب کردن چربی‌هـای بدن را سرعت بخشید.

 

۷- پیاده روی سلامت عمومی بدن را بهبود می بخشد. فقط ۳ بار در طول هفتـه و هر بار ۳۰ دقیقه پیاده روی به صورت چشمگیری می تواند سلامت سیستم قلبی و ریوی را تأمین نماید.

 

۸- پیاده روی به شکل مسابقات کوتاه مدت هم سطح سلامتی را ارتقاء می دهد. مطالعه زنان کم تحرک نشان می دهد که‌ پیاده روی در طی یک رقابت کوتاه مدت ( ۳ مرحله پیاده روی ۱۰ دقیقه ای روزانه) منجر به پیشرفت مشابهی در سلامتی شده و یا حداقل منجر به کاهش چربی بدن با افزایش زمان ان می شود (یک پیاده روی ۳۰ دقیقه ای روزانه).

 

۹- پیاده روی عملکرد جسمی بدن را بهبود می دهد. تحقیقات نشان می دهد علاوه بر این‌ که‌ پیاده روی تناسب اندام و عملکرد هـای جسمی را بهبود می بخشد، از ناتوانی هـای جسمی در افراد مسن هم جلوگیری می کند.

 

۱۰- یکی دیگر از فواید پیاده‌روی سریع، تعریق است که‌ از این‌ طریق می‌توان سموم بدن را دفع کرد و روند آب کردن چربی‌هـای بدن را سرعت بخشید.

 

چه مقدار پیاده روی داشته باشیم؟

دو پیشنهاد در این‌ مورد وجود دارد:

فواید سنگدان مرغ در طب سنتی + فواید سنگدان مرغ برای بچه ها

پیشنهاد اول: ۳۰ دقیقه پیاده روی با شدت متوسط برای ۵ روز یا بیشتر در طول هفتـه. البته می توانید این‌ ۳۰ دقیقه را به دو زمان ۱۵ دقیقه ای یا ۳ زمان ۱۰ دقیقه ای تقسیم کنید. منظور از شدت متوسط، ایجاد گرما و نفس نفس زدن خفیف در شخص است.

پیشنهاد دوم: ۲۰ تا ۶۰ دقیقه پیاده روی مداوم برای ۳ تا ۵ روز در طول هفتـه که‌ ضربان قلب را به ۶۰ تا ۹۰ درصد حداکثر ضربان برساند.

 

نکات مفید در پیاده روی

– برای تکراری نشدن پیاده‌روی، مسیرهـای متنوعی را انتخاب نمایید و سعی کنید با گام‌هـای سریع پیاده‌روی کنید تا قلب تان تحت‌ فشار قرار گیرد و از نظر عضلانی تقویت شود.

– اگر شاغل استید، سعی کنید مقداری از مسیر کار خود را پیاده راه بروید، حتی می‌توانید ماشین خود را در جایی دورتر پارک کرده و تا اداره پیاده بروید. این‌ امر به شادابی روحیه شما کمک می‌کند.

– نوشیدن آب قبل از پیاده روی توصیه می‌شود، یعنی یک لیوان آب ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از شروع پیاده روی و یک لیوان دیگر ۵ دقیقه پیش از شروع حرکت نوشیده شود.

– به جای این‌ که‌ در پیاده روی سرعت ثابت و گام هـای یکنواخت داشته باشید، ۳ دقیقه آاسته راه بروید و سپس به مدت ۳ دقیقه سرعت خود را افزایش دهید و دوباره آاسته راه بروید. می‌توانید این‌ دوره‌هـای سه دقیقه‌ای آاسته و سریع را تا پنج مرتبه تکرار کنید تا کل زمان پیاده روی شما ۳۰ دقیقه شود. این‌ کار باعث می‌شود که‌ کالری بیشتری بسوزانید و میزان تحمل و استقامت خود را نیز افزایش دهید.

– هنگامی که‌ راه می‌روید تا انجا که‌ می‌توانید به جز پاها، از سایر اعضای بدن نیز استفاده کنید. شانه ها، قفسه سینه، بازوها و دست ها را متناسب با حرکت بدن حرکت دهید. اگر حرکات بدن را جزیی از پیاده روی معمول خود کنید با این‌ کار کالری بیشتری مصرف خواهید کرد.

– با افزودن مقداری شیب به پیاده روی خود، علاوه بر مصرف کالری بیشتر، استقامت شما نیز افزایش خواهد یافت و عضلات شما قوی خواهند شد.

– یک همراه مشتاق، علاقمند و پر انرژی می‌تواند موجب فعالیت بیشتر شما شود و شما کالری بیشتری بسوزانید.

 

 

فواید پیاده روی برای بدن

فواید پیاده روی | چه مقدار پیاده روی داشته باشیم؟

 

منبع: ایسنا/ تبیان / بیتوته

منابع
سایت ایـران بانو

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

از فواید پیاده روی صبحگاهی چه می‌دانید؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پیاده روی صبحگاهی یکی از ورزش‌هـایی است که‌ می‌توانید خیلیاز ان لذت ببرید. در طول سالیان متمادی، میلیون‌ها نفر پیاده‌روی صبح گاهی را جزو برنامه همیشگی خود قرار داده و از فواید ان بهره‌مند شده‌اند و خود را از شر خیلیی از مشکلات و بیماری‌ها رها کرده‌اند.
۱. بهترین ورزش برای قلبپیاده‌روی ورزشی عالی برای قلب است. گردش خون در بدن را افزایش داده و قلب را فعال و سالم نگه می‌دارد. همچنین فشار خونتان همیشه تحت کنترل است.
۲. افزایش سوخت و ساز۸ کیلومتر پیاده روی در صبح باعث افزایش میزان سوخت و ساز در بدن می‌شود. هضم غذا بهتر انجام شده، کالُری بیشتری می‌سوزانید و همیشه روی فرم استید.
۳. کاهش وزنزمانی که‌ پیاده‌روی می‌کنید، عضلاتتان حرکت می‌کـنند. در نتیجه انرژی بیشتری مصرف می‌کنید. برای تأمین این‌ مقدار انرژی، بدن کالُری بیشتری می‌سوزاند. پس سریع‌تر وزن کم می‌کنید و سلامت خواهید بود.
۴. کسب …
برای چربی سوزی بیشتر و بهتر چه زمانی پیاده روی کنیم؟

شناخت افراد از روی شخصیت ظاهری

یکی از بهترین راه هـای چربی سوزی و لاغری، پیاده روی است اما این‌که‌ بهترین زمان برای پیاده روی چه زمانی است و یا چطور و چقدر بایـد پیاده روی کنید تا چربی سوزی داشته باشید هم خیلی مهم است. این‌ مطلب همـه چیز را در این‌ باره به شما خواهد گفت.بهترین زمان پیاده روی برای چربی سوزی بیشتربرای کاهش وزن خوب است که‌ تقریبا هر روز ۳۰ تا ۹۰ دقیقه پیاده روی تند بکنید. می‌توانید بعضی روزها بیشتر و بعضی روزها کمتر پیاده روی کنید، اما به‌طور کلی بایـد حداقل ۱۵۰ دقیقه (دو ساعت و نیم) در هفتـه پیاده روی کنید. البته می‌توانید زمان پیاده روی‌تان را به بخش‌هـای ۱۰ دقیقه‌ای یا بیشتر تقسیم کنید. وقتی بعد از گرم کردن بدن به مدت ۳۰ دقیقه تندتر و بی‌وقفه پیاده روی می‌کنید، چربی بیشتری می‌سوزانید. اگر پیاده روی را تازه شروع کرده‌اید، اوایل کار زمان‌هـای کوتاه‌تری پیاده روی کنید و …
پیاده روی سریع و صحیح | نرم دویدن صحیح

پیاده روی سریع : پیاده روی مناسب تاثیرات بسزایی در حفظ سلامت عمومی بدن و درمان بیماریها دارد. در این‌جا با مقاله ای درباره نکات مهمی از پیاده روی ، و راه کارهـایی برای افزایش تاثیر پیاده روی در خدمت شما استیم. با ما همراه باشید.  بعد از پیاده روی چه بایـد کرد ,پیاده روی سریع  چگونه سریع تر پیاده روی و بیشتر وزن کم کنید؟پیاده روی، ورزشی برنده در تمام زمینه ها است و تحقیقات نشان داده با داشتن پیاده روی سریع تر، می توانید مزایای ان را افزایش دهید.با این‌ کار تنها باعث سوزاندن کالری بیشتر نمی شوید ( هر ساعت پیاده روی آرام، ۲۵۰ کالری می سوزاند که‌ با سریع شدن تبدیل به ۳۵۰ کالری می شود )، بلکه‌ تناسب اندام را هم تقویت می کنید. کسانی که‌ سریع تر پیاده روی میکـنند کمتر از کسانی که‌ آرام پیاده روی می کـنند در خطر مرگ بر اثر بیماری هـای …

واکنش «هنر و تجربه» به عملکرد سینما کوروش

خبرگزاری ایسنا به نقل از روابط عمومی گروه هنر و تجربه: گروه سینمایی «هنروتجربه» با انتشار یادداشتی نسبت به انصراف از اکران فیلمهـایش در پردیس «کوروش» هشدار داد.
متن این‌ یادداشت به شرح زیر است:«به نام خدانزدیک به چهارسال است که‌ سینمای هنر و تجربه توانسته است نسبت به حل یکی از مهمترین مشکلات و معضلات سینمای ایـران که‌ همان عدم امکان دیده شدن فیلمهـای هنری و تجربی است اقدام نماید و این‌ امر میسر نمیگردید مگر با همیاری و تعامل تک تک آحاد فعالان سینمای ایـران و بالاخص سالنهـای سینمایی که‌ در این‌ راه ما را همراهی کردند. پردیس سینمایی کوروش بعنوان مهمترین گلوگاه نمایشی کشور نیز در این‌ راه همراه ما بوده است و علیرغم استقبال مخاطبان و ظرفیت موجود خود دراکثر مواقع همراه و همیار سینمای هنر و تجربه بوده است اما مدتی است مدیران محترم این‌ پردیس سینمایی …

  • اخبار فرهنگی
  • فواید پیاده روی | چه مقدار پیاده روی داشته باشیم؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *