خانه / خبر / اهمیت انتخاب نام کودک به همراه توضیحات

اهمیت انتخاب نام کودک به همراه توضیحات

اهمیت انتخاب نام کودک ، اهمیت نور اتاق کودک ، خواب کودک | نکات مهم درباره خواب کودک و اهمیت ان ، اهمیت ویتامین D برای کودک ، اهمیت ایمنی کودک در خانه ، ی که‌ در انتخاب همسر اهمیت ندارند .
یکی از مهم و تاثیر گذار نامی است که‌ برای فرد انتخاب می کنند ، که‌ با توجه به نام مادر فرزند و سال و ماه و روز و ساعت تولد بایـد انتخاب نمود چون با در نظر گیری این‌ موارد و محاسبه هایی که‌ بر مبنای روابط بین این‌ موارد برقرار می شـود یکسری خصوصیات در فرد …

اهمیت انتخاب نام کودک

یکی از مهم و تاثیر گذار نامی است که‌ برای فرد انتخاب می کنند ، که‌ با توجه به نام مادر فرزند و سال و ماه و روز و ساعت تولد بایـد انتخاب نمود چون با در نظر گیری این‌ موارد و محاسبه هایی که‌ بر مبنای روابط بین این‌ موارد برقرار می شـود یکسری خصوصیات در فرد پدید می آید و در تقدیرات فرد تاثیر گذار است. اما آیا نام افـراد بر سرنوشتشان تاثیر دارد؟
از طریق نام مادر فرد و خود فرد ، سال تولد ، ماه تولد ، روز و ساعت تولد و یکسری موارد دیگر طبق محاسباتی که‌ مربوط به علوم غریبه می شـود می توان به خیلی از حالات و خصوصیات فرد پی برد ، و بزرگانی در این‌ علوم دارای تخصص بوده اند و در حال حاضر عارف بزرگوار جناب علامه حسن زاده ی آملی استاد علم حروف ، اعداد و … استند .
حتی با محاسبه ی بر حسب نام خود فرد و مادر او یکسری موارد دیگر به شخص ذکر خاصی تجویز می شـود ، تمامی حروف در عالم معنا دارای روح استند و هر حرف و کلمه ای دارای تاثیرات مخصوص به خود است ، حروف و کلمات خاصیت جذب و دفع کنندگی دارند و این‌ عوامل در روابط بین افـراد تاثیر گذار است به عنوان مثال می توان از طریق نام بین دو نفر و یکسری از موارد دیگر ، به اطلاعات خوبی در مورد نوع رابطه ی افـراد پی برد که‌ چه میزان در بین انها خاصیت جذب و یا دفع وجود دارد ( هر یک بر حسب محاسبات کدامیک از موارد آبی ، بادی ، خاکی ، آتشی استند و حال مثلا یکی آبی است و دیگری خاکی رابطه ی بین آب و خاک دفع است یا جذب ، باد و آب چطور و … ، که‌ این‌ها در کنار یکسری از موارد دیگر خیلی از موارد را معلوم می نماید .
این‌ علوم سالهای سال است که‌ موجود است و جزء خرافات و موهومات نیست اما بایـد توجه داشت هر چند نام فرد باتوجه به مواردی که‌ بیان شد تاثیر گذار است و یکسری کد گذاری ها در کائنات بر حسب ان صورت می گیرد اما به معنای جبر و سلب عقل و اختیار ما نیست .
پیشینیان که‌ دانسته‌هایشان براساس خرد و حکمت باستان بود، دریافته بودند که‌ حروف و اعداد اسرار و رموز پنهان و تاثیرات خاصی دارند. در شروع و در بسیاری از و فرهنگها و مذاهب، نامها به عنوان ابزاری جهت رشد و بستری برای تکامل شخصیتها بوده‌اند. مطمئناً نامها همواره مفاهیم ساده و روانی جهت برقراری ارتباط و مشخص شدن هویت شخص استند، با این‌حال مردمان قدیم در گذشته به خوبی فهمیده بودند که‌ هر نامی فرکانس انرژی خاصی را با خود حمل می‌کند که‌ بر زندگـی حامل نام بسیار تأثیرگذار است.
این‌ تأثیرگذاری را بسیاری از تمدنها و ملل در نقاط مختلف کره زمین دریافته و مورد استفاده قرار داده‌اند. به عنوان مثال بومیان امریکا سنت جالی داشته‌اند، کسانی که‌ یک مقطع از زندگـی را تمام کرده و وارد فاز مهم دیگری از زندگـی می‌شده‌اند، نام خود را عوض می‌کردند. در برخی قبایل سرخپوستی نیز بعضی افـراد دو نام داشتند، یکی از انها هرگز به صورت عمومی آشکار نمی‌شده، علت اصلی هم قدرت موجود در ان بوده که‌ می‌توانسته به شخص دیگری منتقل شـود. در قرن هفدهم هم اروپائیان با استفاده از اناگرام، روش به هم ریختن حروف یک کلمه و ساخت کلمات جدید از روی ان، به این‌ نتیجه رسیده‌اند که‌ با به هم ریختن نام اشخاص می‌توان به کلمه‌ی برای بررسی شخصیت فرد دست یافت. مثلاً پت مستعد و باهوش است. گرتا بزرگ است و دورا هم مانند جاده همیشه در مسافرت است.
برخی از اسکیموها وقتی پیر می‌شوند برای خود نام جدیدی انتخاب می‌کنند، و امیدوارند که‌ با نام جدید نیرو و توان تازه‌ای به انها داده شـود.در اندونزینیز پس از تحمل یک دروه رنج و ناراحتی شدید و طولانی یا بیماری سخت نام خود راعوض می‌کنند، انها معتقدند که‌ با این‌ کار شیطان را برای پیدا کردن مجددشان گیجمی‌کنند و این‌ آشفتگی باعث می‌شـود که‌ اندوه و حزن دیگر انها را پیدا نکند.
درمذاهب گوناگون و کتب مقدس نیز مثالهایی در این‌ زمینه وجود دارد. در انجیل شخصیتهایبسیاری استند که‌ با تغییر مکان و موقعیت از محلی به محل دیگر یا پایان یافتن یکدوره رنج ومحنت نامشان تغییر کرده است (مسیح، می‌دید که‌ شعمون نبی اعتماد به نفس زیادی ندارد، نام اور ا به پیتر تغییر داد) سارایی در سن ۹۰ سالگی، پس از تحمل سالها نازایی، نام خود را به ساره تغییر داد. در سنت یهودیان، تا به امروز هم وقتی کسی از بیماری طولانی رنج می‌برد، نامی برای او انتخاب می‌شـود به این‌ امید است که‌ فرکانس انرژی نام جدید او را برای زندگـی تازه و سرشار از سلامتی کمک کند. به هر حال چه این‌ اعتقادات و سنتها به طور کامل درست و واقعی باشند و چه درطول سالیان بسیار دستخوش تغییر یا آمیخته به خرافه شده باشند، وجود این‌ عقایدمشترک در بین ادیان و ملل گوناگون، نشان دهنده این‌ است که‌ اقوام گذشته خوبی ازقدرت کلمات و تأثیر نام روی سرنوشت، شخصیت و حتی وضعیت فیزیکی افـراد آگاه بوده‌اند.
اگر برای انتخاب نام فرزند، نامی به ذهنتان نمی رسد، ابتدا بایـد با کمک دیگران نام های زیادی را جمع آوری نمایید و سپس از بین انها برترینشان را برگزینید. اما کدام نام برترین است؟ برای ارزیابی نام ها می توانید از هفت نکته زیر بهره ببرید.

پیدا شدن ۶ کودک مفقود شده گرمساری
یک: نگارش با حروف لاتین
زمانی که‌ پدر و مادرهای ما برایمان نام انتخاب می کردند نمی دانستند که‌ روزی ما با این‌ اسامی می خواهیم ایمیل ساخته و یا در شبکه‌ های اجتماعی عضو شویم. ما هم نمی دانیم ۲۰ سال دیگر فرزندانمان از نامشان چه استفاده های دیگری خواهند کرد، اما لااقل می توانیم شرایط امروز را در نظر گرفته و نامی برایشان برگزینیم که‌ با حروف لاتین فقط به یک صورت تایپ شـود. به عنوان مثال Hamid از این‌ لحاظ نام مناسبی است.

همـه چیز در مورد ۹۷ نام انتخاب ایـران بینی پیش پیش بینی تهران کودک هوا هوای وضعیت
دو: همخوانی با “خانم” یا “آقا”
برخی نام ها طوری استند که‌ فقط می توان قبل از انها از “آقا” استفاده کرد. برخی نیز به گونه ای اند که‌ “آقا” را بایـد بعد از انها به کار برد. نام هایی هم وجود دارند که‌ با “آقا” تناسب پیدا نمی کنند، چه قبلشان باشد و چه بعدشان. در برترین حالت بایـد نام را طوری انتخاب کرد که‌ آقا را بتوان در پس و پیش ان به کار برد. بنابراین‌ نام مورد نظر خود را با “آقا” یا “خانم” و واژه های مشابه مورد آزمایش قرار دهید.

سه: نام دو بخشی
بعضی نام ها بر خلاف ظاهر کوتاهی که‌ دارند، تعداد بخش های زیادی داشته و نام های طولانی محسوب می شوند. برخی نام ها نیز به لحاظ ترکیب حروف و تلفظ سختی که‌ دارند در جامعه به اشکال ساده تری تلفظ می گردند. به عنوان مثال محمد و ابراهیم نام هایی سه بخشی استند که‌ متاسفانه ممد و اِبی تلفظ می شوند؛ تلفظ ناقص نام نوعی بی احترامی محسوب می شـود اما حقیقتی است که‌ در جامعه وجود دارد، پس نمی توانیم ان را نادیده بگیریم.
استفاده از نام های تک بخشی در برخی کشورهای دنیا رواج دارد؛ نام هایی چون جک، مت، جو، جان اما در کشور ما کوتاهترین نام ها دو بخشی اند. نام هایی چون حمید، شهاب، عسل، سارا و لیلا. پیشنهاد می شـود صرفا از نام های دو بخشی در نام گذاری فرزندتان بهره ببرید.

جزییات مطلب ۹۷ و نام و انتخاب و ایـران و بینی و پیش و پیش بینی و تهران و کودک و هوا و هوای و وضعیت را میخوانید .
چهار: تناسب با نام خانوادگی
همیشه امکان هماهنگ کردن نام و نام خانوادگی نیست اما تا حد ممکن است بهتر است به این‌ مساله نیز توجه شـود. شمـا می توانید با یک یا چند حرف مشترک بین نام و نام خانوادگی هماهنگی آوایی ایجاد کنید. ممکن است حروف مشترک صدادار و یا بی صدا باشند. به عنوان مثال حرف های “د” و “ر” در “داریوش ارجمند” و صدای “ایـ” نیز در “علی دایی” تکرار شده است.
همچنین می توانید نام و فامیل را در کنار هم نوشته و یا تایپ نمایید و سپس هماهنگی ظاهری انها را بررسی کنید. برای مثال به نحوه نگارش نام “حامد بهداد” توجه فرمایید.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره اهمیت انتخاب نام کودک
پنج: الگوبرداری
برخی نام ها می توانند در شکل گیری شخصیت افـراد موثر باشند. به عنوان مثال کسی که‌ نامش علی است در دوران تحصیل نسبت به داستان زندگـی امام علی(ع) حساسیت بیشتری داشته و ان را بهتر حفظ می کند. ممکن است بر همین اساس سعی نماید که‌ از امام علی(ع) در زندگـی الگو برداری کند. داستان زندگـی صاحب اصلی یک نام می تواند بر روی افـراد تاثیر گذار باشد. شخصی که‌ آرش نام دارد، ممکن است نسبت به دیگران عشق و علاقه ای دو چندان به ایـران داشته و آمادگی بیشتری برای نثار جان در مسیر وطن پرستی داشته باشد. چرا که‌ احتمالا با داستان زندگـی آرش بزرگ شده و دوست دارد آرش دیگری از خود بسازد. البته این‌ تاثیرات حتمی نبوده و در مورد همـه صدق نمی کند.

کمبود ویتامین (دی) d در کودک
شش: تصمیم بلند مدت
به نظر می رسد برخی نامهای پراستفاده ی ملی و مذهبی هرگز قدیمی نشوند اما اکثر نامها چنین ویژگی ای ندارند. نامی که‌ برای کودکان متولد شده ی ۲۰ سال پیش مناسب بوده است، ممکن است برای کودکان امروزی مناسب نباشد. در نام گذاری فرزند بایـد به شرایط روز جامعه نگاه کنیم تا نام مورد انتخاب برای زندگـی فردای فرزندمان نیز مناسب باشد. فراموش نکنیم که‌ فرزند ما می خواهد تا ۱۲۰ سال دیگر با این‌ نام زندگـی کند.
برخی پدربزرگ ها و مادربزرگ ها با اسامی قدیمی مانوس تر بوده و ممکن است اصرار بر نامی داشته باشند که‌ مناسب شرایط روز جامعه نباشد، بهتر است با رعایت احترام انها را متقاعد کرده و در انتخاب نام از مشورت جوان تر ها بیشتر بهره مند شویم.
ممکن است بگویید شروین نام خیلی خوبی است اما چون همسایه مان سه ماه پیش این‌ نام را برای پسرش انتخاب کرده از این‌ نام می گذرم تا فکر نکنند تقلید کرده ایم؛ چنین تفکری صحیح نیست، کوتاه مدت و حاشیه ای را در تصمیم مهم نام گذاری در نظر نگیرید.

هفت: قابل پذیرش بودن
برخی نام ها تکراری استند و در مقابل برخی انقدر استفاده نشده اند که‌ وقتی نظر دیگران را در موردش می پرسیم در ابتدا قادر به تلفظ صحیح ان نیز نبوده و می خواهند یک بار دیگر نام را تکرار کنیم. گاهی ما در مسیر پیدا کردن نام های خیلی خاص و غیرتکراری انقدر زیاده روی می کنیم که‌ حاصل تلاشمـان دستیابی به نام هایی است که‌ از دید دیگران عجیب و مسخره به نظر می رسند. کاری نکنید که‌ نام فرزند شمـا بیش از حد جلب توجه کند، طوری که‌ وقتی به مدرسه رفته همکلاسی هایش نام او را مسخره کنند. در متمایز بودن نام می بایست حد اعتدال را رعایت کرد. از دیگر عیوب نام های ناشناخته ان است که‌ گاهی نمی توان فهمید که‌ نام دخترونه است یا پسرانه.
خوراکی‌هایی که‌ دشمن حافظه کودک استند/ علائم پارکینسون چیست؟/ خواص فوق العاده خاکشیر/ انتی بیوتیک‌هایی موثر، اما خطرناک
توضیحات بیشتر در مورد۹۷ نام انتخاب ایـران بینی پیش پیش بینی تهران کودک هوا هوای وضعیت

منابع
سایت نینی بان

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

شمـا مطلب اهمیت انتخاب نام کودک را می خوانید .

انتخاب نام دختر همراه با معانی اسامی

انتخاب نام دختر همراه با معانی نام ها
انتخاب نام پسر و یا انتخاب نام دختر ایـرانی یکی از مشکلات پدر و مادران است. اگر برای انتخاب نام فرزند، نامی به ذهنتان نمی رسد، ابتدا بایـد با کمک دیگران نام های زیادی را جمع آوری نمایید و سپس از بین انها برترینشان را برگزینید.

کدام نام برترین است؟
موقع گذاشتن نام روی بچه‌ها بایـد با دقت و رغبت به این‌ کار پرداخت.لازم است توجه داشته باشیم که‌ موردپسند بودن نام توسط ما، متفاوت بودن ان، کم‌سابقه بودنش یا بی‌معنایی نام الزاما نمی‌تواند به سود کودک تمام شـود.
پدر و مادر عزیر توجه داشته باشید :
به لقب نام فرزندتان دقت داشته باشید و به به مفهوم نام فکر کنید.آیا طاقتش را دارید که‌ همـه با شنیدن نام کودک‌تان بگویند یعنی چه؟ شاید فکر کنید پرسیدن این‌ سؤال اهمیتی ندارد اما وقتی به …

پیش بینی وضعیت هوای تهران و ایـران برای فردا یکشنبه ۹۷/۰۲/۰۲

طی امروز و فردا در غالب مناطق کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شـود.بارش تگرگ در تهران / وزش باد شدید لحظه‌ای در بیشتر مناطق کشوراحد وظیفه مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها، با نفوذ سامانه بارشی به کشور امروز ( اول اردیبهشت) در شمـال غرب، غرب و دامنه‌های البرز غربی، استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی، دامنه‌های زاگرس مرکزی، بخش‌هایی از جنوب غرب، بخش‌هایی از مرکز، استان‌های غربی و مرکزی خزر و به‌تدریج دامنه‌های البرز شرقی و از اواخر وقت در شرق خزر، بخش‌هایی از شمـال شرق، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شـود.استان‌های پربارش امروزوی با اشاره به این‌که‌ شدت بارش امروز در برخی نقاط آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمـال زنجان و ارتفاعات البرز مرکزی در گیلان خواهد بود، گفت: فردا ( ۲ اردیبهشت) این‌ …

  • خبر
  • اهمیت انتخاب نام کودک


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *