خانه / دسته‌بندی نشده / پشت پرده «نخبه سازی» از یک متهم امنیتی دیگر/«جلایی پور» کیست و چه سابقه‌ای دارد؟ +تصاویر به همراه توضیحات

پشت پرده «نخبه سازی» از یک متهم امنیتی دیگر/«جلایی پور» کیست و چه سابقه‌ای دارد؟ +تصاویر به همراه توضیحات

پشت پرده «نخبه سازی» از یک متهم امنیتی دیگر/«جلایی پور» کیست و چه سابقه‌ای دارد؟ +تصاویر ، جزییاتی از «نخبه سازی» از یک متهم امنیتی دیگر/ «محمدرضا جلایی پور» کیست و چه سابقه‌ای در فتنه ۸۸ داشت؟ +تصاویر ، «گاو وحشی» ترامپ کیست و چه سوابقی ضد ایران دارد؟ +تصاویر ، آمریکا بار دیگر ایران را به ارسال سلاح به یمن متهم کرد ، عمده دستگیر شدگان اعتراضات دی ماه فاقد سابقه امنیتی بوده اند ، پشت پرده احداث پایگاه‌های نظامی جدید در شمال کشور سوریه/ برنامه آمریکا براى منطقه چیست؟ + تصاویر .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،دست‌کم چندماهی است کـه از پی اغتشاشات دی ماه سال گذشته، حملات و هجمه‌های ضدانقلاب خارج نشین و برخی جریانات داخلی هم‌فکر و هم‌افق با آن‌ان بر عملکرد دستگاه‌های قضایی، انتظامی و امنیتی کشور به شدت متراکم، متمرکز و بی وقفه شده است. هنوز مدت زمانی از خوابیدن اغتشاشات دی ماه نگذشته، بر …

پشت پرده «نخبه سازی» از یک متهم امنیتی دیگر/«جلایی پور» کیست و چه سابقه‌ای دارد؟ +تصاویر

به گزارش

گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،دست‌کم چندماهی است کـه از پی اغتشاشات دی ماه سال گذشته، حملات و هجمه‌های ضدانقلاب خارج نشین و برخی جریانات داخلی هم‌فکر و هم‌افق با آن‌ان بر عملکرد دستگاه‌های قضایی، انتظامی و امنیتی کشور به شدت متراکم، متمرکز و بی وقفه شده است. هنوز مدت زمانی از خوابیدن اغتشاشات دی ماه نگذشته، بر سر خودکشی کاووس سید امامی متهم به جاسوسی، دایره‌ وسیعی از رسانه‌ها و چهره‌های جهت‌دار با انقلاب اسلامی کـه بعضا مناصب حکومتی هم در اختیار دارند، به تخطئه و تخریب دستگاه امنیتی ضابط پرونده «متهمین محیط زیستی» پرداختند تا با شیوه قدیمی «غوغاسالاری» پرونده را از مسیر رسیدگی خارج کنند. و البته به روش آشنایی کـه دست‌کم از دوران اصلاحات در جریان است، پروژه اصلی در چنین کارزاری، «قدیس‌سازی» از متهمین با هدف زیر پرسش بردن دستگاه قضایی یا نظارتی است، بی‌ آن‌ کـه کسانی کـه چنین کمر به تخریب می بندند، از جزییات یک «پرونده» امنیتی اطلاعی داشته باشند.

داستان از این‌ قرار است کـه روز ۳۰ فروردین، رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور، همچون رادیو شخصا و بی بی سی فارسی خبر دادند کـه «محمدرضا جلایی‌پور»، از عوامل اجرایی فتنه ۸۸ و از محکومان آن‌ غائله، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

همـه چیز در مورد آمریکا امنیتی اعتراض پرده پشت پرده تجاوز جام جم چه درباره ظریف تصویر کیست متهم منطقه هشدار یمن

محمدرضا جلایی پور

جزییات مطلب آمریکا و امنیتی و اعتراض و پرده و پشت پرده و تجاوز و جام و جم و چه و درباره و ظریف و تصویر و کیست و متهم و منطقه و هشدار و یمن را میخوانید .

با توجه به شیوه‌های شناخته شده عملیات روانی ضدانقلاب و جریانات داخلی همسو، قابل انتظار بود کـه با انتشار این‌ خبر، شاهد انواع توییت‌ها، پست‌های فیسبوکی و تلگرامی باشیم کـه در متونی سوزناک و احساسی، از شخص دستگیر شده یک «قهرمان»، «نابغه» و «میهن پرست» و …می‌سازند کـه صرفا به واسطه «مردم آزاری» دستگاه‌های امنیتی دستگیر شده است.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره پشت پرده «نخبه سازی» از یک متهم امنیتی دیگر/«جلایی پور» کیست و چه سابقه‌ای دارد؟ +تصاویر
قسمتی از توییت‌ها و حمایت جریان اصلاح‌طلب از یک متهم امنیتی:

توضیحات بیشتر در موردآمریکا امنیتی اعتراض پرده پشت پرده تجاوز جام جم چه درباره ظریف تصویر کیست متهم منطقه هشدار یمن

شما مطلب پشت پرده «نخبه سازی» از یک متهم امنیتی دیگر/«جلایی پور» کیست و چه سابقه‌ای دارد؟ +تصاویر را می خوانید .

جالب این‌ جاست کـه این‌ شیوه در مورد محمدرضا جلایی‌پور در همان سال ۸۸ هم به کار گرفته شد و همسر آن‌ روز او، «فاطمه شمس»، با طبع شعری کـه داشت در قالب نامه‌ها و متون احساسی-رمانتیک درباره شوهرش به شخصیت‌های مختلف، کـه در سایت‌های اصلی آشوب‌گران همچون «جرس» و «کلمه» منتشر می شد، سعی داشت از او یک چهره بی‌گناه تحت ظلم ارایه دهد. بگذریم از این‌ کـه طولی نکشید کـه همین خانم «فاطمه شمس» کـه ساکن لندن و هم‌دانشگاهی شوهرش در آکسفورد بود، از او جدا شد و در مجموعه‌ای از نوشته‌ها به شدت به همسر سابقش تاخت و او را به لحاظ اخلاقی و شخصیتی یک شخص منافق و دورو خواند و بعدتر هم برای اثبات این‌ دشمنی با همسر سابقش، «کشف حجاب» کرد!

آمریکا امنیتی اعتراض پرده پشت پرده تجاوز جام جم چه درباره ظریف تصویر کیست متهم منطقه هشدار یمن

این‌ مطلب در مورد آمریکا امنیتی اعتراض پرده پشت پرده تجاوز جام جم چه درباره ظریف تصویر کیست متهم منطقه هشدار یمن می باشد .

پشت پرده «نخبه سازی» از یک متهم امنیتی دیگر/«جلایی پور» کیست و چه سابقه‌ای دارد؟ +تصاویر

تصویر‌های محمدرضا جلایی پور و همسر سابقش برگرفته از وبلاگ فاطمه شمس

فاطمه شمس در مقطع فتنه ۸۸ در میدان ترافالگار لندن

آمریکا, امنیتی, اعتراض, پرده, پشت پرده, تجاوز, جام, جم, چه, درباره, ظریف, تصویر, کیست, متهم, منطقه, هشدار, یمن

فاطمه شمس در مقطع فتنه ۸۸ در برابر سفارت ایران در لندن

افشای جدایی شمس از جلایی پور

فاطمه شمس(چپ) با معصومه (مصی) علی‌نژاد قمی کلایی

این‌ تشکیلات رسانه‌ای-تبلیغاتی کـه با هدف «مشروعیت زدایی» از نهادهای نظام شبانه‌روز با حمایت‌های لجستیک و مالی خارجی و داخلی فعالیت می کند، این‌ روزها با برجسته کردن مواردی از این‌ دست کـه محمدرضا جلایی پور، برادرزاده سه شهید بزرگوار و والامقام جلایی‌پورها، نفر اول کنکور انسانی سال ۸۰ و دانشجوی دکتری دانشگاه آکسفورد در رشته جامعه‌شناسی دین است، به مانند موارد قبلی او را یک «قربانی» بی‌گناه، یک «نخبه» ملی-میهنی و وفادار به جمهوری اسلامی جلوه دهند.

این‌ روش به تازگی درباره «کاووس سیدامامی» و «کاوه مدنی» هم در حجم وسیع اجرا شده است تا پرونده‌های امنیتی خیلی مهم شبکـه‌ای را به «برخورد سیاسی» نظام با «نخبگان» تقلیل دهند. سفسطه بزرگ و مبرهنی کـه در همـه این‌ پرونده‌ها مطرح می شـود این‌ است کـه گویی بین «نخبگی» یا سطح بالای تحصیلات و هوش با فعالیت و اقدامات ضدامنیتی، نسبت تصویر وجود دارد و عامدانه این‌ حقیقت واضح را نادیده می گیرند کـه کسانی در پروژه‌های ضدامنیتی، به ویژه از نوع «نفوذ» به کار گرفته می شوند کـه از قضاء خیلی باهوش، نخبه و تحصیل‌کرده باشند و به لحاظ هویت اجتماعی هم کم‌ترین شک را برانگیزند.

**محمدرضا جلایی پور کیست و چه سابقه‌ای در فتنه ۸۸ داشت؟

محمدرضا جلایی پور، از مشاوران جوان لیدر جریان اصلاحات و مدیر کمپینی به نام «پویش موج سوم» در سال ۸۷ بود کـه با هدف دعوت از خاتمی برای ورود به انتخابات دهم ریاست جمهوری تشکیل شد، و با کنار کشیدن خاتمی و نامزد شدن میرحسین موسوی، با توان و تمرکز بیشتر در خدمت کمپین موسوی قرار گرفت. تا این‌ جای کار، ظاهرا هیچ مشکلی دیده نمی شـود و جلایی‌پور در چارچوب قوانین کشور، به نفع یک نامزد کار کمپین تبلیغاتی انجام داده است. اما با شروع فتنه اغتشاشات خیابانی، و شروع برخورد دستگاه‌های قضایی و امنیتی کشور با فتنه و عوامل آن‌، زوایای پنهان خیلیی از این‌ کمپین‌ها روشن شد.

نفر وسط در صف اول اقتدا به لیدر اصلاحات

حقیقت آن‌ است کـه طبق اعترافات صریح متهمان بازداشتی و عوامل اصلی اردوکشی خیابانی فتنه، معلوم شد کـه اتاق فکر آشوب در سال ۸۸، برای خیابانی کردن «اعتراضات» به نتایج انتخابات دهم ریاست جمهوری، ذیل نام رمز «تقلب بزرگ»، از ماه‌ها و بلکـه سال‌ها قبل برنامه ریزی کرده بودند، و از قضاء تشکل و سازماندهی این‌ اردوکشی خیابانی از طریق ایجاد «پویش» ها و «کمپین» هایی چون موج سوم و ستاد ۸۸ بود.

نمونه‌ای از فعالیت‌های کمپین جنگ روانی حامیان فتنه در سال ۸۸

«ناماعیل احمدی مقدم»، فرمانده وقت نیروی انتظامی در سال ۸۸ کـه وظیفه اصلی برخورد با آشوب‌ها و برقراری امنیت را بر عهده داشت، در مصاحبه‌ای با وبسایت «تاریخ انقلاب» (۲۱ دی ماه ۹۴) حقایق و ناگفته‌های خیلی را از این‌ فتنه بزرگ و عمیق روشن کرد. اما بخش خیلی مهمی کـه به فعالیت مستقیم محمدرضا جلایی‌پور در آن‌ غائله بازمی گشت، از این‌ قرار بود:

“در انتخابات سال ۸۸ در کنار کمیته صیانت از آرا، جلایی‌پور هم با عنوان «پویش ۸۸» جوانان را سازماندهی می‌کرد. از همان الگوی بسیج در توجیه چهره به چهره‌ استفاده می‌کردند. پویش ۸۸ یکی از ستادهایی بود کـه در آن‌ جوانان را برای تظاهرات، شبکـه‌سازی‌های میدانی می‌کردند. از برنامه‌ریزی برای هنرمندان، ساختن فیلم و بخش‌های دیگر توسط آن‌ها اطلاع داشتیم. از طرفی پیش از انتخابات جلساتی در دفتر آقای هاشمی تشکیل می‌شد کـه بخش راهبردی در آن‌جا بود. این‌ جلسات با حضور خاتمی، هاشمی، میرحسین، ناطق و سیدحسن خمینی تشکیل می‌شد و برنامه‌ریزی‌ها در آن‌جا بود. در آن‌جا روی یک کاندیدا با هم توافق کردند. البته ابتدا موسوی در جلسات عضو نبود، زمانی کـه کاندیداتوری او قطعی شد به جمعشان اضافه شد. برگزاری جلسات مشخص می‌کرد کـه آن‌ها در حال سازماندهی استند تا با تمام ‌قوا در میدان حاضر شوند. “

لوگوی «پویش موج سوم» : عوامل میدانی «اردوکشی خیابانی» کـه حتی نام آن‌ از کتاب «موج سوم دموکراسی» ساموئل هانتینگتون گرفته شده بود

احمدی مقدم درباره پیچیدگی و سازماندهی این‌ تشکیلات هم گفت:

” در اواخر سال ۸۷ اتاق رصد رسانه‌ها را برای رصد اقدامات سیاسی در ناجا تاسیس کردیم. طبیعتا خیلیی از اقدامات اصلاح‌طلبان در روزنامه‌ها، رسانه‌ها و شبکـه‌های اجتماعی آشکار بود اما بخش دیگری ‌از آن‌ پنهان بود. احاطه اطلاعاتی ناجا نسبتا خوب بود. پویش ۸۸، دفتر هفت تیر و ستاد قیطریه را ناجا رصد کرد و گرفت. از سازماندهی آن‌ها مطلع بودیم اما از چگونگی آن‌ اطلاع نداشتیم. شبکـه‌های آن‌ها مبهم بود؛ این‌کـه چه طور پلاکارد می‌آورند؟ چگـونه شعارها تنظیم می‌شـود؟ چه طور به آدمها می‌گویند این‌ طرف یا آن‌ طرف برو؟ تمام این‌ برای ما پرسش بود. پس از این‌کـه در پویش ۸۸ اسامی دو هزار نفر از شب

کـه آن‌ها را یافتیم شبکـه میدانی‌شان متلاشی شد. تمام برنامه‌ها، فراخوانی و سازماندهی‌ میدانی آن‌ها از بین رفت. وقتی محسن آرمین و آدمها دیگر کـه بیانیه‌ها را می‌نوشتند، راهپیمایی‌ها را برنامه‌ریزی و خارج و داخل را با هم هماهنگ می‌کردند بازداشت کردیم، ضربه سختی خوردند. “

یکی از معروف‌ترین برنامه‌های تبلیغاتی «پویش موج سوم» میتینگ برج میلاد چند روز مانده به انتخابات بود

محمدعلی ابطحی، رییس دفتر پیشین خاتمی و از نزدیک‌ترین آدمها به لیدر اصلاحات، در اعترافات خود درباره فتنه ۸۸ درباره نقش کمپین‌ها و پویش های متعدد ساخته شده در هفته‌های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ نوشت:

زمان افتادن دندان شیری چه موقع است؟

“در جشن پیروزی یا شکست کـه نتیجه آن‌ شورش است، مسئله‌ای بود کـه از قبل آماده شده بود. آوردن مردم به خیابان، تعیین مسیر، آوردن تجهیزات و گزارش لحظه به لحظه رخدادها توسط فیس‌بوک تماماً مواردی بود کـه قبل از انتخابات آن‌ را پیگیری می‌کردند و می‌خواستند این‌ اعتراضات را به یک نهضت تبدیل کنند. “

وی در ادامه می‌افزاید:

“صبح جمعه (۲۲ خرداد) اطلاعیه‌ای در فیس‌بوک مهندس موسوی منتشر شد کـه حامیان موسوی امشب تا صبح بیدار می‌مانند، این‌ با موضوع سمبلیکی کـه کروبی مطرح کرده بود، متفاوت بود. بعد از مشخص شدن نتایج اولیه انتخابات، ستاد مهندس موسوی به‌ سرعت نیروهایش را سازمان‌دهی کرد. تاج‌زاده، در یک تماس تلفنی به من گفت: «ما قصد داریم این‌ جمعیت را تا پایان انتخابات نگه‌داریم و آن‌‌ها را به تمام نقاط شهر هدایت کنیم». ابطحی ادامه می‌دهد: «معتقدم این‌ جریان دارای سه ضلع است: ۱- رأس ۲- بدنه محرک ۳- شبکـه اجتماعی کـه در حقیقت جسم کار استند. “

در توضیح بیشتر بدنه محرک، ابطحی تاکید کرد:

“در بدنه محرک یک سری نقش فعال‌تری داشتند مانند سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، جبهه مشارکت، گروه‌های لشگرساخته خاتمی مانند گروه ۸۸، یاری نیوز، پویش و… حوزه‌های مجازی کـه لحظه به لحظه مردم را دعوت به حضور در خیابان می‌کرد و شبکـه‌های خارجی کـه توسط خبرنگاران خود تمام اخبار را پوشش می‌دادند. نکته مهم این‌ است کـه خبرنگاران خارجی به این‌ آقایان خیلی نزدیک شده بودند حتی از لشگرهای ساخته شده نیز نزدیک‌تر بودند. “

وی در مورد نقش بدنه محرک در اعترافات خود می‌گوید:

“مهم‌ترین نقش این‌ عناصر نگه‌داشتن مردم در خیابان‌ها بود تا اگر زمانی آقای موسوی اعلام کرد: در فلان نقطه شهر استم، بتوانند همـه را در آن‌ نقطه جمع کنند. این‌ سازمان‌دهی توسط لشگرهای ساخته شده صورت می‌گرفت …به خیابان آوردن جمعیت قبل از انتخابات مقدّمه‌ای بود برای به خیابان آوردن آن‌‌ها در شب شنبه، آدمهای مانند فاتح، تاج‌زاده، خاتمی و ستادش، مهدی هاشمی وآدم‌هایش برای این‌کـه جمعیت را در خیابان‌های شهرنگه دارند خیلی فعال بودند و همـه این‌‌ها در پیش‌بینی و طراحی برنامه برای شب شنبه نقش داشتند. “

طبق اسناد مربوط به فتنه ۸۸، یکی از نقاط اصلی تمرکز جریان سازماندهی آشوب، ستاد میرحسین موسوی در منطقه قیطریه تهران بود کـه به «ستاد قیطریه» معروف بود. این‌ ستاد مرکز فرماندهی همان «لشکرهای» ساخته شده توسط فتنه‌گران(به تعبیر ابطحی) بود کـه در راس آن‌‌ها همین پویش موج سوم با مدیریت محمدرضا جلایی‌پور بود.

متن کیفر خواست عمومی دادگاه چهارم «فتنه ۸۸» درباره این‌ مرکز آشوب می گوید:

“در منطقه “قیطریّه” ستادی تشکیل گردید کـه منشأ فعالیت های غیر قانونی گسترده، مانند پخش شایعات، تخریب علیه سایر کاندیداها، راه اندازی و هدایت گروه های غیر قانونی و کشیدن آن‌ها به خیابان ها، راه اندازی شبکـه تلویزیونی غیر قانونی، ارتباط با ایستگاه پخش تلویزیون «B.B.C فارسی»؛ آغاز‌گر و هدایت کننده اغتشاشات و درگیری های خیابانی شد… د. ارتباط مستقیمی بین این‌ شبکـه و تلویزیون استعماری B.B.C برقرار شده و عملاً این‌ ستاد را به مجموعه ای تبلیغاتی در اختیار دستگاه تبلیغاتی رژیم انگلیس در آورده بود. ساعت ۱۸:۰۰ روز جمعه ۲۲ خرداد زمانیکـه هنوز رأی گیری جریان داشت گروهی از مأموران انتظامی برای بستن این‌ شبکـه غیرقانونی به محل مراجعه نمودند کـه با مقاومت و سپس گروگانگیری توسط عوامل ستاد مواجه شدند. سپس مسئولان “ستاد قیطریّه” با فراخوان هواداران خود کـه از پیش برای درگیری آماده شده بودند، تلاش کردند راه را بر اِعمال قانون توسط مأموران ببندند و این‌ تجمع شروع اغتشاشاتی بود …”

شروع اغتشاشات از جلوی ستاد مرکزی فتنه در روز رای گیری

سایت «جرس» وابسته به فتنه گران موسوم به «جنبش سبز»، در ۲۲ خرداد ۹۱ گزارشی از آن‌ رویداد منتشر کرد کـه در سطور اول آن‌، با وارونه نشان دادن موضوع، بر حضور و معرکـه‌گردانی جلایی‌پور در آن‌ روز صحه می گذارد:

” حدود ساعت پنح و نیم عصر به وقت تهران، تعدادی مأمور لباس شخصی به ستاد اصلی میر حسین موسوی در قیطریه کـه ساختمانی بزرگ و پنج طبقه است، حمله کردند و علاوه بر قطع برنامه‌های تلویزیون این‌ترنتی ستاد، کامپیوترها را شکسته و با استفاده ازگاز اشک آور و باتوم برقی به حاضران حمله کردند. اعضای ستاد، مردم عادی و شماری از هنرمندان حاضر در ستاد به خاطر استنشاق گاز اشک آور صدمه دیدند. همچنین برخی از فعالان ستاد از جمله محمدرضا جلایی‌پور زخمی شدند. “

این‌ دروغ و صحنه‌سازی فتنه‌گران در حالی است کـه تیم ضابط دادستانی در مجموع ۴ نفر بودند کـه پیرو گزارش‌های واصله مبنی بر این‌ کـه ستاد موسوی علی‌رغم منع اکید تبلیغات انتخاباتی از ۲۴ ساعت مانده به شروع رای‌گیری، در جریان رای‌گیری به شدت در حال فعالیت تبلیغی بود و تلویزیون این‌ترنتی این‌ ستاد کـه متعلق به «پویش موج سوم» جلایی‌پور بود، با امکانات و تجهیزات کامل در حال پخش برنامه بود. اعضای ستاد قیطریه نه تنها به قانون تمکین نکردند، بلکـه با تعداد زیاد خود با این‌ ۴ نفر ضابط قضایی درگیر شدند و حتی با ایجاد آتش‌سوزی برخی مدارک کار غیرقانونی خود را نابود یا خارج کردند.

در کیفرخواست دادگاه چهارم فتنه ۸۸ کـه ماحصل اعترافات مستند و حقوقی بازداشت شدگان و اطلاعات موثق بود، باز به حضور جلایی پور در جلسات برنامه‌ریزی فتنه در همین ستاد اشاره شده است:

“برای احراز بیشتر موضوع به گزارش موثق کاملاً مستندی کـه در جلسه ساعت ۱۸:۰۰ روز ۲۱ خرداد ۸۸ در محل “ستاد قیطریه” به ریاست آقای «امین زاده» تشکیل شده اشاره می کنم: در این‌ جلسه کـه با ترکیب چند تن از اعضای اصلی یا مرکزیت حزب مشارکت از جمله آقایان تاج زاده، … و همچنین مرکزیت سایر احزاب مانند کارگزاران و مجاهدین انقلاب از جمله آقایان عطریانفر، هدایت آقایی، عرب سرخی و علی هاشمی و با حضور مسئولان شاخه های جوانان و گروهک های غیر قانونی خود ساخته برای حضور خیابانی مانند ستاد پویش و ۸۸ تشکیل می گردد؛ ابتدا علی هاشمی با ارائه نظرسنجی مجعولی کـه … بیشتر به نظرسازی برای دنبال کردن مقاصد خاص شباهت دارد؛ تلاش می کند اکثریت اعضای جلسه را کـه جوانان نا پخته و تازه وارد به عرصه سیاسی بوده اند را به اوج هیجان و آمادگی برای درگیری پس از انتخابات برساند. “

خودروی عجیب ستاره رئال مادرید! +تصویر

همین مرور اجمالی بر بخش خیلی کوچکی از مستندات مربوط به ۸۸ (کـه قطره‌ای از دریای اسناد و مدارک و شواهد است) نشان می دهد کـه صرفا پای یک «جوان نخبه دلسوز و مومن» کـه در جلسات حسینیه ارشاد تهران دعا می خواند و در کانون توحید لندن قرآن‌ تلاوت می نمود، در میان نیست، بلکـه از یک عنصر «سیاسی-حزبی» با سوابق مشارکت مستقیم در فتنه و آشوب حرف می زنیم. اسناد مربوط به نقش محمدرضا جلایی پور با جزییات تام و تمام در اختیار است و اگر نیاز باشد، در گزارش‌های جداگانه به آن‌ پرداخته شد، و این‌ مختصر صرفا برای یادآوری یک غائله ضدامنیتی بزرگ بود کـه اگر برنامه‌ریزان و مجریان آن‌ به هدف شوم خود می رسیدند، مقدمات کشور سوریه و لیبی شدن ایران را فراهم می‌کرد و هر ذهن بی‌غرض و مرضی تصدیق می کند کـه کسی کـه در چنان پرونده‌ای سابقه محکومیت دارد، صرفا یک دانشجوی نخبه و پژوهشگر دلسوز نیست.

با وجود جرایم سنگین امنیتی، دستگاه قضا به دلایلی چند، از جمله رافت اسلامی و ملاحظاتی کـه درباره خانواده معزز جلایی پور (کـه سه شهید را تقدیم به انقلاب کرده)، به ملایم‌ترین وجه با او برخورد کرد و او در مجموع در سه نوبت بازداشت در سال ۸۸ و ۸۹، ۵ ماه را در بازداشت به سر برد. او در مرداد ۸۹ از آخرین سری بازداشت خود آزاد شد، و بعد از چند ماه، به بهانه تکمیل دوره دکترای خود در دانشگاه آکسفورد، به انگلستان باز گشت. به نظر می رسد کـه او با وجود همـه ادعاهای نخبگی و نابغه بودن، هنوز بعد از ۱۱ سال کـه از شروع دوره دکتری او در آکسفورد می گذرد، موفق به اخذ دکترا نشده است. درباره سوابق علمی او نیز جلوتر بحث خواهیم کرد.

اما یکی از موارد به شدت مشکوک در عملکرد این‌ محکوم فتنه ۸۸، بعد از بازگشت به بریتانیا در سال ۸۹، پررنگ شدن ارتباطات او با شخصی به نام «محمدعلی همایون کاتوزیان» است. این‌ شخص کـه در حال حاضر عضو هیات علمی موسسه شرق شناسی و پژوهشگر «بنیاد میراث ایران» در کالج سنت آن‌تونی دانشگاه آکسفورد است، چهره‌ای مرموز با پیوندهایی پنهان با سرویس‌های اطلاعاتی بریتانیاست. جلایی‌پور شاگرد مستقیم کاتوزیان در دوره دکتری در کالج سنت آن‌تونی بوده است.

محمدعلی همایون کاتوزیان

وبسایت «کلمه» (مرجع اصلی اخبار فتنه گران سبز) در ۱ تیر ۸۹ به نقل از «فاطمه شمس» (همسر سابق جلایی‌پور و دانشجوی آکسفورد) نوشت کـه «مارگارت مک ‌میلان»، رئیس کالج «سنت آن‌تونی» دانشگاه اکسفورد در بریتانیا، در نامه ای به رهبر جمهوری اسلامی، خواستار آزادی محمدرضا جلایی پور، مسئول ستاد پویش موج سوم در انتخابات ۸۸، شد. همسر سابق جلایی پور در وبلاگ خود همچنین نوشته بود کـه رئیس کالج سنت آن‌تونی دانشگاه اکسفورد در نامه خود به رهبر جمهوری اسلامی، از رفتارهای صورت گرفته با جلایی پور و نیز سلامتی او ابراز نگرانی کرده است. 


بیشتر بخوانید:

چه کسانی جاسوس دوتابعیتی را قالب کردند و فراری دادند؟


همین وبسایت به نقل از وبسایت «جرس»، در ۴ مرداد ۸۹ گزارش داد:

” شامگاه شنبه دوم امردادماه، پروفسور همایون کاتوزیان در نشستی تحت عنوان “مشروطه: انقلابی کـه برای قانون بود”، کـه در کانون توحید (انجمن اسلامی دانشجویان مقیم انگلستان) برگزار شد، شرکت کرد و به بررسی ابعادی از انقلاب ١٢۸۵ ایران پرداخت.

قبل از سخنرانی استاد کاتوزیان، مجری برنامه، ضمن گرامیداشت نام محمدرضا جلایی پور، فعال دانشجوییِ عضو آن‌ انجمن، اتفاقات رخ داده طی یکسال اخیر برای جلایی پور را شرح داد و از ادامه بازداشت این‌ دانشجوی فعال انجمن اسلامی، اظهار تاسف کرد و ابراز امیدواری کرد کـه بزودی آزاد و عازم محیط دانشگاهی خود شـود.

جلایی پور در کنار استاد و مرشد خود هما کاتوزیان

پروفسور کاتوزیان نیز، ضمن شرح ویژگی های بارز و ممتاز محمدرضا جلایی پور و همسرش، کـه هر دو از دانشجویان دانشگاه آکسفورد می باشند، محمدرضا را از دانشجویان نخبۀ دورۀ دکترای خود در آکسفورد دانست، کـه با وجود داشتن پذیرش تحصیلی از بهترین دانشگاه لندن، نزد وی دورۀ دکترای خود را می گذارند.

از راست: علی دهباشی(رییس مجله بخارا)، هما کاتوزیان، صادق زیباکلام

همایون کاتوزیان با ابراز تاسف عمیق از دستگیری جلایی پور در جریان “فعالیت های کاملا قانونی برای انتخابات ریاست جمهوری”، تداوم بازداشت وی در زندانهای ایران و عدم دسترسی این‌ دانشجوی “شایسته” به کلاسهای درس و دانشگاه، خواستار آزادی و بازگشت وی شد. “

کاتوزیان کـه چند سالی است از طریق پوشش‌ زنجیره‌ای از نشریات وابسته به حزب کارگزارن با مدیریت «محمد قوچانی» (اندیشه پویا، مهرنامه، صدا و…) به عنوان یک «برند» علمی در حوزه مسایل ایران و یک کارشناس طراز اول مسایل تاریخی به مخاطب ایرانی معرفی شده، از عوامل اصلی پروژه «سفیدنمایی» استعمار بریتانیا و سوابق سیاه آن‌ در تاریخ ایران است. او با وضع تئوری‌هایی چون «چرخه استبداد»، «جامعه کوتاه مدت»، «جامعه کلنگی» و امثال این‌‌ها، نقشی پررنگ در ارایه تصویری ناتوان، نابالغ، عقب‌مانده و ویران از جامعه ایران دارد کـه هدف نهایی آن‌ القای سیستماتیک یاس و نومیدی مفرط از پیشرفت جامعه ایران به دست خود و توجیه رجعت به سیستم «مستشاری» و «میسیونری» به سبک قجری برای اداره کشور است. این‌ همان تفکری است کـه آدمهای چون محمود سریع‌القلم و احمد نقیب‌زاده کـه با جریانات خاص سیاسی چون کارگزاران پیوندهایی دارند، در فضای آکادمیک و در سطوح مدیران کشور تبلیغ می کنند و البته این‌ ارتباط اصلا اتفاقی نیست و کاملا هدفمند است.

در گرماگرم ماه‌هایی کـه فتنه‌گران سبز کشور را به آشوب کشیده بودند و کدهای تحریم به دولت‌های غربی می دادند، انتشار اخباری، آن‌ روی سکـه چهره علمی-آکادمیک محمدعلی همایون کاتوزیان(یا آن‌ جور کـه خود او می پندد، هما کاتوزیان) را افشاء کرد. داستان از این‌ قرار بود کـه در سال ۲۰۱۱، خبر فرار «مهدی هاشمی»، فرزند مرحوم هاشمی رفسنجانی، از بانیان و سازمان‌دهندگان کلیدی فتنه ۸۸، با پرونده‌ای مشحون از فساد اقتصادی و پولشویی و رشوه، به لندن به بهانه “تحصیل دکتری در دانشگاه آکسفورد” منتشر شد!

همان طور کـه در بالا گفته شد، کاتوزیان صاحب کرسی «ایران‌شناسی» در کالج سنت‌آن‌تونی دانشگاه آکسفورد است کـه با بودجه موسسه‌ای به نام «بنیاد میراث ایران» ( Iran Heritage Foundation) مستقر در لندن راه‌اندازی شد. این‌ بنیاد توسط برادران «علاقه بند» راه اندازی شد و رییس آن‌ وحید علاقه بند است. برادران علاقه بند (وحید و حسین) صاحبان گروه تجاری BALLI در بریتانیا و از سرمایه داران شناخته شده این‌ کشور محسوب می شوند کـه نام آن‌‌ها همواره در فهرست ثروتمندترین خاندان‌ها در بریتانیا ذکر می شـود. [۹] برادران علاقه بند در ۲۰۰۹ در جریان خرید سه فروند هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ برای شرکت هواپیمایی «ماهان» وارد عمل شدند و ارتباطاتی با خانواده هاشمی پیدا کردند. نکته خیلی مهم و اساسی کـه درباره برادران علاقه‌بند وجود دارد این‌ است کـه این‌ گروه از سرشاخه‌ها و نقش آفرینان اصلی پروژه «نفوذ و استحاله» از درون، از دست کم اوایل دهه ۷۰ در ایران استند. وبسایت «بولتن نیوز» در گزارشی به تاریخ ۳۰ آبان ۸۸ نوشت:

بیماری هیرشپرونگ چیست و چه علائمی دارد؟

بنیاد میراث ایران متعلق به برادران علاقه‌بند

” در آخرین اقدام این‌ دلالان شرکت هواپیمایی “ماهان ایر” کـه با سرمایه بیت المال و یک موسسه مالی اعتباری اداره می شـود، ده ها میلیون دلار اموال کشور را در اختیار خانواده علاقه بند (وحید و حسن علاقه بند) و شرکتهای اقماری آن‌ها مانند “بالی ایویشن” و “بالی گروپ” قرار داده است کـه شرکت “بالی گروپ” چندین پروژه نفتی از شرکت ملی نفت ایران در حوضه دریایی و فلات قاره کسب کرده است. بنابر این‌ گزارش، در تاریخ ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۹ وزارت بازرگانی امریکا و اداره صنایع و امنیت این‌ کشور یک تی-دی-او برعلیه شرکت ماهان ایر صادر کرده است کـه در این‌ حکم موقتی، آن‌ ها شرکت ماهان ایر را از شرکتهای اقماری وابسته به خانواده علاقه‌بند جدا نموده اند و جالب این‌‌جاست کـه علاوه بر پرونده ای کـه اکنون در سیستم قضایی انگلستان وجود دارد و در آن‌ خانواده علاقبند ادعا کرده اند کـه صاحب پول و هواپیماها استند، هواپیماهای دیگر مدل ام -دی ۸۲ نیز کـه در سازمان هواپیمایی کشوری با شماره سریال تی-سی- تی یو ای به ثبت رسیده اند نیز در لیست این‌ حکم وزارت بازرگانی امریکا قرار گرفته اند. “

وقتی در سال ۲۰۱۱، مساله تحصیل مهدی هاشمی در بخش ایران شناسی دانشگاه آکسفورد پیش آمد، یکی از تصویب کنندگان پروپوزال جعلی او (کـه توسط دانشجوی دیگری نوشته شد) محمد علی کاتوزیان بود کـه صاحب کرسی میراث ایران این‌ دانشگاه است. [۱۱] در نهایت اما قضیه دانشجویی مهدی هاشمی به واسطه ایجاد جنجال و شکایت یکی از اساتید سابق آکسفورد از روند پذیرش او به سرانجام نرسید و این‌ پرونده مختومه شد. 

مهدی هاشمی اما به بهانه تحصیل در آکسفورد از کشور فراری داده شده بود، اما هدف اصلی او سرکشی به شبکـه‌ خارجی هدایت فتنه، مستقر در لندن بود کـه شامل چهره‌هایی اصلاح طلب فراری از کشور همچون اردشیر امیرارجمند، عطاالله مهاجرانی، مسعود بهنود، حسین باستانی، مسیح (معصومه) علینژاد، جمیله کدیور و آدمهای از چپ های سابق مارکسیست چون فرخ نگهدار و… می شد. البته این‌‌ها صرفا چهره‌های جلوی صحنه فتنه سبز بودند و در پشت پرده کسانی چون محمدعلی همایون کاتوزیان و علیرضا نوری‌زاده در همین پازل حضور داشتند و مشورت‌های فکری می‌دادند و هنوز هم می‌دهند.

مهدی هاشمی در لندن ۲۰۱۱

در ۲۵ آبان ۸۹، وبسایت «رجا نیوز» خبر خیلی مهمی را منتشر کرد:

«تلاش برای اعمال نفوذ بر پرونده محمدرضا جلایی‌پور از نیروهای مهدی هاشمی در ستاد پویش میرحسین موسوی کـه نقش مؤثری در ترغیب هواداران موسوی و خاتمی به تجمعات اخلال‌گرانه در خیابان‌ها داشت، در جریان است و وی قصد دارد در صورت قطعیت تبرئه نشدنش از کشور به مقصد انگلیس فرار کند و به مهدی هاشمی در آکسفورد لندن بپیوندد…

علی رغم اعترافات قابل توجه جلایی‌پور در مورد نقش خود و برخی آدمها دیگر در جریان‌های پشت پرده فتنه ۸۸، با تلاش‌های فراوان و نفوذ پدرش در دستگاه‌های مختلف، او در شهریور ماه آزاد شد.

پس از آزادی از زندان، محمدرضا جلایی‌پور با دعوت از تعدادی از محکومان جریان فتنه و عناصری از گروه‌های اپوزیسیونی و ملی مذهبی و… و ترتیب دادن جلسات مخفی، فعالیت‌های غیرقانونی خود را ادامه داد کـه مجدداً در یک جلسه محفلی بازداشت شد.

وی کـه به‌دنبال آزادی از زندان و توصیه های دوستان پدرش شرایط را برای تداوم فعالیت های ضدانقلابی‌اش مساعد می دید، به فعالیت های زیرزمینی خود با شرکت در تجمعات فتنه گران در ایام مختلف به‌خصوص فوت منتظری و ارتباط با سران فتنه ادامه داد تا این‌کـه برای بار سوم در خرداد ۸۹ بازداشت و حدود دو ماه بعد با قید وثیقه آزاد شد.

تلاش حمیدرضا جلایی‌پور (پدر) برای تأثیرگذاری روی پرونده محمدرضا جلایی پور هم چنان ادامه دارد و گویا قصد دارند در صورت قطعیت تبرئه نشدنش، وی را از کشور به مقصد میزبان اصلی فتنه‌گران؛ انگلیس فراری داده و او را در آکسفورد به مهدی هاشمی ملحق کنند.

مسئولیت ستاد پویش موسوی بر عهده جلایی‌پور بود کـه مهدی هاشمی امکانات رایانه‌ای مجهزی را در اختیار وی قرار داده بود.»

منبع:مشرق

انتهای پیام/

داستانی

منابع
سایت خبرگزاری جوان

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

جزییاتی از «نخبه سازی» از یک متهم امنیتی دیگر/ «محمدرضا جلای

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،دست‌کم چندماهی است کـه از پی اغتشاشات دی ماه سال گذشته، حملات و هجمه‌های ضدانقلاب خارج نشین و برخی جریانات داخلی هم‌فکر و هم‌افق با آن‌ان بر عملکرد دستگاه‌های قضایی، انتظامی و امنیتی کشور به شدت متراکم، متمرکز و بی وقفه شده است. هنوز مدت زمانی از خوابیدن اغتشاشات دی ماه نگذشته، بر سر خودکشی کاووس سید امامی متهم به جاسوسی، دایره‌ وسیعی از رسانه‌ها و چهره‌های جهت‌دار با انقلاب اسلامی کـه بعضا مناصب حکومتی هم در اختیار دارند، به تخطئه و تخریب دستگاه امنیتی ضابط پرونده «متهمین محیط زیستی» پرداختند تا با شیوه قدیمی «غوغاسالاری» پرونده را از مسیر رسیدگی خارج کنند. و البته به روش آشنایی کـه دست‌کم از دوران اصلاحات در جریان است، پروژه اصلی در چنین کارزاری، «قدیس‌سازی» از متهمین با هدف زیر پرسش بردن دستگاه قضایی یا نظارتی است، بی‌ آن‌ کـه کسانی کـه چنین کمر به تخریب …
پشت پرده استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی چه بود؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،رسول خادم از ۲۸ مهرماه ۱۳۹۲ کـه به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی منصوب شد تا روز ۹ اسفندماه ۱۳۹۶ در حدود ۵۲ ماه حضورش در فدراسیون کشتی با مشکلات متعددی روبه‌رو بوده کـه سبب شده است تا این‌ روزها تصمیم به کناره گیری از سمتی کند کـه قطعاً با تمام وجود به آن‌ علاقه دارد آن‌ هم بخاطر این‌کـه تنها رئیس فدراسیونی است کـه قهرمان المپیک و جهان در رشته خودش می‌باشد.
عوامل مختلفی دست در دست هم داد تا امروز خادم این‌ تصمیم ظاهراً عجیب را بگیرد؛ یکی از مهمترین دلایل آن‌ به حمایت‌های مادی برمی‌گردد موضوعی کـه خادم در مدت حضور بیش از چهار ساله خود در مدال آورترین رشته ورزشی کشور بارها به آن‌ اشاره کرده است اما در ماه‌های اخیر تصمیم گرفته بود به دلیل این‌کـه شاید صحبت‌هایش با سیاست همیشگی سکوت از سوی وزارت خانه ورزش مربوطه همراه می‌شـود …
پشت پرده رابطه «پریوش سطوتی» با مسئولان ساواک/ احمدی‌نژاد از

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،در پی دستگیری مشایی و افشای رابطهٔ او با خانم سطوتی کـه مظنون به جاسوسی برای انگلستان بوده است؛ بررسی‌هایی در باب رابطه خانم سطوتی با قاتلان شوهرش صورت گرفته است کـه اسنادی تکان‌دهنده در این‌ رابطه یافت می‌شـود.
سپهبد نصیری همواره به‌عنوان کسی کـه به دستور شاه حسین فاطمی را اعدام کرد، شناخته می‌شـود. حتی برخی بیان داشته‌اند کـه نصیری شخصاً به فاطمی گلوله شلیک کرد تا دستور شاه در اعدام فاطمی را خودش عملی کرده باشد و حتی پریوش سطوتی ساواک و شخص شاه را به عنوان قاتلین همسرش (حسین فاطمی) معرفی می کند.
از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌دهد، پریوش سطوتی نه‌تنها از مظنون اصلی شلیک گلوله به همسرش و کسی کـه با هفت‌تیر به سر همسر او زده و به او ناسزا گفته، ناراحتی به دل ندارد کـه حتی در نامه‌های خود به «تیمسار معظم، سپهبد نصیری معاون محترم نخست‌وزیر و …

اعتراض ظریف از دخالت‌ها و سیاست‌های آمریکا در منطقه / هشدار درباره ادامه تجاوز به یمن

به نقل از سایت جام جم و به گزارش پارس اعتراض ظریف از دخالت‌ها و سیاست‌های آمریکا در منطقه / هشدار درباره ادامه تجاوز به یمن و
به گزارش جام جم آن‌لاین‌، متن سخنرانی محمد جواد ظریف در اجلاس امنیتی تهران به این‌ شرح است:

حضور شما در دومین کنفرانس امنیتی تهران را خیرمقدم عرض می‌کنم و امیدوارم گفتگوها و تبادل نظرهای سازنده و پرباری را پیش رو داشته باشید. همچنین امیدوارم شرکت‌کنندگان غیر ایرانی اقامتی دلپذیر در کشور ما داشته باشند.

دومین کنفرانس امنیتی تهران در شرایطی برگزار می‌شـود کـه منطقه غرب آسیا در یکی از دشوارترین دوره‌های تاریخ خود قرار دارد. جریان افراط‌گراییِ خشونت‌طلب کـه این‌ منطقه را دستخوش یکی از خطرناکترین و خسارت بار‌ترین ادوار تاریخی‌اش کرده بود، رو به زوال گذاشته است. داعش به عنوان دهشتناک‌ترین نماین‌ده این‌ جریان، از نظر نظامی سرکوب و خلافت …

  • دسته‌بندی نشده
  • پشت پرده «نخبه سازی» از یک متهم امنیتی دیگر/«جلایی پور» کیست و چه سابقه‌ای دارد؟ +تصاویر


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *