خانه / دسته‌بندی نشده / مواد غذایی مفید برای تقویت چشم به همراه توضیحات

مواد غذایی مفید برای تقویت چشم به همراه توضیحات

مواد غذایی مفید برای تقویت چشم ، مواد غذایی مفید برای تقویت چشم و بینایی ، مواد غذایی مفید برای تقویت سیستم ایمنی صفراوی مزاج‌ها ، با ایـن مواد غذایی مفید استخوان‌هـای خود را تقویت کنید ، میوه‌هـای مفید برای کلیه و کبد/ مواد غذایی که‌ نیمی از انرژی بدنتان را تامین می‌کـنند/ مضرات استفاده ساقه کاهو/ ۶ خوارکی مفید برای کاهش فشار خون ، برای افزایش میل جنسی و تقویت آن‌ ایـن مواد غذایی را بیشتر استفاده کنید .
اگر شمـا هم ساعت‌هـای طولانی مطالعه می‌کنید و یا به خاطر شرایط شغلـی‌تان مجبور استید مدت‌ها به صفحه نمایش رایانه خیره بمانید بهتر است مراقب چشم‌هـایتان باشید و قبل از ایـنکه‌ ضعیف شوند راهکاری برای تقویت آن‌‌ها پیدا کنید. اگر از فاکتور وراثت در ایـن زمینه چشم‌پوشی کنیم می‌توان گفت تغذیه و استفاده مواد غذایی‌هـایی با میزان ویتامین A بالا …

مواد غذایی مفید برای تقویت چشم

اگر شمـا هم ساعت‌هـای طولانی مطالعه می‌کنید و یا به خاطر شرایط شغلـی‌تان مجبور استید مدت‌ها به صفحه نمایش رایانه خیره بمانید بهتر است مراقب چشم‌هـایتان باشید و قبل از ایـنکه‌ ضعیف شوند راهکاری برای تقویت آن‌‌ها پیدا کنید. اگر از فاکتور وراثت در ایـن زمینه چشم‌پوشی کنیم می‌توان گفت تغذیه و استفاده مواد غذایی‌هـایی با میزان ویتامین A بالا می‌توانند تا حدی از ضعیف شدن چشم‌ها پیشگیری کرده و باعث تقویت چشم و بینایی شوند. خوشبختانه مواد غذایی‌هـای زیادی برای تقویت چشم و بینایی وجود دارد که‌ در ادامه ایـن مقاله به ذکر آن‌‌ها خواهیم پرداخت.

همـه چیز در مورد تقویت چشم طارمی غذا غذایی مصدوم مفید مهدی طارمی مواد

مواد غذایی مفید برای تقویت چشم

به طور کلی برای تقویت چشم شمـا بایـد مقادیر زیادی سبزیجات سبز و پربرگ و هفتـه‌ای دو بار ماهی استفاده کنید تا چشمی سالم داشته باشید. ایـن مواد غذایی‌ها را حتما در سبد غذایی روزانه‌تان جای دهید:

جزییات مطلب تقویت و چشم و طارمی و غذا و غذایی و مصدوم و مفید و مهدی طارمی و مواد را میخوانید .

هویج

بررسی‌ها نشان داده‌اند كه میزان ویتامین A موجود در یک هویج متوسط دو برابر مقدار توصیه شده در روز است ، پس استفاده ایـن سبزی واقعا برای تقویت چشم موثر است. به طور کلی سبزی‌جات و میوه‌جات زرد و نارنجی رنگ حاوی بتاکاروتن استند که‌ برای بینایی چشم مفید است و می‌تواند به حفاظت چشم در برابر آسیب‌هـای نور خورشید کمک کند.

شکلات

مطالعات نشان داده است که‌ شکلات کاکائویی در تقویت چشم و بینایی خیلی موثر است. با اضافه کردن مقدار شکلات کاکائویی به وعده‌هـای غذایی روزانه خود می‌توانید مقدار flavonoids که‌ به حفاظت ماهیچه‌هـای خونی چشم کمک می‌کند را افزایش دهید. با حفاظت از ماهیچه‌هـای خونی در چشم علیرغم افزایش سن و ضعیف شدن چشم شمـا می‌توانید به تقویت لنز چشم و قرنیه کمک کنید.

تخم مرغ

تخم مرغ سرشار از پروتئین است. اگر می‌خواهید روند بازسازی مجدد سلولی در چشم با سرعت مناسب انجام شود ، لازم است پروتئین با کیفیت استفاده کنید. در ایـن مورد ، زرده تخم مرغ سرشار از مواد مغذی است که‌ برای تقویت چشم و بینایی مفید است و به رفع خستگی بدن کمک می‌کند.

ماهی

انواع ماهی‌ها مانند سالمون، تن و ساردین سرشار از اسید چرب امگا۳ است که‌ مانند آن‌تی‌اکسیدان عمل می‌کند و چشم‌ها را در برابر آسیب رادیکال آزاد در بدن محافظت می‌کند. چربی ماهی مانع خشکی چشم بر اثر استفاده از لنز می‌شود. بهترین نوع ماهی ، ماهی سالمون است که‌ غنی از ویتامین‌هـای A و D و اسیدهـای چرب امگا۳ است که‌ ایـن ترکیبات باعث تقویت بینایی می‌شود.

سیر

سیر به عطر و طعم غذا خیلی کمک می‌کند و به همین منظور در خیلیی از غذاها می‌توان از آن‌ استفاده کرد. مطالعات نشان داده است که‌ سیر خواص خیلیی در سلامتی فرد دارد و باعث افزایش گردش خون می‌شود، همچنین به سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند و برای بینایی نیز موثر است. سیر سرشار از سولفور و مواد غذایی دیگری‌ است که‌ به تولید آن‌تی‌اکسیدانی که‌ می‌تواند به حفاظت لنز چشم کمک کند، ‌کمک می‌کند.

سبزیجات سبزرنگ دارای برگ

کاهو،

کلم،

اسفناج و دیگر سبزیجات برگ‌دار سبز در افزایش تقویت دید چشم مفید‌اند. اسفناج و کلم بروکلی نه تنها غنی از ویتامین‌هـای C،B،A و E و مواد معدنی و روی استند بلکه‌ غنی از لوتئین و زیزانتین نیز استند. استفاده روزانه اسفناج، می‌تواند مانع بروز اختلال‌هـایی مانند آب مروارید و تباهی لکه‌ زرد شود .اسفناج، برای سلامت قرنیه چشم نیز مفید است و بروکلی با داشتن  ویتامین B، لوتئین و زیزانتین نه تنها باعث تقویت چشم و بینایی می‌شود بلکه‌ از چشم‌ها حفاظت کرده و از تاری دید پیشگیری می‌کند. اگر شمـا می‌خواهید فایده بیشتری از سبزی‌جات برگ‌دار ببرید، سعی کنید از زیاد پختن آن‌ها خودداری کنید.

مطالب خواندنی: تقویت بینایی؛ برای تقویت چشم چه بخوریم؟

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره مواد غذایی مفید برای تقویت چشم

سویا

سویا دارای چربی کمی است اما میزان پروتیین آن‌ زیاد است و حاوی اسیدهـای چرب و دیگر مواد مغذی است که‌ خیلی برای چشم مفید است.

استفاده ویتامین C

مواد غذایی حاوی ویتامین ث بهترین مواد غذایی برای تقویت چشم استند. مواد غذایی‌هـایی که‌ به مقدار زیاد دارای ایـن ویتامین استند:

 • فلفل دلمه‌ای
 • کلم
 • توت‌فرنگی
 • پرتقال
راهنمای خرید کرم ضد چروک دور چشم
علاوه بر موارد بالا در طب سنتی استفاده

زردچوبه – آویشن – شلغم – رازیانه – بادام شیرین با نبات – مغزها (بادام، گردو، پسته، فندق) – مربای هلیله – دارچین، زعفران و کندر برای چشم مفید استند.

مواد غذایی‌هـای مضر برای چشم

 • استفاده زیاد شکر
 • استفاده مواد غذایی‌هـای ترش مانند سرکه‌
 • خوردن بیش از حد مواد غذایی‌هـای نفاخ مانند عدس، پیاز، تره، شاهی، بادنجان، باقلا، لوبیا، شوید و زیتون خام
 • استفاده از گوشت­‌هـای غلیظ و خشک مانند گوشت گاو، سوسیس و کالباس
 • خوردن غذاهـای غلیظ مانند حلیم و کله پاچه
 • استفاده زیاد مواد غذایی‌هـای شور مانند کنسروها، خیارشور، چیپس و پفک

 

توضیحات بیشتر در موردتقویت چشم طارمی غذا غذایی مصدوم مفید مهدی طارمی مواد

 

راهکارهـایی برای تقویت چشم و بینایی

 1. اگر چشمـان شمـا اغلب خشک و خسته می‌شوند و دید تار پیدا می‌کنید سعی کنید استفاده آب خود را افزایش دهید.
 2. با استفاده از
  عینک آفتابی استاندارد و مناسب می‌توانید از چشمـان خود در برابر اشعه UV حفاظت کرده و در نتیجه بینایی را تقویت کنید.

 3.  استراحت مناسب می‌تواند باعث تقویت بینایی شود زیرا خواب به ماهیچه‌هـای چشم که‌ زیاد کار می‌کند اجازه می‌دهد که‌ کاملا استراحت کـنند. بنابرایـن هر ساعت ۱۰ دقیقه به چشمـان خود استراحت دهید تا از فشار بر چشم کاهش یابد و به چشمـان فرصتی برای ترمیم داده شود.
 4. سعی کنید که‌ بیشتر از نور طبیعی استفاده کرده و کمتر از ابزارهـای دیجیتالی استفاده کنید.
 5. کم کردن میزان روشنایی صفحه رایانه می‌تواند به استراحت دادن به چشمـان کمک کند اما در عین حال بایـد در نظر داشته باشید که‌ روشنایی صفحه رایانه بایـد به اندازه باشد که‌ مشکلی برای دیدن ایجاد نکند.
 6. اگر شغلـی دارید که‌ لازمه آن‌ صرف مدت زمان زیادی در مقابل صفحه رایانه است بایـد هرازگاهی بر روی اشیایی که‌ دورتر قرار گرفته‌اند تمرکز کنید و سعی کنید که‌ برای مدت طولانی چشمـان خود را بر روی یک هدف قرار ندهید.
 7. حفظ توازن طبیعی رطوبت چشمـان یکی از مهم‌ترین مسایل در زمینه سلامت و تقویت چشم است. سعی کنید مرتب پلک بزنید حتی زمانی که‌ به صفحه تلویزیون و یا رایانه نگاه می‌کنید.
 8. ناموتی‌هـایی مفید برای آدمهـای که‌ نمی‌خواهند چاق شوند
شمـا مطلب مواد غذایی مفید برای تقویت چشم را می خوانید .

منابع
سایت ستاره

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

تقویت چشم طارمی غذا غذایی مصدوم مفید مهدی طارمی مواد

مواد غذایی مفید برای تقویت چشم و بینایی

مواد غذاییهـای مفید برای تقویت بینایی
چشم یکی از ظریف‏ترین و حساس‌ترین اعضای بدن است. مواد غذاییها و مواد غذایی مفید برای تقویت چشم و بینایی وجود دارد که‌ ما در ایـن مطلب به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. چشم یک عضو حساس در بدن است. گیاهان به خودی خود نمی‌توانند در درمان چشم مفید باشند، اما می‌توانند حالت باعث تقویت چشم شوند.مشکلات چشمی و دیگر بیماری‌هـای مربوط به بینایی دلایل زیادی دارند از جمله عوامل ژنتیکی و غیره. اما باز هم می‌توان با استفاده مواد غذایی سرشار از ویتامین‌ها و مواد مغذی به سلامت چشم‌ها کمک کرد.

راه‌هـای زیادی برای تقویت طبیعی بینایی به غیر از داروهـای شیمیایی وجود دارند، برخی از مواد مواد غذایی که‌ به آن‌‌ها اشاره خواهیم کرد که‌ در تقویت نور چشم موثر استند.
اختلالات بینایی
کاهش قابلیت بینایی تا جایی است که‌ دیگر عینک یا لنز نتوانند اصلاحش کـنند. مشکلات …
با ایـن مواد غذایی مفید استخوان‌هـای خود را تقویت کنید

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،یکی از بهترین خط دفاعی ما استفاده غذاهـای مناسب است که‌ استخوان‌ها را تقویت کرده و تراکم استخوانی را در هر سنی افزایش دهد.
مکمل‌هـای کلسیم
همیشه بهترین راه تامین مواد مغذی غذاها استند اما اگر نمی‌توانید مقدار کافی کلسیم را از غذا دریافت کنید مکمل‌ها می‌توانند ایـن کمبود را برایتان جبران کـنند. اگر کلسیم کافی از غذا دریافت می‌کنید، استفاده کلسیم بیشتر به‌صورت قرص به استخوان‌هـای شمـا کمکی نکرده و عوارض زیادی مانند سنگ کلیه برایتان در پی دارد. برخی از مکمل‌هـای کلسیم مانند کربنات کلسیم در صورتی که‌ همراه غذا استفاده شوند بهتر جذب می‌شوند اما سیترات کلسیم را می‌توانید هر زمانی در روز استفاده کنید.
شیر
کلسیم اساس استخوان‌ها را تشکیل می‌دهد. بزرگسالان تا ۵۰ سالگی به ۱۰۰۰ میلی‌گرم کلسیم در روز نیاز دارند. با ورود به دهه ۵۰، نیاز زنان به ۱۲۰۰ میلی‌گرم کلسیم در روز افزایش می‌یابد و مردان نیز پس از …
مواد غذایی مفید برای تقویت سیستم ایمنی صفراوی مزاج‌ها

رازیانه برای تنبلی تخمدان، مفید است یا خیر؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛اصولی‌ترین روش برای اصلاح مزاج، شناخت نوع مزاج و تطابق دادن تغذیه با آن‌ است تا بیماری سرکوب و سیستم ایمنی بدن تقویت شود.
صفراوی مزاج‌ها آدمهـای استند که‌ معمولاً در تابستان احساس گرمای زیاد و گرگرفتگی می‌کـنند، اما در زمستان احساس خوبی دارند، همچنین ایـن اشخاص اغلب در زمستان زیاد لباس نمی‌پوشند و با استفاده غذا‌هـایی با طبع گرم حالشان بد می‌شود. آدمهـای که‌ طبع گرم و خشک (مزاج صفرا) دارند، خلط صفرا در بدنشان زیادتر است. در ایـن مطلب مواد غذایی مفید و مضر برای آدمها صفراوی مزاج را معرفی می‌کنیم.
صفراوی مزاج‌ها بایـد از غذا‌هـای خنک استفاده کـنند؛ عرق کاسنی و شاه‌تره بهترین نوشیدنی برای صفراوی مزاج‌هاست.استفاده مواد غذایی که‌ حالت اسیدی دارند از جمله لیموترش، زرشک، نارنج، گریپ‌فروت با عسل، ترنجبین، شیرخشت، کاهو، کیوی، آلو بخارا، آلوچه، اسفناج، تمر هندی به صورت دَم‌کرده، لیموشیرین، پرتقال، نان جو و آش جو به …

مهدی طارمی دوباره مصدوم شد!

ورزش‌سه: مهدی طارمی در جریان بازی روز گذشته الغرافه مقابل الجزیره در ترکیب اصلی تیمش قرار گرفت اما در اوایل نیمه دوم از زمین بازی بیرون رفت تا شرایط برای تیمش سخت شود. در حالی که‌ تعویض طارمی خیلی ها را متعجب کرده بود، حالا سرمربی الغرافه مصدومیت را دلیل ایـن موضوع عنوان کرده است.
بولنت اویگان سرمربی ترکیه ای الغرافه درباره تعویض اسنایدر و طارمی در جریان بازی با الجزیره امارات گفت: طارمی و اسنایدر به خاطر مصدومیت نتوانستند بازی را ادامه دهند؛ به همین خاطر مجبور شدم هردوی آن‌ها را تعویض کنم.
ایـن در حالی است که‌ طارمی به تازگی از بند مصدومیت رها شده بود و توانست در اردوهـای تیم ملی حضور یابد. حال بایـد دید مصدومیت جدید طارمی چه مدت به طول می انجامد.
گفتنی است، الغرافه با شکست مقابل الجزیره امارات از دور رقابت هـای لیگ قهرمانان آسیا کنار …

 • دسته‌بندی نشده
 • مواد غذایی مفید برای تقویت چشم


 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *