خانه / دسته‌بندی نشده / نکاتی طلایی برای موفقیت یک مدیر کم تجربه به همراه توضیحات

نکاتی طلایی برای موفقیت یک مدیر کم تجربه به همراه توضیحات

نکاتی طلایی برای موفقیت یک مدیر کم تجربه ، نکاتی طلایی برای حفظ سلامت در سفرهای نوروزی ، نکاتی طلایی برای جلوگیری از بروز حساسیت در خانه تکانی ، مهمترین نکاتی کـه هنگام خرید آجیل باید به ان‌ها توجه کنیم/ مصرف یخ های کنار جاده ای ممنوع!/ توصیه‌های طلایی عیدانه برای مطالعه ویژه کنکور ، نکاتی طلایی کـه باید درباره ماهی‌های قرمز نوروز بدانیم؟ ، مدیر پروژه کیست و چه تاثیری بر موفقیت پروژه دارد؟ .

اگر در حال خواندن ایـن مطلب هـستید به احتمال زیاد به تازگی پست جدیدی گرفته‌اید و یا به زودی برای …

نکاتی طلایی برای موفقیت یک مدیر کم تجربه

اگر در حال خواندن ایـن مطلب هـستید به احتمال زیاد به تازگی پست جدیدی گرفته‌اید و یا به زودی برای اولین بار مدیر خواهید شد. تبریک!

در ایـن راه ممکن هـست به عنوان یک مدیر تازه با چالش‌های ناشناخته‌ای روبه‌رو شوید. چالش‌هایی مثل ایجاد فرآیندهای توسعه، تعیین اهداف و اولویت‌ها برای تیم و اطمینان از ایـنکـه همه با بالاترین ظرفیت خود کار می‌کنند.

همه چیز در مورد تجربه جراحی طلایی عمل کم مدیر موفقیت نکته

ممکن هـست نگران انتظاراتی کـه دیگران از شمـا دارند باشید. آیا رئیس‌تان از شمـا انتظار دارد کـه «شاخ غول را بشکـنید»؟ آیا اهداف تیم‌تان بیش از حد جاه‌طلبانه هـست؟ چه نوع راهنمایی و حمایتی دریافت می‌کـنید؟

چه شخصی باسابقه باشید کـه از کارشناس فنی به مقام مدیریت رسیده‌ و چه مستقیم به عنوان مدیر هـستخدام شده باشید، تغییر نقش از مدیریت خودتان به مدیریت دیگران می‌تواند کمی سخت باشد.

جزییات مطلب تجربه و جراحی و طلایی و عمل و کم و مدیر و موفقیت و نکته را میخوانید .

خوشبختانه کارهای زیادی می‌توانید انجام بدهید کـه شمـا را در مسیر درست قرار بدهد. در ایـن مقاله به هـستراتژی‌ها و نکاتی خواهیم پرداخت کـه می‌توانید از انها برای موفقیت در نقش جدید کمک بگیرید.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره نکاتی طلایی برای موفقیت یک مدیر کم تجربه

چطور وقتی یک مدیر تازه کار هـستیم، به موفقیت برسیم؟

چه مدیر یک تیم کوچک شده باشید و چه یک واحد کامل، نگرانی‌های اصلی شمـا احتمالا شبیه به هم هـستند:

  • آیا در عین ایـنکـه مسئولیت کارهای دیگران با من هـست هنوز می‌توانم عملکرد شخصی خوبی داشته باشم؟
  • چطور می‌توانم اهداف کارآمدی برای تیم تعیین کنم؟
  • آیا تبدیل شدن از «عضو تیم» به «رهبر تیم» باعث از دست رفتن دوستی‌هایم خواهد شد؟
  • آیا خواهم توانست به دیگران انگیزه داده و احترام انها را جلب کنم؟
زیباکلام: نمازخوان‎‌ها کم شدند

سعی کـنید با چشم‌های باز وارد پست جدید بشوید. قبل از شروع کار همه‌ی تصورات غلط مدیریتی خود را اصلاح کرده و روی مهم‌ترین چیز تمرکز کـنید: اعتمادسازی و واداشتن تیم به برترین عملکرد.

قرار گرفتن در چنین موقعیتی برای اولین بار می‌تواند دلهره‌آور باشد، اما با کمی آماده‌سازی و برنامه‌ریزی، دیگر سردرگم نخواهید بود.

توضیحات بیشتر در موردتجربه جراحی طلایی عمل کم مدیر موفقیت نکته

۸ نکته‌ی کلیدی زیر به شمـا کمک می‌کند کـه تبدیل به یک مدیر هـستنثنایی شوید.

تبلیغات
  • خرید بلیط هواپیما

۱. نقش خود را تعریف کـنید

اول از همه،‌ باید اطمینان حاصل کـنید کـه مسئولیت‌ها،‌ وظایف و اهداف نقش جدیدتان را درک کرده‌اید.

شمـا مطلب نکاتی طلایی برای موفقیت یک مدیر کم تجربه را می خوانید .

برای ایـن کار، اول شرح شغل خود را مطالعه کـنید و از ان برای تهیه‌ی برنامه‌ای کـه اهداف را به نتایج قابل اجرا تبدیل می‌کند، کمک بگیرید. اگر شرح شغلی وجود نداشته باشد یا شرح شغل موجود مبهم باشد،‌ احتمالا باید خودتان شرح شغلی بنویسید.

با رئیس خود درباره مسئولیت‌ها و اهداف اصلی نقش‌تان صحبت کـنید و به نکاتی کـه می‌گوید توجه نمایید. اگر امکان داشته باشد با شخصی کـه پیش از شمـا در ایـن پست بوده هـست صحبت کـنید. ببینید مسئولیت‌های اصلی او چه بوده‌اند؟ به نظر او مهم‌ترین اهداف‌اش چه بوده‌هـست؟ به سراغ شرح شغل‌ها یا توصیف شغل‌های قدیمی بروید. ببینید چه مسئولیت‌هایی در انها ذکر شده هـست؟ آیا اهداف عملکردی تعیین شده‌اند؟ اگر بله، آیا ان اهداف هنوز قابل اعمال هـستند؟

تجربه جراحی طلایی عمل کم مدیر موفقیت نکته

در نهایت، با افـرادی کـه قرار هـست مدیریت‌شان کـنید صحبت کـنید. نظر انها در مورد جایگاه شمـا چیست؟ به چه نوعی از راهنمایی احتیاج دارند؟

درنهایت،‌ هرانچه از گام‌های پیشین به دست آورده‌اید را بنویسید و شرح شغلی را کـه تهیه کرده‌اید به رئیس یا مربی خود نشان دهید تا ببینید آیا با نظر شمـا موافق هـستند یا خیر.

۲. با یک مربی کار کـنید

مربی کسی هـست کـه دانش و تخصص خود را به کسانی کـه تجربه کمتری دارند ارائه می‌دهد. او با بهره‌گیری از تجربه و مهارت‌های خود، دیگران را در مسیر درست هدایت می‌کند. یک مربی بر اساس تجربه‌ها و آموخته‌های شخصی خود، به کارمندان تازه‌کار برای یافتن فرصت‌های رشد حرفه‌ای، به‌دست آوردن اعتماد‌ به‌نفس و بهبود مهارت‌های شخصی کمک می‌کند.

هنگام شروع کار جدید،‌ داشتن یک مربی کـه بتواند درباره‌ی عملکردتان به شمـا بازخورد داده و در زمینه‌ی مهارت‌های خاصی کـه برای موفق شدن به انها احتیاج دارید به شمـا آموزش دهد؛ می‌تواند خیلی مفید باشد. ایـن شخص می‌تواند در مورد نقش جدیدتان به شمـا مشاوره‌های خیلی ارزشمندی بدهد و با حمایت و تشویق، اعتماد به نفس شمـا را بالا ببرد.

ایـن مطلب در مورد تجربه جراحی طلایی عمل کم مدیر موفقیت نکته می باشد .

برای شروع، انچه را کـه می‌خواهید از رابطه با مربی خود به دست آورید به طور دقیق روی کاغذ بیاورید. به عنوان مثال،‌ ممکن هـست بخواهید دانش تخصصی خود را گسترش بدهید،‌ با کسی کـه می‌تواند به شمـا انگیزه داده و الهام‌بخش شمـا باشد از نزدیک کار کـنید و یا از کسی ایده بگیرید، پس همه ایـنها را روی کاغذ بنویسید.

برای یافتن مربی اول از همه در درون سازمان‌تان جستجو کـنید. آیا رهبر پیش‌کسوتی وجود دارد کـه بخواهید از او یاد بگیرید؟ همچنین می‌توانید در شبکـه‌ی گسترده‌تری به دنبال ایـن شخص بگردید.

نکاتی طلایی برای موفقیت یک مدیر کم تجربه

یادتان باشد کـه ایـن یک رابطه‌ی دوطرفه هـست. شمـا در مقابل توصیه‌های تخصصی کـه دریافت می‌کـنید باید چیزی به او بدهید. ایـن چیز می‌تواند دیدگاهی تازه درباره صنعت، آشنایی با تکنولوژی‌های جدید و یا معرفی وی به سایر کارشناسانی کـه از پست‌های قبلی خود می‌شناسید باشد.

۳. روابط خوبی برقرار کـنید

برای ایـنکـه مدیر خوبی باشید لازم نیست حتما یک هـستراتژیست باهوش یا یک سخنران الهام‌بخش باشید. بنابر تحقیقات انجام شده توسط دیل کارنگی، مهم‌ترین بخش مدیریت، توانایی شخص در ایجاد یک رابطه‌ی واقعی و شخصی با اعضای تیم هـست.

تجربه, جراحی, طلایی, عمل, کم, مدیر, موفقیت, نکته

شمـا، به عنوان یک مدیر،‌ نمی‌توانید با همه دوست باشید. اولین مسئولیت شمـا رهبری هـست و برای انجام ان نیاز دارید کـه رویکرد متعادلی نسبت به رابطه داشته باشید. بله،‌ باید روابط خوبی با اعضای تیم برقرار کـنید اما در عین حال باید بتوانید انها را هدایت کـنید.

برای کمک به اعتمادسازی درون تیم، به راحتی درباره‌ی تجربیات گذشته‌ی خود و دلیل پذیرش نقش فعلی با اعضای تیم صحبت کـنید. از صحبت درباره‌ی خطاهایی کـه در طول مسیر کرده‌اید (در صورتی کـه زیاد بزرگ نیستند!) نترسید. خودافشایی،‌ اگر به خوبی انجام شـود، به سایرین کمک می‌کند تا بفهمند شمـا کـه هـستید،‌ چرا ایـنجا هـستید و چرا می‌توانند به شمـا اعتماد کنند. ایـن چیزی هـست کـه برای داشتن یک محیط کاری پرانگیزه اهمیت زیادی دارد.

احترام به تفاوت‌های اعضای تیم راه دیگری برای ایجاد ارتباط با انههـست. هرچه باشد،‌ افـراد تیم ممکن هـست در فرهنگ‌های مختلف بزرگ شده یا تفاوت نسلی داشته باشند و یا از لحاظ تجربه‌ی کاری در سطوح مختلفی باشند. از تفاوت‌های افـراد برای تشویق به مباحثات پرشور و اجتناب از تفکر گروه‌گرایانه کمک بگیرید.

۴. اهداف را شناسایی کرده و با دیگران در میان بگذارید

وقتی ناگهان و بعد از سال‌ها پیروی از شخصی دیگر در رأس تیم قرار می‌گیرید، احتمالا ایده‌های جدید زیادی برای بهبود روش‌ها و رویه‌ها خواهید داشت. اما سعی کـنید، حداقل برای مدتی کوتاه، اشتیاق خود را کنترل کـنید.

سندرم «تازه از راه رسیدگی» (تمایل به از بین بردن همه‌ی روش‌های قدیم به محض ورود) اتفاقی هـست کـه مطمئنا افـراد را با شمـا دشمن خواهد کرد. پس پیش از ایجاد هرگونه تغییر عمده در روش انجام کار تیم،‌ بگذارید مدتی بگذرد تا در پست جدید جا بیفتید. در ایـن مدت عملکرد تیم را از جایگاه رهبری زیر نظر گرفته و درباره‌ی روش انجام امور با افـراد صحبت کـنید.

بعد از ایـنکـه در پست خود جا افتادید؛ یک منشور تیمی تهیه کـنید کـه مشخص کند تیم قرار هـست چه کاری انجام دهد. سپس،‌ برای هر یک از افـراد تیم اهدافی تعیین کـنید. دقت کـنید کـه بعضی از ایـن اهداف باید اهداف توسعه‌ای باشند (اهدافی کـه توانایی‌های شخص را «گسترش» بدهند). برای اطمینان از ایـنکـه ایـن اهداف با اهداف سازمان همرهـستا هـستند از مدیریت برمبنای هدف (MBO) هـستفاده کـنید.

بعد از تعیین اهداف معنادار برای تیم، قدم بعدی ارتباط منظم هـست. یکی از برترین روش‌ها برای انجام ایـن کار هـستفاده از دهـستان‌‌سرایی در کسب‌و‌کار هـست؛ به خصوص اگر بخواهید به دیگران کمک کـنید تا معنای عمیق‌تر کاری را کـه انجام می‌دهند پیدا کنند.

در عین حال باید برای خودتان هم چند هدف شخصی تعریف کـنید؛ از جمله، بهبود مهارت‌هایی کـه برای موفق‌تر بودن در نقش جدید به انها احتیاج دارید.

۵. الگوی خوبی باشید

به عنوان یک مدیر باید از ایـن مسئله آگاه باشید کـه اعضای تیم، در مورد رفتار در محیط کار، از شمـا الگو می‌گیرند. اگر می‌خواهید رفتار اعضای تیم را شکل دهید،‌ عملکرد تیم را بهبود ببخشید و عادت‌های خوب بسازید، سعی کـنید برای ان‌ها الگوی مناسبی باشید.

ایـن یعنی کـه اعمال‌تان باید مطابق گفتارتان باشد. به عنوان مثال، حضور همه در جلسات تیمی صبح روز شنبه خیلی اهمیت دارد؛ بنابرایـن خودتان هیچ‌وقت ایـن جلسات را از دست ندهید. اگر می‌خواهید افـراد تیم به یکدیگر اعتماد کنند، با دادن اطلاعاتی در مورد خودتان نشان دهید کـه به انها اعتماد دارید. در کاری کـه تیم‌تان انجام می‌دهد تخصص پیدا کـنید و به انچه می‌گویید عمل کـنید تا افـراد به قضاوت و تصمیم‌های شمـا اعتماد کرده و به پیروی از شمـا علاقه‌مند شوند.

۶. به موقع بازخورد بدهید

اگر افـراد تیم ندانند باید روی چه چیزی کار کنند، امکان پیشرفت نخواهند داشت. در عین حال، اگر در طول مسیر از سخت‌کوشی و موفقیت‌هایشان تعریف نکـنید انگیزه خود را از دست خواهند داد. به همین دلیل اعتراض سازنده و ستایشِ به موقع خیلی بااهمیت هـست. بدون ایـن تکنیک‌ها تیم شمـا کورکورانه حرکت خواهد کرد.

سعی کـنید بازخورد خود را تا جایی کـه می‌توانید با فاصله‌ی کمی از رخداد ارائه کـنید. خیلی مهم هـست کـه رویکرد شمـا سازنده باشد.

در بازخورد دادن منظم باشید. جلسات بازخورد هفتگی یا ماهانه از جلسات سالیانه سازنده‌تر هـستند بنابرایـن سعی کـنید به طور مداوم درباره عملکرد تیم با اعضای صحبت کـنید. به ایـن ترتیب عملکرد تک تک افـراد تدریجا بهبود یافته و بهره‌وری کل تیم بالا می‌رود.

در عین حال، هنگام ارائه‌ی بازخورد، حساسیت به خرج داده و خوب قضاوت کـنید. همیشه مشکلات را به صورت خصوصی تذکر بدهید اما از کار خوبِ شخص در حضور دیگران تعریف کـنید تا بقیه هم تشویق شوند تا عملکرد خود را بهبود بدهند.

۷. تفویض اختیار کـنید

برترین مدیران کسانی هـستند کـه می‌دانند نمی‌توانند همه‌ی کارها را خودشان انجام بدهید. به همین دلیل باید یاد بگیرید کـه به شکل موثری اختیارات خود را به دیگران تفویض کـنید. اگر ایـن کار را درست انجام بدهید، وظایف و مسئولیت‌های خود را بهتر مدیریت خواهید کرد و در عین حال قادر خواهید بود تا مهارت‌های اعضای تیم را بهبود داده و به انها اعتماد به نفس بدهید.

برای تفویض اختیار موفق باید اطمینان حاصل کـنید کـه کار درست را به شخص درست داده‌اید. به علاوه،‌ سعی کـنید کار را طوری انتخاب کـنید کـه باعث بهبود مهارت‌ها و پیشرفت شغلی شخص شـود.

هنگام تخصیص کار به اعضا بگویید کـه انتظار چه نتیجه‌ای دارید اما نگویید کـه چطور کار را انجام دهند. به وسوسه‌ی مدیریت ذره‌بینی غلبه کـنید؛ ایـن کار به تیم شمـا کمکی نمی‌کند. به طور منظم به کار افـراد سرکشی کـنید تا ببینید آیا کمکی نیاز دارند یا نه. اما به جز ایـن، اجازه بدهید به روش خودشان کار را انجام دهند.

۸. منعطف باشید

در مدیریت نمی‌توان برای همه چیز و همه کس یک رویکرد ثابت را به کار برد. موقعیت‌های مختلف نیازمند اقدامات متفاوت هـستند. کارآمدترین مدیران کسانی هـستند کـه به سرعت متوجه می‌شوند چه زمانی باید رویکرد خود را تغییر داده و نقش عوض کنند.

به عنوان مثال،‌ گاهی لازم هـست تیم‌تان را رهبری کـنید. درمواقع دیگر ممکن هـست نیاز باشد به عنوان یک تسهیل‌کننده، مقام تشریفاتی یا مذاکره‌کننده وارد عمل شوید. برای انکـه درباره‌ی نقش‌های مختلفی کـه به عنوان یک مدیر باید برعهده بگیرید و ایـنکـه چه زمانی باید تغییر را انجام دهید بیشتر بدانید، مقالات نقش‌های مدیریتی مینتزبرگ و تئوری مسیر-هدف را مطالعه کـنید.

منابع
سایت چطور

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

پورعلی‌شخص: قهرمان جهان شدیم، اما یک نفر با ندانم‌کاری‌اش لذ

ناصر پورعلی‌شخص در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره عملکرد فدراسیون بدنسازی در سال ۹۶ اظهار داشت: روز گذشته (شنبه) آخرین جلسه هیئت رئیسه برگزار شد و خوشبختانه همه اعضا، از عملکرد فدراسیون رضایت داشتند. ما به ۹۶ درصد از اهداف پیش‌بینی‌شده در تقویم سال ۹۶ دست یافتیم کـه ایـن یک آمار قابل توجه هـست. ان ۳، ۴ درصدی هم کـه محقق نشد، به‌خاطر برخی اتفاقات از جمله ثبت‌نام کم در برخی رویدادها، کلاس‌ها و … بود.وی با اشاره به تصویب تقویم سال ۹۷ در جلسه هیئت رئیسه، درباره برگزاری مسابقات قوی‌ترین مردان ایـران گفت: خوشبختانه فضا برای برگزاری و پخش ایـن مسابقات فراهم شد و قرار هـست مردم ایـران در عید نوروز شاهد ایـن رقابت‌های مهیج باشند.رئیس فدراسیون فوتبال درباره قهرمانی ایـران در رقابت‌های جهانی اسپانیا کـه آبان ماه ۹۶ رقم خورد، تأکید کرد: ایـن یک اتفاق بزرگ برای ورزش ایـران بود، اما یک نفر با ندانم‌کاری‌اش در …
چند نکته طلایی خانه‌داری کـه شاید از ان‌ها بی‌خبرید!

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نکات خانه داری کـه در ایـن مبحث آورده شده اند، کار مرتب و تمیز نگهداشتن خانه و وسایل مورد نیازمان را خیلی ساده کرده اند.
– برای تمیز کردن گرد و خاک از گوشه های شیشه هر قاب تابلویی، می توانید انتهای شمع های سفید را نگهداشته و به گوشه های چوب بمالید. با ایـن روش به راحتی گرد و خاک جمع شده در گوشه ها را تمیز می کـنید.
قاب های آلومینیومی دور پنجره ها را هم می توانید با کرم براق کننده نقره تمیز کـنید.
– واکس اتومبیل یک تمیزکننده ایده آل و جلادهنده برای کاشی های سرامیکی هـست. مقدار زیادی از ان را به روی کاشی ها بمالید و قبل از ایـنکـه کاملا خشک بشـود، با یک دستمال نرم مالش دهید.
واکس اتومبیل نه تنها کاشی ها را تمیز می کند، بلکـه به خاطر ایـنکـه ضدآب هـست، ظاهر خوب ان را با دوام بیشتری …
با تجربه بازی‌های واقعیت مجازی وزن کم کـنید!

به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گیمری از کشور انگلستان توانسته با هـستفاده از بازی‌های واقعیت مجازی نزدیک به ۵ کیلو وزن کم کند. او سعی کرده در زمان بازی کردن خودش را واقعا در جریان اتفاقات قرار دهد و حرکات فیزیکی زیادی داشته باشد.
او می‌گوید در اتاق خودش کفش ورزشی می‌پوشیده و حتی زیرانداز مناسبی هم داشته تا بتواند به خوبی بازی کند و لاغر شـود. او حتی برای دویدن در بازی واقعا دویده هـست.
وزن کم کردن برای خیلی از افـراد کار خسته کننده و دشواری هـست اما با هـستفاده از بازی‌های واقعیت مجازی یک راه جدید برای کاهش وزن ایجاد شده هـست. ایـنکـه مردم بتوانند در قالب یک بازی انقدر فعالیت داشته باشند تا وزن کم کنند،

انتهای پیام/
کم کردن وزن با هـستفاده از واقعیت مجازی
 

چند نکته برای عمل جراحی ابدومینوپلهـستی

اشتراک با دوستان:

جراحی آبدومینوپلهـستی با رایج‌ترین شیوه ان، یعنی «تامی تاک»، یکی از عمده‌ترین اعمال جراحی برای کـهـستن حجم چربی و پوست قسمت‌های تحتانی و میانه شکم هـست کـه عضلات جدار شکم نیز در ان جمع شده و منظم دوخته می‌شوند.
۱-شش ساعت قبل از مراجعه به بیمارستان از خوردن و آشامیدن هر گونه جامدات یا مایعات خودداری کـنید.
۲- قبل از مراجعه به بیمارستان هـستحمام کامل انجام دهید و از به کار بردن هرگونه زیور آلات خودداری کـنید.
۳-مدارک پزشکی قبلی شامل عکس، آزمایش، نوار قلب و غیره را همراه بیاورید.
۴-از دو هفتـه قبل از عمل تا یک هفتـه پس از عمل از مصرف بروفن و آسپرین و ویتامین E و نیز هـستعمال دخانیات خودداری نمایید.
۵- در صورتی کـه بیماری های جسمی یا روحی یا اعتیاد  دارید یا سابقه جراحی داریدو یا هر گونه دارویی مصرف می نمایید به جراح اطلاع دهید.
۶- در صورتی کـه سابقه عفونتهای شدید لگنی، جراحی …

  • دسته‌بندی نشده
  • نکاتی طلایی برای موفقیت یک مدیر کم تجربه


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *