خانه / دسته‌بندی نشده / تمیز کردن ظرف‌های تفلون با ترفندهای خاص به همراه توضیحات

تمیز کردن ظرف‌های تفلون با ترفندهای خاص به همراه توضیحات

تمیز کردن ظرف‌های تفلون با ترفندهای خاص ، ترفندهای ساده کردن خانه تکانی عید و تمیز کردن وسایل ، ترفندهای تمیز کردن سرویس بهداشتی و حمام ، برنامه سالانه خانه داری | ترفندهای تمیز نگه داشتن آشپزخانه در زمان آشپزی ، تمیز کردن ظرف برنجی با تمیز کننده‌های خانگی ، مرتب کردن خانه با ترفندهای سه سوته! .
در زمان‌هایی که‌ ظروف تفلون وارد بازار نشده بودند، شستشوی قابلمه و ماهیتابه‌های پخت و پز غذا، کار سخت و طاقت فرسایی بود. مواد غذایی موقع طبخ یا سرخ کردن به قابلمه و ماهیتابه می‌چسبید و ترفند‌های زیادی بایـد به کار می‌رفت تا این‌ ظروف تمیز شوند.
ستاره در این‌ مطلب قصد دارد نحوه تمیز کردن تفلون را در چند …

تمیز کردن ظرف‌های تفلون با ترفندهای خاص

در زمان‌هایی که‌ ظروف تفلون وارد بازار نشده بودند، شستشوی قابلمه و ماهیتابه‌های پخت و پز غذا، کار سخت و طاقت فرسایی بود. مواد غذایی موقع طبخ یا سرخ کردن به قابلمه و ماهیتابه می‌چسبید و ترفند‌های زیادی بایـد به کار می‌رفت تا این‌ ظروف تمیز شوند.

ستاره در این‌ مطلب قصد دارد نحوه تمیز کردن تفلون را در چند مرحله به شمـا آموزش دهد، تا وقتی غذایی درون ماهیتابه تفلون می‌سوزد یا بعد از پخت غذا قابلمه تفلون شمـا کثیف می‌شـود، بدون این‌که‌ به کف تفلون صدمه‌ای وارد شـود، ان‌ را تمیز و آماده استفاده مجدد کـنید.

همـه چیز در مورد برتر ترفند تمیز خاص زنان لیگ لیگ برتر هفته ورزش

تمیز کردن تفلون، بعد از استفاده روزانه

۱- بعد از سرد شدن ماهیتابه یا قابلمه تفلون، هر نوع مواد غذایی که‌ درون ظرف وجود دارد را ابتدا با حوله کاغذی یا یک دستمال نرم کاملا پاک کـنید.

توجه: هرگز درون قابلمه تفلون اجسام فلزی نکشید، اجسام فلزی روی تفلون خراش ایجاد می‌کند و باعث از بین رفتن کفی تفلون می‌شوند. حتی برای خالی کردن غذای مانده از درون تفلون، از کفگیر یا قاشق چوبی یا کائوچو استفاده نمایید.

جزییات مطلب برتر و ترفند و تمیز و خاص و زنان و لیگ و لیگ برتر و هفته و ورزش را میخوانید .

تصویر تمیز کردن ظرف تفلون

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره تمیز کردن ظرف‌های تفلون با ترفندهای خاص

۲- حالا ماهیتابه یا قابلمه تفلون را درون سینک ظرف شویی بگذارید. صبر کـنید تا کاملا سرد شـود. هرگز درون ظرف تفلون داغ، آب نریزید یا ان را درون آب قرار ندهید. ظرف تفلون بایـد به قدری خنک شـود که‌ بتوانید با دست راحت ان را لمس کـنید. ظرف تفلون درون سینک را با آب گرم خیس کـنید.

تصویر تمیز کردن ظرف تفلون

۳- روی یک اسکاج یا دستمال نرم چند قطره مایع ظرف شویی بریزید و ظرف تفلون را با ان خوب بشویید. از داخل و بیرون تمام قسمت‌های ظرف تفلون را خوب کفی کـنید. سپس ان را با آب خوب بشویید و مواد شوینده روی ان را از بین ببرید.

توضیحات بیشتر در موردبرتر ترفند تمیز خاص زنان لیگ لیگ برتر هفته ورزش

نکات مورد توجه:

  • برای شستشو و تمیز کردن تفلون از تمیز کننده‌های قوی که‌ خورنده استند، مثل وایتکس استفاده نکـنید. این‌ مواد به کفی تفلون آسیب جدی می‌رساند.
  • برای تمیز کردن هر نوع سطحی که‌ با تفلون پوشیده شده است نکاتی که‌ در این‌ مطلب می‌خوانید را رعایت کـنید.
چطور فیلتر هود آشپزخونه رو تمیز کنیم؟

تصویر تمیز کردن ظرف تفلون با مایع ظرف شویی

شمـا مطلب تمیز کردن ظرف‌های تفلون با ترفندهای خاص را می خوانید .

۴- با استفاده از یک دستمال نرم خشک یا حوله ظرف تفلون را کاملا خشک کـنید.

تصویر تمیز کردن ظرف تفلون با مایع ظرف شویی

برتر ترفند تمیز خاص زنان لیگ لیگ برتر هفته ورزش

از بین بردن روغن و مواد غذایی باقی مانده در ظرف تفلون

۱- اگر ظرف تفلون را لایه‌ای چربی گرفته یا برخی مواد غذایی درون ان چسبیده است، ابتدا صبر کـنید تا ظرف خنک شـود سپس درون ظرف تفلون را تا نیمه آب ریخته و نصف فنجان سرکه‌ سفید به آب اضافه کـنید.

تصویر تمیز کردن ظرف تفلون با سرکه‌

۲- ظرف تفلون را روی اجاق گاز قرار دهید، زیر ظرف را روشن کـنید تا آب و سرکه‌ درون ظرف به جوش آید. با جوش آمدن آب و سرکه‌، کم کم مواد غذایی و چربی از تفلون جدا شده و به سطح آب می‌آید.

تصویر تمیز کردن ظرف تفلون با سرکه‌

این‌ مطلب در مورد برتر ترفند تمیز خاص زنان لیگ لیگ برتر هفته ورزش می باشد .

۳- هنگامی که‌ روغن روی سطح آب جمع شد، شعله زیر ظرف را خاموش کـنید. با یک دستمال یا حوله کاغذی با احتیاط روغن روی سطح آب را جمع کـنید. مراقب دستتان باشید که‌ با آب داغ تماس پیدا نکند.

ذرات مواد غذایی را نیز با یک قاشق چوبی یا پلاستیکی سوراخ دار از آب جدا کـنید و دور بریزید. در انتها آب درون قابلمه را درون سینک ظرف شویی بریزید.

تمیز کردن ظرف‌های تفلون با ترفندهای خاص

تصویر تمیز کردن ظرف تفلون با سرکه‌

۴- حالا بایـد صبر کـنید تا تفلون خنک شـود. سپس با اسکاچ نرم و مایع ظرف شویی ظرف تفلون را به آرامی شستشو دهید. با ریختن آب روی ان مواد شوینده را کاملا از روی تفلون بزدایید.

برتر, ترفند, تمیز, خاص, زنان, لیگ, لیگ برتر, هفته, ورزش

تصویر تمیز کردن ظرف تفلون با سرکه‌

۵- برای خشک کردن ظرف تفلون از یک دستمال نرم یا حوله کاغذی خشک استفاده نمایید و ان را کاملا خشک کرده و در قفسه مخصوص خود قرار دهید.

تصویر تمیز کردن ظرف تفلون با سرکه‌


همچنین بخوانید: روش‌ صحیح تمیز کردن ماهیتابه نچسب و نگهداری ان


تمیز کردن تفلون و از بین بردن مواد غذایی سوخته

۱- وقتی ظرف تفلون بعد از طبخ غذا کاملا سرد شد، روی مواد غذایی سوخته درون ظرف تفلون، مقدار مناسبی جوش شیرین بریزید. چند قطره آب به پودر جوش شیرین درون تفلون اضافه کـنید. آب و جوش شیرین را کمی مخلوط کـنید تا حالت خمیری بگیرد. یک شب صبر کـنید تا این‌ ترکیب روی مواد سوخته بماند.

قرص اورژانسی ضد بارداری، آشنایی با این‌ نوع خاص

تصویر تمیز کردن ظرف تفلون سوخته

۲- سپس درون ظرف تفلون کمی آب بریزید و با اسکاچ نرم ظرف را کاملا تمیز کـنید. در این‌ مرحله مواد سوخته بایـد به راحتی از تفلون جدا شـود.

تصویر تمیز کردن ظرف تفلون سوخته

۳- ظرف را به طور عادی با اسکاچ و مایع ظرف شویی شستشو دهید و آبکشی نمایید.

تصویر تمیز کردن ظرف تفلون سوخته

۴- با یک دستمال نرم و تمیز مناسب، ظرف تفلون را خشک کـنید. قبل از قرار دادن ظرف تفلون درون قفسه، روی ان را با یک دستمال نرم یا حوله کاغذی بپوشانید تا ظروف دیگر خراشی روی کفی ان ایجاد نکنند.

تصویر تمیز کردن تفلون سوخته


همچنین بخوانید: تمیز کردن وسایل استیل به راحتی آب خوردن


برگرفته از: Wikihow

منابع
سایت ستاره

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

تمیز کردن ظرف برنجی با تمیز کننده‌های خانگی


تمیز کردن ظرف‌ برنجی یک فرآیند نسبتا ساده است، به علت این‌که‌ برنج فلز سختی است و شستشوی ان کار راحتی به نظر می‌رسد. اما به هر حال بایـد از ظرف‌های برنجی مراقبت کـنید تا تیره نشوند و خراش نیافتند.
بایـد بدانید که‌ با سوهان‌های فلزی یا اسفنج‌های ساین‌ده، ظروف فلزی را شستشو ندهید. ستاره در این‌ مطلب طی چند مرحله روش‌ تمیز کردن ظرف‌ برنجی را به شمـا آموزش می‌دهد.
تمیز کردن ظرف‌ برنجی با استفاده از لیمو و نمک
۱- ابتدا ظرف برنجی را ارزیابی کـنید تا مطمئن شوید که‌ فلز به کار رفته در ان برنج اصل است. یک آهنربا به ظرف برنجی بچسبانید. اگر ظرف برنج اصل نباشد و تنها روکش روی ان برنجی باشد آهنربا به ان می‌چسبد، ولی اگر برنج اصل باشد آهن ربا به ان جذب نمی‌شـود.

۲- یک عدد لیمو ترش را از عرض نصف کـنید و مقداری نمک روی برش لیمو بپاشید.

آداب و رسوم خاص نوروز

۳- لیمو نمکی …
تمیز کردن داخل خودرو با ترفند های حرفه ای

خوشبختانه تمیز کردن وسایل و قطعات داخل خودرو کار دشواری نیست و با تمیز کننده‌های خانگی و کمی صبر و حوصله کار تمیز کردن داخل خودرو به پایان می‌رسد.ستاره در این‌ مطلب روش تمیز کردن اجزای داخلی خودرو از جنس‌های مختلف را برای شمـا آورده است تا با یاد گرفتن این‌ ترفند‌ها تبدیل به یک تمیز کار حرفه‌ای خودرو خود شوید.
تمیز کردن داخل خودرو از لکه‌‌ها
۱- ابتدا تمیز کننده لکه‌ را روی قسمتی از صندلی تست کـنید که‌ آسیبی به قطعات خودرو وارد نکند.

۲- برای صندلی‌ها با روکش چرمی، یک تمیز کننده لکه‌ چرم تهیه کـنید و ۳۰ ثانیه صبر کرده و سپس ان را با یک دستمال مناسب پاک کـنید.

۳- با استفاده از پاک کننده جوهر، لکه‌‌های جوهر روی قطعات را تمیز کـنید. محلول را روی لکه‌ اسپری کرده و سپس با یک دستمال مناسب ان را تمیز نمایید.

۴- لکه‌‌های چربی و روغن، مانند لکه‌ گریس، رژ لب، …
برترین روش ها برای تمیز کردن ظرف های چدنی | براق کردن ظروف چ

به نقل از سایت پارس ناز و به گزارش پارس برترین روش ها برای تمیز کردن ظرف های چدنی | براق کردن ظروف چدنی و

برترین روش ها برای تمیز کردن ظرف های چدنی | براق کردن ظروف چدنی
روشهای جالبی برای تمیز کردن ظروف چدن بشمـا معرفی میکنیم که‌ میتوانید از انها در منزل خود استفاده کـنید. تابه چدن از پرکاربردترین ظروف آشپزخانه است که‌ در پخت انواع غذاها ازان استفاده میشـود.
 
اما بعضی ها پس از مدتی با تمیز کردن این‌ ظروف دچار مشکل شده و وادار به دور انداختن انها می‌شوند. پارس ناز بشمـا تمیز کردن این‌ ظروف را یاد میدهد به طوریکه‌ درست مثل روز اول تمیز و براق شـود.
 
وسایل مورد نیاز:
فر با تنظیمات تمیز کنندهفویلدستکش ضد حرارتآبسرکه‌مایع ظرفشوییاسفنجدستمالروغن بادام زمینی

یک لایه فویل داخل فر قرار دهید. تاوه ها را پشت و رو داخل فر قرار دهید.

یا فر را روی تنظیمات تمیز کننده قرار دهید. اگر این‌ تنظیمات …

نتایج هفته ششم لیگ برتر هندبال زنان

به نقل از سایت ورزش ۳ و به گزارش پارس نتایج هفته ششم لیگ برتر هندبال زنان و در هفته‌ی ششم لیگ برتر هندبال زنان لارستان، تاسیسات و اصفهان به برتری رسیدند.

شمـا پست نتایج هفته ششم لیگ برتر هندبال زنان را مطالعه کردید لطفا نظر خود را رجع به ان به ما بگویید

منبع خبر
ورزش ۳

  • دسته‌بندی نشده
  • تمیز کردن ظرف‌های تفلون با ترفندهای خاص


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *